بوکال فت چیست و چگونه انجام می شود

بوکال فت

بوکال فت

بوکال فت صورت از جمله جراحی هایی است که برای لاغری و مادلینگ صورت انجام می شود و تاثیر بسیاری در زیبایی صورت دارد. این روز ها سلیقه افراد در مورد فرم و شکل چهره دچار تحولی عظیم شده است .اکثر افراد دوست دارند صورتی لاغر و کشیده با لپ هایی فرو رفته و چانه ای زاویه دار داشته باشند. بوکال فت می تواند همزمان با لیپوماتیک غبغب انجام شود و زیبایی چهره شما را چندبرابر کند.

حالت و فرم لپ ها می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی افراد به خصوص خانم های جوان داشته باشد. اما با توجه به پرطرفدار بودن این نوع فیس متاسفانه ورزشی وجود ندارد که بتوان به وسیله آن تنها لپ را لاغر کرد و فرم صورت را اصلاح و زاویه سازی مناسب نمود. از این رو امروزه عمل جراحی بوکال فت یا همان تخلیه چربی دهانی یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به این خواسته می باشد که در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود.

بوسیله این عمل زیبایی می توان چربی های اضافه تجمع یافته در داخل لپ ها را خارج نمود و صورتی کشیده و زیبا داشت.

در واقع عمل تخلیه چربی دهانی و یا بوکال فت موثر ترین روش در از بین بردن این چربی های اضافه داخل لپ می تواند باشد. این عمل جراحی زیبایی نسبتا ساده و به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. برای انجام آن به بیهوشی موضعی نیاز است و به دلیل انجام خراش های بسیار کوچک در داخل دهان و تخلیه چربی از این راه ،هیچ گونه جای زخم خارجی در صورت بیمار وجود نخواهد داشت.

در بوکال فت پزشک با ایجاد برش بسیار کوچکی به اندازه ۲ تا ۳ سانتی متر در دو طرف داخل دهان و در سمت داخلی گونه ها،چربی های اضافه را خارج می کند. بخیه های زده شده در این روش جذبی است و خود به خود از بین خواهد رفت. بیمار بعد از  می تواند در همان روز از بیمارستان مرخص شود و مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

چربی بوکال یک توده چربی کوچک است که اندازه آن در هر لپ می تواند متفاوت باشد. این توده در محل خالی مابین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد و به راحتی از طریق برش ایجاد شده خارج می گردد.این چربی باعث ایجاد پری در گوشه خارجی لب ها می شود و در صورتی که حجم چربی زیاد باشد می تواند ظاهر فرد را ناخوشایند سازد.

با اینکه خارج کردن این چربی ها از گونه ها سبب می شود صورت افراد بسیار زیبا و کشیده شود و به مدل های مشهور اروپایی نزدیک تر گردد اما این عمل جراحی به ندرت توسط جراحان پلاستیک توصیه می شود زیرا ممکن است روند پیری پوست در افراد را تسریع کند. و چروک های افزایش سن زودتر از حد معمول سراغ فرد بیاید. توصیه می شود برای انجام بوکال فت حتما به پزشک با مهارت بالا در کلینیک ریبایی مهرزاد مراجعه شود تا احتمال آسیب به بافت های عصبی و عضلانی مجاور وجود نداشته باشد.

تخلیه چربی صورت یا همان بوکال فت

تخلیه چربی صورت یا همان بوکال فت نوعی عمل جراحی سرپایی می باشد که به منظور  فرم دهی  و تغییر چهره گرد به چهره زاویه دار و مثلثی شکل انجام می شود. چاقی صورت ممکن است

تخلیه چربی صورت یا همان بوکال فت

در افراد با تناسب اندام زیبا نیز وجود داشته باشد این افراد می توانند با استفاده از این عمل جراحی به زیبایی و تناسب صورت نیز دست پیدا کنند. با برداشت چربی داخل دهانی می توان استخوان ‌های گونه برجسته ای داشت و حجم قسمت تحتانی گونه در زیر استخوان‌های آن ناحیه  را کاست.

این عمل زیبایی با وجود سرپایی و آسان بودن ممکن است برای همه افراد مناسب نبوده و عوارضی را در پی داشته باشد. افرادی که می توانند از بوکال فت استفاده کنند باید :

 • وزن ثابت داشته و در سلامتی کامل به سر ببرند.
 • دارای گونه های چاق و گوشتی هستند.
 • انتظارات واقعی از نتیجه عمل تخلیه چربی دهانی دارند نه انتظارات واهی
 • سیگار و سایر دخانیات استفاده نمی کنند.
 • در محدوده سنی ۲۰ تا ۶۰ سال قرار داشته باشند.
 • بیماری زمینه ای یا بیماری خاصی نداشته باشند.

