علت سفت شدن چربی تزریق شده و راهکار درمان

سفت شدن و گلوله شدن چربی تزریق شده

علت سفت شدن چربی تزریق شده و راهکار درمان

تزریق چربی یکی از تکنیک‌های کم عوارض و راحت برای از بین بردن نواقص مختلف بدن است که امروزه به دلایل مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افرادی که به صورت مادرزادی یا به علت عدم تقارن برخی نقاط یا جای زخم و دیگر موارد دارای نواقصی هستند می‌توانند از تزریق چربی یا انتقال چربی استفاده کنند. یکی از سؤالاتی که افراد قبل از انجام عمل با آن روبرو می‌شوند آن است که علت سفت شدن چربی تزریق شده چیست و چگونه می‌شود از چنین اتفاقی دوری کرد.

کلینیک مهرزاد تصمیم دارد تا در این مقاله به توضیح این مشکل و راهکارهای آن بپردازد. اگر این عمل را انجام داده‌اید و با چنین مشکلی روبرو شده‌اید و یا هنوز از این تکنیک استفاده نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله را بخوانید و در صورت داشتن سؤال با کارشناسان مجموعه در تماس باشید تا پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

آیا امکان سفت شدن چربی تزریق شده در نواحی مختلف بدن وجود دارد؟

اگر بخواهیم به طور کلی مراحل تزریق چربی را نام ببریم سه مرحله دارد که در مرحله اول چربی از بدن خود فرد به خصوص از قسمت‌های ران، شکم و باسن گرفته شده و سپس آن را فراوری می‌کنند. بعد از آنکه آن را شستشو و پردازش کردند سپس برای تزریق آماده می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید که در قسمت شستشو و پردازش باید با دقت بالایی این کار انجام بگیرد و سلول‌ها به دقت پردازش شوند تا آسیبی به آنها وارد نشود. در مرحله آخر چربی آماده شده با استفاده از سرنگ به بدن یا صورت بیمار تزریق می‌شود.

نکته‌ای که مهم است تزریق چربی بیش از حد معمول است زیرا بخشی از چربی توسط بدن جذب می‌شود به همین خاطر پزشک کمی بیش از حد معمول را تزریق می‌کند. به دلیل طبیعی بودن و فراهم کردن چربی از بدن خود فرد تنها عوارضی که خواهد داشت کبودی و درد است که این مشکل با گذشت زمان درست خواهد شد. برخی از افراد نگران عفونت بعد تزریق چربی و انتقال بیماری هستند که در تزریق چربی به وجود آمدن چنین مشکلی بسیار درصد پایینی دارد به خصوص اگر پزشک و کلینیک معتبر و باتجربه‌ای را انتخاب کرده باشید. یکی از عوارض خفیف تزریق چربی، سفت شدن چربی تزریق شده است که در مواردی نادر اتفاق می‌افتد. در ادامه درباره این عارضه و راه‌های جلوگیری از آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

علت سفت شدن چربی تزریق شده چیست؟

همان طور که اشاره کردیم به دلیل طبیعی بودن این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و از طرفی عوارض بسیار کمی دارد. در برخی از مواقع مراجعه کنندگان با سفت شدن تزریق چربی روبرو شده‌اند که این مورد تنها وابسته به مهارت و تجربه پزشک است. البته این مشکل چندان رایج نیست، اما در صورتی که پزشک از مهارت خوبی برخوردار نباشد احتمال به وجود آمدن آن افزایش می‌یابد.

این ضعف می‌تواند در مواقعی مانند حین سانتریفیوژ و جداسازی مواد مضر از چربی، گاهی در اثر ناتوانی و عدم مهارت پزشک و تخلیه حجم بیش از حد می‌تواند علت سفت شدن چربی تزریق شده باشد.

علت سفت شدن چربی تزریق شده چیست

درمان سفت شدن تزریق چربی انجام شده به صورت

معمولاً به دلایلی که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم امکان سفت شدن چربی تزریق شده وجود دارد که این اتفاق می‌تواند برای فرد بسیار استرس‌زا و ناراحت کننده باشد. این مشکل در بیشتر مواقع بعد از یک هفته تا ده روز از بین می‌رود، اما روش‌هایی نیز وجود دارد که می‌توان با کمک آنها از پیشروی سفت شدن چربی استفاده کرد. در ادامه به تمامی آنها خواهیم پرداخت.

