روش‌های افزایش ماندگاری بوتاکس

افزایش ماندگاری بوتاکس

روش‌های افزایش ماندگاری بوتاکس

ازآنجایی‌که بوتاکس یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست شناخته می‌شود بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفته است. افرادی که اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند اولین سؤالی که از متخصصان می‌پرسند آن است که می‌توان ماندگاری بوتاکس را افرایش داد. با اینکه این کار از نظر پزشکی معقول نیست زیرا مواد بوتاکس خود به صورت دائمی به رشته‌های عصبی متصل می‌شود. با این حال تنها می‌توان ماندگاری اثرات آن را طولانی‌تر کرد. در این مقاله درباره افزایش ماندگاری بوتاکس اطلاعات مفیدی را به شما منتقل می‌کنیم تا با آگاهی بیشتر نسبت به تزریق بوتاکس گام بردارید.

بوتاکس چیست؟

قبل از توضیح افزایش ماندگاری بوتاکس لازم است درباره بوتاکس توضیحی را به شما عزیزان ارائه دهیم. این دارو به پایانه‌های عصبی متصل می‌شود و در نهایت بین اعصاب و عضلات صورت اختلالاتی را به وجود می‌آورد. در واقع بوتاکس اعصاب حرکت‌دهنده عضلات را فلج می‌کند.
همان طور که از شواهد پیدا است بوتاکس پس از مدتی از بین می‌روند اما هیچگاه تجزیه یا دفع نخواهد شد. تزریق این دارو نیاز به متخصص دارد و هر کس نمی‌تواند نسبت به تزریق آن اقدام کند. در واقع اگر فردی که در این زمینه تخصص نداشته باشد تزریق بوتاکس را انجام دهد می‌تواند عوارض زیادی را ایجاد کند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود تزریق بوتاکس تنها در کلینیک‌های معتبر و زیر نظر دکتر باتجربه صورت گیرد.

روش‌های افزایش ماندگاری نتایج بوتاکس

طبق تحقیقات انجام شده برخی از اقدامات می‌تواند در افزایش حداکثری بین فاصله‌ها و دستیابی به نتایج شش ماه یاری‌دهنده باشد که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

انتخاب پزشک ماهر و باتجربه

انتخاب پزشک در افزایش ماندگاری نتایج بوتاکس بسیار مؤثر است به همین دلیل جر مهم‌ترین عامل‌های افزایش ماندگاری بوتاکس معرفی می‌شود. پزشک باتجربه آگاه است که بوتاکس را به چه اندازه و در چه ناحیه‌ای تزریق کند و با کمک فرد بهترین برنامه درمانی را تهیه می‌کند. پس توصیه می‌شود پزشکی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید که از تجربه و آگاهی بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

خودداری از ماساژ صورت

موردی که بعد از تزریق بوتاکس دارای اهمیت است مربوط به ماساژ و تحرک‌های سنگین است. درست که ایجاد تحرک و شکلک می‌تواند مؤثر باشد اما ماساژ دادن به هیچ عنوان نباید صورت گیرد. به این دلیل که ممکن است مواد تزریق شده به نواحی دیگر انتشار پیدا کند و عوارضی مانند افتادگی پلک، فلج شدن صورت و … به وجود آید.

افزایش ماندگاری نتایج بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

۴ ساعت بعد از انجام بوتاکس به هیچ عنوان نباید بخوابید و می‌بایست از خوابیدن و درازکشیدن در این مدت زمان پرهیز کنید.

اجتناب از نور خورشید

همان طور که می‌دانید نور خورشید می‌تواند باعث ایجاد چین‌ و چروک در صورت شود. به همین دلیل است که پزشکان پوست توصیه می‌کنند در زمان روبرو شدن با نور خورشید از ضدآفتاب استفاده کنید. افرادی که به‌تازگی بوتاکس کرده‌اند بهتر است از قرارگرفتن زیر نور خورشید خودداری کنند.

مصرف روی

بسیاری از مشکلات پوستی به دلیل کمبود روی در بدن به وجود می‌آید. از همین رو توصیه می‌شود از مصرف غذاهایی که دارای روی هستند اجتناب نکنید و حتی سعی کنید مصرف آنها را در برنامه غذایی خود داشته باشید. مصرف روی می‌تواند تأثیر زیادی در ماندگاری و افزایش ماندگاری بوتاکس داشته باشد.

