تزریق چربی به صورت و گونه چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به صورت و گونه

تزریق چربی به صورت و گونه چیست

تزریق چربی جز عمل‌های غیرتهاجمی است که امروزه از طرف‌داران زیادی برخوردار است. در این عمل زیبایی چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود فرد گرفته می‌شود. در کل به خاطر مزیت‌هایی زیادی که دارد باعث شده در دنیا بسیار شناخته شود. تزریق چربی به صورت زمانی انجام می‌پذیرد که صورت فرد دچار کاهش حجم شده باشد و ظاهر خوبی نداشته باشد.

عمل تزریق چربی به صورت جز عمل‌های سرپایی است و نیاز به بی هوشی ندارد، البته پزشک این عمل را با بی حسی موضوعی انجام می‌دهد به‌گونه‌ای که فرد درد را حس نکند. در ادامه قصد داریم درباره تزریق چربی به صورت و  گونه اطلاعاتی را به شما منتقل کنیم که قطعاً برای شما مفید خواهد بود به خصوص اگر در آستانه انجام چنین کاری هستید.
در فرایند تزریق چربی، مقدار مشخصی چربی که از قبل تعیین شده است از قسمت‌هایی مانند ران، باسن و شکم گرفته شده و در نهایت به حفره‌ها، فرورفتگی‌ها، گونه‌ها و صورت تزریق می‌شود. برای تزریق تزریق چربی به صورت و گونه سوزن‌های مخصوصی وجود دارد که توسط آن تزریق را انجام می‌دهند. لازم است بدانید که متناسب با شرایط پوستی شما تزریق انجام می‌گیرد بنابراین ممکن است چندین بار نیاز به تزریق وجود داشته باشد و یا در مرحله اول کار به اتمام رسد.

تزریق چربی به صورت چگونه صورت می‌گیرد؟

در انجام تزریق چربی به صورت تنها از چربی که مواد تشکیل‌دهنده آن طبیعی است استفاده می‌شود. تزریق به‌گونه‌ای است که با سوزنی مخصوص چربی مورد نیاز را از قسمت‌هایی مانند ران، شکم یا باسن دریافت کرده. سپس طی انجام عملیاتی بر روی آنها، آماده‌سازی‌های اولیه را انجام داده و چربی را به‌گونه‌ای پاک سازی می‌کنند. بعد از این مرحله چربی را به قسمت مورد نظر در صورت تزریق می شود.
در این مرحله تجربه پزشک از اهمیت زیادی برخوردار است که می‌تواند در کیفیت تزریق تأثیر گذاری زیادی داشته باشد. لازم است بدانید که چربی بیشتر از حد معمولی تزریق می‌شود زیرا بخشی از آن جذب می‌شود. شاید در ابتدا گمان کنید که حجم چربی تزریق شده زیاد باشد اما به‌مرور زمان کاهش پیدا می‌کند و در نهایت چربی باقی مانده به صورت دائمی شکل خواهد گرفت.
درست است که تزریق چربی صورت به عنوان عمل سرپایی شناخته می‌شود و تنها با بی حسی موضوعی صورت می‌گیرد، اما در برخی مواقع در صورتی که پزشک تشخیص بدهد و صلاح بداند بی هوشی صورت می‌گیرد.