افراد با انجام عمل زیبایی بوکال فت می توانند به  گونه های برجسته تر ،چهره ای زاویه دار،جوانسازی فرم صورت ،زیبایی چهره و در نتیجه افزایش اعتماد بنفس دست پیدا کنند. تقریبا می توان گفت این جراحی نتیجه ای دائمی خواهد داشت و پس از یکبار انجام بوکال فت دیگر در ناحیه گونه ها تجمع چربی وجود نخواهد داشت.در میزان ماندگاری آن نوع رژیم غذایی ،اضافه وزن و لاغری پس از جراحی می تواند تاثیرگذار باشد.

به افرادی که این عمل را انجام داده اند توصیه می گردد سبک زندگی سالم با تغذیه مناسب داشته باشند و از نوسانات وزن بعد از انجام  این جراحی جلوگیری کنند.

تخلیه چربی صورت یا همان بوکال فت چگونه انجام می شود ؟

برای انجام بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی در کلینیک زیبایب مهرزاد ور ابتدا پزشک جلسه ای مشاوره ای با بیمار برگزار می کند و در مورد نحوه انجام این عمل جراحی توضیحاتی به بیمار ارائه می دهد. و از بیمار در مورد انتظاراتش در مورد این جراحی می پرسد. انتظارات بیمار باید واقع بینانه بوده و چیزی فراتر از نتیجه عمل از پزشک انتظار نداشته باشد.

مراحل انجام تخلیه چربی صورت عبارتست از :

 • بیهوشی یا بی حسی موضعی

پزشک با مشاهده آزمایشات و بررسی های انجام شده قبل از عمل و با در نظر گرفتن خواسته بیمار مبنی بر چگونگی تخلیه چربی و حجم چربی و همچنین صلاحدید کادر درمانی نسبت به فرم کلی چهره بیمار ،تصمیمات لازم را می گیرد و از یک داروی آرامبخش و بی حس کننده جهت بی حس شدن موضع مورد نظر استفاده می کند. اگر این جراحی همراه با جراجی و تخلیه چربی گردن و سایر جراحی ها همراه باشد ممکن است پزشک درخواست بیهوشی عمومی دهد.

 • جراحی اصلی

جراح با ایجاد شکاف کوچکی به اندازه دو تا سه سانتی متر،اقدام به خارج نمودن لایه های زائد و چربی تجمع یافته در ناحیه لپ فرد می کند.چربی ها باید به صورت کامل تخلیه گردند.

بسته به فیزیک صورت افراد میزان این برش ها می تواند متفاوت باشد و چیزی در حدود ۲ تا ۵ سانتی متر ممکن است ایجاد گردند.این برش در قسمت اصلی عضلات گونه که عضلات شیپوری نامیده می شوند زده می شود.

بوکال فت چگونه انجام می شود

 

برای تخلیه چربی جراح از قسمت بیرونی دهان فشار وارد می کندو چربی خود را نمایان می کند.در این حالت جراح با استفاده از وسیله های مخصوص جراحی ،زائده ها را خارج می نمایدو در آخر بخیه جذبی در آن قسمت زده می شود. پس از پایان جراحی و از بین رفتن اثر داروی بی حسی احساس درد کاملا عادی است و پزشک به بیمار مسکن تجویز می کند. به دلیل خونریزی و تورم جزئی این جراحی یک عمل سرپایی محسوب می گرد و بیمار بلافاصله پس از پایان عمل می تواند مرخص شود.به دلیل اینکه برش انجام شده در داخل دهان است ،هیچ گونه جای زخم و بخیه بر روی چهره بیمار باقی نمی ماند.

در صورت فرد ممکن است حجم چربی تجمع یافته در دو طرف صورت با همدیگر متفاوت باشد برای قرینگی صورت وایجاد تناسب اجزای چهره با همدیگر حتما سراغ جراح با تجربه و با مهارت بالا بروید تا با دقت زیاد و مهارت بالای خود بتواند به بهترین شکل فرم صورت بیمار را اصلاح نماید.

