بوتاکس مصپورت چیست و ساخت کجاست

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت

تزریق بوتاکس امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است از این رو در اکثر کشورهای دنیا شرکت های دارو سازی مختلفی مشغول تولید و ساخت انواع محصولات زیبایی از جمله بوتاکس هستند. در کشور ما نیز شرکت های دارو سازی اقدام به تولید بوتاکس های با کیفیت بالا می کنند که مورد استقبال استفاده کنندگان قرار گرفته است. این محصولات زیبایی با تکیه بر دانش محققان و دانشمندان کشور مان ساخته می شود. مشهور ترین برند بوتاکس تولیدی کشور ایران بوتاکس مصپورت می باشد. همچنین بوتاکس دیستون نیز در کنار بوتاکس مصپورت از محبوبیت برخوردار است.

بوتاکس مسپورت با الهام از بوتاکس دیسپورت که یک برند سرشناس در جهان است ساخته و تولید می گردد. تاثیر تزریق بوتاکس مصپورت بر روی خطوط عمیق صورت و پیشانی بسیار قابل توجه می باشد.

بوتاکس مصپورت در ایران توسط شرکت دارو سازی مصون دارو تولید می شود و اساس کار آن مانند تمام برند های بوتاکس دیگر با فلج کردن حرکت عضله توسط سم بوتولینوم است. این ماده با قرار گیری در پایانه های عصبی عضلات طی فرایندی مانع از انقباض عضلات می شود.

بوتاکس مصپورت مانند سایر بوتاکس ها باید در دمای ۴ درجه سانتی گراد یخجال نگه داری شوند. برای حفظ این دما معمولا در زمان حمل و نقل آن از ماشین های یخجال دار و یا کول باکس ها استفاده می شود به همین دلیل در زمان جابجایی این بوتاکس حتما باید از یخ جامد استفاده نمود.

به دلیل تولید این محصول در داخل کشور استفاده از آن بسیار به صرفه بوده و به راحتی قابل دسترس می باشد.

نحوه تزریق بوتاکس مصپورت

همانطور که می دانید با تزریق بوتاکس می توان به راحتی چین و چروک ایجاد شده در صورت را از بین برد و زیبایی و جوانی را به فرد بازگرداند. این روش کاملا روشی غیر جراحی بوده و با استفاده از بی حسی موضعی و توسط پزشک متخصص انجام می شود. از بوتاکس مصپورت علاوه بر کاربرد های زیبایی در موارد درمانی نیز استفاده می شود.

نحوه تزریق بوتاکس مصپورت

کاهش میزان تعریق و کمک به درمان سر درد های حاصل از میگردن از جمله موارد درمانی است که می توان با استفاده از بوتاکس مصپورت درمان نمود. تزریق بوتاکس مصپورت بسیار سریع و آسان اتفاق می افتند و در مدت زمان ۲۰ تا ۳۰  دقیقه تزریق به پایان می رسد.

قبل از تزریق بوتاکس پزشک با بیمار جلسه مشاوره ای برگزار می کند و تمام مراحل تزریق و نکات مهم را به بیمار توضیح می دهد. در جلسه تزریق پزشک در ابتدا خطرات احتمالی را برطرف می کند و عوارض جانبی احتمالی را برای تصمیم گیری نهایی بیمار به وی بازگو می کند تا اگر بیمار از تصمیم خود منصرف شد، اطلاع دهد.

امروزه دیگر در زمان تزریق بوتاکس از کرم های بی حس کننده کمتر استفاده می شود زیرا بوتاکس با استفاده از سوزن های هیپودرمی بسیار نازک و ریز انجام می شود.

لازم به پاک کردن آرایش نیست تنها ناحیه تحت درمان تمیز و عاری از هرگونه ماده شیمیایی باشد کفایت می کند. برای تزریق پزشک از بیمار می خواهد اخم کند و یا ابرو های خود را بالا بکشد تا پزشک بتواند مناطق مورد نیاز را علامت گذاری کند.

سپس به آرامی ماده بوتاکس در نواحی مد نظر تزریق می شود. در صورتی که از تزریق سوزن استرس داشته باشید بهتر است ذهن خود را آرام و به موضوع دیگری درگیر سازید.

