چه شامپویی بعد کاشت مو استفاده شود؟

شستشوی مو بعد کاشت مو با شامپو

شامپویی بعد کاشت مو

یکی از عوامل مهم بعد از کاشت مو مرتبط به نحوه مراقبت از موها است. اگر شخصی کاشت موی خود را توسط یک پزشک متخصص باتجربه انجام داده باشد اما مراقبت‌هایی لازم را انجام ندهد، در نهایت نتیجه مطلوب را دریافت نمی‌کند. از همین رو توصیه‌هایی در خصوص کاشت مو وجود دارد که در صورت رعایت کردن آنها می‌توان به نتایج موردنظر دست یافت. افرادی که کاشت مو انجام می‌دهند سؤال‌های زیادی در خصوص شامپوی مورد استفاده بعد از عمل خواهند داشت. در این مقاله قصد داریم به تمامی سؤالات شما در خصوص شامپوی مصرفی بعد از کاشت مو پاسخ دهیم. پس اگر مشتاقید اطلاعاتی در این باره به دست آورید تا انتهای مقاله با ما باشید.
اینکه بعد از کاشت مو از چه شامپویی استفاده کنید و استفاده از آن باید به صورت روزانه باشد یا هفتگی جز سؤالاتی است که داوطلبان کاشت مو به دنبال آن هستند. به این دلیل که رعایت نکردن این موارد می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند و درنهایت مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند.
از طرفی برای ماندگاری بیشتر می‌بایست از شامپوهای مناسب و تعداد دفعات مصرفی طبق تجویز پزشک استفاده کرد. از طرفی نحوه شستن موها بعد از کاشت مو از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه اطلاعاتی را به شما منتقل خواهیم کرد.

بعد از کاشت مو صابون بهتر است یا شامپو؟

در گذشته زمانی که صحبت از شستشوی موی انسان می‌شد تنها گزینه‌ای که وجود داشت صابون‌ها بودند. در صورتی که طبق تحقیقات مشخص شده است صابون‌ها هرچقدر ساختار مناسبی داشته باشند اما در آب‌های سخت کف نمی‌کنند. اگر تابه‌حال از صابون جهت شستن مو استفاده کرده باشید متوجه می‌شوید که یک لایه ناخوشایند بر روی مو ایجاد می‌شود که ظاهری بی جان و بی روح را منتقل می‌کند.
به یاد داشته باشید که با کاشت مو تنها نیمی از راه را طی کرده‌اید و حال برای ادامه راه می‌بایست مراقبت‌های ویژه را رعایت کنید. نکته‌ای که در انتخاب شامپو بعد از کاشت مو وجود دارد آن است که هر شخصی می‌بایست متناسب با موهای خود شامپوی موردنظر را انتخاب کند. فرض کنید یک نفر موهای چرب دارد و دیگری موهای خشک و وز، بنابراین شامپوی مصرفی بعد از کاشت برای هر دو متفاوت است.
در بیشتر اوقات شامپوی مورد استفاده توسط پزشک تجویز می‌شود و دیگر نیازی به بررسی‌های زیاد نخواهید داشت. در غیر این صورت شامپو کتوکنازول جز شامپوهای ضد قارچ و حساسیت است که می‌تواند بعد از کاشت مو مورد استفاده قرار بگیرد.

شامپو کاشت مو
واقعیت آن است که یک نوع شامپو برای تمامی بیماران وجود ندارد چراکه هر کس می باست متناسب با جنس موهای خود شامپوی موردنظر را فراهم کند. هر پزشک متناسب باتجربه‌ای که دارد شامپویی را به بیمار خود تجویز می‌کند، مثلاً برخی از پزشکان شامپوهای ملایم مانند شامپوی بچه را تجویز می‌کنند.
به هر حال بهتر است توسط پزشک و باتوجه‌به جنس موهایی که دارید شامپوی خود را انتخاب کنید. فراموش نکنید که نوع شستشوی سر بعد از کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورت عدم انجام صحیح، امکان روبرو شدن با مشکل وجود دارد.

تا چه زمانی می‌بایست از شامپوی کاشت مو استفاده کرد؟

مدت زمان استفاده از شامپوی کاشت مو معمولاً تا یک ماه بعد از انجام عمل ادامه خواهد داشت. البته نکته‌ای که اهمیت دارد آن است که وضعیت هر بیمار کاملاً متفاوت است به همین دلیل امکان متغیر بود مدت زمان استفاده برای هرکس متفاوت خواهد بود. ازاین‌رو بهتر است برای اطمینان بیشتر از پزشک معالج کمک بگیرید.
در برخی امور پزشک تشخیص می‌دهد که استفاده از شامپوی کاشت مو تا سه هفته کفایت می‌کند. در برخی دیگر تجویز می‌کند که مدت‌ها بعد از کاشت مو همچنان از شامپوهای ملایم استفاده شود. در واقع طبق فولیکول‌ها و تثبیت آنها تصمیم گرفته می‌شود. طبق تحقیقات هرچقدر از شامپوهای ملایم و مخصوص کاشت مو بعد از عمل استفاده شود بهتر است.