تزریق چربی به صورت چگونه صورت می‌گیرد

چه زمانی از تزریق چربی به صورت استفاده می‌شود؟

یکی از مشکلاتی که در زمان پیری به سراغ بسیاری از افراد می‌رود ایجاد چین و چروک است به این دلیل که فرد با کاهش میزان کلاژن روبرو می‌شود. این امر باعث می‌شود تا حجم چربی پوست کاهش پیدا کند و درنهایت ظاهری خشک با چین و چروک را ایجاد کند. امروزه روش‌های زیادی برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد که هر کدام دارای مزیت‌ها و معایبی هستند. تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های معتبر و ایمنی است که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان شناخته شده است.
البته بسیاری از افراد به دلیل مشکلات دیگر مانند وجود حفره، لاغر و کم حجم بودن صورت، جوان‌سازی پوست، برجسته کردن گونه‌ها، از بین بردن چروک اطراف دهان، از بین بردن افتادگی پلک، از بین بردن جای زخم و آکنه و … از تزریق چربی به صورت استفاده می‌کنند.
درست است که روش‌های دیگری هم وجود دارد که می‌تواند این مشکلات را از بین ببرد اما تفاوتی که در این روش با دیگر روش‌ها وجود دارد مرتبط با مزیت‌هایی است که دیده می‌شود.

مزیت استفاده از روش تزریق چربی به صورت چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های زیادی پدید آمدند که هر کدام دارای ویژگی‌های است. افراد برای ازبین‌بردن نواقص صورت خود سعی می‌کنند تکنیک و روشی را انتخاب کنند که از عارضه‌های کمتری برخوردار باشد. تزریق چربی به صورت در بین روش‌های موجود از عوارض کمتر و در عین حال مزیت‌هایی بیشتری برخوردار است به همین دلیل افراد این روش را برای جوان‌سازی و از بین بردن نواقص صورت انتخاب می‌کنند.
در روش تزریق چربی یکی از مزیت‌هایی که به شدت دیده می‌شود مرتبط با طبیعی بودن مواد تزریق است. در روش‌های دیگر مواد تزریق شده کاملاً مصنوعی است و هرچقدر که از مواد خوب استفاده شود احتمال بروز آلرژی یا حساسیت در فرد وجود دارد. در روش تزریق چربی گونه و صورت به دلیل اینکه چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می‌شود احتمال بروز حساسیت به شدت کم دیده می‌شود.

 

دیگر مزیت استفاده از این روش سرپایی بودن و غیرتهاجمی بودن است. افراد زیادی هستند که از عمل‌های تهاجمی ترس دارند و در واقع یک نوع فوبیا برایشان محسوب می‌شود. در روش تزریق چربی این مزیت وجود دارد که پزشک به صورت سرپایی یا با تزریق بی حسی موضوعی عمل را انجام می‌دهد.
تزریق چربی برخلاف روش‌های دیگر کاملاً طبیعی است و به هیچ عنوان جلوه مصنوعی به صورت فرد منتقل نمی‌کند. از این رو افرادی که طرف‌دار عمل‌های زیبایی به طور طبیعی هستند این روش می‌تواند پاسخ مناسبی برای آنها باشد.
دیگر مزیت تزریق چربی به صورت آن است که این روش از ماندگاری بالایی برخوردار است و نیاز نیست هر ماه نسبت به ترمیم آن اقدام کرد. البته برخی افراد هستند که نوع پوستشان به صورتی است که می‌بایست برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند بار تزریق چربی صورت داشته باشند. این افراد تعداد محدودی هستند و بحث صحبت ما به سمت اکثریت ویژگی‌هایی است که در افراد به وجود می‌آید. به بیانی دیگر در هر عمل افرادی هستند که استثنا به‌حساب می‌آیند زیرا به هر دلیلی بدنشان عکس‌العمل متفاوتی نشان می‌دهد.

توصیه‌های مهم قبل از تزریق چربی به صورت و گونه چیست؟

در هر عمل زیبایی برای اینکه بتوان به نتیجه موردنظر و مطلوب رسید می‌بایست مراقبت‌هایی را قبل و بعد از عمل رعایت کرد. برخی افراد تنها به مراقبت‌های بعد از عمل توجه می‌کنند در صورتی که مراقبت‌های قبل از عمل هم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما هم قصد دارید تزریق چربی به صورت داشته باشید توصیه می‌کنیم مراقبت‌های قبل از عمل را جدی بگیرید و به آنها توجه کنید. در ادامه به تمامی توصیه‌های مهم قبل از عمل می‌پردازیم.

