تزریق چربی به لب مناسب است یا تزریق ژل؟

تزریق چربی به لب خوبه یا تزریق ژل

تزریق چربی به لب مناسب است یا تزریق ژل

امروزه حجم دهی لب یکی از عمل‌های پرطرف‌دار و متداول است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. به طور کلی لب‌های برجسته امروزه‌، ترند شدن و از طرفی زیبایی خاصی را به چهره می‌بخشند. دغدغه افرادی که تصمیم دارند لب های زیبایی داشته باشند آن است که آیا تزریق چربی مناسب است یا تزریق ژل. در واقع جز مفاهیم مهم در این حیطه هم به شمار می‌رود. اگر شما هم مشتاقید در این باره اطلاعات دقیقی را کسب کنید تا انتهای مقاله با ما باشید.

قبل از هر موضوعی لازم است بدانید که با بالارفتن سن و پیری لب‌ها باریک می‌شوند و از طرفی برخی افراد به صورت ذاتی لب‌های بسیار باریکی دارند. ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک وجود دارد که به عنوان ژل به لب تزریق می‌شود. این ماده دارای سه نوع ژویدرم و رستیلن و بلوترو است که می‌تواند باعث حجم دادن به لب شود. برخی افراد ترجیح می‌دهند که از ماده دیگری استفاده کنند به این دلیل که ماندگاری بیشتری دارد. استفاده از چربی بدن و تزریق آن به لب جز موردهایی است که به‌عنوان حجم دهی لب از آن استفاده می‌کنند، اما کدام مناسب‌تر است و می‌تواند ماندگاری بالاتری داشته باشد را در ادامه به آن می‌پردازیم.

تزریق چربی و فواید آن

تزریق چربی بین افراد هر روز رواج بیشتری پیدا می‌کند و آن هم به دلایل مختلف است. از آنجایی که چربی مورد نیاز از بدن خود شخص فراهم می‌شود باعث شده افراد زیادی به آن اعتماد کنند. لازم است بدانید تزریق چربی علاوه بر حجیم کردن لب‌ها برای موارد دیگری مانند از بین بردن چین و چروک نیز استفاده می‌شود.

چربی مورد نیاز در این عمل از بدن خودش شخص گرفته می‌شود که معمولاً از قسمت‌هایی مثل ران، شکم و باسن استفاده می‌شود. به این دلیل که چربی موردنیاز از بدن خود شخص گرفته می‌شود منجر می‌شود که بدن وی واکنش‌های آلرژیک نشان ندهد و در نتیجه باعث به وجود آمدن عفونت نشود.

مهم‌ترین مزایای این عمل آن است که در آن هیچ‌گونه محدودیتی مرتبط با آلرژیک وجود ندارد و همه افراد از این بابت خیال آسوده‌ای دارند. افرادی که بدنشان نسبت به ماده‌های شیمیایی واکنش نشان می‌دهد تزریق چربی بهترین گزینه باری آنها است.

تفاوت مهم دیگری که در تزریق چربی و دیگر روش‌ها دیده شده مرتبط با ماندگاری آن است. در تزریق چربی معمولاً ماندگاری بین یک یا دو ماه است بعد از آن نیز مجدداً نیاز به شارژ کردن وجود دارد.

به طور کلی می توان گفت چربی بدن زیاد برای حجم دهی لب ها مناسب نیست و سریع جذب می شود ولی برای افرادی که به ژل حساسیت دارند مناسب است. در صورتی که تزریق چربی بهترین گزینه برای حجم دهی صورت است و برای لب تزریق ژل بهترین گزینه است.

یکی دیگر از فواید مهم در روش تزریق چربی مرتبط با طول انجام آن است که بسیار کوتاه و حتی بدون بی هوشی صورت می‌گیرد. برخی از پزشکان در زمانی که احساس کنند مراجعه کننده از استرس زیادی برخوردار است از آرام بخش استفاده می‌کنند که می‌توان گفت که چندان احتیاجی هم ندارد، زیرا این روش برای حجیم کردن لب بسیار راحت و بدون خونریزی است.

