تزریق چربی به سینه امکان‌پذیر است؟

تزریق چربی سینه

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یکی از راهکار های افزایش سایز سینه است. افراد بسیاری تمایل دارند که تزریق چربی به سینه را انجام دهند. آیا تزریق چربی سینه راهکار مناسبی برای حجم دهی به سینه است ؟ اگر می خواهید بیشتر در خصوص تزریق چربی سینه اطلاعات کسب کنید تا آخر این محتوا با ما همراه باشید تا با عوارض تزریق چربی به سینه بیشتر آشنا شوید.

اولین تجربه تزریق چربی توسط یک جراح آلمانی که به منظور بهبود زخم‌های ناشی از عفونت استخوان در اطراف چشم در قرن نوزدهم میلادی استفاده کرد، باز می‌گردد. در سال‌های بعد دکترهای مطرحی از این روش به منظور از بین بردن نواقص بدن استفاده کردند اما به دلیل عوارضی که داشت چندان مورد توجه قرار نگرفت. عوارض از این لحاظ که برای برداشتن چربی می‌بایست جراحی انجام می‌دادند و روش‌های لیپوساکشن‌های استاندارد که امروزه از آن استفاده می‌شود، در دسترس نبود.

به‌مرور زمان انتقال چربی به روش‌های نوین شکل گرفت و دیگر عوارضی را برای شخصی ایجاد نمی‌کرد. به همین دلیل بعد از دست یابی به روش‌های مانند لیپوساکشن دریافتند که تخلیه چربی عوارضی نخواهد داشت و از پس انتقال چربی به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

لازم است بدانید که در تزریق چربی سینه از چربی‌های بدن شخص استفاده می‌شود که بیشتر اوقات این چربی از ناحیه‌هایی مانند باسن، شکم، ران تهیه می‌شود. همان طور که به آن اشاره کردیم با روش‌ها و تکنیک‌های جدیدی که امروزه به وجود آمده‌اند انتقال چربی کاری بسیار آسان شده و هیچ عوارضی ندارد. البته در صورتی که به دست پزشک باتجربه و ماهر انجام شود، زیرا دکتر نقش بسیار مهمی را در کیفیت انتقال چربی ایفا می‌کند. به همین خاطر است که توصیه می‌شود اگر قصد چنین کاری را دارید تنها به کلینیک‌های معتبر و پزشکان ماهر مراجعه کنید. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد تزریق چربی به سینه صحبت می‌کنیم تا اگر بنا بر هر دلیلی تصمیم به انجام این کار دارید از آگاهی خوبی برخوردار باشید و سپس نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

تزریق چربی به سینه چیست؟

زیبایی از جمله مواردی است که برای بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر به اکثر عمل‌های زیبایی توجه کنید در خواهید یافت که اکثر آنها مختص خانم‌ها است. هر روز با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی روش‌ها و تکنیک‌های جدیدی عرضه می‌شود که تغییر در اندام و ظاهر را برای افراد راحت می‌کنند. از طرفی با استفاده از این عمل‌ها می‌توان بسیاری از نواقص و مشکلات بدن را برطرف کرد و دیگر هیچ نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت. اگر دقت کرده باشید متوجه شده‌اید که در گذشته تنها عمل رایج بین افراد عمل بینی بوده است اما حال بسیاری از عمل‌های زیبایی بین مردم رواج پیدا کرده است.

تزریق چربی سینه یکی از روش‌های بازسازی و زیباسازی سینه است که برای بانوان صورت می‌گیرد. روش‌های دیگری مانند لیفت سینه، بالا بردن سینه، پروتز سینه و … وجود دارد که جنبه بازسازی و زیباسازی برای سینه دارند. شاید با خود فکر کنید که انتقال چربی با دیگر روش‌ها چه تفاوتی دارد، زمانی که چگونگی انجام این روش را متوجه شوید در خواهید یافت چه فواید و تفاوتی با دیگر روش‌ها دارد.

