بانک مو چیست؟

بانک مو

بانک مو

افرادی که می خواهند کاشت مو انجام بدهند بدون شک اصطلاح بانک مو را شنیده اند. بانک موی خوب یکی از فاکتور های اصلی کاشت موی خوب است. در ادامه با بانک مو بیتشر آشنا می شوید.

اگر از جمله افرادی هستید که دچار ریزش و کم پشت شدن مو در نواحی مختلف سرتان شده اید، بهترین گزینه برای جبران استفاده از فرایند کاشت مو است. کاشت مو فرایندی است که طی آن از گرافت های مو سالم پشت سر فرد یا دیگر نقاط بدن که موهایی محکم دارند، برداشته می شود و به ناحیه خالی سر پیوند میزنند. ناحیه ای از سر یا بدن که فولیکول های پیوند خورده از آنجا برداشت می شود، بانک مو فرد گفته می شود.

کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود و بانک مو ممکن است در این روش ها متفاوت باشد. اما اکثرا پشت سر فرد را به عنوان بانک مو می شناسند و برداشت گرافت های مو از آنجا انجام می شود. زیرا موهای این ناحیه از بدن در برابر عوامل محیطی و هورمونی مقاومت بالایی دارند و کمتر پیش می آید که موهای این ناحیه شروع به ریزش کند.
به دلیل همین مقاومت بالا در اکثر افراد سال خورده نیز مو های ناحیه پشت سر دچار ریزش نمی شود.

در نتیجه بانک مو به قسمتی از بدن گفته می شود که دارای تراکم بالا مو بوده و گرافت های مو موجود در آن جهت کاشت بسیار مناسب می باشند. در افرادی که دچار طاسی کامل سر می باشند و می خواهند عمل پیوند مو یا ابرو انجام دهند، پزشک قسمتی از سینه یا بازو های فرد را به عنوان بانک موی فرد معرفی کرده و گرافت های مورد نیاز را از آنجا برداشت می کند. برای انتخاب بانک مو باید به ضخامت موها، جنس و رنگ توجه نمود تا هماهنگی داشته باشد.

بانک مو قوی چیست ؟

بانک مو باید قوی باشد به گونه ای که بتوان گرافت های مورد نیاز برای پیوند مو، ابرو یا ریش را از آن برداشت نمود و در عین حال خود بانک مو نیز دچار مشکل کم پشتی مو نشود. افرادی که برای کاشت مو سراغ پزشک متخصص در کلینیک زیبایی مهرزاد مراجعه می کنند ابتدا توسط پزشک معاینه و بررسی می شوند که آیا از بانک موی قوی برای عمل پیوند فولیکول برخوردار هستند یا نه؟

مهم ترین مشخصه های بانک موی قوی که برای عمل پیوند فولیکول گزینه مناسبی می تواند باشد عبارتند از:

بانک مو قوی چیست

محلی که از آنجا گرافت مو برداشت می شود باید تراکم کافی مو داشته باشد تا دچار کم پشتی نشود. در روش های مختلف کاشت مو این مسئله اهمیت مختلفی دارد در برخی جز موارد مهم و در برخی از روش ها اهمیت کمی دارد. مانند کاشت به روش FUT که تراکم مو باید بسیار بالا باشد زیرا گرافت های زیاد و بدون فاصله برداشت می شود و ممکن است فرد در صورت قوی نبودن بانک مو دچار کم پشتی و طاسی شود.

افرادی که بانک مو قوی دارند باید هیچ گونه بیماری پوستی نیز نداشته باشندو پوست آنها سالم باشد.زیرا در صورت ابتلا به بیماری مانند قارچ پوستی، به دلیل ابتلا گرافت های مو به قارچ پیوند فولیکول نمی توانند انجام دهند.

بانک موی قوی علاوه بر پر پشت بودن موها باید دارای موهایی با ضخامت بالا و اندازه مناسب باشد. برای موفقیت در پیوند مو فولیکول های مو باید قوی و ضخیم باشندتا شانس پیوند بالا برود. تار های مو قوی و ضخیم پس از کاشت مو نیز استقرار بیشتری داشته ورشد سریع تری خواهند داشت.

اهمیت بانک مو برای کاشت مو

برای داشتن موهای طبیعی پس از کاشت حتما باید دارای بانک موی قوی باشید. اهمیت بانک مو برای کاشت بسیار زیاد است زیرا اگر بانک موی قوی داشته باشید پس از برداشت گرافت های مو ناحیه بانک مو دچار کم پشتی خواهد شد. در صورتی که پشت سر فرد تراکم کافی را نداشته باشد می توانید از سایر نواحی مانند ریش یا سینه برداشت مو ها را انجام دهید.

بانک مو باید سالم وبه دور از هر گونه بیماری پوستی باشد زیرا ممکن است بیماری پوستی به ناحیه پیوند خورده نیز منتقل گردد. از تار های مویی به عنوان بانک مو می توان استفاده نمود که در برابر ریزش مقاوم باشند. اگر از فولیکول های مو که فاقد این ویژگی هستند استفاده گردد ممکن است مو های کاشته شده نیز شروع به ریزش کنند.

انواع بانک مو

در افراد مختلف ممکن است بانک مو متفاوت باشد مثلا در برخی از افراد بانک مو قوی و در پشت سر باشد و یا در برخی افراد دیگر بانک مو پشت سر تراکم کافی را نداشته باشد و پزشک مجبور شود از سایر مناطق مانند ریش یا بازو ها به عنوان بانک مو استفاده نماید.
بانک مو در برخی آقایان درپشت و سینه قرار دارد و برای کاشت از فولیکول های این ناحیه استفاده می شود.
البته تاکید می شود که زمانی که موهای پشت سر دارای تراکم کافی نباشد از مو ها سایر قسمت های بدن استفاده می شود.

روش انجام کاشت مو نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که بانک مو را تعیین می کند در برخی از روش های کاشت مو بانک مو فرد در ریش یا بازو ها قرار دارد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834