بوتاکس چیست و چه عوارضی دارد؟

تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست و چه عوارضی دارد

بوتاکس یکی از راهکار های جوانی و رفع چین و چروک صورت است که می تواند تاثیر بسیاری بر روی رفع چین و چروک داشته باشد. اگر می خواهید بدانید عوارض بوتاکس چیست و آیا با خیال راحت می توانید تزریق بوتاکس را انجام داد تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

همان طور که می‌دانید اکثر افراد چه خانم‌ها و چه آقایان به دنبال زیبایی هستند و به همین دلیل به راه‌های مختلف برای افزایش زیبایی رجوع می‌کنند. یکی از این روش‌ها بوتاکس است که در میان مردم که بسیار رواج یافته است. در این مقاله قصد داریم شما را با بوتاکس بیشتر آشنا کنیم و عوارض آن را که طی مدت‌زمان‌های طولانی نمایان می‌شوند در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با ما باشید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب کنید، به خصوص اگر جز افرادی هستید که قصد دارید تزریق بوتاکس را انجام دهید.

بوتاکس چیست و چه عوارضی دارد

آشنایی با بوتاکس

زیبایی جز مواردی است که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مردم از آن استقبال زیادی می‌کند و محدودیت جنسی و سنی ندارد. داشتن چهره زیبا برای همه افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و ارزش زیادی را برای زیبایی خود قائل هستند. از آنجایی که امروزه علم هر روز رو به پیشرفت است و روش‌ها و تکنیک‌های جدیدی را خلق می‌کند روش‌های متداولی ایجاد شده که یکی از آنها بوتاکس است.

بوتاکس یکی از روش‌های رایج در سراسر دنیا است که حرف اول را برای جوان سازی و زیبایی می‌زند. با استفاده از بوتاکس می‌توان تمامی چین‌وچروک‌های موجود در پوست را از بین برد و هم چنین شادابی و طراوت را به ارمغان آورد. حال افرادی هستند که قصد انجام این تکنیک را دارند اما سؤال‌هایی زیادی است که در ذهنشان نقش بسته و قبل از انجام آن مایل‌اند اطلاعاتی را در این خصوص به دست اورند. در ادامه درباره عوارض بوتاکس بیشتر صحبت می‌کنیم و اطلاعات معتبر و دقیقی به شما خواهیم داد.

آشنایی با بوتاکس

قبل از اینکه به عوارض بوتاکس بپردازیم باید بدانید که بوتاکس نوعی سم بوتولینوم نوع A است که جنبه دارویی دارد. در واقع این نوع سم نوعی پروتئین است که به وسیله باکتری تولید می‌شود. با استفاده از این سم می‌توان عضلات ماهیچه را شل کرد و باعث جلوگیری از چین و چروک و خطوط صورت می‌شود. این تکنیک به دلیل اینکه می‌تواند از پیری جلوگیری کند و خطوط ایجاد شده در صورت را از بین ببرد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

البته که لازم است بدانید از بوتاکس تنها در این موارد استفاده نمی‌شود و گاهی اوقات برای جلوگیری از تعرق مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم چنین تزریق بوتاکس بر روی بینی می‌تواند باعث ایجاد فرم دهی باشد البته تمامی این موارد بستگی به مهارت پزشک دارد؛ بنابراین تزریق بوتاکس در قسمت‌های مختلف بدن به منظور هدف‌های مختلف صورت می‌گیرد. به همین دلیل است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و طرف‌داران زیادی دارد.

عوارض بوتاکس در درازمدت چیست؟

اگر بخواهیم درباره عوارض بوتاکس صحبت کنیم می‌توانیم بگوییم که هیچ کدام از بوتاکس‌ها عارضی ندارد زیرا این کلام کاملاً اشتباه است. در عین حال بوتاکس‌هایی هستند که در عین نداشتن عوارض در درازمدت هم تأثیر منفی را نخواهند داشت. این مورد کاملاً بستگی به کلینیک و پزشک انتخابی شما دارد. اگر کلینیک و پزشک معتبر و ماهری را انتخاب کنید بدون شک دچار هیچ گونه مشکلی نخواهید شد.

در مقابل بوتاکس‌هایی نیز هستند که عوارض زیادی دارند و تنها به کلینیک و پزشک انتخابی وابسته است. به احتمال زیاد به اهمیت پزشک و کلینیک پی برده‌اید و می‌دانید برای انجام این عمل می‌بایست تنها به افراد متبحر اعتماد کنید. برخی از بوتاکس‌ها در دراز مدت باعث می‌شود که فرم صورت را عوض کند و نه‌تنها بهتر نمی‌شود بلکه بدتر خواهد شد.

استفاده از برخی بوتاکس‌ها عوارض پوستی را به وجود می‌آورد که باعث ایجاد آلرژی، شوک، تنگی نفس، افتادگی پلک، بیماری‌های متفاوت چشم و گردن می‌شود و در نهایت باعث ایجاد ناهماهنگی در صورت می‌شود.

