چگونه چربی تزریق شده را از بین ببریم؟

علت و راهکار تخلیه چربی تزریق شده

چگونه چربی تزریق شده را از بین ببریم

تزریق چربی یکی از روش های رایج برای برطرف کردن نواقص مختلف صورت و بدن است که به خاطر مزیت هایی که دارد بسیار مورد استقبال افراد قرار می گیرد. در این میان افرادی هم هستند که بعد از تزریق چربی قصد دارند که آن را از بین ببرند و اصطلاحا تخلیه تزریق چربی را انجام دهند که البته دلایل این کار هم بسیار مختلف است. در ادامه بیشتر درموررد این موضوع صحبت می کنیم، اگر در استانه چنین کاری هستید و عمل تزریق چربی انجام داده اید اما رضای چندانی نسبت به آن ندارید تا انتهای مقاله با ما باشید. در ضمن به یاد داشته باشید که در صورت داشتن هر گونه سوال و مشاروه می توانید با کارشناسان کلینیک در تماس باشید.

دلایل از بین بردن چربی

در برخی مواقع فرد مراجعه کننده از تزریق چربی خود به صورت چندان رضایتی ندارد، در این صورت فرد می‌تواند با مشورت با پزشک معالج نسبت به تخلیه چربی اقدام کند.

دیگر موردی که باعث می‌شود فرد نسبت به تخلیه تزریق چربی صورت گرفته اقدام کند آن است که اثر تزریق چربی نادرست بر روی صورت فرد باعث ایجاد برجستگی‌ها و ناهمواری‌هایی شده است که در این مواقع صلاح دید آن است که تزریق صورت گرفته را از بین ببرد.

مورد دیگر مرتبط با بحث ماندگاری تزریق چربی است که مراجعه کننده باید آگاه باشد که چربی همیشه جذب بدن می شود پس نیاز است که میزان بیشتری تزریق شود. به طور مثال در تزریق چربی به صورت و گونه ماندگاری چربی می تواندیک تا دو سال باشد.

همان طور که متوجه شدید عوامل متعددی می‌تواند باعث تخلیه چربی شود که در این مقاله به نحوهٔ تخلیه چربی را شرح می‌دهیم و هم چنین اطلاعات مرتبط با آن را به شما ارائه می‌کنیم، پس در ادامه با ما باشید.

دلایل از بین بردن چربی

تزریق چربی به‌صورت چگونه است؟

پس از به دست آوردن یک بافت نرم از چربی‌های بدن فرد، پزشک متخصص آن را آماده تزریق می‌کنند و معمولاً مقدار تزریق شده را بیشتر از حد معمول در نظر می‌گیرند زیرا مقداری از آن جذب بدن می‌شود. بعد از تزریق احتمال ورم صورت بعد تزریق چربی وجود دارد که خوشبختانه با گذاشتن کیسه آب سرد و یخ قابل‌حل خواهد بود. در واقع این تورم‌ها چندان جای نگرانی ندارد و با روش‌های مختلف و هم چنین با گذشت زمان رفع خواهند شد.

لازم است این مورد را هم بدانید که بنا بر محل تزریق شده گاهی آن را پانسمان می‌کنند و روز بعد از عمل باز می‌کنند. پس از مراقبت‌های و توصیه‌های صورت گرفته توسط پزشک مدت زمان مراقبت کاهش می‌یابد. در این مواقع برخی از تزریق انجام شده راضی و برخی رضایت کافی را ندارند به همین دلیل است که تصمیم به تخلیه چربی خواهند گرفت.

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

زمانی که شما به هر دلیلی قصد بر تخلیه تزریق چربی دارید بهتر است ابتدا نزد، یک پزشک باتجربه بروید و در صورت یکه تنها راه درمان را تزریق دانستند برای این کار اقدام کنید.

در ابتدای تخلیه چربی بی حسی به قسمت مربوطه تزریق می‌شود که گاهی با کرم‌های مختلف این کار صورت می‌گیرد. استفاده از کرم یا ماده دیگر برای تزریق بی حسی بستگی به واکنش‌های بدن فرد متقابل دارد که با صلاحدید پزشک صورت می‌گیرد.

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

بعد از اینکه بی حسی لازم تزریق شد سپس قسمت مورد نظر را مشخص کرده و اقدام به تخلیه چربی به میزان دلخواه خواهند کرد. برای انجام تخلیه چربی باید وسیله‌های لازم و دستگاه‌های مربوطه در دسترس باشند. این کار را با ایجاد کردن سوراخ‌های ریز انجام می‌دهند. البته جای نگرانی برای سوراخ‌های ایجاد شده وجود ندارد زیرا با گذشت زمان رفع می‌شوند و شبیه حالت قبل خواهند شد.