تزریق ژل و فواید آن

در ابتدا لازم است بدانید ژل‌های مصرفی انواع گوناگونی دارند و تنها به یک مدل خاص محدود نمی‌شوند که همگی آنها مورد تأیید سازمان‌های غذایی و دارویی است. البته در این حین ژل‌هایی هستند که از محبوبیت بیشتری برخوردارند و طرف دارد بیشتری دارند.

تقریباً تمام عمل‌های زیبایی و روش‌های زیبایی دارای مزایا و هم چنین معایبی هستند. البته موارد مورداستفاده بستگی به ویژگی‌ها و وضعیت بیمار دارد که پزشک در طول درمان تشخیص می‌دهد که از کدام استفاده کند. ویژگی‌های تزریق ژل به لب دارای مزایای زیادی است که به آنها اشاره می‌کنیم.

مزایای تزریق ژل به لب شامل به دست آوردن نتایج نهایی بلافاصله بعد از پایان تزریق، غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراحی، نداشتن دوره نقاهت و استراحت‌های طولانی بعد از انجام روش، درصد بالای رضایت افراد از نتایج حاصل از عمل، کسب نتایج کاملاً طبیعی، قابل اجرا در طول یک جلسه، قابلیت برگشت در صورت عدم رضایت شخص، دارای تأییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و دارویی آمریکا است.

می‌توان گفت که مزایای این روش بسیار بیشتر از معایب آن است و به همین دلیل است که افراد در زمان حجم دهی لب از آن استفاده می‌کنند.

تزریق چربی برای کدام نواحی بهتر است؟

به این دلیل که در عمل تزریق چربی از چربی بدن خود شخص استفاده می‌شود و از هیچ گونه ماده شیمیایی دیگری کمک گرفته نمی‌شود این تزریق برای اکثر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود، زیرا باعث ایجاد هیچ گون مشکل از جمله آلرژی نخواهد شد. زمان‌هایی از تزریق چربی استفاده می‌کنند که احساس شود صورت با افزایش سن و هرگونه مشکل دیگری باعث چروک و فرورفتگی شده است، علاقه به استفاده از پرکننده های موقت نداشته باشید، نیاز به از بین بردن زخم‌ها و تورفتگی‌ها داشته باشید و … از جمله زمان‌هایی هستند که می‌شود از این عمل ساده و راحت استفاده کرد.

تزریق چربی به صورت از جمله موارد رایج هستند که بسیار بین افراد و پزشکان رایج هستند. این که بخواهید در اصلاح صورت خود از تزریق چربی یا تزریق ژل استفاده کنید به موارد مختلفی بستگی دارد که معمولاً پزشکتان در این راه شما را راهنمایی خواهد کرد.

به طور کلی می توان گفت تزریق چربی برای صورت بهترین گزینه است ولی برای نواحی مثل لب و سینه مناسب نیست.

تزریق چربی بیشتر برای نواحی استفاده می‌شود که احتمال نشان دادن آلرژی در صورت استفاده از مواد شیمیایی زیاد است. در ضمن لازم است بدانید که یکی دیگر از نواحی متداول برای استفاده از تزریق چربی پشت دست است که برخی افراد به دلایل مختلف با مشکلاتی روبرو می‌شوند. تزریق چربی به پشت دست بسیار رایج است و هم چنین نتایج مثبتی را هم رقم می‌زند.

تصاویر زیر نمونه از از تزریق چربی انجام شده در کلینیک مهرزاد است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

تزریق ژل برای کدام نواحی بهتر است؟

تزریق ژل به دلیل اینکه از مزایای زیادی برخوردار است بسیار مورد توجه افراد گرفته است. از تزریق ژل در حجم دهی به لب، برطرف کردن گود افتادگی، خطوط لب و چین‌های به وجود آمده در اطراف آن و فرورفتگی چشم استفاده می‌شود. البته می‌بایست بدانید که برخی از نقاط دارای حساسیت زیادی هستند و به همین دلیل تنها باید به دست افراد متخصص و باتجربه سپرد شود تا به نتیجه دلخواه دست یافت.