  • سعی کنید از چند روز قبل از تزریق چربی به گونه و صورت مصرف آب و نوشیدنی‌های طبیعی خود را بیشتر کنید. مصرف آب چه در قبل و چه در بعد از عمل از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا کمک می‌کند تا پوست آبرسانی شود و در نهایت آب مورد نیاز برای پوست به طور کامل فراهم شود.
  • از چند هفته قبل از انجام عمل از دخانیات، سیگار و قلیان خودداری کنید. به این صورت می‌توانید پوست خود را آماده جراحی کنید و در نهایت عمل بهتری را داشته باشید.
  • اگر از داروهای خاصی به صورت روزانه استفاده می‌کنید بهتر است آنها را با پزشک خود در مطرح کنید تا در صورت ایجاد مشکل مصرف آنها را قطع کنید. به طور مثال مصرف داروهایی مانند آسپرین باعث افزایش خون رسانی در بدن می‌شود و در نهایت باعث انباشت خون در نواحی مختلف می‌شود و عمل شما را سخت‌تر خواهد کرد.
  • در روز انجام عمل حتماً از کسی بخواهید که همراه شما باشد تا در هنگام برگشتن به منزل با مشکلی مواجه نشوید. زیرا بعد از انجام عمل ممکن است عوارض جانبی داشته باشید و نیاز باشد کسی شما را هدایت کند.
  • چند روز قبل از انجام عمل از غذاهای سالم و مفید استفاده کنید و از مصرف غذاهایی مانند فست‌فود پرهیز کنید تا به این صورت بتوانید بدن خود را برای انجام عمل آماده کنید.

توصیه‌های کلی مرتبط با تزریق چربی به صورت

ممکن است در زمان عمل با شرایطی روبرو شوید که انتظارش را نداشته باشید، به طور مثال پزشک مشخص کرده است که مدت زمان عمل یک ساعت است اما بیشتر زمان ببرد باید آگاه باشید که مدت زمان عمل متناسب با ناحیه تزریق و نوع پوست متغیر است. پس باید انتظار اتفاقات احتمالی را داشته باشید و بتوانید در این مواقع خونسردی خود را حفظ کنید.
همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم در روش تزریق چربی از بی‌حسی موضوعی استفاده می‌شود. در صورتی که پزشک صلاح بداند امکان دارد نوه بی‌حسی را تغییر داده و عمل را با بی‌هوشی انجام دهد؛ بنابراین می‌بایست با باید آماده این گونه اتفاقات باشید و با مواجه شدن با آنها نگرانی نداشته باشید.
دیگر نکته مهم که در مورد تزریق چربی به صورت وجود دارد آن است که می باست بعد از انجام عمل تمامی دستورات را از پزشک دریافت کرده و مطابق آنها پیش بروید. هم چنین در زمان برگشت به منزل حتماً شخصی را به همراه خود داشته باشید و سعی کنید خودتان رانندگی نکنید. این موارد گفته شده شاید ظاهر ساده‌ای داشته باشد و فکر منید رعایت نکردن آنها تأثیری بر عمل نمی‌گذارد، اما بسیار مهم هستند و می‌توانند در بهبود سریع‌تر شما نقش داشته باشند.

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است؟

شاید انجام برخی از عمل‌های زیبایی مقدار مشخصی داشته باشد و بتوان به همه افراد هزینه مشخصی را اعلام کرد. اما در تزریق چربی به صورت به هیچ عنوان مقدار مشخصی نمی‌توان تعیین کرد، زیرا مقدار چربی تزریق شده به هرکس متفاوت است. از طرفی هرچقدر مقدار تزریق شده بیشتر باشد مدت زمان عمل بیشتر خواهد بود؛ بنابراین پزشک از دستمزد بیشتری برخوردار می‌شود.
از طرفی شاید شرایط پوستی فرد به‌گونه‌ای باشد که می‌بایست برای رسیدن به شرایط دلخواه چندین بار تزریق چربی صورت بگیرد. ازاین‌رو بهتر است قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کرده و بعد از مشخص مردن معیارهای شما و هم چنین شرایطی که وجود دارد هزینه عمل را به شما اعلام کنند.