  • به هیچ وجه در طولانی مدت مقابل اشعه آفتاب و نور uv قرار نگیرید زیرا این کار می‌تواند باعث سفت شدن یا به اصطلاحی دیگر باعث گلوله شدن چربی تزریق شده شود.
  • طرز خوابیدن و فشار نیاوردن به قسمت تزریق شده بسیار مورد اهمیت قرار گرفته پس سعی کنید بر روی صورت خود نخوابید.
  • از مصرف داروهای منع شده توسط پزشک معالج خودداری کنید و هم چنین در صورت مصرف هرگونه دارو پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • تنها در صورتی از ماساژ استفاده کنید که پزشک معالج اجازه استفاده از این روش را داده باشد. البته لازم است بدانید که در برخی مواقع پزشک صلاح می‌داند که برای درمان سفت شدن چربی مقداری از آن را تخلیه کند.

چگونه از سفت شدن چربی تزریق شده جلوگیری کرد؟

همان طور که درباره آن صحبت کردیم یکی از عوارض تزریق چربی می‌تواند سفت شدن آن باشد که بهتر است قبل از درمان از ایجاد چنین مشکلی پیشگیری کنید. در ادامه برخی از راه‌های جلوگیری از سفت شدن چربی تزریق شده را طبق تجارب پزشکان مجموعه در اختیارتان قرار می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای انجام عمل‌های زیبایی پیدا کردن کلینیک و پزشک باتجربه است. انتخاب یک پزشک بامهارت و یک کلینیک خوش‌نام می‌تواند روند کار شما را همان گونه پیش ببرد که انتظار دارید. پس سعی کنید قبل از مراجعه و انجام تزریق، بررسی‌هایی در این خصوص انجام دهید تا از اعتبار آن به طور کامل مطلع شوید.

به هیچ عنوان گول تبلیغات و قیمت‌های پایین را نخورید چرا که این موارد بسیار فریب دهنده هستند و می‌توانند شما در دامی بد بیندازند. برای اینکه کار کلینیک اطمینان کامل کسب کنید به صورت حضوری مراجعه کنید و نمونه کارهای پزشک را مورد بررسی قرار دهید. با این روش مطمئن خواهید بود که هیچ گون فتوشاپ و ظاهر فریب دهنده وجود نخواهد داشت.

تصاویر زیر نمونه ای از تزریق چربی صورت موفق است که در کلینیک مهرزاد انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر به بخش تزریق چربی صورت مراجعه کنید.

یکی از گزینه‌های مهم و پراهمیت تغذیه درست و آبرسانی است که می‌بایست در دوره ریکاوری تزریق چربی به خوبی رعایت شود. لازم است بدانید تغذیه و آبرسانی می‌تواند از بسیاری از عوارض جلوگیری کند. در کنار این موارد به هیچ عنوان از دخانیات و الکل استفاده نکنید و هم چنین داروهای ممنوع شده توسط پزشک معالج را دریافت و به صورت کامل رعایت کنید.

هر عارضه‌ای که بعد از تزریق چربی به‌صورت یا بدن طولانی شد باید حتماً مورد بررسی پزشک قرار بگیرد و در نظر داشته باشید در زمان روبرو شدن با چنین مشکلی حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا سفت شدن چربی تزریق شده از عوارض تزریق چربی است؟

بله کاملاً درست است یکی از عوارض تزریق چربی سفت شدن و گلوله شدن آن است. به طور کلی پیش آمد چنین مشکلی از عدم مهارت پزشک نشئت می‌گیرد که یا از سرنگ مناسب استفاده نکرده است و یا در تزریق آن اشتباهی داشته است. از همین رو تأکید می‌کنیم پزشکانی را برای انجام عمل‌های زیبایی انتخاب کنید که از مهارت و شهرت آنها آگاهی دارید. در برخی مواقع عوارضی که پیش می‌آیند به هیچ عنوان قابل بازگشت نیستند. پس نباید فریب هزینه‌های کم و عکس‌های ادیت شده را بخورید.

در این مقاله سعی کردیم به طور مفصل درباره سفت شدن چربی تزریق شده صحبت کنیم تا آگاهی شما در این خصوص افزایش یابد. اگر به تمامی نکات گفته شده توجه کنید به هیچ عنوان با چنین مشکلی برخورد نخواهید کرد پس تمامی نکات را با دقت بخوانید و به آنها اهمیت بدهید. در نظر داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر می تواند سلامتی و زیبایی را برای شما تضمین کند. در صورت داشتن سوال و پیشنهاد در قسمت مروبطه برای ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم که از مطالب خوانده شده لذت برده باشید.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834