زمان رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

زمان رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

برای موفقیت در کاشت مو علاوه بر نحوه عمل و مهارت جراح، مراقبت‌های بعد از کاشت مو و نکات بعد از کاشت نیز تاثیر بسیار زیادی دارند و عدم رعایت این مراقبت ها می تواند سبب از بین رفتن زحمات پزشکان و عدم موفقیت پیوند مو شود.

در جلسه مشاوره کاشت مو در کلینیک زیبایی مهرزاد یکی از مهم ترین مراقبت هایی که لازم است بعد از کاشت مو فرد انجام دهد تاکید به عدم انجام رابطه زناشویی بعد از کاشت مو می باشد.

به دلیل مسائل فرهنگی جامعه بسیاری از مردم از پرسیدن علت این توصیه پرهیز می کنند در این مقاله قصد داریم در مورد علت منع رابطه جنسی بعد از کاشت مو و مدت زمان آن توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم به وسیله این مقاله بتوانیم دلیل عدم رابطه زناشویی بعد از کاشت مو را برای شما عزیزان توضیح دهید. لطفا ما را همراهی کنید.

رابطه جنسی نیز به نوعی فعالیت سنگین بدنی محسوب می شود و فرد پس ازانجام آن دچار تعریق و افزایش فشار خون می شود .از این رو فردی که پیوند مو انجام داده است ممکن است در استحکام گرافت های مو دچار مشکل گردد.

معمولا پس از انجام کاشت مو پزشک دستورالعمل هایی را به بیمار می دهد و در آن در مورد ممنوعیت انجام رابطه جنسی و مدت زمان لازم برای آن توضیحاتی ارائه می کند.

تا چند هفته بعد از کاشت مو رابطه جنسی ممنوع است ؟

افرادی که کاشت مو انجام داده اند برای موفقیت در عمل باید تا مدتی از انجام رابطه جنسی خودداری نمایند. متخصصان توصیه می کنند تا ۲ هفته بعد از کاشت مو فرد هیچ گونه رابطه جنسی را انجام ندهد.

ممنوعیت رابطه جنسی بعد کاشت مو

چرا رابطه جنسی بعد از کاشت مو منع شده است ؟

یکی از توصیه های مهم و تاثیرگذار در موفقیت کاشت، عدم انجام رابطه زناشویی بعد از پیوند مو می باشد. دلایل مختلفی برای این منع وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  •  پیوند مو نوعی جراحی کم تهاجم است

پیوند مو عملی سرپایی به حساب می آید و در برخی از روش های انجام آن هیچ گونه خونریزی متوجه فرد نمی گردد. با این حال باید اصول مراقبتی و خاص آن را رعایت نمود تا صدمه ای متوجه فرد نگردد.

افرادی که کاشت مو انجام می دهند باید تا مدتی از انجام فعالیت هایی که سبب بالارفتن جریان خون می شود پرهیز نمایند. رابطه جنسی می تواند سبب افزایش جریان خون در افراد شود بنابرین توصیه می شود فرد تا مدتی پس از کاشت از انجام رابطه زناشویی پرهیز کند.

  •  افزایش فشار خون

افرادی که کاشت مو انجام داده اند باید مراقبت نمایند تا دچار افزایش فشار خون نگردند. افزایش فشار خون ممکن است سبب شل شدن پیوند های تازه کاشته شده و سبب خروج آنها از پوست سر شوند. بدین ترتیب این پیوند ها از جای خود منحرف شده و از بین می روند و عمل کاشت با عدم موفقیت روبرو می شود.

انجام رابطه زناشویی سبب ایجاد تغییر در سطح فشار خون شده ومی تواند افزایش خون را در بدن فرد ایجاد نماید به همین دلیل تا مدتی پس از کاشت ممنوع است.

  •  تغذیه نامناسب گرافت های کاشت شده

در اوایل کاشت مو گرافت های مو باید تغذیه ( فشار و جریان خون ) مناسبی داشته و سطح تغذیه آنها در حد متوسط و معمولی باشد تا به خوبی رشد کنند و آسیب نببینند.

همانطور که می دانید در زمان انجام رابطه جنسی حجم خون بیشتری برای تغذیه ماهیچه های محرک مورد نیاز است به همین دلیل در این مواقع سیستم گردش خون حجم بیشتری از خون را به سمت ماهیچه های پایین تنه ارسال می کند. با کاهش حجم خون در قسمت بالا تنه افرادی که کاشت مو انجام داده اند دچار مشکل می شوند و پیوندهای مو تغذیه مناسب و به موقع دریافت نخواهند گرد و دچار آسیب خواهند شد.

  • ایجاد فشار در ناحیه بانک مو و کاشت

فردی که عمل پیوند مو انجام می دهد به دلیل ایجاد جراحات در نواحی برداشت و کاشت مو تا مدتی نباید فشار به این نواحی وارد سازد .رابطه جنسی به این دلیل منع شده است که ممکن است در زمان معاشقه یا انجام رابطه سر فرد دچار فشار و کشش یا ضربه شود وآسیبی به فولیکول های کاشت شده وارد گردد یا دچار خونریزی گردد.

  • عرق کردن

یکی دیگر از مواردی که سبب منع رابطه جنسی بعد از کاشت مو می شود عرق کردن است . در رابطه زناشویی به دلیل بالا رفتن حرارت بدن سر فرد عرق می کند که می تواند سبب آسیب و از بین رفتن گرافت های کاشته شده شود.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834