ماندگاری چربی تزریق شده به صورت چقدر است؟

یکی از رایج‌ترین پرسش‌های مطرح شده توسط مراجعین مرتبط با ماندگاری تزریق چربی است و آیا تزریق چربی از بین می رود؟ اگر بخواهیم درباره ماندگاری تزریق چربی اطلاعات دقیقی را به شما بدهیم باید بگوییم که این مورد به دو عامل بستگی دارد. یکی از این عوامل مرتبط با مهارت و تجربه پزشک است که اگر مقدار تزریق شده به پوست به‌ اندازه باشد و هم چنین فرایند تزریق سوزن به درستی انجام گیرد ماندگاری چربی در صورت افزایش پیدا می‌کند. از همین رو اگر به دنبال ماندگاری تزریق چربی هستید فقط به پزشکان باتجربه و ماهر اعتماد کنید. چراکه آنها از دانش و تجربه بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند شما را به نتیجه موردنظر نزدیک کنند.
دومین عامل مؤثر در ماندگاری چربی در صورت مرتبط با مراقبت‌های بیمار است. اگر فرد تمام مراقبت‌های گفته شده و توصیه‌های لازم را رعایت کند بی شک از ماندگاری بیشتری برخوردار خواهد بود. هم چنین برای حفظ ماندگاری چربی تزریق شده می‌بایست با پزشک معالج خود به صورت مرتب در تماس بود. توصیه می‌کنیم هر دو ماه یک بار به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا شرایط شما را بررسی کنند.

عوارض جانبی بعد از انجام عمل تزریق چربی به صورت چیست؟

این عمل زیبایی نسبت به دیگر عمل‌ها از عوارض کمتری برخوردار است. به طور معمول بعد از تزریق چربی با عارضه‌هایی مانند کبودی و تورم روبرو خواهید شد که هر دو مورد بعد از گذشت مدتی و با استراحت از بین خواهند رفت. کبودی‌ها معمولاً زودتر از ورم‌ها از بین می‌روند. طبق مشاهدات پیشرو کبودی‌ها بعد از یک هفته به‌مرورزمان از بین می‌روند. ورم‌ها معمولاً بیشتر وجود خواهند داشت و مدت زمان رفع آنها بین ۷-۱۰ روز است. با مواردی هم چون کمپرس یخ و استراحتمی تواند زودتر دوره نقاهت را پشت سر گذاشت.
به صورت کلی در تزریق چربی به صورت چندان عارضه‌های زیادی وجود ندارد. عارضه‌های جانبی که پیش می‌آید در مدت‌زمان‌های کوتاه در صورتی که مراقبت‌ها و توصیه‌ها صورت گیرد و هم چنین پزشک تزریق را به خوبی انجام داده باشد از بین خواهد رفت.

در این مقاله سعی کردیم تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره تزریق چربی به صورت را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر در آستانه انجام این عمل هستید با اطلاعات کامل نسبت به انجام آن اقدام کنید. به یاد داشته باشید که انتخاب پزشک نقش پررنگی در کیفیت تزریق خواهد داشت. پس در زمان انتخاب نمونه کارهای پزشک را مورد بررسی قرار داده و از عملکرد وی اطمینان کامل را به دست آورید.
امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفیدی را به سدت آورده باشید و هم چنین به تمامی توصیه‌های گفته شده بعد از انجام عمل توجه کنید تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسید. در نظر داشته باشید که کلینیک مهرزاد جز کلینیک‌های مطرح در تهران شناخته شده است که می‌تواند زیبایی را با توجه به سلیقه موردنظر برای شما به ارمغان آورد. در نهایت در صورت داشتن هر گونه سؤال، انتقاد در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834