بوتاکس زیربغل چیست و چه فوایدی دارد؟

بوتاکس زیربغل

بوتاکس زیربغل چیست

بوتاکس زیربغل یکی از روش های درمانی است برای کم کردن تعریق است که راهکاری عالی است برای افرادی که بیش از حد عرق می کنند. در این مقاله سعی کردیم درباره بوتاکس زیربغل اطلاعاتی را به شما منتقل کنیم تا اگر در آستانه انجام چنین کاری هستید با اگاهی کامل قدم بردارید. در نظر داشته باشید که بوتاکس زیربغل هیچ گوه عارضه ای ندارد البته در صورتی که از مواد باکیفیت استفاده شود و در مراکز بهداشتی تحت نظر متخصص صورت گیرد.

در ابتدا لازم است بدانید که بوتاکس یک نوروتوکسین است که از باکتری‌های ایجاد کننده بوتولیسم به دست میاید. در واقع نوروتوکسین یک نوع سم است که برای سیستم‌های عصبی است. اما این مواد در صورتی که توسط یک شخص متخصص تزریق شود کاملاً جنبه درمانی دارد. بوتاکس برای فلج کردن موقت عضلات و از بین بردن چروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت. می‌توان گفت که از این ماده در فرایندهای زیبایی استفاده می‌شود و در کنار این مورد جنبه‌های درمانی نیز دارد زیرا متخصصان درمان بسیاری از بیماری‌هایی مانند میگرن و اسپاسم عضلانی و هایپرهیدروزیس را بوتاکس می‌گویند.

همان طور که به آن اشاره کردیم از تزریق بوتاکس در موارد مختلف استفاده می‌شود که گاهی جنبه زیبایی و گاهی درمانی دارد. تزریق بوتاکس به عنوان از بین بردن خط خنده و چین و چروک صورت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از فواید این ماده آن است که می‌تواند جلو تعرق زیاد را بگیرد. به همین دلیل افراد با هدف‌های مختلف نسبت به تزریق آن اقدام می‌کنند. در ادامه مقاله قصد داریم  اطلاعات بیشتری در مورد تزریق بوتاکس زیر بغل را در اختیار شما قرار دهیم در صورت علاقه در ادامه با ما همراه باشید.

چه برندی برای بوتاکس زیربغل مناسب است؟

برندهای بوتاکس در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند که هر کدام مزیت و فوایدی دارند اما برخی از آنها از کیفیت بیشتری بهره‌مند هستند. طبق تحقیقات انجام شده بوتاکس‌های دیسپورت انگلیسی از کیفیت بهتری نسبت به دیگر برندها برخوردار هستند، اما برندهای دیگری هم هستند که از کیفیت‌های بالایی برخوردار باشند. تقریباً هر پزشک از یک ماده برای تزریق بوتاکس زیربغل استفاده می‌کند و نمی‌توان گفت که این تنها برند باکیفیت بوتاکس است. بوتاکس دیستون یکی دیگر از انواع نوع بوتاکس ایرانی است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

چه برندی برای بوتاکس زیربغل مناسب است

آیا بوتاکس زیربغل عوارضی دارد؟

بوتاکس جز عمل‌های زیبایی سرپایی است که کاملاً کم خطر و غیرتهاجمی است، اما با این وجود پزشک معالج قبل از تزریق بوتاکس بیمار را به آزمایش کامل فرستاده تا تمامی موارد و مشکلات بدنی او زیر نظر گرفته شود و در صورت داشتن هر گونه مشکل، طبق آن تزریق بوتاکس را انجام دهد. با وجود تمامی این موارد برخی بیماران دچار مشکلات و عوارضی می‌شوند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

معمولاً پزشک معالج یک یا دوهفته بعد از تزریق به صورت مکرر قرار ملاقات می‌گذارد تا عوارض بوتاکس بر روی بدن آن شخص را مورد بررسی قرار دهد. با وجود بی‌خطر بودن بوتاکس ممکن است برخی بیماران دچار مواردی از جمله ضعف عضلانی، مشکل تنفس، مشکلات بینایی، سرگیجه، از دست دادن کنترل مثانه، خشکی دهان، سردرد، خستگی و درد در نواحی تزریق شوند.

بوتاکس همانند دیگر روش‌های درمانی و زیبایی دارای عوارض و مزایایی است که البته مزایای آن بسیار بیشتر است. با این وجود با اثربخشی بالایی که دارد گاهی برای برخی افراد چندان موفق عمل نمی‌کند و یا می‌بایست در جلسات درمانی بیشتری را داشته باشند. لازم است بگوییم که عوارض چندان بزرگ و غیرقابل‌بازگشتی ندارد و به همین دلیل است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

نحوه تزریق بوتاکس زیربغل

برای تزریق بوتاکس ابتدا سوزنی را حاوی ماده بوتاکس در زیر پوست تزریق می‌کنند و این عمل چند بار در اطراف ناحیه موردنظر صورت می‌گیرد. پزشک در این مواقع از ماده‌های بی حسی استفاده می‌کند و در کنار آن کمپرس یخ می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. نحوه تزریق به همین سادگی است و چندان پروسه طولانی ندارد، به همین دلیل افراد می‌توانند بعد از تزریق بوتاکس به کار و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند و نیاز به هیچ گونه استراحت‌های طولانی نخواهند داشت.

