علت عفونت بعد از تزریق چربی و راهکار درمان آن

درمان عفونت بعد از تزریق چربی

علت عفونت بعد از تزریق چربی

متاسفانه خیلی از افراد به دلیل انتخاب مرکز نامعتبر دچار عفونت بعد از تزریق چربی می شوند و به دنبال راهکاری برای درمان عفونت بعد از تزریق چربی هستند. درمان عفونت بعد از تزریق چربی آگاهی ندارند، و با بالا رفتن سن و کاهش چربی های زیر پوستی زیبایی و جوانی فرد تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش می یابد. همه افراد بخصوص خانم ها تمایل به زیبایی و جوانی پوست دارند و همواره روش های جوانی و زیبایی را امتحان می کنند تا پوست خود را شاداب و جوان کنند.

برای اطلاع از قیمت و هزینه های تزریق چربی به بخش هزینه تزریق چربی مراجعه کنید.

برای این افراد روش های متعددی وجود دارد اما همه این روش ها نمی توانند تاثیر مطلوبی داشته باشند. یکی از بهترین روش ها برای این افراد تزریق چربی می باشد.  علت عفونت بعد از تزریق چربی می تواند به دلایلی مختلفی باشد که در مقاله ای به صورت کامل به آن پرداختیم. تزریق چربی روشی غیر تهاجمی و ایمن می باشد که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد برداشت می شود.

چربی از نواحی مانند شکم و پهلو یا بالای باسن و به وسیله روش هایی از جمله لیپوساکشن یا لیپوماتیک برداشت می شود. چربی برداشت شده در محیط آزمایشگاهی و به وسیله دستگاه های مخصوصی به نام سانترفیوژ خالص سازی شده و آماده تزریق می گردد. سپس چربی در ناحیه مورد نظر که بی حس شده است به وسیله سرنگ های مخصوص تزریق می گردد.

اما این روش نیز مانند سایر روش های زیبایی یکسری عوارض ممکن است در بدن ایجاد نمایند. البته عوارض روش تزریق چربی بسیار نادر بوده و درصد خیلی ناچیزی می باشد اما اگر توصیه های و مراقبت های پس از تزریق چربی انجام نشود ممکن است محل تزریق یا محل برداشت چربی دچار عفونت گردد و جان فرد را به خطر بیاندازد.

پس از تزریق چربی بهداشت فردی بخصوص در نواحی برداشت و تزریق چربی باید دقیق رعایت شود تا فرد دچار عفونت نگردد. اگز تزریق چربی در صورت انجام شود بهتر است برای جلوگیری از ایجاد عفونت فرد تا یک یا دو ماه از استفاده از لوازم آرایشی اجتناب نماید. در ادامه به راهکار درمان عفونت بعد از تزریق چربی می پردازیم.

درمان عفونت ایجاد شده ناشی از تزریق چربی

همانطور که گفتیم احتمال ایجاد عفونت در روش تزریق چربی بسیار ناچیز می باشد. اما برای درمان عفونت بعد از تزریق چربی پزشک داروهای آنتی بیوتیک خوراکی از جمله سفالکسین را تجویز می نماید و فرد باید قبل و بعد از عمل ان را مصرف کند.

