دوره نقاهت تزریق چربی به صورت چطور سپری کنیم

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

امروزه تزریق چربی به صورت به عنوان یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی ایجاد شده و برای حجم دهی به برخی از نقاط صورت استفاده می شود. افرادی که تمایل به استفاده از این روش برای از بین بردن مشکلات و عیوب صورت خود دارند باید اطلاعات و آگاهی های لازم از نحوه عمل تزریق چربی و همچنین شرایط دوره نقاهت تزریق چربی به صورت را داشته باشند. در این مقاله سعی می کنیم شمارا به مراقبت های پس از تزریق چربی و کارهایی که لازم است در طول دوره نقاهت تزریق چربی به صورت باید انجام داد آشنا سازیم.

معمولا افرادی که قصد انجام عمل های زیبایی را دارند بیشتر از هر چیز به نحوه عمل و شرایط حین آن حساسیت نشان داده و از پزشک در مورد این موارد بیشتر اطلاعات می گیرند و کمتر پیش می آید که در مورد طول دوره نقاهت تزریق چربی نیز سوالاتی را از پزشکشان بپرسند
اما باید توجه کرد می توان با انجام راهنمایی های پزشک و رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی طول این دوره را کوتاه تر نموده و از ایجاد عوارض زیاد پیشگیری نمود.

دوره نقاهت تزریق چربی در سه روز اول

در تزریق چربی نیز به عنوان یک عمل زیبایی برای بهبودی کامل فرد باید دوره نقاهت هر چند کوتاهی را طی نماید. به دلیل اینکه عمل تزریق چربی سنگین نبوده و به سادگی انجام می شود و همچنین به دلیل کم خطر بودن و ایمنی این روش طول دوره نقاهت در آن کمتر است و لازم به بستری و استراحت طولانی مدت نیست. فرد با استراحت یک روزه می تواند به فعالیت های خود ادامه داده و مانند قبل زندگی معمولی خود را داشته باشد.

دوره نقاهت تزریق چربی در سه روز اول مهم ترین بخش از عمل تزریق چربی بوده و فرد باید از انجام فعالیت های سنگین در این مدت پرهیز نماید. بهتر است فرد در سه روز اول در خانه استراحت نموده و اگر سر کار هم برود لازم است از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزد.

پس از سه روز از تزریق فرد می تواند در هنگام خواب کمی سر خود را بالاتر نگه داشته وتا بهبودی کبودی ها از کمپرس سرد و گرم استفاده نماید.

دوره نقاهت تزریق چربی در هفته اول

در هفته اول پس از تزریق چربی با بهبودی ورم و کبودی موجود نتیجه عمل بیشتر نمایان می شود. فرد در طول این مدت بهبودی نسبی خود را بدست آورده و می تواند به فعالیت های روزمره خود برسد.
البته برای افراد مختلف طول دوره نقاهت تزریق چربی متفاوت بوده و برخی از افراد برای بهبودی شاید نیاز به زمان بیشتری باشد.

دوره نقاهت تزریق چربی در ماه اول

همانطور که قبلا ذکر شد طول دوره نقاهت در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است برای برخی از افراد این زمان تا یک ماه نیز برسد. زمان دقیق دوره نقاهت تزریق چربی را با توجه به فاکتورهای تاثیرگذار و وضعیت جسمانی فرد می توان از پزشک قبل از تزریق چربی جویا شد.

مراقبت های ویژه برای کاهش دوره نقاهت تزریق چربی صورت

افرادی که تزریق چربی به صورت انجام می دهند برای دستیابی به نتیجه بهتر و مطمئن تر باید یک سری مراقبت های ویژه را انجام دهند.
این مراقبت ها مهم ترین جایگاه را تسریع طول دوره نقاهت و نتیجه گیری بهتر دارد.

  • افرادی که تزریق چربی انجام داده اند تا مدتی باید هر روز استحمام کرده و اما از قرار گرفتن در زیر دوش گرم و سونا خودداری نماید.
  • همچنین قرار گیری در معرض مستقیم نور خورشید سبب آسیب به چربی تزریق شده می شود و باید احتیاط نمود.
  • استفاده از گن های مخصوص نیز برای جلوگیری از جمع شدن خون زیر پوست پیشنهاد می گردد.

کلینیک زیبایی مهرزاد با ارائه مشاوره لازم در زمینه تزریق چربی و نکات ایمنیو مراقبتی بعد و قبل از تزریق چربی روش های بسیار مناسبی را ارائه می دهد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834