شستشو بعد کاشت مو

استفاده از روغن‌های طبیعی بعد از کاشت مو مجاز است؟

برخی بیماران گمان می‌کنند با استفاده از روغن‌های گیاهی می‌توانند موهای خود را ضد عفونی کرده و آنها را تقویت کنند. درست است که استفاده از روغن‌های طبیعی بسیار مفید و تقویت کننده است. این نوع روغن‌ها می‌توانند به تقویت و محافظت مو کمک کنند اما نمی توانند جایگزین مناسبی برای شستشو باشند.
توصیه می‌شود برای شستشو تنها از شامپوهای مخصوص موهای کاشته شده استفاده شود. در کنار شامپوها برای تقویت بیشتر مو می‌توانید از روغن‌های طبیعی استفاده کنید. البته در صورتی که پزشک استفاده از آن را مجاز اعلام کرده باشد، به طور مثال روغن‌هایی مانند روغن نارگیل مفید و بدون ضرر هستند اما در خصوص روغن‌های طبیعی دیگر می‌بایست با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل مؤثر در بهبود موی کاشته شده

عوامل زیادی مانند تغذیه، مراقبت‌های مو، شامپو مورد استفاده و … در زنده نگه داشتن فولیکول‌ها نقش دارد. معمولاً بعد از کاشت مو پوست دچار خارش شده و در نهایت پوسته‌پوسته می‌شود. از این رو نباید به هیچ عنوان آن‌ها را دست‌کاری کرد و با ناخن باعث از بین رفتن دلمه‌ها شد. به این دلیل که دست‌کاری دلمه‌ها می‌تواند صدمات جدی را ایجاد کند و در نهایت دردسر ساز باشد. بلکه می‌بایست با استفاده از شامپوهای بعد از کاشت سعی کنید آنها را به آرامی بشورید تا باعث طراوت و شادابی پوست سر شود.
لازم است بدانید استفاده از شامپوی مناسب نه تنها کمک می‌کند سر شستشو داده شود بلکه باعث ترمیم مو می‌شود. البته شستشوی زیاد مو هم مجاز نیست و باید طبق تجویز پزشک مصرف شود.
به طور کلی در ماه اول حتماً می‌بایست از شامپوی تجویز شده مناسب کاشت مو استفاده شود حتی اگر این روند برایتان تکراری شود. در ضمن فراموش نکنید که در هنگام شستشو از وارد کردن فشار پرهیز کنید و به هیچ عنوان موهای خود را مالش ندهید.
در نظر داشته باشید که تنها از شامپوهای ملایم استفاده کنید زیرا شامپو می‌تواند تأثیر زیادی در روند بهبود شما داشته باشد. بعد از اینکه سر خود را با شامپوی مورد نظر شستید حوله‌ای بر روی آن قرار دهید و اجازه دهید کمی رطوبت آن جذب شده و در نهایت خشک شود.
توجه داشته باشید که انتخاب پزشک در به دست آوردن نتیجه مطلوب دارای اهمیت بالایی است. پس سعی کنید در انتخاب پزشک خود هوشیاری به خرج دهید و با دقت پزشک معالج خود را انتخاب کنید. در ضمن برای اطمینان از عملکرد پزشک نمونه کارهای وی را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از تجربه و دانش وی اطمینان کامل را به دست آورید.
همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم انتخاب شامپو بعد از کاشت مو بسیار مهم است از همین رو تأکید می‌کنیم در انتخاب ان سهل انگار نباشید. با اینکه شامپوهای زیادی در خصوص کاشت مو وجود دارد اما ما به شما توصیه می‌کنیم برای انتخاب شامپوی خود از پزشک معالج کمک بگیرید. زیرا هرکس می‌بایست متناسب با جنس مویی که دارد شامپوی بعد از کاشت موی خود را انتخاب کند.
امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفیدی را دریافت کرده و آگاهی‌های لازم در جهت شامپو و شستشوی بعد از کاشت را به دست آورده باشید. در نظر داشته باشید که کلینیک مهرزاد آماده ارائه خدمات با کیفیت در خصوص عمل‌هایی زیبایی است زیرا دارای متخصصین با تجربه و ماهر است. فراموش نکنید که سوالات، پرسش‌ها و نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با کلینیک در تماس باشید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834