نکته‌ای که می‌بایست به آن توجه زیادی کنید انتخاب پزشک معالج است زیرا این فرد می‌توانند در کیفیت تزریق بوتاکس شما نقش به سزایی داشته باشند. در واقع بیشتر مشکل‌های ایجاد شده در زمان تزریق بوتاکس به علت کم مهارتی پزشک است پس برای جلوگیری از این حوادث سعی کنید در انتخاب پزشک خود دقت به خرج دهید و حتماً نمونه کارهای وی را قبل از تزریق بوتاکس بررسی کنید.

فواید تزریق بوتاکس زیربغل

بوتاکس در موارد زیادی کاربرد دارد که به عنوان جوان‌سازی عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ازاین‌رو پزشکان از این دارو به عنوان یک ماده معجزه کننده برای رفع چین و چروک یاد می‌کنند. البته به جز این مورد در زیربغل هم تزریق می‌شود و فواید زیادی دارد. زمانی که بوتاکس در زیربغل تزریق می‌شود عضلات آن ناحیه ضعیف می‌شوند و کنترل آن قسمت از دست خارج می‌شود و به این صورت می‌توان به راحتی اقدامات موردنظر را اعمال کرد.

تزریق بوتاکس در زیربغل باعث می‌شود که عضلاتی که باعث تعرق می‌شوند ضعیف شوند و به این صورت است که فرد در هنگام فعالیت به هیچ عنوان عرق نمی‌کند. ممکن است تعرق به صورت شهودی باشد و در مراسم‌های مختلف باعث کاهش اعتماد به نفس می‌شود و این مورد چندان خوشایند نیست، اما با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان به سادگی این مشکل را حل کرد.

لازم است بدانید که تزریق بوتاکس هیچ عارضه‌ای برای غدد لنفانی دارد و هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند، اما می‌بایست توسط پزشک‌های متخصص صورت گیرد.

فواید تزریق بوتاکس زیربغل

قیمت تزریق بوتاکس زیربغل

بسیاری از افرادی که قصد انجام بوتاکس زیربغل را دارند اولین سؤالی که از پزشک معالج خود می‌پرسند مرتبط با هزینه‌های درمانی است. در مورد هزینه های درمانی میبایست بگوییم که به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل مقدار بوتاکس، نوع مواد مصرفی، دستمزد پزشک، ناحیه مورد درمان و … است.

گرچه مقدار ماده تزریقی کاملا بستگی به تشخیص پزشک دارد اما معمولا مقدار تعیین شده برای زیربغل ۵۰ واحد است که مجموعا برای هر دو زیربغل ۱۰۰ واحد مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین مقدار هزینه بوتاکس زیربغل در هر کلینیک و بیمارستان مقدارهای متغییری دارد که همان طور که گفتیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ضمن باید در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس به منظور کاهش تعرق اثربخشی موقت دارد و به صورت مکرر می بایست ان را تکرار کنید. میزان ماندگاری آن کاملا وابسته به برند مصرفی دارد و تقریبا بین ۴ تا ۱۲ ماه می تواند از تعرق جلوگیری کند اما اثر آن به هیچ عنوان دائمی نیست. در بخش افزایش ماندگاری بوتاکس به صورت کامل به این موضوع پرداخته شده است.

در این مقاله سعی کردیم درباره بوتاکس زیربغل اطلاعاتی را به شما منتقل کنیم تا اگر در آستانه انجام چنین کاری هستید با اگاهی کامل قدم بردارید. در نظر داشته باشید که بوتاکس زیربغل هیچ گوه عارضه ای ندارد البته در صورتی که از مواد باکیفیت استفاده شود و در مراکز بهداشتی تحت نظر متخصص صورت گیرد.

ماندگاری بوتاکس بین ۶ ماه تا یک سال است، در صورتی که تاثیرگذار باشد و مراجعه کننده از آن راضی باشد امکان تمدید آن وجود دارد. مورد دومی که در زمان تزریق بوتاکس اهمیت دارد درباره نتایج ان است که نباید بلافاصله بعد از تزریق انتظار دیدن نتایج را داشت زیرا بعد از یک هفته نتایج تزریق بوتاکس نشان داده خواهد شد.

توجه کنید که در انتخاب پزشک معالج خود دقت و هوشیاری داشته باشید زیرا این افراد بیشترین تاثیر را در کیفیت تزریق بوتاکس خواهند داشت و از اهمیت بالایی برخوردار هستد. توصیه ای که ما به شما می کنیم این است که قبل از انجام بوتاکس نمونه کارهای دکتر مدنظر را مشاهده کنید و از صحت کار آنها مطمئن شوید.امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید. در ضمن درصورت داشتن سوال آن را با ما به اشتراک بگذارید تا پاسخگوی شما عزیران باشیم.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834