تزریق چربی به سینه چیست

دلیل جراحی سینه متفاوت است و هر شخصی بنا بر علتی دست به این کار می‌زند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که جراحی‌های زیبایی کاملاً اختیاری است و هر شخصی بنا بر سلیقه خود دست به این کار می‌زند و در میان افرادی هستند که چاره‌ای جز جراحی‌های زیبایی ندارند. اگر بخواهیم با مثالی این جمله را برای شما واضح‌تر کنیم می‌توانیم بگوییم افرادی که سرطان سینه داشته‌اند مجبور به برداشتن آن شده اند و به همین دلیل در حال حاضر مجبورند که با استفاده از تزریق چربی سینه خود را بزرگ کنند.

به هر صورت تمام افرادی که از اندازه سینه‌های خود رضایت ندارند می‌توانند دست به چنین عمل‌های جراحی بزنند. در این روش از چربی‌های ران، باسن و شکم کمک گرفته تا سینه‌هایتان را به شکل دلخواه درآورند.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟

در واقع می‌توان گفت که در تزریق چربی هم‌زمان دو جراحی صورت می‌گیرد که یکی مرتبط به تخلیه چربی موردنیاز و دیگر تزریق چربی به محل موردنظر است. در ابتدا جراح می‌بایست چربی مورد نیاز را با استفاده از روش ساکشن از قسمت‌هایی همچون ران، باسن و … به دست آورد. در ضمن باید بدانید که برای انجام این کار تنها از روش ساکشن استفاده می‌شود زیرا در روش‌های دیگر باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود، زیرا برخی از روش‌های لیپوساکشن هستند که با امواج مافوق صورت می‌گیرند به همین دلیل ساختار سلول‌ها از بین رفته و دیگر امکان تزریق مجدد وجود نخواهد داشت.

در ضمن لازم است بدانید میزان برداشت چربی در جلسه‌های مشاوره که قبل از جراحی صورت می‌گیرد مشخص می‌شود. میزان چربی برداشت شده هم به عوامل خاصی بستگی دارد که در جلسه مشاوره به تمامی آنها اشاره می‌کنیم. یکی از این عوامل میزان حجم موردنظر مراجعه کننده و هم چنین نظر پزشک مطابق با فرم ظاهری و بدن وی است.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود

بعد از برداشت چربی از قسمت موردنظر، آن را با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های موجود جداسازی می‌کنند و سپس با استفاده از شکاف‌هایی که ایجاد می‌کنند آن را به سینه تزریق خواهند کرد.

حجم دهی سینه جز جراحی‌های پیچیده است که حتماً می‌بایست به دست افرادی انجام گیرد که در این زمینه تخصص دارند. چرا که انجام این کار توسط افرادی که تخصص و تجربه کافی ندارند می‌تواند صدمات و عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد.

بعد از جراحی و تزریق چربی سینه شخص باید تا مدتی تحت نظر پزشک معالج باشد تا در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل پزشک بتواند سریعاً به آن رسیدگی کند. البته در این روش به دلیل اینکه چربی مورد نیاز از بدن خود شخص گرفته می‌شود عوارض کمتری دارد.

ماندگاری تزریق چربی به سینه چقدر است؟

این سؤال به موارد زیادی بستگی دارد و بنا بر آنها می‌توان به این جواب پاسخ داد، به طور مثال مهارت پزشک در این بسیار دخیل است البته نکته ای که وجود دارد این است که درصدی از چربی تزریق شده به سینه جذب می شود ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. همین ویژگی موجب شده که بسیاری از افراد تزریق چربی به سینه را پیشنهاد ندهند. پس اگر شما هم به کیفیت خوب نیاز دارید این کار را تنها به پزشکان خوب بسپارید. پزشکان کلینیک مهرزاد همگی از تخصص بالایی برخوردار هستند و می‌تواند کیفیت و ماندگاری این جراحی را برای شما تضمین کنند.

