علت خارش بعد از تزریق چربی چیست

خارش بعد از تزریق چربی

علت خارش بعد از تزریق چربی چیست

بسیاری از افرادی که تزریق چربی انجام می دهند دچار خارش بعد از تزریق چربی می شوند. از این رو با این سوال مواجه اند که علت خارش بعد از تزریق چربی چیست؟ علت خارش بعد از تزریق چربی در ادامه با علت خارش بعد از تزریق چربی بیشتر آشنا می شوید.

اگر می خواهید ۱۰۰ نمونه موفق تزریق چربی را مشاهده کنید به صفحه تزریق چربی مراجعه کنید.

یکی از بهترین روش های درمانی و زیبایی که برای زیبایی و جوانسازی پوست به کار گرفته می شود. استفاده از انواع پرکننده ها از جمله تزریق چربی در زیر پوست می باشد. عمل تزریق چربی برای نتیجه بخش بودن نیاز مراقبت های ویژه دارد. ماندگاری تزریق چربی از دیگر فواید رعایت مراقبت های بعد از عمل می باشد.

تزریق چربی روشی غیر تهاجمی است که بسیار راحت و سریع انجام می شود و نیازی به بیهوشی و بستری شدن ندارد.

در این روش ماده پرکننده از بدن خود فرد برداشته می شود وپس از خالص سازی شدن و جداسازی سایر اجزا از جمله سلولهای مرده و خون ومایعات ،بوسیله سرنگ های مخصوص به زیر پوست انتقال داده می شوند. انتقال چربی می تواند چین و چروک های روی پوست و همچنین سیاهی و گودی زیر چشم را از بین ببرد و زیبایی و جوانی را به فرد بازگرداند.

تمامی مراحل از برداشت چربی تا انتقال آن به محل مورد نظر در بدن فرد بوسیله بی حسی موضعی انجام می گیرد. استفاده از روش تزریق چربی عوارض خیلی کمی داشته و نسبت به سایر روش های جوانسازی هزینه کمتری نیز در پی دارد.

مراقبت برای کاهش خارش بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی جهت جلوگیری از عوارض تزریق از جمله خارش بعد از تزریق چربی ,کبودی و ورم و گلوله شدن چربی و . . . . موارد مراقبتی را باید رعایت نمود. از جمله این مراقبت ها می توان :

  • پس از تزریق چربی به بدن یک یا دو هفته ممکن است در محل تزریق دچار خارش شوید که طبیعی می باشد و شما به هیچ وجه نباید محل تزریق را بخارانید. بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید تا از آنتی هیستامینی که برایتان تجویز می کند جهت رفع خارش استفاده نمایید.
  • جهت کاهش تورم ناحیه عمل می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. همچنین اگر درد دارید می توانید از مسکن های تجویزی پزشکتان استفاده کند.
  • مصرف مسکن سبب طولانی شدن دوره نقاهت خواهد شد.
  • توصیه می شود افرادی که عمل تزریق چربی در صورت خود انجام داده اند تا سه هفته از مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده نکنید تا ورم و کبودی از بین برود.
  • اگر می خواهید بدانید قبل از تزریق چربی چه کار کنید و چه نکاتی را رعایت کنید به مراقبت قبل از تزریق چربی مراجعه کنید.
  • در برخی از افراد ممکن است استفاده از لوازم ارایش سبب خارش در پوستشان شود این افراد معمولا تا دو ماه نباید از لوازم آرایش بر روی صورت خود استفاده نمایند.
  • برخی از افراد بعد از تزریق چربی مراقبت ها و توصیه های پزشک را رعایت نمی کنند و به همین خاطر دچار عفونت در ناحیه تحت درمان و در نتیجه ایجاد التهاب و خارش می شوند. خارش در ناحیه تزریق چربی می تواند بسیار آزاردهنده باشد و فرد را اذیت کند.
  • افرادی که تحت تزریق چربی قرار می گیرند می توانند با کمی رعایت اصول بهداشتی و توصیه های مراقبتی پزشک از این عارضه پیشگیری نمایند.
  • زمانی که توصیه های پزشک و مراقبت های ویژه رعایت نشود ممکن است ناحیه تحت تزریق چربی عفونت کرده و ملتهب گردد. این التهاب می تواند بر نتیجه تزریق چربی نیز تاثیر منفی بگذارد و فرد با خاراندن این ناحیه اوضاع پوست را بدتر می کند.
  • البته مهارت و تخصص پزشک نیز در این میان نقش مثبتی دارد و می تواند بر فرو گیری التهای ایجاد شده موثر باشد. کلینیک زیبایی مهرزاد یکی از مجهزترین کلینیک های زیبایی در تهران است که از کادر بسیار مجرب و حرفه ای بسیاری استفاده می شود.

اگر می خواهید اطلاعات کافی در خصوص تزریق چربی بدست آورید می توانید ۱۰ مراقبت فوری بعد از تزریق چربی را مطالعه کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834