شستشو بعد از کاشت مو چگونه انجام می شود

شستشو بعد از کاشت مو

شستشو بعد از کاشت مو

افرادی که کاشت مو انجام می دهند با این سوال مواجه اند که شستشو بعد از کاشت مو به چه شکل انجام می شود. اگر می خواهید با نحوه شستشو سر بعد کاشت مو آشنا شوید تا آخر این مطالب همراه ما باشید.

یکی از بهترین عمل های زیبایی که می تواند تاثیر فوق العاده ای در روح یه فرد بگذارد، کاشت مو است. افرادی که به دلایل مختلف با این مشکل دست به گریبانند به هر روشی برای جایگزینی موهای خود روی می آورند اما بهترین و موفق ترین روش که در تمام جهان مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از روش کاشت موی طبیعی است.

کاشت مو به روش ها و شیوه های مختلف انجام می شود و تنها تفاوت آنها در تکنیک و شیوه مورد استفاده در برداشت گرافت های مو و محل بانک موی فرد می تواند باشد.

بعد از کاشت مو برای رسیدن به بهترین نتیجه باید مراقبت های بعد کاشت مو و توصیه های پزشک اجرا شود تا فرد دچار مشکلات مختلفی مانند ریزش مو، عفونت و غیره نگردد. یکی از مهم ترین مراقبت ها نحوه شستشو بعد از کاشت مو است.
در صورت شستشوی نامناسب ممکن است سر فرد دچار عفونت، چربی اضافی، جوش های چرکی، کیست مویی و شوره شود. در ادامه مقاله در مورد شستشوی بعد از کاشت مو اطلاعات جامع تری را در اختیار شما قرار خواهیم داد با ما همراه شوید.

نحوه شستشو بعد از کاشت مو

افرادی که کاشت مو انجام داده اند باید در زمان شستشوی سر خود دقت فراوانی را داشته باشند تا هم به فولیکول های کاشت شده آسیب نرسد هم عوارضی مانند عفونت گریبان گیر فرد نگردد.
بعد از کاشت اولین شستشو در کلینیک و توسط تکنیسین ها انجام می شود و سپس آموزش های لازم به فرد ارائه می گردد. آموزش هایی از قبیل :

  • شستشوی بعدی در روز سوم کاشت انجام می شود. در زمان شستشو هیچ گونه فشاری نباید به کف سر و موها وارد کنید.
  • مستقیم زیر دوش آب قرار نگیرید از یک کاسه یا اسپری برای ریختن آب روی سرتان استفاده نمایید.
  • شامپو کاشت مو را نباید خالص به سر بزنید بلکه نیاز است با آب ولرم مخلوط کرده و ترکیب را به موهای سر خود بزنید.از هر گونه مالش و ایجاد فشار پرهیز کنید. مناسب ترین روش استفاده از یک اسفنج برای پاشیدن ترکیب آب و شامپو روی سر است.
  • به هیچ وجه نباید ناخن به کف سر برخورد کند زیرا می تواند سبب خط خوردگی و آسیب به پوست سر و گرافت های کاشت شده شود.
  • برای آب کشی موها نیز ازکاسه یا دوش دستی استفاده کنید و زیر دوش نروید.
  • برای خشک شدن موها نیز نباید از حوله یا سشوار استفاده نمایید. بهتر است بگذارید موها خود بخود خشک شوند.

نحوه شستشو بعد از کاشت مو

آیا شانه زدن موها بعد از کاشت امکان پذیر است ؟

در حالت عادی شانه کردن موها یک یا دو بار در روز به افزایش جریان خون رسانی کمک کرده و می تواند به رشد موها کمک کند. اما زمانی که کاشت مو انجام داده اید به دلیل عدم استحکام موها و حساس بودن آنها استفاده از شانه مطلوب نبوده و بهتر است تا یک تا دوماه پس از کاشت استفاده نشود.

فاصله های زمانی دوش گرفتن بعد از کاشت مو

در روز های ابتدایی و یا ماه اول بعد از کاشت فولیکول های کاشت شده و کف سر فرد بسیار حساس بوده و ممکن است هر گونه برخورد سبب آسیب شود. اما پس از گذشت مدتی از کاشت شرایط بهتر شده و حساسیت ها کمتر خواهد شد.
نحوه شستشوی موها در ماه اول بر طبق برنامه زیر باید انجام شود :

در ده روز اول بعد از کاشت فولیکول های مو کاشته شده بیشترین میزان حساس بودن را داشته و با هر گونه برخورد احتمالا آسیب ببینند.
بنابرین در طی این ده روز در صورت شستشوی سر باید با نهایت دقت و حساسیت انجام شود.همچنین حتی المکان از شامپو های شیمیایی برای شستشوی سر استفاده نکنید.
ده روز دوم و سوم بعد از کاشت میزان حساسین ناحیه کاشت و برداشت مو ها کمتر می شود واسترس شستشو نیز کاهش خواهد یافت. از این زمان می توان از لوسیون برای مرطوب کردن موها نیز استفاده کرد.
از دو ساعت قبل حمام موهای خود را با استفاده از لوسیون یا کرم های مخصوص مرطوب کنید تا دلمه های ایجاد شده نیز از بین بروند.

پس از گذشت یک ماه تا حدودی راحت تر شستشو می توان انجام داد اما برای جلوگیری از آسیب های احتمالی توصیه می شود به نکات مراقبتی توجه کنید. در این زمان می توانید با انگشتان خود به آرامی پوست سر را ماساژ دهید تا پوست اضافه جدا گردد.
کمی شامپو به دستان خود ریخته و به آرامی بر روی سر خود ماساژ را شروع کنید.برای اطمینان از عدم آسیب تا مدتی بهتر است زیاد زیر دوش قرار نگیرید و از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834