زاویه سازی و کانتورینگ صورت چیست و چگونه انجام می شود

زاویه سازی و مادلینگ صورت

زاویه سازی و کانتورینگ صورت به همراه قیمت

از پرطرفدارترین عمل های زیبایی صورت می توان به زاویه سازی و کانتورینگ صورت اشاره نمود. در طول زندگی فرد عوامل مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهد. عواملی مانند پیری و افزایش سن ،از دست دادن وزن ،تغذیه نامناسب و استفاده مداوم از لوازم ارایش بی کیفیت از جمله این عوامل محسوب می شوند.

این موارد زیبایی صورت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و فرد را بر آن می دارد از روش های مختلف برای  زیبایی خود استفاده کند.

کانتورینگ و مادلینگ صورت به معنای ایجاد سایه روشن های متناسب در چهره افراد است که با استفاده از چندین روش در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود. از مهم ترین آنها می توان به استفاده از پروتز ،کانتورینگ صورت با تزریق ژل و کانتورینگ صورت با تزریق چربی اشاره نمود.

در این روش بوسیله برجسته سازی نقاطی از صورت که نقش کلیدی در زیبایی چهره را دارند، تناسب بیشتر آنها با سایر اجزای صورت را نیز برقرار می سازد و بدین ترتیب با بهبود زاویه فک و چانه زیبایی چهره را برای فرد ایجاد می کند.

افرادی که زاویه چانه و فک آنها دچار نامتقارنی می باشد و احساس می کنند تناسب کلی در چهره آنها برقرار نیست می توانند با استفاده از زاویه سازی صورت به هدف خود برسند.

کانتورینگ صورت که به مادلینگ صورت معروف است به دو طریق انجام می شود :

دائمی و موقتی

زاویه سازی صورت به روش دائمی

در زاویه سازی صورت به روش دائمی از انواع پروتز ها استفاده می گردد. این پروتز ها دائمی می باشند و به وسیله پیچ های مخصوص به استخوان صورت فیکس می گردند و در آنجا ثابت می مانند.

زاویه سازی صورت به روش موقتی

در روش موقتی برای زاویه سازی صورت، از فیلر هایی مانند ژل و چربی استفاده می گردد.

زاویه سازی صورت چیست ؟

زاویه سازی یا کانتورینگ صورت با هدف زیباسازی چهره و صورت افراد انجام می شود. این عمل با استفاده از زاویه سازی فک و چانه انجام می شود. این عمل با استفاده از لاغر کردن صورت ،کوچک کردن فک و برجسته سازی چانه و گونه انجام می شود. برای انجام این روش از تکنیک های زیادی استفاده می گردد.

از جمله می توان به تزریق ژل ،لیفت با نخ ،تزریق چربی و تزریق بوتاکس اشاره نمود.

در افرادی که صورت گرد با زاویه کمتر از حالت استاندارد دارند ،نیاز است صورت کشیده شود تا به حالت استاندارد برسد. همچنین در افرادی که صورتی کشیده با زاویه ای تند دارد از تکنیک متفاوت و متضاد استفاده می گردد.

زاویه سازی صورت چیست

برای این کار بیشتر از تزریق ژل و چربی استفاده می گردد. در تزریق چربی فیلر از بدن خود فرد برداشت می شود به همین دلیل هیچ گونه واکنشی نشان داده و بدن آن را پس نمی زند.

مناطقی از صورت که تزریق چربی در آن انجام می شود عبارتند از : گونه ،زیر گونه،زاویه فک ،خط فک و چانه

زاویه سازی صورت برای چه کسانی مناسب است ؟

علی رغم اثر بخشی فوق العاده این روش برای زیبایی و متناسب کردن چهره در افراد ،استفاده از آن برای عده کمی از افراد مناسب می بشد . کاندیدای مناسب انجام این عمل زیبایی عبارتد از :

 • افرادی که فک پهن و عریضی دارند از جمله بهترین گزینه ها برای انجام کانتورینگ صورت می باشند.
 • اشخاصی که  دارای  فک مربعی  می باشند و نیاز است که چهره خود را زاویه دار نمایند.
 • افرادی که خط فک آن ها فاقد زاویه است و تناسب چهره ندارند.
 • اشخاصی که دارای گونه هایی لاغر یا چاق هستند و نیاز به تزریق یا خروج چربی دارند.
 • افرادی که چانه آن ها فرمی دایره ای شکل می باد و نیاز به اصلاح فرم چانه دارند.
 • خانم هایی که فک آن ها حالتی مشابه فک مردان دارد و نیاز به ترمیم دارد.

زاویه سازی صورت برای چه کسانی مناسب است

ماندگاری زاویه سازی و مادلینگ صورت چقدر است ؟

براس اینکه چهره ای زیبا و جذاب داشته باشید باید چهره ای متناسب داشته و تمامی اجزای چهره در تقارن با همدیگر قرار داشته باشند. افرادی که از این موهبت خدادادی بی بهره می باشند می توانند با عمل زیبایی زاویه دار کردن صورت به هدف خود برسند. این امر مخصوصا برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خانم ها دوست دارند چهره ای به حالت  V داشته باشند و غبغب نداشته باشند. از ارکان اصلی زیبایی در خانم ها چهره لاغر و ظریف می باشد که چهره زنانه فرد را به تصویر بکشد.

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت بستگی به روش استفاده شده دارد. نتیجه هر کدام از این روش ها با همدیگر متفاوت خواهند بود.

