سوالات متداول درباره سابسیژن

نظرات افراد درباره سابسیژن

سوالات متداول درباره سابسیژن

سوالات متداول درباره سابسیژن

در این مقاله سوالات متداول درباره سابسیژن و همچنین تجربیات مختلف کسانی که سابسیژن انجام داده اند را با شما به اشتراک می گذاریم تا با توجه به تجربه و پاسخ بیماران دیگر بهترین تصمیم را بگیرید.اما پیش از بررسی سوالات در مورد سابسیژن بهتر است بدانیم که سابسیژن چیست و برای درمان چه چیزی از سابسیژن استفاده می شود.

سوالات متداول درباره سابسیژن

از سابسیژن برای از بین بردن جای جوش و اسکار استفاده می شود به عبارت دیگر سابسیژن روشی برای جوان سازی پوست و خلاص شدن از شر جای جوش های قدیمی و اسکار است.

بسیاری از افراد پیش از انجام عمل سابسیژن روش های مختلفی را برای از بین بردن جای جوش ها و اسکار های خود امتحان کرده اند که در بسیاری از موارد هم ناموفق بوده اند و نتیجه دلخواه را کسب نکرده اند به همین دلیل بهترین راهی که به این افراد توصیه می شود استفاده از روش درمانی سابسیژن است. به یاد داشته باشید که هر چه زودتر برای درمان جای جوش خود به روش سابسیژن اقدام کنید نتیجه حاصله بهتری خواهد بود.

کلینیک مهرزاد روش های مختلفی رابرای از بین بردن جای جوش دارد. یکی از دستگاه ها ار اف است در ادامه می توانید نمونه کار و عکس از بین بردن جای جوش را مشاهده کنید.

عکس و نمونه کار سابسیژن

 • سابسیژن چگونه جای جوش و اسکار را از بین می برد؟

افرادی که می خواهند برای رفع جای جوش و اسکار خود از روش درمانی سابسیژن استفاده کنند معمولا چنین سوالی ذهنشان را درگیر می کند و می خواهند نحوه انجام این روش را بدانند و از نتیجه درمان با سابسیژن مطمئن شوند. معمولا چسبندگی بین پوستی است که باعث می شود جای اسکار و جوش در بدن و صورت باقی بماند به همین دلیل در این روش با استفاده از سوزن نازکی به نام کانولا در صدد رفع چسبندگی بین پوستی بر می آیند. تمامی مراحل سابسیژن پس از بی حسی موضعی انجام می شود.

سابسیژن چگونه جای جوش و اسکار را از بین می برد

 • پس از طی چند جلسه سابسیژن جای جوش و اسکار به طور کامل درمان می شود؟

پزشک متخصص در اولین جلسه، پوست فرد و نوع اسکار ها و فرورفتگی ها را بررسی کرده و با توجه به مشاهدات خود تعداد جلسات را مشخص می کند. معمولا زمانی که در اولین جلسه نتیجه دلخواه کسب نشود و روش سابسیژن برای رفع فرورفتگی هایی که دارای عمق خیلی زیادی هستند موثر واقع نشود آنگاه پزشک متخصص تعداد جلسات بیشتری را تجویز می کند و یا در برخی از موارد پزشک از ترکیبی از روش سابسیژن و دیگر روش های جوانسازی پوست استفاده می کند.

 • آیا سابسیژن با درد همراه است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی پیش از انجام سابسیژن، فرد هیچ دردی را احساس نمی کند.

 • سوزن های سابسیژن چگونه وارد پوست می شوند؟

سوزن های استفاده شده در سابسیژن بسیار ظریف و نازک هستند. این سوزن ها که تا عمق مشخصی وارد پوست می شوند با وارد کردن فشار بسیار کم و حرکت های مداوم شکاف هایی را در عمق پوست ایجاد می کند. ایجاد شکاف در نواحی که دارای جای جوش و اسکار است سبب تحریک سلول های کلاژن ساز پوست شده و پس از ایجاد شکاف در عمق مشخص پوست دوباره کلاژن و الاستین تولید می شود.

 • تعداد جلسات سابسیژن به طور معمول چقدر است؟

معمولا تعداد جلسات سابسیژن دو الی سه جلسه خواهد بود البته در مواردی که شدت اسکار کم باشد می توان در یک جلسه نیز نتیجه دلخواه را کسب کرد و جای جوش و اسکار در همان جلسه اول به طور کامل از بین می رود. با توضیحات داده شده مطمئنا متوجه شدید که تعداد جلسات سابسیژن به شدت اسکار بستگی دارد. معمولا بین تعداد جلساتی که توسط پزشک متخصص مشخص می شود فاصله ۶ هفته ای وجود دارد.

کی سابسیژن انجام داده

 • آیا از سابسیژن فقط به منظور رفع جای جوش استفاده می شود؟

از سابسیژن در موارد بسیاری استفاده می شود به عنوان مثال شخصی که در گذشته به دلیل آبله مرغان اسکار های شدیدی در صورتش ایجاد شده و نتوانسته است آن ها را برطرف کند می تواند به وسیله سابسیژن جای باقی مانده آبله مرغان و اسکار ها از بین ببرد. همچنین گاهی اسکار هایی به دلیل گزیدگی حیوانات بر بدن باقی می ماند که فرد می تواند از سابسیژن برای رفع آن استفاده کند.

