بهترین داروهای بعد از کاشت مو که بهتر است مصرف کنید

داروهای بعد از کاشت مو

بهترین داروهای بعد از کاشت مو که بهتر است مصرف کنید

طبق تحقیقات انجام شده و هم چنین نظر پزشکان، کاشت مو یکی از روش‌های معتبر و ایمن برای رویش مجدد مو است. در این روش همانند دیگر روش‌ها عوارضی وجود دارد که می‌توان با مراقبت‌های لازم از آنها جلوگیری کرد یا میزان آن را کاهش داد. اکثر افرادی که از این روش استفاده می‌کنند نتایج خوبی را دریافت خواهند کرد. در این میان افرادی هم هستند که نتایج دلخواه را دریافت نمی‌کنند.

در دسته دوم دلیل دریافت نتیجه مطلوب می‌تواند موارد زیادی از جمله عدم انتخاب پزشک مناسب، عدم استفاده از داروهای تقویتی، عدم رعایت مراقبت‌های لازم و.. باشد. در این مقاله قصد داریم درباره بهترین داروهای بعد از کاشت مو صحبت کنیم. به این صورت می‌توانید دوره نقاهت خود را کوتاه و در نهایت هر چه سریع‌تر به نتیجه مطلوب نزدیک شوید.

چرا باید بعد از کاشت مو از داروهای تقویتی استفاده کنیم؟

همان ‌طور که می‌دانید هر عمل زیبایی دارای عوارضی است که اگر به آنها توجه نشود امکان روبرو شدن با مشکلات بزرگ‌تر وجود دارد. برای اینکه بتوانیم عوارض بعد از کاشت مو را به حداقل برسانیم می‌بایست از داروهای تقویتی و مناسب استفاده کنیم. به طور مثال بعد از جراحی موها با ریزش بسیار زیاد همراه است. حال اگر با روش‌های درمانی و مورد نیاز از آن مراقبت نشود امکان به وجود آمدن مشکلات دیگر وجود دارد.

در ادامه به مصرف داروهای ممکن بعد از کاشت مو می‌پردازیم. اگر در این شرایط قرار دارید و یا قصد انجام کاشت مو را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله را مطالعه کنید. به این دلیل که به شما کمک می‌کند با آگاهی بیشتر با عارضه‌های موجود مبارزه کنید و در نهایت به نتیجه مورد نظر دست یابید.

مصرف داروهای بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو به منظور جلوگیری از عوارض و کوتاه کردن دوره نقاهت داروهایی به بیمار توصیه می‌شود. اکثر داروهای پیشنهادی بعد از انجام عمل داروهای تقویتی هستند. البته می‌بایست اطلاع داشته باشید که به هیچ عنوان از داروهای بدون تجویز پزشک استفاده نکنید، زیرا می‌تواند نتایج غیرمتناسبی را ایجاد کند. در ادامه به معرفی این داروها خواهیم پرداخت.

مصرف داروهای بعد از کاشت مو

داروهای مسکن

بعد از انجام کاشت مو افراد با درد در ناحیه کاشت مو یا بانک مو روبرو می‌شوند. در برخی موارد درد به حدی زیاد است که امکان تحمل برای بیمار وجود ندارد. از این رو پزشک مسکن‌هایی را به منظور کاهش درد تجویز می‌کند. در صورتی که پزشک درباره مسکن‌های بعد از انجام عمل با شما صحبتی نکرده است می‌توانید با مراجعه به درمانگاه یا داروخانه مسکن یا ضد دردی را برای کاهش درد خود دریافت کنید.

استامینوفن و کدئین دو داروی مسکن برای کاهش درد بعد از کاشت مو هستند که می‌توانید از آنها در زمان درد استفاده کنید. فراموش نکنید که به هیچ عنوان از ژلوفن و آسپرین و ایبوپروفین استفاده نکنید. زیرا می‌توانند باعث رقیق‌تر شدن خونتان شوند و در نهایت با افزایش خونریزی روبرو شوید.

آنتی‌بیوتیک‌ها

عفونت بعد کاشت مو امری طبیعی است که ممکن است برای هر فردی به وجود آید. پزشکان برای جلوگیری از عفونت داروهای آنتی‌بیوتیک را تجویز می‌کنند. آنتی بیوتیک‌ها به دو صورت موضعی و به شکل قرص مورد استفاده هستند. نوع موضعی پمادهایی است که می‌بایست روی محل کاشت استفاده شود تا از بروز عفونت جلوگیری کند.

آزیترومایسین ۲۵۰ یکی از داروهایی است که به عنوان جلوگیری از عفونت به بیماران تجویز می‌شود. در صورت صلاحدید پزشک و هم چنین عدم حساسیت به این دارو می‌توانید در زمان بعد از عمل از آن استفاده کنید.

داروهای ضد التهابی

در زمان انجام کاشت مو تزریقاتی بر روی سر انجام می‌شود که ممکن است بعد از عمل باعث ایجاد التهاب شود. برای جلوگیری از التهاب پزشک داروهایی را تجویز می‌کند که از التهاب بی از حد و هم چنین تورم‌های زیاد جلوگیری کند. یکی از این داروهای مورد استفاده برای کاهش التهاب هیدروکوتیزن است. البته افراد دیابتی و افرادی که به این دارو حساسیت دارند نباید از این دارو استفاده کنند.

داروهای اثربخشی و ضد التهابی بهتر است توسط پزشک مطابق با ویژگی بدنی فرد تجویز شود.

داروهای خواب آور

بعد از عمل جراحی برخی از بیماران با مشکل کم خوابی روبرو می‌شوند و هم چنین خواب‌هایشان به صورت نامنظم است. در صورتی که خواب منظم و استراحت می‌تواند برای این افراد مفید باشد. هم چنین دوران نقاهت را کوتاه کند. از این رو پزشک تصمیم به تجویز داروهای خواب آور خواهد گرفت. البته این داروها تنها در روزها اول بعد از انجام عمل می‌بایست مصرف شود. یکی از داروهایی که برای برطرف کردن بی خوابی تجویز می‌شود والیم است.

دقت داشته باشید که تمامی این داروها می‌بایست تنها در روزهای اول بعد از انجام عمل کاشت مو مصرف شود. در واقع از مصرف مداوم آنها بعد از کاشت مو خودداری کنید. چراکه ممکن است عوارضی را برایتان ایجاد کند و مشکلات جدی و وابستگی به وجود آورد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834