علت ورم صورت بعد از تخلیه چربی بوکال فت

اگر چه روش بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی روشی ایمن و بی خطر برای از بین بردن چربی های موجود در ناحیه صورت می باشد مانند هر جراحی دیگری ممکن است عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد.یکی از این عوارض بسیار مهم ورم صورت است .تورم به دلیل ایجاد شکاف و تخلیه چربی اتفاق می افتد و طبیعی است.برای رفع این مشکل پزشک داروهای ضد التهابی تجویز می کند. داشتن تحرک در ناحیه دهان نیز می تواند کمک بسیار زیادی برای رفع تورم ناشی از این عمل باشد. بیمار می تواند با رعایت نکات ساده ای از ایجاد ورم پیشگیری نماید و یا ورم ایجاد شده را بدون ایجاد هیچ مشکلی برطرف نماید.

راه دیگر برای از رفع تورم ناشی از تخلیه چربی صورت  این است که بیمار در هنگام خواب زیر سر خود را بلندتر کند. برای این کار می تواند دو بالش زیر سر خود قرار دهد.

تازمانی که ناحیه مورد نظر به صورت کامل بهبود نیابد باید از کشیدن سیگار و سایر دخانیات پرهیز شود.

دوره نقاهت بوکال فت چگونه است ؟

طول دوره نقاهت عمل بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. مدت این دوره می تواند ناشی از عوامل مختلف متغییر باشد.عواملی مانند نوع عمل جراحی تاثیر زیادی در کم یا زیاد شدن این مدت زمان دارند. اما اکثر بیمارانی که این جراحی را انجام می دهند در عرض دو تا سه روز می توانند به کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند.

بوکال فت به دلیل سرپایی و آسان بودن نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته و بیمار بلافاصله می تواند به منزل برود.به دلیل اینکه خونریزی ،تورم و کبودی در این بیماری بسیار کم است طول دوره ریکاوری نیز کم خواهد بود.

ممکن است پس از جراحی فرد تا دو تا سه روز احساس درد در ناحیه عمل داشته باشددر این صورت می تواند از مسکن های تجویزی پزشک استفاده نمود. عمل بوکال فت دوره نقاهت خاصی ندارد اما بهتر است فرد دو تا سه روز بعد عمل استراحت کند و به هیچ وجه سر خود را به جلو خم نکند زیرا این کار می تواند سبب تجمع خون در گونه ها و ایجاد خونریزی کند.

جای بخیه در داخل دهان پس از مدتی بهبود می یابد و هیچ گونه جای زخم و اسکار باقی نخواهد ماند .

پس از پایان جراحی بیمار باید از دستکاری نخ بخیه با دست یا زبان خودداری نماید زیرا این کار سبب می شود دوره بهبودی بیشتر شود.همچنین جهت جلوگیری از گیر کردن غذاهای جامد به این نخ ها بهتر است چند روز اول تنها از غذا های مایع استفاده کرد.

جهت جلوگیری از عفونت وکوتاهی تسریع در بهبودی بهتر است با دهان شویه تجویزی پزشک ، هر روز دهان خود را بشویید.

قیمت عمل بوکال فت چگونه محاسبه می گردد ؟

قیمت عمل بوکال فت  با توجه به عوامل مختلف تاثیرگذار محاسبه می گردد .از جمله این عوامل می توان به میزان چربی و وسعت گونه در هر فرد اشاره نمود.

فرد با گونه های چاق و حجم چربی بالا زمان بیشتری لازم دارد تا تخلیه چربی به صورت کامل انجام شوددر نتیجه دستمزد پزشک جراح و قیمت عمل جراحی نیز افزایش خواهد یافت .

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت عمل بوکال فت می توان به موقعیت جغرافیایی کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود اشاره نمود. هر چه ناحیه ای که بیمار در آن جا تحت درمان قرار می گیرد موقعیت مکانی بالاتری داشته باشد ،به همان نسبت قیمت جراحی ،ویزیت جراح ،استفاده از تجهیزات وارائه خدمات پس از جراحی نیز بالاتر خواهد بود . این مسئله به منزله خوب بودن تمام کلینیک های بالای شهر نیست.

.برخی از این کلینیک ها نیز تجهیزات مدرن و به روز ندارند و تنها به واسطه موقعیت جغرافیایی خوب خود توانسته اند مشتریان زیادی را جذب نمایند.بهتر است انتخاب خود را بر اساس تجهیزات مدرن و سطح بالا و میزان رضایتمندی بیماران قبلی قرار دهید.

عمل جراحی بوکال فت از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا برداشت حجم بیش از حداز چربی ها ممکن است مشکلات غیر قابل جبران و عدم تقارن در اجزای صورت را برای فرد به همراه داشته باشد.برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بهتر است از پزشک جراح حاذق و با مهارت بالا کمک بگیرید. هزینه دستمزد پزشک باتجربه و ماهر به مراتب بیشتر از دستمزد پزشک معمولی خواهد بود .در نتیجه قیمت عمل بوکال فت نیز زیاد می شود.با این حال بهتر است بیماران به پزشک ماهر مراجعه نمایند.