لازم است بدانید که نتیجه جراحی تزریق چربی بسیار به تبحر و مهارت پزشک مرتبط است. در واقع آماده سازی چربی و تزریق آن در این جراحی بسیار حائز اهمیت است چراکه چربی‌های مایع و سلول‌های آسیب دیده از بدن دفع خواهند شد. به همین دلیل بهتر است برای دیدن نتایج بهتر فقط به افراد متخصص در این حوزه مراجعه کرد چرا که این افراد از تجربه بیش‌تری برخوردار هستند. در ضمن در صورتی که نتایج نهایی چندان مورد توجه شما نگرفته باشد می‌تواند با صلاحدید پزشک، جراحی مجدد صورت گیرد.

نکته: موردی که در انجام  تزریق چربی به سینه از اهمیت زیادی برخوردار است انتخاب کلینیک و دکتر است. به خاطر اینکه بتوانید پزشک متخصص و متبحری را انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنیم قبل از رزرو زمان درباره وی جستجوهایی را انجام دهید و نسبت به عملکرد وی اطمینان کامل را به دست آورید. می‌توان گفت که دیدن نمونه کار می‌تواند به شما کمک زیادی کند. البته به یاد داشته باشید که تنها به نمونه کارهایی که در فضای مجازی قرار گرفته است تکیه نکنید و حتماً به صورت حضوری نمونه کارهای پزشک مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید.

از آنجایی که در بسیاری از مواقع برای حجم دهی سینه ها حجم بسیاری از چربی نیاز است و از طرفی نیز ماندگاری دائمی ندارد توصیه می شود از پروتز سینه برای حجم دهی سینه استفاده شود.

عوارض تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی سینه جز جراحی‌های کم عارضه است که به منظور جوان‌سازی و حجم دهی صورت می‌گیرد. اگر این جراحی به دست متخصصان متبحر صورت گیرد به هیچ عنوان عوارض جانبی حاد نخواهد داشت. عوارض طبیعی این جراحی شامل ورم، کبودی و قرمزی است که در تمام عمل‌های زیبایی وجود دارد که با گذشت زمان از بین خواهد رفت. معمولاً این عارضه‌های موقتی بین یک هفته تا دوهفته ماندگار هستند.

خوشبختانه در این جراحی استراحت‌های طولانی وجود ندارد و تنها با رعایت برخی نکات می‌تواند به زندگی و کارهای روزمره خود ادامه داد.

در این مقاله سعی کردیم درباره تزریق چربی سینه اطلاعات مفیدی را به شما منتقل کنیم که همگی به دست آمده از تجربیات پزشکان مجموعه هستند و به همین خاطر اطلاعاتی معتبر و صحیح شناخته می‌شوند. همان طور که در مقاله به آن اشاره کردیم سعی کنید قبل از انجام این عمل تمامی موارد را مورد برسی قرار دهید و از انجام کار خود اطمینان کامل را به دست آورید. بسیاری از افراد که به دلایلی مانند شباهت نداشتن و عدم تقارن سینه و مشکلاتی دیگر مجبور به انجام چنین عمل‌هایی هستند بحث جداگانه‌ای دارند و انجام آن تا حد زیادی به تجویز پزشک مرتبط است. اما افرادی که تنها این کار را به دلیل زیبایی انجام می‌دهند می‌بایست از انجام کار خود مطمئن شوند.

امیدواریم که از مطالب گفته شده اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید و اگر احساس می‌کنید این مطالب می‌تواند برای دوستی مفید واقع شود حتماً با وی به اشتراک بگذارید. در ضمت در صورت داشتن سؤال و پرسشی که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است می‌توانید با کلینیک مهرزاد در تماس باشید و مشاوره‌های موردنیاز را دریافت کنید. در پایان نظرات و انتقادات خود را در کادر مربوطه با ما در میان بگذارید.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834