  • برای درمان عفونت بعد از تزریق چربی فرد یاید از ۵ روز قبل از تزریق تا یک یا دو هفته بعد از تزریق از این آنتی بیوتیک استفاده نماید.
  • در صورت وجود درد نیز می توان از استامینوفن ساده یا ژلوفن استفاده نمود.
  • فردی که مراقبت های توصیه شده توسط پزشک را رعایت نکند ممکن است در محل تزریق دچار آبسه ،درد شدید و یا التهاب شدید گردد در این افراد مایع بدبو زرد یا سبز ممکن است از محل تزریق چربی بیرون بیاید که فورا باید به پزشک مراجعه نماید تا تحت درمان قرار گیرد.
  • جهت جلوگیری از بروز عفونت در تزریق چربی توصیه می شود حتما به کلینیک تزریق چربی که اصول بهداشتی را رعایت می کننند و دارای محیطی بهداشتی هستند مراجعه نمایید.
  • فردی که پس از تزریق چربی دچار عفونت می شود باید برای درمان عفونت ایجاد شده هر چه سریعتر اقدام نماید زیرا عفونت سبب ایجاد بیماری های زیادی می تواند باشد که ممکن است جان بیمار را به خطر بیاندازد.
  • عفونت پس از تزریق چربی می تواند یکی از عوارض نادر در تزریق چربی باشد. عفونت ایجاد شده احتمال دارد در محل برداشت چربی یا تزریق چربی ایجاد شود که بلافاصه باید به پزشک مراجعه نمود تا داروی آنتی بیوتیک تجویز نماید. آنتی بیوتیکی مانند سفالکسین در درمان این عفونت کارایی دارد.
  • جهت جلوگیری از ایجاد عفونت علاوه بر رعایت بهداشت شخصی می توانید به مراکزی که بهداشت را رعایت می کنند و محیط سالم و بهداشتی دارند مراجعه نمایید.

افرادی که می خواهند تزریق چربی انجام دهند با این سوال مواجه اند آیا تزریق چربی با عفونت همراه است و علت عفونت بعد از تزریق چربی در بعضی از افراد چیست و به چه علت به وجود می آید.

اگر می خواهید نمونه کار های موفق تزریق چربی را مشاهده کنید به صفحه تزریق چربی مراجعه کنید. تصاویر زیر نمونه هایی از تزریق چربی صورت موفق در کلینیک مهرزاد است.

عفونت بعد از تزریق چربی ممکن ممکن است به دلایا مختلفی ایجاد شود در ادامه با علت عفونت بعد از تزریق چربی و راهکار های پیشگیری از عفونت بعد از تزریق چربی آشنا می شویم.

چین و چروک های ایجاد شده با افزایش سن موجب می شود تا فرد به دنبال روش هایی باشد که این چین ها را رفع کند. جوانسازی پوست از گذشته تا به امروز بسیار مورد توجه بوده است استفاده از ماسک ها و انواع کرم های لایه بردار مناسب ترین روش برای جوان سازی پوست بوده که همیشه مورد توجه است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بروز روش های نوین پزشکی و زیبایی افراد دیگر سراغ روش های قدیمی نمی روند. تزریق چربی، تزریق ژل و انواع فیلر ها و روش های جراحی از جمله روش هایی هستند که بسیار مورد توجه هستند. تزریق چربی و استفاده از چربی خود فرد از مناسب ترین روش هایی است که امروزه از آن استفاده می شود و مزایای بسیاری را دارد این روش هزینه کمتری را در مقایسه با روش های مانند تزریق ژل دارد.

در کنار مزایای فراوانی که این روش برای جوانسازی پوست دارد تزریق چربی عوارضی را نیز دارد عفونت بعد از تزریق از شایع ترین عوارض است که فرد ممکن است دچار آن شود. که عوارض تزریق چربی به دو دسته کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی می شوند.

درد و تورم و کبودی جز دسته اول می باشد که این عوارض با مصرف مسکن های معمولی و با استفاده از کمپرس سرد در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق به طور کامل رفع می شود و از دیگر عوارض تزریق چربی جذب سریع چربی تزریق شده است.

عفونت بعد از تزریق چربی نیز از عوارض بلند مدت است که باعث می شود تا فرد نه تنها نتیجه مناسبی را از تزریق نگیرد بلکه باعث بروز زخم هایی در قسمت تزریق شده مانند کیست چربی و نکروز پوست می شود که موجب اختلال در خون رسانی بافت های اطراف پوست نیز می شود.

تصاویر زیر نمونه ای از تزریق چربی انجام شده در کلینیک مهرزاد است. برای مشاهده تصاویر بیشتر می توانید به بخش عکس های قبل و بعد از تزریق چربی مراجعه کنید.