 • عوارض سابسیژن چیست و در صورت داشتن عوارض آیا این عوارض از بین می روند؟

امروزه برخلاف گذشته از سوزن های بسیار نازک و ظریفی به نام کانولا در سابسیژن استفاده می شود به همین دلیل فرد پس از جراحی سابسیژن با هیچ عارضه ای مواجه نمی شود. البته ممکن است شما در گذشته افرادی را دیده باشید که پس از انجام سابسیژن دچار ورم و کبودی شده اند اما تمامی عوارض ناشی از سابسیژن مانند ورم، کبودی و درد به دلیل استفاده از سوزن های بسیار ضخیم بود که امروزه دیگر از سوزن های ضخیم استفاده نمی شود و فرد به هیچ عنوان با چنین عوارضی رو به رو نخواهد بود.

 • آیا در حین سابسیژن محل مورد نظر دچار خونریزی می شود؟

این سوال یکی از سوالات متداول درباره سابسیژن است که برای بسیاری از افراد بسیار نگران کننده و گاهی ترسناک است اما بهتر است بدانید که بر اثر بی حسی موضعی محل قبل از انجام سابسیژن، فرد هیچ دردی را احساس نمی کند و یا اگر دردی حس شود بسیار خفیف خواهد بود اما خونریزی محل به دلیل ایجاد شکاف های بسیار کوچک در پوست کاملا طبیعی بوده و در حین سابسیژن محل مورد نظر کمی دچار خونریزی می شود که با پایان سابسیژن خونریزی نیز قطع خواهد شد و فرد به هیچ عنوان در روز های بعدی دچار خونریزی نمی شود.

 • برای از بین بردن جای جوش و اسکار سابسیژن بهتر است یا لیزر؟

عمق نفوذ لیزر بسیار کم بوده چرا که در قسمت سطحی لایه اپیدرم نفوذ می کند در نتیجه لیزر برای کسانی بهتر است که دارای جای جوش های بسیار سطحی هستند اما برای کسانی که اسکار های شدیدی بر روی پوست دارند لیزر مناسب نبوده و سابسیژن بهترین انتخاب خواهد بود.

 • پیش از انجام جراحی سابسیژن باید چه کار هایی انجام شود؟

پیش از انجام جراحی سابسیژن باید از مصرف برخی دارو ها خودداری کرد که از جمله این دارو ها می توان به آسپرین، دارو های ضد التهاب و مکمل های امگا ۳ اشاره کرد. تذکرات و نکاتی که باید رعایت شود پیش از انجام سابسیژن توسط پزشک به فرد اعلام می شود. معمولا تمامی پرهیز های دارویی و غذایی باید ۱۰ روز قبل از جراحی سابسیژن باید رعایت شود.

توجه داشته باشید که پس از سابسیژن صورت کمی با ورم و کبودی همراه است که این امر کاملا طبیعی بوده در نتیجه اگر شاغل هستید پیشنهاد می کنیم قبل از تعطیلات آخر هفته عمل سابسیژن را انجام دهید تا اگر صورتتان دچار ورم و کبودی شد در محل کار خود نباشید.

 • هزینه انجام سابسیژن به چه عواملی بستگی دارد؟

این پرسش یکی از سوالات در مورد سابسیژن است که برای همه مهم است. عوامل زیادی در افزایش و یا کاهش هزینه سابسیژن موثر هستند که این عوامل عبارتند از: محل انجام سابسیژن، اندازه و عمق اسکار و جای جوش

در واقع محاسبه هزینه سابسیژن در کلینیک ها و مراکز پوست و زیبایی با توجه به تعداد اسکار ها خواهد بود.

تجربیات افرادی که سابسیژن انجام داده اند

 1. تجربه فردی که دارای اسکار های شدید پوستی بوده و از سابسیژن استفاده کرده است:

به دلیل عمیق بودن جای جوش هایم پزشک علاوه بر سابسیژن روش میکرونیدلینگ را تجویز کردند و پس از طی چند جلسه پوستم صاف و یکدست شد. فراموش نشود کسانی که جای جوش عمیق دارند می توانند فقط از روش سابسیژن استفاده کنند البته روش های مربوطه با توجه به تشخیص پزشک مشخص خواهد شد.

 1. تجربه رفع جای جوش های قدیمی با روش سابسیژن

صورت من پر از جای جوش های قدیمی بود که به دلیل جوش های دوران جوانی و نوجوانی با عمق زیاد در صورتم باقی مانده بود. با انجام سابسیژن پس از مدتی شاهد از بین رفتن جای جوش ها و اسکار شدم.

 1. به دلیل سطحی و کم بودن جای جوش ها پزشک متخصص من انجام لیزر را برایم تجویز کرد.

 

 1. من برای از بین بردن جای بخیه در صورتم که باعث ایجاد فرورفتگی عمیق در صورتم شده بود به پزشک مراجعه کردم. پزشک برایم سه جلسه سابسیژن تجویز کرد. با اینکه هنوز تحت درمان هستم در همان جلسه اول تغییرات چشم گیری را حس کردم.
 2. به دلیل وجود جای جوش و اسکار در صورت سابسیژن انجام دادم در دقایق اول انجام سابسیژن دچار درد خفیفی شدم که بعد از یک ساعت درد فروکش کرد البته با کمی خونریزی هم همراه بود.
 3. خیلی وقت پیش برای از بین بردن جای جوش ها عمل سابسیژن انجام دادم که در جلسه اول حدود ۳۰ درصد در از بین رفتن جای جوش ها موثر بود که به نظرم باید جلسات بیشتری رو برای از بین بردن کامل جای جوش ها مراجعه کنم.
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834