ترمیم بوتاکس

یکی دیگر از راه‌های افزایش بوتاکس، ترمیم آن است البته در زمانی که هنوز تأثیر آن کامل از بین نرفته است. از همین رو توصیه می‌کنیم اگر خواهان افزایش ماندگاری بوتاکس هستید قبل از، از بین رفتن ماده بوتاکس نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

تغذیه مناسب

مواد غذایی از جمله مواردی است که تأثیر زیادی در شادابی و سلامت پوست دارند افرادی که بوتاکس انجام داده‌اند، برای ماندگاری بیشتر بر روی پوست می‌بایست از غذاهای فرآوری شده، بسته‌بندی‌شده و شکر خودداری کنند. این مواد غذایی باعث افزایش التهاب پوست می‌شود و در نهایت سلامت پوست را به خطر می‌اندازند.

کاهش استرس

استرس جز تخریب‌کننده‌های پوست محسوب می‌شود که می‌تواند صدمات زیادی را به آن وارد کند. استرس نه تنها به پوست بلکه تمامی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به‌مرورزمان باعث تخریب آن می‌شود. استرس باعث ایجاد کورتیزول و هورمون‌های دیگر می‌شود که به روند پیری سرعت می‌بخشند. جهات افزایش ماندگاری بوتاکس توصیه می‌شود که استرس‌های خود را کمتر کنید تا به این صورت بتوانید به سلامت پوست خود کمک کنید.

استفاده از کلاه و عینک

بی شک تمامی افراد در زمان قرار گرفتن در برابر نور خورشید اخم می‌کنند و یا صورت خود را جمع می‌کنند. برای جلوگیری از این مشکل تنها یک راهکار وجود دارد که آن هم استفاده از عینک و کلاه برای از اخم و جمع کردن صورت است.

استفاده از محصولات باکیفیت مراقبت پوست

استفاده از محصولات مراقبتی می‌تواند پیری و ایجاد چین و چروک بر روی پوست را کاهش دهد. از طرفی افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده‌اند می‌بایست از محصولات مراقبتی مخصوص خود استفاده کنند. از همین رو توصیه می‌شود که تنها با تجویز پزشک اقدام به خرید محصولات پوستی کنید. به این دلیل که برخی از محصولات پوستی دارای فیلتر و رایحه‌های غیرضروری هستند که باعث می‌شود پوست را تحریک کنند و در نهایت سلامت آن را به تأخیر بیندازند.

عدم استفاده از سیگار و الکل

مصرف سیگار و الکل می‌تواند به پوست آسیب‌های جدی را وارد کند که به احتمال زیاد نسبت به عوارض آنها آگاهی داشته باشید. ازاین‌ رو به افرادی که بوتاکس انجام داده‌اند توصیه می‌شود که از دخانیات استفاده نکنند. نه تنها باعث تخریب سلامت پوست می‌شود بلکه باعث کاهش ماندگاری بوتاکس خواهد شد.

پیروی از دستورات مراقبتی

پیروی کردن از دستورات مراقبتی یکی از راه‌های افزایش ماندگاری بوتاکس است که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. فرد باید بعد از انجام بوتاکس و تزریق دیگر فیلرها از خوابیدن، ورزش کردن، دراز کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بلند کردن اجسام سنگین، مصرف الکل و دخانیات، مصرف نمک خودداری کنند. به علاوه کلینیک هم دستوراتی را جهت مراقبت از پوست در زمان بوتاکس ارائه می‌دهد که می‌بایست تمامی آنها موردتوجه قرار بگیرند.

تمامی موارد فوق می‌توانند در افزایش ماندگاری بوتاکس تأثیرپذیر باشد درصورتی‌که همگی آنها به صورت دقیق رعایت شوند. البته در کنار این موارد می‌بایست به تمامی توصیه‌های پزشک نیز توجه کرد و طبق آنها پیش رفت. اگر قصد دارید به افزایش ماندگاری بوتاکس تزریق شده کمک کنید می‌بایست رعایت‌هایی را داشته باشید و به هیچ عنوان از انجام آنها سرپیچی نکنید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی را در خصوص افزایش ماندگاری بوتاکس به شما عزیزان منتقل کنیم. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که تزریق بوتاکس انجام داده‌اید و یا قصد دارید که انجام بدهید توصیه می‌کنیم تمامی موارد فوق را مدنظر بگیرید و طبق موارد گفته شده پیش بروید. چرا که این موارد می‌تواند از بین رفتن بوتاکس را به تعویق بیندازد. همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم انتخاب پزشک از مهم‌ترین موارد افزایش ماندگاری بوتاکس است. پس سعی کنید با آگاهی و هوشیاری بالا پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید.
برای مطمئن شدن از عملکرد پزشک موردنظر نمونه کارهای وی را مورد بررسی قرار دهید و به صورت حضوری به کلینیک و محل درمان مراجعه کنید. امیدواریم از مطالب فوق اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید و هم چنین در افزایش ماندگاری بوتاکس شما سهمی داشته باشیم. در نهایت فراموش نکنید که انتقادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834