بهتر است این کار توسط یک پزشک باتجربه صورت گیرد زیرا نیاز به دقت دارد و پزشک باید موارد مختلف درباره ویژگی‌های بدنی شخص را در نظر بگیرد.

آیا تخلیه چربی از صورت دردناک است؟

بیشتر افرادی که تصمیم به این کار می‌گیرند بیشترین نگرانی که دارند مربوط به دردهای ایجاد شده در این عمل است. البته اگر جر عمل‌های بسیار کوچک و بدون بی هوشی است، اما دغدغه افراد زیادی است. اگر بخواهیم به طور کلی درباره این موضوع صحبت کنیم می توان به موردهای مختلف اشاره کرد. درد ایجاد شده در هنگام تخلیه چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل مهارت پزشک، میزان چربی تخلیه شده و ناحیه موردنظر وابسته است.

گاهی با اینکه تخلیه چربی در قسمت سختی نیست اما به دلیل مهارت نداشتن پزشک مراجعه کننده با دردهای زیادی روبرو می‌شود یا اینکه به دلیل میزان زیاد تخلیه چربی درد حس شده بیشتر است. به هر صورت باید این سه مورد را مدنظر قرار دهید و سپس درباره این موضوع صحبت کنیم.

لازم است که بیان کنیم هر چه میزان چربی تخلیه شده بیشتر باشد میزان درد هم افزایش می‌یابد و در مقابل هرچه قدر میزان چربی تخلیه شده کمتر باشد درد حس شده مسلماً کمتر است.

از طرفی اگر تخلیه چربی در قسمتی از صورت باشد که پوست نازکی داشته باشد بیمار درد بیشتری را احساس می‌کند. حال شما می‌توانید نسبت به این موارد میزان درد احتمالی را برای خود حدس بزنید.

بروز خطا در هنگام تخلیه چربی چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

در هنگام تخلیه چربی پزشک می‌بایست دقت زیادی کند و به این منظور لازم است که از مهارت بالایی برخوردار باشد. اگر در حین تخلیه چربی با خطایی روبرو شود امکان به وجود آمدن مشکل افزایش می باید و احتمال دارد که عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

پزشکی که تصمیم دارد عمل تخلیه چربی را انجام دهد می‌بایست از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد تا در زمان تخلیه چربی با مشکلی مواجه نشود زیرا در این صورت امکان دارد که به بافت‌های صورت فرد آسیب‌های جدی را وارد کند.

مورد دیگری که در زمان تخلیه چربی از اهمیت زیادی برخوردار است مربوط به ضدعفونی کردن وسایل مورد نیاز در این عمل است. اگر پزشک وسایل خود را ضدعفونی نکنید احتمال بروز عفونت افزایش می‌یابد. برای جلوگیری از این عمل می‌بایست کلینیک‌هایی را برای انجام تخلیه چربی انتخاب کنید که اعتبار و مهارت خوبی داشته باشند.

توجه داشته باشید که اگر تخلیه چربی مورد نیاز به درستی صورت نگیرد احتمال بروز ناهمواری و برآمدگی در صورت بیشتر می‌شود. در واقع می‌توان گفت باعث می‌شود عواقب جبران ناپذیری را داشته باشد و مشکلات بیشتری را برای فرد ایجاد کند.

اهمیت انتخاب پزشک و کلینیک در تخلیه چربی

مراجعه به پزشک و کلینیک معتبر می تواند این امکان را برای مراجه کننده فراهم کند تا با درد کمتری روبرو شود و از طرفی باعث ایجاد مشکلات دیگر نشود. همان طور که به آن اشاره کردیم تخلیه چربی از جمله عمل های زیبایی است که به دقت زیادی نیاز دارد. در صورتی که پزشک از آنها برخوردار نباشد می تواند باعث ایجاد عواقب برگشت ناپذیری شود.

پیشنهادی که به شا می کنیم آن است که ابتدا کلینیک معتبری را انتخاب کنید تا بتواند سلامتی و صحت انجام عمل را برای شما تضمین کند. به این صورت می توانید با خیال راحت تخلیه چربی در قسمت مدنظر را به پزشک معالج بسپارید و درنهایت بدون هیچ مشکلی به نتایج دلخواه خود دست یابید. فراموش نکنید که کلینیک مهرزاد از جمله کلینیک هایی است که می تواند زیبایی همراه با ضمانت را برای شما تضمین کند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834