همان طور که به آن اشاره کردیم به دلیل بازگشت‌پذیر بودن در صورت عدم رضایت بیمار این روش خیلی مورد استقبال قرار می‌گیرد. نه تنها برای حجم دهی لب بلکه برای تمامی نقص‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق ژل برای لب

 

برای حجم دهی به لب کدام روش‌ها بهتر است؟

اکثر افرادی که می‌خواهند تزریق به لب انجام دهند بدون پرس و جو و تحقیق اقدام می‌کنند و در نهایت پشیمان می‌شوند. بهتر است قبل از انجام تزریق اطلاعاتی را کسب کرد تا مطابق با آنها تصمیم گرفت. طبق تحقیقاتی که انجام شده و نظر پزشکان باتجربه در این حیطه هیچ عمل زیبایی برای لب وجود ندارد که بدون معایب باشد و هم چنین بتوانند بهترین گزینه برای جوان‌سازی لب محسوب شود. با بررسی کردن تمام شواهد و تجربه پزشکان عمل تزریق ژل از ظاهر طبیعی‌تری برخوردار است و هم چنین دوره نقاهت کمتری دارد.

افرادی که علاقه‌مندند لب‌های طبیعی را برای خود شکل بدهند و از طرفی نگران دوره نقاهت هستند بهتر است از تزریق ژل استفاده کنند. البته همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم تزریق چربی هم یکی از راه‌های جوان‌سازی و حجیم کردن لب‌ها است. می‌توان گفت که این روش از ماندگاری بالایی برخوردار است البته باید به این مورد هم توجه کنیم که بابالا رفتن سن و تغییرات چهره اثر آن کم خواهد شد. به طور کلی تزریق چربی دوره نقاهت نسبتاً بیشتری دارد به همین دلیل است که بیشتر افراد از تزریق ژل برای حجم‌دهی لب و جوان‌سازی آن استفاده می‌کنند.

اگر می خواهید با تزریق ژل به تکنیک روسی آشنا شوید به بخش تزریق ژل لب روسی مراجعه کنید.

با تمامی این موارد و تجربه‌های کسب شده بهتر است بدانید قبل از هر عمل زیبایی از افراد متخصص در این حوزه مشورت بگیرید تا با اطمینان کامل عمل خود را انجام دهید. در ضمن به یاد داشته باشید که انتخاب پزشک یکی از مؤثرترین گزینه‌های عمل است پس در انتخاب پزشک موردنظر خود هوشیاری داشته باشید و سعی کنید بهترین‌های این حوزه را برای انجام عمل جوان‌سازی لب خود انتخاب کنید.

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درباره تزریق چربی و تزریق ژل اطلاعاتی را به شما منتقل کنیم تا اگر در آستانه چنین اقدامی هستید با آگاهی بیشتری اقدام کنید و با توجه به مزایا و معایبی که دارند بتوانید گزینه مناسب را برای خود انتخاب کنید. در خیلی از مواقع پزشک شما اطلاعات زیادی را منتقل نی کند زیرا زمان وی چندان آزاد نیست تا به تمامی موردهای مختلف بپردازد و پس بهترین کار آن است که قبل از عمل تحقیقات خود را تکمیل کنید و سپس اقدام به روش مورد نظر کنید.

تزریق چربی و ژل، هر دو دارای مزیت‌ها و معایبی هستند که در این مقاله به طور کامل به آنها اشاره کردیم و با خواندن آنها می‌توانید تصمیم نهایی برای انتخاب روش مناسب را بگیرید. فراموش نکنید که به جز این موارد انتخاب پزشک از اهمیت زیادی برخوردار است. افرادی که در این حیطه از تجربه بالایی هستند قطعاً نتایج بهتری را برای مراجعه‌کنندگان خود ایجاد خواهند کرد. پس در نظر داشته باشید که انتخاب کلینیک و پزشک جز موارد مهم در انجام این عمل است. در ضمن در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید با کلینیک مهرزاد در ارتباط باشید و مشاوره‌های بیشتری را دریافت کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834