چگونه از عوارض بوتاکس در درازمدت جلوگیری کنیم؟

تنها راهی که برای جلوگیری از عوارض بوتاکس وجود دارد انتخاب کلینیک و پزشک معتبر است که می‌تواند از وجود هرگونه مشکل جلوگیری کند. پزشکانی که از تجربه زیادی برخوردار هستند می‌دانند که در این تکنیک می‌بایست از چه روش‌ها و ماده‌هایی استفاده کنند تا با پوست مراجعه کننده مغایرت نداشته باشد.

این مسئله باعث شده است که افراد تنها به دنبال کلینیک‌های معتبر و حرفه‌ای باشند چراکه کلینیک‌های غیرمعتبر می‌تواند از بوتاکس‌های ایرانی و تقلبی استفاده کرده و در نهایت عوارض زیادی را برای فرد رقم بزند. اگر کلینیک انتخابی کاملاً معتبر باشد قطعاً از بوتاکس‌های اصل و خارجی استفاده می‌کند و این کار سبب می‌شود تا کیفیت کار افزایش یابد و نگرانی شما بابت عوارض آن کاهش یابد.

موارد طبیعی در انجام بوتاکس

نکته‌ای که اهمیت دارد آن است که قرمزی و تورم در انجام هر عمل زیبایی کاملاً طبیعی است، پس به هیچ عنوان نیاز به نگرانی نخواهد داشت. شدت قرمزی و تورم به میزان بوتاکس تزریق شده بستگی دارد که درمان آن می‌بایست طبق تجویز پزشک معالج باشد. اگر به تمامی نکات مهم در انجام بوتاکس دقت کنید و از توصیه‌های پزشک پیروی کنید به سرعت به نتیجه نهایی نزدیک می‌شوید.

البته مواردی هم هستند که می‌تواند باعث قرمزی و تورم کم شود به طور مثال اگر پزشک از سوزن‌های باکیفیت استفاده کند و تزریق آهسته داشته باشد میزان قرمزی و تورم کمتر خواهد شد. مورد دیگری که برای کاهش تورم و قرمزی پوست بسیار حائز اهمیت است، استفاده از کمپرس آب سرد است. کمپرس آب سرد می‌تواند کمک کند تا قرمزی و التهاب بروی پوست کمتر شود البته باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان در استفاده از آن افراط نداشته باشید.

موارد طبیعی در انجام بوتاکس

عوارض بوتاکس بعد از انجام آن

سردرد و تهوع از جمله عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس است که بیشتر در افرادی رخ می‌دهد که برای بار اول آن را انجام می‌دهند. گاهی اوقات ماندگاری این عارضه چند ساعت و گاهی تا چند روز طول می‌کشد.

کبودی از جمله مواردی است که بعد از تزریق بوتاکس در محل تزریق شده ایجاد می‌شود. این مشکل به دلیل سوراخ شدن عروق خونی موجود در محل تزریق است که این اتفاق به دلیل آن است که محل عروق به خوبی شناسایی نشده‌اند. حتی افرادی که در این زمینه از تخصص خوبی برخوردار نیستند می‌توانند به عروق خونی شما لطمه بزنند. طبق مشاهدات انجام شده کبودی زمانی رخ می‌دهد که پزشک از مهارت و تجربه خوبی برخوردار نباشد.

عفونت یکی دیگر از عارضه های تزریق بوتاکس است که بسیار کم در افراد دیده می شود. البته بحث افرادی که در محیط های غیر درمانی انجام می دهند کاملا جدا است و احتمال روبرو شدن با چنین مشکلی افزایش می یابد. در محیط های درمانی به دلیل استریل کردن پوست احتمال عفونت بسیار کاهش می یابد.

افزایش خطوط مجاور بینی گاهی به دلیل فلج شدن عضلات ناحیه بین دو ابرو فعالیت دیگر عضلات مانند بینی بیشتر می‌شود و خطوط اطراف بینی بیشتر می‌شود.

چهره بی احساسی یکی از مواردی که بسیار در افراد دیده می‌شود چهره بی‌احساس و یخ‌زده است که به دلیل تزریق‌های بیش از حد شکل گرفته است. در واقع می‌توان گفت که تزریق دوزها بیش از اندازه بوده و همین عامل باعث شده تا با چنین مشکلی روبرو شوند. لازم است بدانید که عضله پیشانی به داروی بوتاکس حساسیت دارد به همین خاطر باید دوز پایینی از بوتاکس را استفاده کرد.

عوارض پیش آمده متناسب با تزریق صورت‌گرفته در آن ناحیه می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. بهترین راه حل برای جلوگیری از این عوارض انتخاب پزشک باتجربه و کلینیک معتبر است که می‌تواند به تمامی این موارد پایان ببخشید و تزریقی با کیفیت را برای شما داشته باشد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834