تزریق چربی به شقیقه

تزریق چربی به شقیقه

تزریق چربی شقیقه

یکی از کاربرد های تزریق چربی، تزریق چربی به شقیقه است که تاثیر بسیاری در زیبایی دارد. در ادامه با تزریق چربی به شقیقه و روش های آشنا می شویم.

تزریق چربی به شقیقه چیست

هر چه سن افراد بالاتر می رود میزان چربی های زیر پوست صورت نیز کمتر شده و پوست صورت حالت پیری و چین و چروک به خود می گیرد. شقیقه قسمت گیجگاهی سر می باشد فرو رفتگی در این محل سبب ایجاد پوستی پیر و چهره ای افسرده می شود. یکی از روش های درمانی این چین و چروک های ایجاد شده روش تزریق چربی به شقیقه می باشد .
فرو رفتگی شقیقه یکی از علامت های سالمندی در افراد می باشد زمانی که افراد به دوره سالمندی وارد می شوند چربی قسمت شقیقه صورت شان کمتر می شود و سبب ایجاد چین و چروک در پوست این ناحیه می شود. البته بیماری های مختلفی نیز وجود دارند سبب ایجاد تو رفتگی در قسمت شقیقه می شوند . در بسیاری از افراد نیز به صورت مادرزادی فرورفتگی شقیقه وجود دارد و نیاز است تزریق چربی در این ناحیه انجام شود.

 

تزریق چربی در واقع پیوند سلول های زنده چربی به نقاط مختلف صورت و بدن می باشد. زمانی که چربی مورد نیاز را از بخش های از بدن که بافت محکم و چربی خوبی دارند ( مانند ناحیه شکم ،پهلوها و قسمت ران ) گرفته می شود، این چربی خالص سازی می شود و اجزای دیگر آن گرفته می شود، سپس این سلول های چربی را به محل مورد نظر تزریق می کنند و بعد از آن جزئی از محل جدید می شود. البته این کار باید توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام شود تا هم عمر این تزریق چربی طولانی شود و هم چربی تزریق شده در محل شقیقه جابجا نشده و گلوله گلوله نشود.

زمانی که از بدن خود فرد چربی بوسیله عمل لیپوساکشن برداشته می شود ،بدن چربی تزریق شده را پس نمی زند، همچنین تزریق چربی از سایر پر کننده ها عمر طولانی تر خواهد داشت و در برخی افراد ماه ها و یا سال ها طول می کشد تا مجددا نیاز به عمل تزریق چربی وجود داشته باشد.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به شقیقه

با وجود بی خطر بودن و موثر بودن تزریق چربی به شقیقه، استفاده از این روش برای همه افراد مناسب نیست. بنابراین قبل از هر تصمیمی باید ابتدا با یک جراح پلاستیک با تجربه مشورت کنید . هم چنین افرادی که مرتب در حال اضافه و کم کردن وزن هستند، تزریق چربی می تواند در صورت شان ناهمواری ایجاد نماید. لذا به این افراد هرگز استفاده از تزریق چربی به شقیقه توصیه نمی شود.
افرادی که به علت کهنسالی یا به علت برخی بیماری ها مانند تروما و یا به علت عمل های مختلف در این قسمت از سر، ناحیه شقیقه آنها دچار کاهش حجم شده است از جمله افراد کاندیدای مناسب جهت تزریق چربی به شقیقه می باشند .این افراد به دلیل کم بودن چربی زیر پوست ناحیه شقیقه دچار چین و چروک و افتادگی در در این ناحیه هستند. برای رسیدن به ظاهر و چهره زیبا نیاز به تزریق چربی به شقیقه دارند.

معمولا بسیاری از افرادی که علاقه مند به تزریق چربی به صورت جهت جوان سازی آن، هستند. تزریق چربی در اجزای صورت را بیشتر از مناطق دیگر بدن می پسندند، بخصوص خانم ها یا افرادی که در یک دوره کوتاه مدت حجم زیادی از وزن خود را از دست می دهند.