برای جلوگیری از تورم پس از انجام تزریق پزشک از کمپرس یخ استفاده می کند.

برای تزریق بوتاکس حتما به پزشک معتبر و با مهارت بالا مراجعه نمایید زیرا در صورت تزریق اشتباه و غیر حرفه ای امکان دارد مشکلاتی مانند کاهش تنفس و ضعیف شدن عضلات در بیمار دیده شود.

بوتاکس مصپورت برای کدام نواحی صورت مناسب است؟

معمولا در طول زندگی هر فردی خطوط ریز درشتی در صورت و چهره فرد نمایان می شود. در کلینیک زیبایی مهرزاد از بوتاکس مصپورت برای از بین بردن خطوط و این چین و چروک  در نواحی مختلف صورت استفاده می شود. به طور کلی از بوتاکس برند مصپورت برای رفع و نابودی خطوط اخم ، چین و چروک پیشانی و گردن و همچنین خطوط اطراف چشم استفاده می شود.

بوتاکس مصپورت برای کدام نواحی صورت مناسب است

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

همانطور که قبلا گفته شد بوتاکس مصپورت یک برند ایرانی و ساخت محققان و دانشمندان کشور ایران است. پس از بوتاکس برند مصپورت بوتاکس دیگری که در داخل کشور ما معروف بوده و مورد استفاده قرار می گیرد بوتاکس دیستون می باشد.

این بوتاکس در شرکت دارو سازی رویین دارو ساخته و به بازار عرضه می شود. این نوع بوتاکس به دو نوع ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی ساخته می شود. این نوع بوتاکس همه استاندارد های ملی و بین المللی را کسب نموده است.

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت

یکی از بزرگ ترین معایبی که بوتاکس دیستون دارا می باشد احتمال حساسیت برخی افراد به این نوع بوتاکس می باشد توصیه می شود افرادی که به شیر حساسیت  دارند از این نوع بوتاکس استفاده نکنند.

عارضه ای که در استفاده از بوتاکس مصپورت دیده نمی شود. همچنین بوتاکس مصپورت قدرت بالاتری در از بین بردن چین و چروک نسبت به بوتاکس دیستون را دارا می باشد اما در حالت کلی این دو نوع بوتاکس تفاوت چندانی باهم ندارند زیرا مدت ماندگاری و زمان تاثیر تقریبا یکسانی دارند.

بهتر است افراد تشخیص و انتخاب بوتاکس مورد استفاده را به پزشک خود بسپارند

بوتاکس مصپورت چقدر ماندگاری دارد ؟

در اکثر مواقع ماندگاری بوتاکس مصپورت بین سه تا چهار ماه است اما عواملی وجود دارد که می تواند سبب افزایش یا کاهش این مدت زمان شود. این عوامل عبارتند از :

  • سن افراد در میزان ماندگاری بوتاکس مصپورت بسیار موثر می باشد. مثلا در افراد مسن که مسزان حجم عضلات کاهش یافته است ممکن است مدت زمان ماندگاری بوتاکس کمتر از حد اعلام شده باشد. ماندگاری بوتاکس در افراد جوانتر که دارای عضلات قوی و با حجم زیاد می باشند،بیشتر است.
  • ساختار صورت و حالات چهره فرد متقاضی
  • استفاده از دخانیات
  • رعایت رژیم غذایی
  • ساختارصورت این که صورت فرد استخوانی باشد یا گوشتی بسیار در میزان ماندگاری بوتاکس تزریقی موثر می باشد.
  • انواع مراقبت های پوستی از جمله : استفاده از فیشال، میکرو ابریژن و روش های دیگر باز سازی پوست
  • آسیب های پوستی ناشی از قرار گیری در معرض اشعه خورشید
  • در صورت تجدید بوتاکس

در برخی از افراد زمانی که بوتاکس چند باره تجدید شود میزان ماندگاری بالاتری خواهد داشت اما در برخی از افراد نیز به علت مقاومت عضلات به بوتاکس پس از مدتی دیگر بوتاکس جوابگو نمی باشد و باید به دنبال درمان های دارویی دیگر بود. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس برند مصپورت معمولا  تا ده روز مشاهده می شود.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834