توصیه های مهم برای بوتاکس اولی ها

توصیه های بوتاکس برای اولین بار چیست

توصیه های مهم برای بوتاکس اولی ها

افرادی که می خواهند بوتاکس انجام دهند معمولا از بوتاکس نگران هستند و می خواهند با اطلاعات از عوارض بوتاکس برای بوتاکس اقدام کنند.

زیبایی از گذشته تا به امروز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و هم چنان بسیار مورد اهمیت برای همه افراد است. تنها چیزی که از گذشته تا به امروز درباره زیبایی تغییر کرده مربوط با روش‌ها و تکنیک‌های نوین است. بوتاکس یکی از راه‌های معتبر برای جوان‌سازی و برطرف‌کردن بسیاری از نواقص صورت است. اگر جز افرادی هستید که تابه‌حال هیچ کدام از عمل‌های زیبایی را انجام نداده‌اید بهتر است قبل از انجام آن اطلاعات خود را تکمیل کنید سپس نسبت به انجام آن اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم درباره توصیه های مهم برای بوتاکس اولی ها صحبت کنیم، اگر علاقه‌مندید تا انتهای مقاله با ما باشید تا اطلاعات مفیدی را دریافت کنید.

بوتاکس اولی ها

افرادی که برای اول این عمل زیبایی را انجام می‌دهند می‌بایست از نکاتی مطلع باشند تا از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنند. در ابتدا لازم است بدانید که بوتاکس یک نوع سم است که با تزریق آن به صورت و دیگر قسمت‌های بدن، عضله مدنظر را فلج می‌کند. از این سم برای برطرف کردن بسیاری از نواقص بدن و صورت استفاده می‌گردد که در ادامه بیشتر در این باره صحبت می‌کنیم.

کاربرد بوتاکس

قبل از اینکه به توصیه های مهم برای بوتاکس اولی ها بپردازیم می‌بایست از کاربردهای آن آگاه باشید. طبق نظر پزشکان بوتاکس برای خط اخم و خط پیشانی و خط دور چشم بسیار مناسب است.

افرادی هستند که از عرق کردن در کف دست، پا یا زبر بغل بسیار رنج می‌برند اما بوتاکس باعث شده تا این مشکل را برای آنها رفع کند.

بالابردن ابرو و افتادگی پلک از دیگر کاربردهای بوتاکس است که بسیار تأثیرپذیر است، به‌خصوص اگر در یک کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک باتجربه صورت گیرد.

انتخاب پزشک در تزریق بوتاکس بسیار مهم است و می‌تواند در کیفیت عمل شما تأثیر به سزایی را داشته باشد. دوز داروی بوتاکس می‌بایست به طور دقیق محاسبه شود تا باعث مصنوعی شدن چهره و یا تزریق اضافی نشود. از طرفی داروی بوتاکس آماده شده تنها ۹ تا ۲۴ ساعت قابلیت استفاده دارد اگر بیشتر از این مدت‌زمان طول بکشد نباید به‌هیچ‌عنوان دارو مصرف شود. به همین خاطر است که تأکید می‌کنیم انتخاب کلینیک از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند در کیفیت عمل شما تأثیرپذیر باشد.

توصیه‌های بوتاکس اولی‌ها که باید جدی گرفته شود

در ادامه به مهم‌ترین توصیه‌هایی می‌پردازیم که بوتاکس اولی‌ها باید رعایت کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که برای بار اول این کار را انجام می‌دهید در ادامه با ما باشید.

توصیه‌های بوتاکس اولی‌ها که باید جدی گرفته شود

یک هفته قبل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس همانند دیگر عمل‌های زیبایی است که قبل از انجام آن می‌بایست به داروهای مصرفی توجه کرد. در واقع یک هفته قبل از انجام این عمل بهتر است هیچ گونه دارویی مصرف نشود. در صورتی که دارای یک بیماری هستید و مجبورید که دارویی را مصرف کنید بهتر است با پزشک معالج خود در میان بگذارید. استفاده از برخی از داروها قبل از تزریق بوتاکس می‌تواند مدت‌زمان درمان شما را طولانی‌تر کند و یا اینکه باعث تورم و کبودی‌های بیش از اندازه شود.

یک ساعت قبل از تزریق بوتاکس

افرادی که از وارد شدن سوزن به صورت خود ترس دارند می‌توانند از کرم‌های معتبر برای بی حسی استفاده کنند. این کرم‌ها و بی‌حسی‌های بوتاکس در اکثر داروخانه‌ها وجود دارد اما توجه داشته باشید که با تجویز پزشک، آن را خریداری کنید؛ بنابراین قبل از تزریق بوتاکس آن را به‌صورت خود بزنید و نگذارید به هیچ عنوان خشک شود. برای جلوگیری از خشک نشدن می‌توانید بعد از مالیدن کرم کیسه پلاستیکی را بر روی آن بگذارید تا خشک نشود.

