طرز خوابیدن بعد از کاشت مو و ابرو

خوابیدن بعد از کاشت مو و ابرو

طرز خوابیدن بعد از کاشت مو و ابرو

همان طور که می دانید مراقبت های بعد از عمل ۵۰ درصد از میزان موفقیت بعد از هر عملی است. مراقبت های بعد کاشت مو و ابرو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تاثیر مستقیمی روی درصد موفقیت کاشت مو و ابرو دارد. طرز خوابیدن بعد از کاشت مو و ابرو یکی از مراقبت های ضروری بعد از کاشت است. در ادامه به نحوه خوابیدن بعد از کاشت  آشنا می شوید.

کاشت مو و ابرو یکی از روش‌های نوین برای برطرف کردن طاسی است. افراد زیادی از این روش برای فرم دهی ابروها و موهای خود استفاده می‌کنند. این روش در سال‌های اخیر به قدری شناخته شده است که تقریباً همه افراد اطلاعاتی مختصر درباره آن دارند. همان‌طور که متوجه شدید این روش یکی از روش‌های معتبر برای فرم دهی و پرپشت کردن مو است. البته در صورتی که در کنار کلینیک و پزشک معتبر به برخی دیگر از موارد توجه شود. یکی از این موارد طرز خوابیدن درست بعد از انجام عمل است. اگر شما هم این عمل را انجام دهید و از این اطلاعات آگاهی ندارید در ادامه مقاله با ما باشید.
بعد از انجام کاشت برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌بایست به برخی از مراقبت‌ها توجه کرد. در غیر این صورت فرد به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسد و عوامل زیادی را در این امر دخالت می‌دهد. در صورتی که تمام این موارد از جمله مراقبت‌ها، تجربه پزشک، تقویت مو و ناحیه عمل شده و … در بهبودی سریع و هم چنین رسیدن به نتیجه عالی دخیل هستند.

چرا بعد از کاشت مو باید به نحوه خوابیدن توجه کنیم؟

در روزهای اول بعد از عمل کاشت پوست سر بسیار حساس و ظریف است. به همین دلیل اگر به آن توجه نشود امکان دارد آسیب‌هایی جدی به آن وارد شود. نحوه نادرست خوابیدن می‌تواند فشار زیادی به ناحیه عمل شده وارد کند و در نهایت باعث تورم و یا خونریزی شود. همین موارد سبب می‌شود تا گرافت هاب مو از بین روند و درنهایت از نتیجه موردنظر دور شوید.
نحوه خوابیدن درست علاوه بر اینکه کمک می‌کند از فشارهای احتمالی جلوگیری شود. می‌تواند کمک کند تا تورم‌های ایجاد شده توسط جراحی کمتر شوند. به همین صورت رفته‌رفته باعث از بین رفتن تورم‌ها می‌شود و بهبودی با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. از این رو پزشکان تأکید زیادی بر نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو و ابرو دارند، زیرا کمک می‌کند کاشت مو نتایج بهتری را داشته باشد.
اگر کاشت مو یا کاشت ابرو انجام داده‌اید آگاه باشید که طرز صحیح خوابیدن خواب بعد کاشت مو می‌تواند از گرافت ها محافظت کند. در نهایت نتایج مثبتی را از کاشت موی خود به دست آورید.

چرا بعد از کاشت مو باید به نحوه خوابیدن توجه کنیم

نکاتی در خصوص نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

همان طور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین خاطر در ادامه به نکات و مراقبت‌های اصلی در زمان خوابیدن بعد از کاشت مو پرداخته‌ایم. فراموش نکنید که اگر این موارد را رعایت کنید به نتایج دلخواهتان خواهید رسید. هم چنین در بهبود زخم‌هایتان تسریع بخشیده می‌شود.

نکاتی در خصوص نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

ملحفه و روبالشتی تمیزی انتخاب کنید

قطعاً می‌دانید که در زمان انجام عمل زخم‌هایی بر روی سر شما ایجاد می‌شود که همین مورد باعث حساسیت بیشتر خواهد شد. از این رو فضا برای ایجاد عفونت فراهم است. پس باید با انتخاب روبالشتی و ملحفه تمیز از این عوارض پیشگیری کنید. دقت داشته باشید که برای شستن ملحفه‌ها و روبالشتی های از مواد حساسیت‌زا استفاده نکنید. این نکته را باید تا زمان بهبودی کامل رعایت کنید.

اجتناب از خوابیدن بر روی شکم

لازم است بدانید که در صورت خوابیدن بر روی شکم به تورم بافت‌ها کمک می‌کنید. از همین رو افرادی که به این نوع خوابیدن عادت دارند می‌بایست در مدت زمان درمان از این نوع خوابیدن دوری کنند.

قرار گرفتن سر بالاتر از بدن

نحوه صحیح خوابیدن بحث اصلی ما بعد از انجام عمل کاشت است. به همین دلیل تأکید می‌شود که در زمان خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. به‌گونه‌ای که سر و بدن زاویهٔ ۴۵ درجه داشته باشند. با رعایت کردن این موارد می‌توانید به کنترل تورم‌های بعد کاشت مو احتمالی کمک کنید. دقت داشته باشید که تا ۳-۴ روز این نوع خوابیدن بعد از کاشت مو کاملاً الزامی است.

داشتن برنامه خواب منظم و سالم

یکی از راه‌های ساده برای دریافت بهبودی کامل در زمان کمتر داشتن برنامه خواب منظم است. بعد از انجام عمل بدن شما به آرامش و انرژی کافی نیاز دارد تا بدن بتواند زخم‌های ایجاد شده را بهبود دهد. از این رو شما می‌بایست برای ترمیم زخم‌ها و تقویت فولیکول‌ها خواب منظم و کافی داشته باشید.

استفاده از حوله تمیز و ضدعفونی شده

برای جلوگیری از عفونت یا لک‌های ایجاد شده بر روی بالشت بهتر است که از حوله‌ای تمیز و نرم استفاده کنید. با این روش دیگر نگرانی بابت مشکلات احتمالی وجود نخواهد داشت.
فراموش نکنید که در کنار رعایت کردن نحوه صحیح خوابیدن بعد کاشت مو از دیگر موارد مهم بعد از کاشت مو و ابرو نیز پیروی کنید. اگر به تمامی نکات گفته شده توجه کنید بی تردید نتایج خوبی را دریافت خواهید کرد و با مشکلی روبرو نخواهید شد. اگر کاشت مو یا کاشت ابروی خود را در کلینیک مهرزاد انجام دهید بی شک پزشکان معالج لیست کامل رعایت‌های الزامی را در اختیارتان خواهند گذاشتند. از این رو دیگر نگران اتفاق‌های احتمالی و پیشرو نخواهید بود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834