راهکار کاهش خونریزی بعد کاشت مو

علت خونریزی بعد کاشت مو

راهکار کاهش خونریزی بعد کاشت مو

اگر از آن دسته افرادی هستید که بعد از کاشت مو دچار خونریزی شده اید و نگران هستید تا انتهای این مقاله از کلینیک مهرزاد با ما همراه باشید تا بتوانید با علت خونریزی بعد کاشت مو و راهکار های جلوگیری از آن آشنا شوید.

کاشت مو یکی از روش‌های درمان طاسی و ریزش مو به صورت غیرتهاجمی است. با این وجود در این روش عوارضی مانند خونریزی وجود دارد که برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد. البته که این عوارض کاملاً طبیعی هستند و هیچ جای نگرانی وجود ندارد. در واقع این اتفاق بخشی از روند درمان است که بعد از عمل در بخش‌های گیرنده یا اهداکننده به وجود می‌آید. اگر از دسته افرادی هستید که از خونریزی ترس دارید و می‌خواهید مقدار خونریزی را در این عمل کاهش دهید تا انتهای مقاله با ما باشید. کلینیک مهرزاد قصد دارد در ادامه اطلاعاتی را در خصوص راهکارهای کاهش خونریزی بعد کاشت مو به شما عزیزان ارائه دهد.
تا به امروز عمل کاشت مو یکی از روش های مناسب برای افرادی است که بخشی از موهای خود را به دلایل مختلف از دست داده اند. در واقع این عمل نوعی جراحی پیوند است که از تاثیرپذیری بالایی برخوردار است، زیرا این عمل کاملا طبیعی و نتیجه آن همیشگی است. البته انتخاب پزشک و کلینیک در این امر چندان بی نتیجه نیست، به همین دلیل به افراد توصیه می شود تا در انتخاب پزشک خود هوشیار باشند و دقت به خرج دهند.

خونریزی بعد از کاشت مو

در زمان انجام عمل کاشت مو بر روی سر برش‌هایی ایجاد می‌شود که در نهایت زخم‌هایی را ایجاد می‌کنند. این برش‌ها باعث خون ریزی می‌شوند و در صورت رعایت نکردن برخی از قواعد احتمال روبرو شدن با عوارضی مانند عفونت و کاهش روند بهبودی وجود دارد.
سرعت روند بهبود در هر فرد متفاوت است زیرا هر شخصی دارای یک توانایی است و به همین دلیل سبب می‌شود التیام زخم‌ها در افراد مختلف، متغیر باشد. ازاین‌رو همگی افراد می‌بایست با راهکارهای خونریزی بعد از کاشت مو آشنا باشند و با مراقبت های بعد کاشت مو  بتوانند به بهبود خود کمک کنند.

توصیه‌هایی برای کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

رعایت نکاتی که در ادامه برای شما آورده‌ایم کمک می‌کند تا بتوانید خونریزی بعد از کاشت مو را تغییر دهید. پس اگر این عمل را انجام داده‌اید و یا قصد دارید که انجام دهید مطالب زیر را بخوانید.

 • از دست زدن به دلمه‌ها خودداری کنید
 • بعد از کاشت مو امکان خارش و سوزش و دیگر عوارض جانبی وجود دارد. توصیه‌ای که به شما عزیزان داریم آن است که به هیچ عنوان دلمه‌ها را دست‌کاری نکنید و پوست‌های خشک شده بر روی سر را جدا نکنید. با خاراندن و دست‌کاری، ممکن است به فولیکول‌های تازه کاشته شده صدمه بزنید و یا رشد آنها را متوقف کنید. به این دلیل که فولیکول‌های تازه کاشته شده ضعیف و حساس هستند بنابراین هنوز ثبات پیدا نکرده‌اند.
 • از مصرف برخی از غذاها و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید
 • استفاده از غذاها و داروهای رقیق کننده خون باعث افزایش جریان خون شده و در نهایت خونریزی بیشتر خواهد شد. برخی از داروها مانند آسپرین و برخی از غذاها مانند کافئین، الکل، غذاهای تند، مولتی ویتامین باعث خون ریزی بیشتر می‌شوند از همین رو سعی کنید تا زمان درمان کامل از آنها خودداری کنید. در واقع شما تنها مجاز به استفاده از داروها و غذاهایی هستید که پزشک آن‌ها را توصیه کرده است.
 • خوابیدن به نحوه درست بعد از کاشت مو
  خوابیدن بعد از انجام عمل کاشت مو باید به‌گونه‌ای باشد که سر از بدن بالاتر قرار داشته باشد. به همین منظور می‌توانید از یک یا چند بالشت در زمان خواب استفاده کنید، زیرا پایین نگه داشتن سر جریان خون را به سمت زخم‌ها افزایش می‌دهد. بهترین نوع خوابیدن به حالت نیمه نشسته است که باعث کاهش خونریزی و تورم می‌شود. در ضمن فراموش نکنید که پوست سر خود را بر روی بالشت نکشید. شاید در شب‌های اول این مدل خوابیدن چندان کار راحتی نباشد اما به‌مرورزمان به عادت تبدیل می‌شود.
 • اجتناب از فعالیت بدنی
  ورزش و فعالیت‌های سنگین بعد از کاشت مو باعث تعرق و افزایش جریان خون می‌شود به همین دلیل خونریزی و تورم افزایش پیدا می‌کند. از طرفی فعالیت و ورزش‌های سنگین به پوست سر فشار میاورند و باعث اختلال در کاشت فولیکول‌ها می‌شوند. فولیکول‌ها به دلیل اینکه تازه کاشته شده‌اند بسیار ضعیف و حساس هستند و هنوز تثبیت نیافته‌اند. از همین رو لازم است که از آنها مراقبت کرد.
  استفاده از کمپرس سرد
 • کمپرس سرد بعد از انجام عمل کاشت مو به بسیاری از افراد توصیه می‌شود. در ابتدا لازم است بگوییم افرادی که دارای سینوزیت هستند بهتر است که از این گزینه برای کاهش خونریزی و تورم استفاده نکنند. کمپرس آب سرد را از داروخانه‌ها و حتی در خانه می‌توانید تهیه کنید. اگر قصد دارید آن را در خانه آماده کنید بهتر است بدانید که یک تکه یخ را بین دستمال یا پاچه نخی گذاشته و سپس آن را بر روی سر بگذارید.
  توجه داشته باشید که کمپرس یخ نباید به هیچ عنوان بر روی محل درمان گذاشته شود. شما تنها می‌توانید از کمپرس یخ در اطراف سر و پیشانی استفاده کنید. در صورتی که در استفاده از آن افراط نداشته باشید.