ماندگاری تزریق ژل های هیالورونیک اسید معمولا شش ماه تا یک سال است. البته با توجه به برند ژل این مدت می تواند متفاوت باشد. به عبارت دیگر میزان ماندگاری ژل به نوع آن و نحوه پذیرش پوست بیمار بستگی دارد. البته میزان مهارت و تبحر پزشک نیز در ماندگاری زاویه سازی صورت با استفاده از تاثیرگذار است.

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با استفاده از چربی نیز دو سال و بالاتر می باشد. این تزریق دوام خوبی داشته و نیاز به ترمیم در برخی موارد حس خواهد شد.

مدت بالای ماندگاری این نوع از زاویه سازی به دلیل استفاده از چربی بدن خود فرد است که بدن عکس العملی به آن نشان نمی دهد.

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با نخ

در روش زاویه سازی صورت با نخ از نخ هایی با جنس نخ بخیه استفاده می گردد و همزمان لیفت صورت را نیز انجام می دهد.

زاویه سازی صوزرت با نخ ماندگاری در حدود ۴ تا ۶ ماه دارد. این مدت می تواند با توجه به مراقبت های انجام شده بعد از عمل متفاوت باشد.

مهارت و تجربه پزشک جراح و جنس پوست فرد و مراقبت های بعد از انجام زاویه سازی از عواملی است که بر طول مدت ماندگاری تاثیر مستقیم می گذارد.

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با استفاده از بوتاکس

افرادی که دارای چهره ای مربعی شکل و نامتقارن می باشند معمولا برای متناسب سازی چهره خود از روش تزریق بوتاکس جهت زاویه سازی استفاده می کنند.

میزان ماندگاری بوتاکس معمولا ۶ ماه است و هر شش ماه باید تکرار گردد. حتما برای تزریق بوتاکس به مجموعه ای معتبر و حرفه ای مراجعه نمایید تا حالت چهره شما به هم نریزد.

هزینه عمل کانتورینگ صورت چقدر است ؟

کلنیک های زیبایی بسته به خواسته مراجعه کنندکان، خدمات زیادی از جمله :

زیبایی فک ،چانه ،زاویه دارکردن صورت و زیبایی چهره ارائه می دهند که هر کدام از آنها هزینه مخصوص خود را دارد.

هزینه این چنین عمل ها از جمله هزینه عمل کانتورینگ صورت با توجه به عواملی از قبیل سطح مهارت پزشک جراح ،موقعیت جغرافیایی کلینیک ،نوع درمان ،فیلر مورد استفاده ،خواسته بیمار و سایر هزینه های جانبی قبل و بعد از زاویه دارکردن صورت ، تعیین می گردد.

از دیگر فاکتور های دخیل در تعیین هزینه زاویه سازی می توان به :

 • سن مراجعین
 • میزان بافت از دست رفته
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای زاویه سازی صورت
 • نوع آناتومی صورت
 • نوع پوست مراجعین

تفاوت کانتورینگ صورت با ژل و چربی

در کانتورینگ صورت بسته به شرایط و نیاز فرد می توان از ژل با برند های مختلف و چربی برداشت شده از بدن خود فرد استفاده نمود. معمولا برای افرادی که پوست شل و افتاده تری دارند یا به دلیل افزایش سن چین و چروک های زیادی بر روی پوستشان ایجاد شده است بهترین روش استفاده از تزریق چربی است.

در واقع اگر از تزریق چربی استفاده کنند هزینه کمتری را متحمل خواهند شد. هزینه استفاده از ژل نیز به عنوان فیلر بسته به میزان استفاده و برند ژل تفاوت خواهد داشت.

کانتورینگ صورت با ژل

ژل یا فیلر در واقع موادی برای فرم  و زاویه دادن به پوست صورت می باشند که با استفاده از روش تزریق به لایه های زیرین پوست انتقال داده می شوند. تزریق ژل یا فیلر روشی بسیار ایمن و ساده برای پر کردن نواحی خالی صورت و زاویه دارکردن فک و چانه و متقارن سازی صورت می باشد.

در ابتدا فرم چهره به دقت برسی می شود تا شرایط ان شناسایی گردد سپس نواحی علامت گذاری شده استریل و بی حس می شوند و تزریق ژل با استفاده از سرنگ های مخصوص اغاز می گردد. برای متقارن سازی تزریق ها پزشک با دست خود نسبت به ماساژ صورت اقدام می کند.

ماساژ انجام شده به دلیل جایگیری مناسب ژل تزریقی ضروریست. فرایند گفته شده در سایر نواحی که لازم است ژل تزریق شود نیز انجام می شود و در آخر فرایند زاویه سازی و زیباسازی صورت پایان می پذیرد.

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

از ماندگار ترین و موثر ترین روش ها برای بازیابی حجم از دست رفته چربی صورت و کانتورینگ صورت استفاده از روش تزریق چربی می باشد. در این روش ابتدا بافت چربی از مناطقی از بدن ماند شکم که حجم چربی اضافی در آن قرار دارد گرفته می شود و پس از خالص سازی آن بوسیله سرنگ های مخصوص تزریق چربی صورت می گیرد.

این روش برخلاف تزریق ژل کاملا غیر تهاجمی و ایمن است زیرا فیلر مورد استفاده از بدن خود فرد برداشت می شود و امکان ایجاد عکس العمل بدن در برابر آن وجود ندارد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834