عوارض تزریق چربی به لب چیست

عوارض تزریق چربی به لب

عوارض تزریق چربی به لب چیست

افزایش حجم لب یکی از روش‌هایی است که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. در واقع بیشتر خانم‌ها تمایل به انجام عمل‌هایی مانند تزریق ژل لب و چربی دارند. به این دلیل که در تزریق چربی، چربی موردنیاز از بدن خود فرد گرفته می‌شود مراجعه کنندگان گمان می‌کنند که این روش می‌تواند بسیار مناسب باشد. در صورتی که تزریق چربی به لب چندان مناسب نیست و روش‌های بهتری برای حجم دهی به لب ها وجود دارد. در ادامه بیشتر در مورد تزریق چربی به لب بحث خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. به این صورت می‌توانید با آگاهی بیشتر نسبت به انجام عمل مورد نظر اقدام کنید و با عوارض تزریق چربی به لب بیشتر آشنا شوید.

تزریق چربی بهترین انتخاب برای حجم دهی به صورت و گونه و باسن است در صورتی که می خواهید اطلاعات کافی در خصوص این فرایند کسب کنید به بخش تزریق چربی مراجعه کنید.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

در این عمل جراحی متناسب با حجم مورد نظر برای تزریق انتخاب می‌شود که نوع بی حسی به صورت موضوعی یا عمومی باشد. اگر میزان انتقال چربی به ناحیه مورد نظر کم باشد معمولاً از بی حسی موضوعی استفاده می‌شود. لازم است بدانید که این عمل از سه مرحله حذف چربی، جداسازی و پاک‌سازی سلول‌های چربی، تزریق دوباره چربی تشکیل شده است.

برای شروع این عمل، چربی اولین چیزی است که به آن نیاز داریم بنابراین برای برداشت چربی از روش لیپوساکشن استفاده می‌شود. به این صورت چربی مورد نیاز از مناطقی مانند باسن و شکم به دست می‌آید.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود

به‌محض اینکه چربی موردنیاز از قسمت موردنظر تهیه شد، سپس می‌بایست با انجام مراحلی سلول‌های مرده را از زنده جدا کرده. به این صورت چربی مورد نیاز را برای تزریق آماده کرده.

گام نهایی برای به اتمام رساندن این روش تزریق چربی است. در این مرحله پزشک با توجه به حجم از دست رفته و مقدار موردنظر مراجعه کننده، چربی آماده شده را تزریق می‌کند. نکته‌ای که در این قسمت وجود دارد این است که معمولاً پزشکان کمی بیشتر از حد معمول را تزریق می‌کنند. چراکه بخشی از چربی تزریق شده جذب بدن خواهد شد. از طرفی میزان ماندگاری تزریق چربی در هر فرد بنا بر نکاتی متفاوت است. در نهایت نتیجه نهایی بعد از مدتی که ورم و التهاب از بین رفت، قابل مشاهده است.

عوارض و خطرات تزریق چربی به لب

افراد با افزایش سن دچار مشکلاتی مانند افتادگی پوست و از دست رفتن حجم می‌شوند. از دست رفتن حجم نه تنها در کنار چشم و پلک‌ها بلکه در لب ها هم وجود دارد. از طرفی برخی از افراد به صورت معمولی از لب‌های مسطح و باریک برخوردار هستند. به همین دلیل به دنبال افزایش حجم لب ها هستند. یکی از روش‌های پرطرف‌دار در بین افراد تزریق چربی به لب است. این روش همانند روش‌های دیگر دارای معایب و خطراتی است.

البته که در روش تزریق چربی به لب معایب بیشتر از مزایا هستند. از این رو توصیه می‌شود افراد به جای انجام این روش به منظور پرکردن حجم لب از روش‌های جایگزین تزریق چربی استفاده کنند.

عوارض معمولی تزریق چربی به لب شامل کبودی، قرمزی و تورم، جذب بیشتر و یا همه چربی به‌مرورزمان و در نهایت بی اثر شدن تزریق و انجم عمل است. عوارض دیگری که به عنوان عوارض نادر تزریق چربی شناخته شده است شامل عدم تقارن ظریف، اصلاح ناقض فرورفتگی‌ها، عدم زیاد شدن حجم لب ها، برآمدگی در قسمتی از لب است.

یکی از عوارض تزریق چربی به لب عفونت لب است. به همین دلایل است که پزشکان متخصص توصیه می‌کنند از این روش به عنوان حجم دهی به لب ها استفاده نشود. چراکه روش‌های دیگری هستند که می‌توانند با عوارض کمتر صورت بگیرند و در نهایت نتیجه بهتری را داشته باشند.

روش‌های جایگزین تزریق چربی

همان طور که در مطالب فوق به آن پرداختیم تزریق چربی به لب دارای معایب و خطرات زیادی است. از این رو پیشنهاد می‌شود که برای حجیم کردن لب‌های خود از روش‌هایی مانند تزریق ژل استفاده کنید. چراکه تزریق ژل نسبت به روش‌های دیگر از مزیت‌های بیشتر و هم چنین معایب کمتر برخوردار است.

انجام عمل تزریق ژل به لب همانند رنگ کردن مو برای خانم‌ها رایج شده است. از طرفی به دلیل اینکه افراد زیادی در این عمل به نتیجه مطلوب رسیده‌اند و عمل موفقیت آمیزی داشته‌اند، این روش از متقاضیان زیادی برخوردار است. البته در تزریق ژل به لب پارامترهایی وجود دارد که اگر افراد قبل از انجام به آنها توجه کنند، قطعاً نتیجه بسیار خوبی را دریافت خواهند کرد.

روش‌های جایگزین تزریق چربی

توصیه‌ای که می‌توانیم به افراد مشتاق به حجیم کردن لب داشته باشیم آن است که از ژل‌های خوب استفاده کنند. البته که برای تزریق ژل خوب می‌بایست پزشک معتبر و باتجربه‌ای را انتخاب کرد. اگر این شرایط به درستی رعایت شوند قطعاً نتیجه به دست آمده بسیار خوب خواهد بود و رضایت کامل خواهید داشت.

از طرفی ماندگاری تزریق ژل هم به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد. به همین دلیل است که تنها پیشنهاد ما این است که کلینیک هایی را انتخاب کنید که دارای اعتبار و تجربه بیشتری باشند. به این صورت می توانید زیبایی لب هایتان را با ضمانت برای خود به ارمغان آورید.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834