زدن کرم‌های بی حسی از جمله مواردی است که می‌بایست یک ساعت قبل از تزریق صورت گیرد. در نظر داشته باشید به هیچ عنوان بدون تجویز و اطلاع پزشک این کار را انجام ندهید.

استفاده از یخ برای کاهش درد

بعد از یک ساعت که کرم بر روی پوست ماند و بی حسی را ایجاد کرد سپس پزشک ان را با الکل پاک می کند و شما را آماده تزریق خواهد کرد. البته می توان برای کم کردن درد از کیسه های یخ استفده کرد تا علاوه بر انقباض رگ ها، کوفتگی و کبودی را هم کاهش دهد. بنابراین اگر به درد بسیار حساسیت دارید علاوه بر کرم های استفاده شده از یخ هم استفاده کنید زیرا می تواند بسیار کمک کننده باشد.

انتخاب پزشک قابل‌اعتماد

می‌توان گفت که امروزه تزریق درست بوتاکس یک هنر شناخته شده است. اگر پزشک فاصله بوتاکس‌های تزریقی را کم در نظر بگیرد باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شود. به جز این مورد تکنیک‌های مهم دیگری هستند که در تزریق بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل می‌بایست پزشکی را انتخاب کنید که از سواد و تجربه وی کاملاً اطمینان داشته باشید.

مراجعه‌کنندگان زیادی هستند که با وجود مشکل‌های متعدد و بیماری‌های گوناگون اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند اما این افراد به دلیل انتخاب پزشک مناسب به هیچ مشکلی برنخواهند خورد. پس پیشنهادی که به شما می‌کنیم آن است که پزشک خود را با دقت و هوشیاری انتخاب کنید.

بعد از تزریق بوتاکس

بعد از اینکه تزریق بوتاکس انجام شد ۱۰-۱۵ دقیقه باید منتظر بمانید تا مواد تزریق شده جذب ماهیچه شما شود. از طرفی پزشک باید مطمئن شود که مواد تزریق شده برای شما مشکلی را ایجاد نکرده است به همین خاطر بعد از تزریق مدتی را در کلینیک منتظر بمانید تا از سلامت خود اطمینان پیدا کنید. بعد از آن که به خانه رفتید می‌تواند آشپزی کنید، کتاب بخوانید و … . اما توجه داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان ورزش نکنید و برای آرایش کردن در آن روز هم بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

پزشک با توجه به موادی که تزریق کرده می‌تواند به شما بگوید اجازه آرایش کردن را دارید یا خیر. به جز این موارد نکته‌ای دیگر وجود ندارد و راحتی می‌توانید به انجام کارهای روزانه خود ادامه دهید.

موارد گفته از جمله توصیه‌های مهم برای افرادی است که بار اول بوتاکس تزریق می‌کنند. البته این به معنای رعایت نکردن برای دیگر افراد نیست بلکه می‌بایست همه افراد این نکات را مدنظر بگیرند. اما افرادی که برای بار اول بوتاکس انجام می‌دهند می‌بایست توجه بیشتری داشته باشند تا با آگاهی بالاتر قدم بردارند.

همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم انتخاب پزشک از مهم‌ترین گزینه‌های موجود در تزریق بوتاکس است. در واقع زمانی که پزشک معتبر و باتجربه باشد مطمئن خواهید بود که از بهترین مواد برای شما استفاده می‌کند و مقدار دوز مصرفی کاملاً صحیح است. شاید در آگهی‌های مختلف دیده باشید که برخی افراد با تزریق بوتاکس دچار مشکل شده‌اند، لازم است بدانید این جور حوادث در بیشتر اوقات به دلیل کم‌تجربگی پزشک است. پس با دقت پزشک موردنظر خود را انتخاب کنید و قبل از مراجعه برای انجام کار، نمونه‌های مختلف آن را بررسی کنید و تحقیقات خود را تکمیل کنید.

اگر برای بار اول است که تصمیم گرفته‌اید تزریق بوتاکس داشته باشید تمامی نکات ذکر شده را موردتوجه قرار دهید و تک‌تک آنها را رعایت کنید. اگر به تمامی نکات گفته شده توجه کنید مطمئن باشید که هیچ‌گونه مشکلی برایتان ایجاد نخواهد شد. امیدواریم از خواندن مطالب فوق لذت برده باشید و مطالب جدیدی را دریافت کرده باشید. در صورت داشتن سؤالی که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است حتماً در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید تا در اولین موقعیت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834