تزریق چربی در پیشانی چیست و چگونه انجام می شود

تزریق چربی در پیشانی

تزریق چربی در پیشانی چیست و چگونه انجام می شود

متداول ترین و آسان ترین روش برای از بین بردن چین و چروک و خطوط روی پیشانی تزریق چربی به پیشانی و یا همان نانوفت می باشد. تزریق چربی می تواند از نوع نانوفت باشد. تزریق چربی به پیشانی بدلیل گرفتن چربی از بدن خود فرد کم عارضه تر و غیر تهاجمی است. تزریق چربی در پیشانی تکنیکی می باشد که طی آن پزشک چربی مورد نیاز را از بدن فرد مانند ناحیه شکم ، پهلو و بالای باسن برداشت می کند و پس از طی فرایند خالص سازی در آزمایشگاه توسط سرنگ های مخصوص به ناحیه پیشانی فرد تزریق می نماید.

برداشت این چربی ها با روش های مخصوص مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک انجام می شود. همچنین این روش باید توسط پزشک با مهارت بالا یا تکنیسین متخصص در کلینیک مجهز انجام پذیرد زیرا ممکن است تزریق بیش از حد انجام شود یا مشکل دیگری اتفاق بیفتد که جبران ناپذیر باشد. از این رو کلینیک زیبایی مهرزاد پیشنهاد مناسبی برای انجام تزریق چربی پیشانی است.

در تزریق چربی در پیشانی چربی ها در محیط آزمایشگاهی خالص سازی می شوند و سلول های چربی مرده یا آسیب دیده و سایر اجزا از آن جدا می شوند. تزریق چربی روشی کاملا ایمن و مطمئن برای بازیابی زیبایی و جوانی می باشد که امروزه بسیار رواج پیدا کرده و افراد بسیاری از این روش استفاده می کنند.

فواید تزریق چربی به پیشانی

شاید بتوان گفت برای از بین بردن چین و چروک و خطوط روی پیشانی ،تزریق چربی بهترین و موثر ترین راه است. فواید بیشمار تزریق چربی سبب موثرتر بودن این روش نسبت به سایر روش ها می باشد. برخی از فواید آن عبارتند از :

فواید تزریق چربی به پیشانی

ماندگاری بالاتر این روش

استفاده از تزریق چربی برای پیشانی بسیار موثر تر از سایر روش ها مانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس بوده و نتایج حاصل از آن ماندگاری بالاتری دارد.

طبیعی بودن سلول های چربی

برجسته ترین مزیت تزریق چربی به پیشانی طبیعی بودن سلولهای چربی تزریق شده می باشد. همانطور که قبلا اشاره شد فیلر مورداستفاده در این روش از بدن خود فرد گرفته می شود و کاملا طبیعی می باشد و هیچ گونه سلول شیمیایی و خارجی وارد بدن نمی شود.

  • عدم بروز واکنش آلرژیک نسبت به تزریق
  • تزریق چربی کاملا طبیعی و غیر تهاجمی است.
  • خروج چربی های اضافه از بدن و اصلاح فرم کلی بدن
  • فایده دیگر تزریق چربی به پیشانی خروج چربی های اضافه از بدن می باشد.

نحوه تزریق چربی به پیشانی

نحوه تزریق آسانترین روش از بین بردن خطوط و چروک روی پیشانی بدین ترتیب می باشد که :

  • در ابتدا پزشک ناحیه ای از بدن را که دارای حجم چربی اضافه می باشد انتخاب می کند این چربی ها باید از نوع چربی های سفت باشند و به راحتی تخریب نشوند.
  • در مرحله دوم پزشک ناحیه مورد نظر را انتخاب می کند و و با ماده بی حس کننده موضع را آماده سازی می کند.
  • با استفاده از روش هایی مانند لیپوماتیک حجم چربی مورد نیاز استخراج می شود .برای این کار از لوله های نازکی به نام کانولا استفاده می شود.
  • سپس در محیط آزمایشگاهی چربی های استخراج شده خالص سازی می شوند و سایر اجزا و سلولهای تخریب شده جدا سازی می شوند.
  • در مرحله آخر پزشک محل تزریق را با استفاده از ماژیک مشخص می کند وپس از بی حس کردن توسط سورنگ هایی مخصوص چربی آماده شده را به ناحیه تزریق می کند.

در مورد نحوه تزریق چربی به پیشانی باید به چند نکته مهم توجه نمود:

۱- برای نتیجه مطمئن حتما به کلینیک و پزشک متخصص و بامهارت مراجعه نمایید.

۲- افراد متقاضی تزریق چربی به پیشانی حتما باید چربی اضافه در بدن داشته باشند.

۳- چربی استخراج شده تا ۶ ماه می توان در فریزر های مخصوص نگهداری نمود.

هزینه تزریق چربی به پیشانی چگونه محاسبه می شود ؟

از دغدغه های اصلی افرادی که تمایل به تزریق چربی به پیشانی خود دارند هزینه این تزریق می باشد. پیش از انجام عمل پزشک در جلسه مشاوره ای در مورد هزینه تزریق چربی پیشانی اطلاعاتی را به بیمار ارائه می دهد. هزینه های  این تزریق  به چند عامل مهم بستگی دارد که عبارتند از :

هزینه تزریق چربی به پیشانی چگونه محاسبه می شود

نحوه برداشت

از جمله عوامل مهم در تعیین هزینه تزریق چربی به پیشانی نحوه و روش به کار برده شده برای برداشت چربی ها می باشد. در گذشته برای برداشت چربی از روش لیپوساکشن استفاده می شده که بسیار پرهزینه و با خونریزی همراه بوده است. لیپوماتیک روشی مدرن برای برداشت چربی های است و در حال حاضر اکثر پزشکان از آن استفاده می کنند . هزینه برداشت چربی با هر کدام از روش ها متفاوت می باشد.

حجم چربی تزریق شده

از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه حجم چربی تزریق شده می باشد . هر قدر میزان چربی تزریق شده به پیشانی بیشتر باشد در نتیجه میزان هزینه بالاتر خواهد بود.

منطقه تزریق شده

منطفه و ناحیه تزریق چربی از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه انتقال چربی است. بیمار باید در جلسه مشاوره ای میزان تاثیر ناحیه تزریقی را از پزشک جویا شود.

هزینه های قبل و بعد از عمل تزریق

هزینه هایی مانند هزینه آزمایشات قبل و بعد از تزریق ،هزینه پانسمان ،هزینه دارو ها و هزینه بی حسی از دیگر عوامل تاثیر گذار به حساب می آیند.

هزینه کلینیک و پزشک جراح

عامل موثر دیگر در تعیین هزینه نهایی تزریق چربی به پیشانی هزینه کلینیک و جراح است. مجهز بودن کلینیک و میزان مهارت جراح در تعیین هزینه بسیار موثر است.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834