این عمل جراحی به دلیل اینکه جز جراحی های زیبایی محسوب می شودهزینه های آن تحت پوشش بیمه نخواهد بود وبر این اساس هزینه گزافی برای بیمار ایجاد می شود. افرادی می خواهند این نوع عمل جراحی را انجام دهند باید با در نظر گرفتن تمامی موارد و هزینه ها اعم از تجهیزات ،دارو ،آزمایش و . . . تصمیم خود را مبنی بر انجام یا عدم انجام تخلیه چربی دهانی بگیرند.

قبل و بعد از عمل جراحی بوکال هزینه هایی را بیمار باید بپردازد از جمله :هزینه آزمایشات قبل و بعد از عمل ،هزینه داروها ،هزینه تجهیزات مورد استفاده .همه این موارد بر قیمت نهایی عمل تاثیر دارند .

مراقبت های بعد از بوکال فت

زمانی که عمل جراحی انجام می شود میزان تاثیرگذاری و موفقیت این عمل تا حدودی به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد اما بخش زیادی از موفقیت عمل می تواند در گرو مراقبت های بعد از عمل باشد . مراقبت های بعد از بوکال فت نیز می تواند تاثیر زیادی در موفقیت آمیز بودن یا عدم موفقیت جراحی تخلیه چربی دهانی باشد.در ادامه به چند مورد از مهم ترین مراقبت های بعد از بوکال فت اشاره خواهیم نمود :

 • بیمار تا زمان بهبودی زخم دهان باید از استعمال دخانیات و سیگار جدا بپرهیزید. در صورت عدم مراقبت این کار می تواند سبب طول دوره نقاهت و بهبودی بیمار گردد.
 • بیمار تا بهبودی محل جراحی باید از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید در صورت امتناع این امکان وجود دارد ک محل برش داخل دهان خونریزی کند.
 • تا مدتی از نگه داشتن سر خود رو به پایین اجتناب کند این کار به سبب جلوگیری از تجمع خون در محل تخلیه چربی در داخل لپ ها می باشد.
 • پس از تخلیه چربی نتیجه اولیه بلافاصله ظاهر می گردد و اما نتیجه نهایی بعد ۳ تا ۴ هفته مشاهده  قابل مشاهده خواهد بود زیرا بعد از عمل کبودی و تورم در محل جراحی به وجود می آید نتیجه نهایی قابل مشاهده نخواهد بود.بیمار باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهد.
 • بنا به توصیه پزشک بیمار باید حداقل تا یک هفته پس از جراحی از دهانشویه استفاده نماید و نکات بهداشتی را رعایت نماید. همچنین تا دوسه روز تا حد امکان از غذا های جامد استفاده نکند واز غذا های آبکی استفاده کند.
 • ممکن است در محل برش داخل دهان عفونت ایجاد گردد که در این حالت باید از آنتی بیوتیک های تجویزی پزشک باید استفاده کرد.
 • بخیه داخل دهان را به هیچ وجه دستکاری نکنید و تا مدتی بهتر است از انجام ورزش های رزمی که به صورت ضربه وارد می کند پرهیز نمایید .همچنین اکثر جراحان توصیه می کنند جهت کاهش تورم و فشار از گن های مخصوص صورت استفاده نماید.
 • در زمان خواب حتما سر خود را بالا نگه دارید و از دو متکا زیر سر استفاده کنید.

عمل جراحی بوکال فت یک نوع عمل جراحی است که می تواند تاثیر بسزایی در در زیبایی و تناسب چهره افراد داشته باشد. اما به این نکته نیز باید توجه نمود که انجام غیر اصولی این عمل می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای بیمار ایجاد نماید. برای جلوگیری از این آسیب ها بهتر است به پزشک جراح با مهارت بالا مراجعه نمایید. همچنین می توان با مراقبت های لازم طول دوره بهبودی را کاهش داد ونتیجه موفقیت آمیزی بدست آورد.

این نوع جراحی بسیار حساس می باشد وبه صورت سرپایی انجام می شودو به دلیل اینکه برش داخل دهان زده می شود هیچ گونه جای زخم و اسکار در صورت به وجود نخواهد آمد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ( 2 )

 1. مونا21 اکتبر 2021

  خدمات بوکال فت کلینیک مهرزاد واقعا فوق العادست!

 2. علی21 اکتبر 2021

  ایا بوکال فت برای اقایان قابل انجام هست؟

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834