شما می توانید برای اطلاع از هزینه تزریق چربی و وقت دهی بامشاوران کلینیک مهرزاد تماس بگیرید.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به شقیقه

 

فواید تزریق چربی به شقیقه

تورم و کبودی پس از تزریق چربی به صورت و بخصوص شقیقه ها امری طبیعی است بهبودی کامل این تورم و کبودی معمولا از شش تا هشت هفته بعد از تزریق چربی خواهد بود. در این عمل پس از برداشتن چربی از ناحیه های خاص بدن و جداسازی سایر اجزای آن، لازم نیست این چربی بلافاصله به بدن تزریق شود و می توان در صورت نیاز برای مدت معینی این چربی ها را فریز کرد و نگه داشت.
از مزیت های دیگر تزریق چربی نسبت به بقیه حجم دهنده ها می توان به کم خطر و کم عارضه بودن تزریق چربی اشاره کرد. همچنین برخلاف سایر عمل های پلاستیک، تزریق چربی به شقیقه تنها به بی حسی موضعی نیاز دارد و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. از فواید دیگر تزریق چربی به شقیقه این است که تزریق چربی برخلاف سایر حجم دهنده ها فرد را دچار آلرژی نمی کند چون این چربی از خود بدن فرد گرفته می شود پس بدن آن را پس نمی زند. و همچنین چربی تزریق شده در شقیقه اگه توسط جراح ماهر انجام شود خطر جابجایی ندارد.
تزریق چربی به شقیقه ها اخیرا بسیار رواج پیدا کرده است چون علاوه بر خطرات و عوارض کمتر آن نسبت به ژل، ماندگاری طولانی تری نیز دارد. شقیقه ها در کناره  صورت و در کنار چشم ها قرار دارند، پایان ابرو ها به شقیقه ختم می شود و لبه بالایی با پیشانی تلاقی می گردد. بالا رفتن سن باعث کاهش چربی زیر پوست شقیقه ها می شود در واقع گودی شقیقه ها روند طبیعی از پیری می باشد. بافت نرم و استخوان های این ناحیه به مرور زمان تحلیل می رود و عضلات و بافت هایش ضعیف تر می شوند. در نهایت پشتیبانی ظاهری در ناحیه شقیقه کمتر می شود و چین و چروک در این محل بوجود می آید. در این زمان برای جبران این کاهش حجم و از بین بردن چین و چروک نیاز به تزریق چربی به ناحیه شقیقه پیدا می شود.

نحوه تزریق چربی به شقیقه

تزریق چربی که به آن لیپو اینجکشن گفته می شود ،این عمل پلاستیک زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم از قسمتی از بدن چربی را برداشته و پس از جدا سازی سایر اجزایش آن را به ناحیه شقیقه تزریق کنیم. ابتدا ناحیه شقیقه بوسیله ماده بی حس کننده موضعی کرخت می شود سپس سلولهای چربی به وسیله یک کانولای بسیار باریک وظریف تزریق خواهد شد. در هر بار تزریق تنها مقدار بسیار کمی از چربی به وسیله کانولا به زیر پوست شقیقه تزریق می شود.
در این روش چربی تزریق شده در تماس مستقیم با بافت کناری خود قرار خواهد گرفت و به همین دلیل امکان رشد سریع عروق خونی آن فراهم می شود. بنابرین چربی زنده می ماند در حدود ۷۰%از چربی ها برای همیشه خواهند ماند.

 

در بعضی افراد پس از ۶ ماه نیاز مجدد به تزریق چربی وجود دارد که در اصطلاح به آن شارژ و ترمیم تزریق چربی می گویند. بلافاصله پس از جراحی محل شقیقه کاملا کبود و متورم خواهد بود. پس از تقریبا سه هفته بخش عظیمی از این کبودی و تورم از بین خواهد رفت. تصور کامل شما از عمل تزریق چربی به شقیقه نهایتا پس از گذشت ۶ تا ۸ ماه ظاهر می شود. تعیین این مدت در افراد مختلف متفاوت می باشد. همچنین محل تزریق چربی ممکن است تا مدتی پس از تزریق بزرگ تر از حالت طبیعی جلوه کند که به مرور زمان بهتر خواهد شد.

هزینه تزریق چربی به شقیقه

هزینه تزریق چربی به شقیقه بسته به محل تزریق و مقدار چربی که قرار است به محل شقیقه تزریق شود متفاوت خواهد بود. ممکن است بخش وسیعی نیاز به تزریق چربی داشته باشد یا وسعت محل مورد نظر کمتر باشد. دوز چربی مورد نیاز برای هر ناحیه و ضخامت چربی مورد استفاده نیز بر هزینه تزریق چربی به شقیقه تاثیر بسزایی دارد. نیاز است قبل از اقدام برای تزریق با پزشک خود در مورد هزینه تزریق چربی صحبت کرده و از او بخواهید میزان دقیق هزینه تزریق را برای شما تعیین نماید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834