علت ریزش مو بعد از کاشت مو چیست

ریزش مو بعد از کاشت مو

ریزش مو بعد از کاشت مو

کاشت مو نوعی عمل زیبایی می باشد که در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود و طی آن مو های مورد نیاز از بانک موی فرد ( پشت سر ، بالای گوش یا سایر نقاط بدن ) به وسیله روش های مختلف برداشت می شود و در قسمت خالی سر کاشت می گردد.

یکی از اصلی ترین ارکان های زیبایی هر فرد موهای سر وی می باشد. گاهی به دلایلی مختلف فرد از این موهبت خدادادی بی بهره می ماند و برای جبران سراغ عمل کاشت مو می رود.

موهای کاشته شده مراحل زیادی را باید طی کنند تا به رشد واقعی برسند. ریزش مو بعد از کاشت مو یکی از این مراحل است. به این صورت که مدتی بعد از کاشت تار های مو میریزد اما فولیکول ها همچنان در زیر پوست باقی می مانند و دوباره شروع به رشد می کنند.

ریزش مو بعد از کاشت مو امری طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست و خود به خود رفع می گردد. جهت طی موفق مراحل رشد مو بعد از کاشت باید نکات تغذیه مناسب را رعایت نموده و مراقبت های لازم را انجام داد.

مو های تازه کاشته شده در ابتدا باید پانسمان شوند. زمانی که پانسمان برداشته می شود رشد موهای سر چیزی در حدود یک یا دو میلیمتر می باشد. پس از یک هفته از کاشت مو ،ریزش موها آغاز می گردد.

منظور از ریزش مو بعد از کاشت مو، تنها ریزش تارهای مو می باشد و ریشه ( فولیکول های مو ) در زیر پوست سر ثابت باقی می مانند و احتمال اینکه تارهای مو همراه با ریشه ریزش داشته باشند بسیار کم می باشد. اکثر افرادی که کاشت مو انجام می دهند در این مرحله ریزش مو دارند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از کاشت مو مقاله ۶ ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد را بخوانید.

دلیل ریزش مو بعد از کاشت مو چیست ؟

علت اصلی ریزش مو ها در این مرحله از کاشت ،شوک جراحی می باشد. این فرایند بخشی از فرایند ترمیم و بازسازی موها محسوب می گردد. دلیل اصلی ریزش این است که موهای کاشته شده در هنگام جابه جایی گرافت ‌های مو دچار آسیب ضمنی می شوند و در نتیجه پس از کاشت به علت مقاومت کم و آسیب دچار ریزش می گردند.

مرحله دوم از ریزش مو بعد از کاشت ۲  تا ۸ هفته بعد از عمل کاشت اتفاق می افتد. این ریزش مو بعد از کاشت مو نیز کاملا طبیعی بوده و اختلالی در فرایند بازسازی و ترمیم مو های کاشته شده به وجود نمی آورد.

دلیل ریزش مو بعد از کاشت مو چیستدلیل ریزش مو بعد از کاشت مو چیست

 

علت این ریزش به روش های مختلف کاشت مو مربوط نمی شود و کاشت مو به هر صورت و با هر روشی که انجام شود در این مرحله دچار ریزش خواهد شد. از ماه چهارم به بعد رشد موها ادامه پیدا می کند.

فرایند کاشت مو و ریزش بعد از آن امری کاملا طبیعی بوده و چرخه کاشت مو می باشد. می توانید با انجام مراقبت های خاص رشد موها را تسریع بخشیده و موهای مقاوم و پرپشتی داشته باشید.

با انجام برخی مراقبت ها و اقدامات می توان ریزش مو بعد از کاشت مو را به حداقل رساند از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • مصرف داروهای تجویزی بعد از کاشت مو
 • مصرف مکمل ها و تقویت کننده ها
 • استفاده از شامپوی مناسب بعد از کاشت
 • تغذیه مناسب و کافی بعد از کاشت مو
 • زمان رشد مجدد مو بعد از ریزش کاشت

دوره رشد موهای کاشته  شده معمولا پروسه طولانی دارد و باید به صورت طبیعی طی گردد. در هر مرحله از این پروسه طبیعی باید مراقبت های لازم را انجام دهیم تا با موفقیت طی گردد.

در دوره های زمانی مشخص نیاز است برای بررسی موهای کاشته شده به جراح مراجعه نمایید تا میزان رشد معلوم گردد و صحت رشد مو اعلام گردد.

در ادامه مراحل رشد مو ونحوه نگهداری و میزان رشد را شرح خواهیم داد.

هفته اول بعد از کاشت مو

در هفته اول بعد از کاشت مو شوک جراحی و آسیب به موها در حین جابجایی و پیوند سبب ریزش مو ها می گردد. این فرایند کاملا طبیعی می باشد وتا دوماه آینده میزان آن بسیار کم می شود.

پیک دوم ریزش مو های کاشت شده تقریبا از اواخر ماه اول یا دوم شروع می شود وتقریبا یکی دوماهی ادامه پیدا می کند.

زمان رشد مجدد مو بعد از این ریزش اواخر ماه چهرم است که کم کم رشد موها بیشتر می شود و درماه ۶ ام  نیمی از سر یا ۷۰ در صد از محل خالی سر پر پشت می گردند.

در برخی از افراد در همین ماه  شش ام نیز می توان رشد کامل موها را مشاهده نمود اما در برخی دیگر از افراد تا یکسال امل باید صبر کرد تا فرایند رشد موها کامل گردد.

تصاویر زیر نمونه از از کاشت مو در کلینیک مهرزاد است. برای دریافت مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

نکاتی در خصوص جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده

 • به آقایان توصیه می گردند بعد از ۳۰ سالگی نسبت به کاشت مو اقدام نمایند زیرا در سن پایین تر میزان هرمون های بدن متغییر می باشد و ممکن است شدت ریزش مو را افزایش دهد.
 • از دو ماه قبل از کاشت مو و شش ماه بعد از کاشت مصرف ویتامین هایی مانند E , D , B12  و B5 مورد نیاز است.
 • جهت جلوگیری از تبدیل تستسترون به هیدروتستسترون لازم است آقایان روزانه مقدار ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم از گیاه نخل اره ای را به صورت مکمل مصرف کنند. این گیاه از ریزش مو جلوگیری می کند و عملکردی شبیه به قرص فیناستراید دارد.
 • مصرف دارو های تقویت مو باید در دوره سه ماهه فراموش نشود.
 • به آقایان توصیه می گردد از شامپو هایی که در ترکیبات آن کافئین موجود است استفاده نمایند و خانم هایی که کاشت مو انجام داده اند در صورت استفاده از شامپو هایی با عصاره طبیعی نعنا ،می توانند از ریزش مو پیشگیری نمایند.
 • کافئین  در افزایش طول عمر ریشه مو  موثر بوده و نعنا هم سبب کم کردن استرس پوستی و تنظیم جریان خون خواهد شد.
 • اگر بعد از کاشت مو پوست سرتان دچار خارش شده است به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. می توانید جهت رفع این مشکل از شامپو هایی که دارای گیاه آلوئه ورا هستند استفاده نمایید.
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834