علت ترک پوست سر بعد از کاشت مو

ترک پوست سر بعد از کاشت مو

علت ترک پوست سر بعد از کاشت مو

ترک پوست سر بعد کاشت مو یکی از عوارض کاشت مو است که در بسیاری از افراد دیده می شود. کاشت مو یکی از روش‌های ایجاد مو به صورت دائمی است. افرادی که با مشکلات طاسی و کم پشتی موی سر روبرو هستند این عمل زیبایی را به عنوان رفع مشکل انتخاب می‌کنند. معمولاً کاشت مو بدون بی هوشی انجام می‌شود و جز عمل‌های زیبایی سخت محسوب نمی‌شود. این عمل زیبایی حیرت‌انگیز همانند دیگر عمل‌های زیبایی دارای عارضه‌هایی است. ب

رای اینکه بتوانید از عارضه‌های ایجاد شده جلوگیری کنید می‌بایست از روش‌های درمان و پیشگیری آگاه باشید و مراقبت های بعد کاشت مو را رعایت کنید. ترک پوست سر بعد از کاشت مو یکی از این عوارض است که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

تصویر زیر نمونه ای از کاشت مو انجام شده در کلینیک مهرزاد است. برای مشاهده نمونه کار های بیشتر به بخش کاشت مو مراجعه کنید.

علت ترک پوست سر بعد کاشت مو و راهکار درمان آن چیست

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از عوارض کاشت مو ترک پوست سر است که برخی از افراد را نگران می‌کند. در ادامه در مورد علت ترک پوست سر بعد کاشت مو بیشتر آشنا می شوید.

خشکی پوست سر

هر فردی داری ویژگی‌های منحصر به فرد پوستی است. برخی از افراد دارای پوست خشک و برخی دیگر داری پوست چرب و برخی متعادل هستند. افرادی که داری پوست خشک هستند بعد از انجام عمل با مشکلاتی مانند ترک پوست سر بعد کاشت مو روبرو می‌شود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر دارای چنین پوستی هستند و می‌دانید که از ویژگی خشکی برخوردار است، قبل از عمل این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

ترک پوست سر بعد کاشت مو

مواد بی حسی

برخی از مواد بی حسی سبب می‌شوند که در ناحیه تزریق شده خشکی ایجاد شود و سپس ترک‌ پوست سر بعد کاشت مو سر ایجاد شود. از این رو مواد بی حسی می‌تواند در این امر دخیل باشد.

زخم‌ها و سوراخ‌های متعدد

در روش کاشت مو ایجاد زخم و حفره عمری طبیعی است. در واقع برای اینکه پزشک بتواند عمل کاشت را انجام دهد زخم‌هایی را بر روی سر ایجاد می‌کند. این مورد می‌تواند در ایجاد ترک پوست سر بعد کاشت مو دخیل باشد.

نوع موی سر

همان طور که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم نوع پوست و ویژگی‌های آن می‌تواند در این امر دخیل باشد. افرادی که داری مو فر هستند مستعد ایجاد ترک پوست سر بعد از کاشت مو هستند. از این رو به وجود آمدن چنین شرایطی امری طبیعی و منطقی است.

چگونه می‌توان از ترک‌های پوست سر بعد از کاشت مو جلوگیری کرد؟

همان طور که می‌دانید تمام عمل‌های زیبایی با عوارض جانبی روبرو هستند. کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی ایمن است که عارضه‌هایی دارد. یکی از این عوارض ترک سر است که بعد از کاشت مو بر روی سر ایجاد می‌شود. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که می‌توان از وجود این عارضه جلوگیری کرد. در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

حفظ تعادل چربی پوست سر

به یاد داشته باشید که شستشوی بیش از اندازه سر می‌تواند باعث به هم ریختن تعادل چربی پوست سر شود. ازاین‌رو می‌بایست مطابق با ویژگی پوست سر خود زمان استحمام را مشخص کنید و از شستن بیش از اندازه یا دیر به دیر خودداری کنید. شستشو سر بعد از کاشت مو نیز اهمیت دارد و در انتخاب شامپو بعد از کاشت مو دقت شود.

رعایت بهداشت فردی

با عدم رعایت بهداشت فردی سر می‌تواند دچار ترک‌های پوستی شود. از طرفی انجام عمل کاشت مو بسیار حساس است و می‌بایست بعد از عمل مراقبت‌های لازم را انجام داد. فراموش نکنید که بعد از عمل بهداشت فردی را به صورت کامل رعایت کنید. هم چین از برخورد ضربه‌های فیزیکی به محل کاشت خودداری کنید.

تغذیه مناسب و استفاده از تقویت کننده

مصرف تغذیه مناسب و هم چنین تقویت‌های مورد نیاز می‌تواند دوره نقاهت را کوتاه کند. معمولاً پزشک معالج ویتامین‌ها و قرص‌های تقویتی را به بیمار معرفی می‌کند. به جز این موارد شما می‌بایست نسبت به تغذیه خود در دوران بهبودی بسیار توجه کنید. با پیروی کردن از این روش می‌توانید از ترک پوست سر بعد کاشت مو جلوگیری کنید.

مصرف آب کافی و مایعات

در ابتدا لازم است آگاه باشید افرادی که دارای بیماری‌هایی مانند دیابت و تیروئید هستند بیشتر با چنین عارضه‌هایی روبرو می‌شوند. هر چند که پزشک شرایط قبل و بعد از عمل را مورد بررسی قرار دهد. از طرفی افراد عادی هم با مصرف آب و مایعات زیاد می‌توانند به دوران بهبودی خود کمک کند. اگر مصرف آب به اندازه کافی نباشد ممکت است مشکلاتی مانند خشکی پوست سر را ایجاد کند و در نهایت محل کاشت با ترک‌های پوستی روبرو شود.

عدم استفاده از داروهای خاص

افرادی که دارای بیماری مانند اسم هستند و داروهایی مانند آسپرین را مصرف می‌کنند زودتر دچار ترک‌های پوستی در محل کاشت می‌شوند. هم چنین افرادی که از مواد الکلی و مشروبات استفاده می‌کنند این عارضه می‌تواند برایشان زودتر از افراد دیگر افراد پدیدار شود. به همین دلیل به افراد توصیه می‌کنیم که قبل از انجام عمل پزشک را از داروهای مصرفی باخبر کنند و هم چنین از مصرف الکل در این مدت خودداری کنند.
امیدواریم اطلاعت گفته شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در ضمن کلینیک مهرزاد با دارا بودن از پزشکان متخصص و مجرب آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان است. در صورت داشتن هرگونه سؤال و دیدن نمونه کارهای پزشکان کلینیک مهرزاد با اعضای تیم در تماس باشید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834