استفاده از یخ برای کاهش خونریزی بعد کاشت مو

 • پیروی از دستورات پزشک
  قطعاً بعد از انجام عمل پزشک به شما توصیه‌هایی را می‌کند که می‌بایست در روزهای اول درمان به آنها توجه بیشتری داشته باشید. رعایت کردن این موارد به شما کمک می‌کند که خونریزی کمتری داشته باشید. در ضمن سعی کنید عوض کردن پانسمان را به متخصصان کلینیک بسپارید. گرچه می‌توانید این کار را خودتان هم انجام دهید اما بهتر است عوض کردن پانسمان را به پزشک یا متخصصان کاشت مو در کلینیک بسپارید زیرا این کار نیاز به دقت و حساسیت زیادی دارد.
 • نکته دیگری که همیشه به افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند می‌شود آن است که از خوردن ویتامین سی اجتناب نکنید. به طور مثال آناناس و پرتقال دارای ویتامین سی هستند و می‌توانند در کاهش خونریزی و تورم به شما کمک زیادی کنند؛ بنابراین به‌هیچ‌ عنوان این خوراکی‌ها را از لیست خود حذف نکنید.
 • توصیه می‌شود که لیستی از بایدها و نبایدهای خوراکی و تغدیه بعد کاشت مو را از پزشک خود دریافت کنید تا با اطمینان و آگاهی بیشتری در وعده‌های غذایی پیش روید. هم چنین برای کنترل وضعیت خود بعد از مدتی از زمان عمل خود به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت شما را مورد بررسی قرار دهند. به این صورت می‌توانید بر روی عوارض جانبی تسلط بیشتری داشته باشید و از دوره درمان خود اطمینان پیدا کنید.

در این مقاله به راهکارهای جلوگیری از خونریزی بعد از کاشت مو پرداختیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری گام بردارید. مهم‌ترین عاملی که در خونریزی کاشت مو مؤثر است مربوط به انتخاب پزشک است که در روند بهبود و نتیجه‌گیری شما بسیار مؤثر است؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تنها کاشت مو را به افرادی بسپارید که از عملکرد آنها اطمینان دارید و هیچ دلهره‌ای بابت نتیجه‌گیری نهایی وجود نخواهد داشت.
کلینیک مهرزاد از جمله کلینیک‌هایی است که در تلاش است بهترین خدمات کاشت مو را به مشتریان خود ارائه دهد. اگر شما هم به دنبال خدمات و نتیجه‌گیری مطلوب هستید حتماً با ما در تماس باشید. در ضمن برای جلوگیری از خونریزی بعد از کاشت مو تمامی موارد فوق را رعایت کنید و سعی کنید در مدت‌زمان بهبود از بایدها و نبایدهای بعد از کاشت مو آگاه باشید.
امیدواریم در این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما منتقل کرده باشیم تا اگر دوران نقاهت یا درمان به سر می‌برید بتوانید با نکات گفته شده خونریزی خود را کنترل کنید. در ضمن در صورت داشتن هرگونه سؤال، انتقاد و نظر آن را با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان مربوطه در اولین فرصت پاسخگوی شما باشند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834