درمان عفونت بعد از تزریق چربی

از روش های بدون درد می توان به تزریق چربی اشاره داشت که در مقایسه با دیگر روش ها مانند تزریق ژل، از درد و ناراحتی کمتری برخوردار است.

پس از تزریق کردن چربی، نیاز به استراحت نیست اما در بحث درمان عفونت بعد از تزریق چربی باید به این نکته اشاره داشت که عفونت بعد از تزریق چربی از دیگر عوارض تزریق چربی است که ممکن است در محل دهنده چربی یا در موضع انتقال چربی ایجاد شود، در شرایطی که تزریق چربی در یک محیط ایمن و در یک کلینیک مناسب و استرلیزه صورت بگیرد بدون شک از بروز عفونت جلوگیری می کند. در نتیجه سعی بهترین دکتر تزریق چربی در تهران را برای تزریق چربی خود انتخاب کنید.

در تزریق چربی مهم ترین کار خالص کردن چربی از موادی است که در چربی وجود دارد معمولا همراه چربی مقدار خون و سایر مایعات نیز کشیده می شود که قبل از تزریق برای خالص سازی چربی را در دستگاه سانتیفیوژ قرار می دهند تا چربی برداشت شده خالص شود. تزریق چربی به نواحی مختلفی مانند: زیر چشم، لب، باسن، رفع خطوط کنار دهان، پیشانی، سینه و دست . . . انجام می شود که جراح زیبایی در زمان تزریق برای جلوگیری از عفونت بعد از تزریق چربی با پد الکلی قسمت های تزریق را پاک می کند.
شل شدن و افتادگی پوست بعد از کاهش وزن کاملا طبیعی است و فرد باید انجام فعالیت های مناسب سعی در سفت کردن این قسمت ها کند صورت عضو مهمی است که در زیبایی نقش دارد و تزریق چربی در صورت باعث پرتر شدن صورت می شود. همان طور که گفتیم هر روش درمانی با توجه به مفید بودنش ممکن است که عوارضی را نیز داشته باشد بعد از عفونت، ورم و کبودی از شایع ترین عارضه های بعد از تزریق چربی است که با گذشت زمان نیز برطرف می شود. بروز عفونت در محل تزریق چربی باعث می شود تا فرد برای درمان از دارو های آنتی بیوتیک استفاده کند.

اگر می خواهید نمونه کار های موفق تزریق چربی برای رفع چروک زیر چشم را مشاهده کنید به بخش تزریق چربی زیر چشم مراجعه کنید.

نگرانی از عفونت بعد از تزریق چربی

از تزریق چربی برای بهبود ساختار بدن استفاده می شود برداشت چربی معمولا از نقاطی که دارای استقامت بیشتری است انجام می شود. نگرانی از عفونت بعد از تزریق چربی کاملا طبیعی است با توجه به این که این روش کاملا بی خطر و بدون عارضه است اما ممکن است مشکلاتی را برای افراد به وجود بیاورد. از این رو برای جلوگیری از بروز عفونت مراجعه به کلینیک مجهز و انجام تزریق زیر نظر جراح زیبایی بسیار اهمیت دارد. علاوه بر کبودی و ورم که بسیار سریع رفع می شود عفونت تنها عاملی است که بسیار باید در رفع آن دقت داشت زیرا باعث بروز سایر بیماری ها می شود. معمولا برای نتیجه گیری بهتر رعایت نکات و توجه به مراقبت های بعد از تزریق چربی بسیار حائز اهمیت است.
کلینیک زیبایی مهرزاد با دارا بودن پزشکان تخصصی و فوق تخصصی خود خدمات متنوعی را به شما عزیزان ارائه می دهد. در این کلینیک علاوه بر خدمات زیبایی و جوانسازی پوست می توان که به تزریق چربی و بوتاکس و خدمات دندان پزشکی و سایر خدمات دیگر با استفاده از تکنولوژی روز دنیا اشاره کرد که آماده خدمت رسانی در زمینه زیبایی و درمانی به شما عزیزان است.

آبسه بعد تزریق چربی

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834