عوارض هایفوتراپی چیست

عوارض هایفوتراپی

عوارض هایفوتراپی

همان طور که می دانیم از نشانه های مشهود نشانه هایی مانند پیری زودرس افتادگی پوست ،خطوط فراوان دورچشم و افتادگی غبغب می باشد این علائم سبب به وجود آمدن ظاهری ناخوشایند در فرد می شده و روحیه و اعتماد بنفس وی را تضعیف می کنند. افرادی گرفتار این علائم می شوند بخصوص خانم ها در پی راه حلی برای از بین بردن این عوارض و بازیابی جوانی خود می باشند اما آیا راه حل درمانی ایمن و مطمئنی وجود دارد که این عوارض را از بین ببرد؟

در پاسخ به این سوال باید از هایفوتراپی یا معجزه قرن صحبت نمود. در کلینیک زیبایی مهرزاد استفاده از دستگاه هایفوتراپی برای لیفت صورت و کشیدن پوست روشی بسیار خوب و مبتکرانه برای جوانسازی و بازیابی زیبایی چهره در افراد می باشد این روش بدون عمل جراحی انجام شده و با تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر سبب تاخیر در پیری و بروز چین و چروک در صورت می شود.

استفاده از این روش این روز ها بسیار رایج شده و روز به روز بر تعداد مراجعان به کلینیک های زیبایی برای انجام خدمات هایفوتراپی افزایش پیدا می کند. از دلایل اصلی افزایش روز افزاون طرفداران این روش پایین بودن هزینه هایفوتراپی نسبت به سایر روش های لیفت صورت می باشد.

علت کم‌عارضه و کم دردسر بودن هایفوتراپی این است که اساس کار آن همان چیزی است که در دستگاه‌های سونوگرافی استفاده می‌شود؛ یعنی استفاده از امواج فراصوت. حتماً می‌دانید که روش سونوگرافی، ایمن‌ترین شیوه‌ی تصویربرداری پزشکی است. هایفوتراپی نیز همین گونه است و یکی از ایمن‌ترین روش‌های لیفت و جوانسازی پوست محسوب می‌شود.

 

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی روشی تخصصی و مدرن برای جوانسازی پوست به شمار می رود. با بالا رفتن سن چین و چروک هایی در چهره فرد ایجاد می شود که سبب نارضایتی و نگرانی در فرد خواهد شد. این افراد همواره به دنبال روش هایی برای از بین بردن این مشکلات هستند. بسیاری از پزشکان استفاده از روش هایفوتراپی را پیشنهاد می کنند. از هایفوتراپی علاوه بر جوانسازی پوست در زمینه کاهش چربی ها و لاغری صورت ،غبغب و سایر اندام های بدن نیز استفاده می گردد.

هایفوتراپی با استفاده از تکنولوژی هایفو قابل انجام است. در این روش امواج اولتراسوند با نیرویی قوی به عمق ۱٫۳ سانتی ‌متری لایه پوست و ۸ میلیمتر زیر لایه درمیس پوست نفوذ می‌کند و بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی سبب مردن و از بین رفتن سلول‌ های چربی در آن نواحی شده و موجبات سفت شدن پوست آن ناحیه را نیز فراهم می کنند.

امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین تنها ناحیه مد نظر تحت تاثیر قرار می دهد و سبب سفت شدن آن و از بین بردن چین و چروک ها می شود.

در این روش هیچ گونه آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی گردد و تنها منطقه مد نظر تحت تاثیر امواج  قرار می گیرد.

هایفو جز مدرن ترین تکنولوژی ها برای لیفتینگ صورت می باشد. در هایفوتراپی طی یک جلسه و بدون عمل جراحی و درد پوست صورت و گردن کشیده می شود و با تحریک پوست به ساخت کلاژن بیشتر جوانسازی پوست شدت می گیرد.

هایفوتراپی چیست

همان طور که بیان شد هایفوتراپی از امواج مافوق صوت استفاده می کند این امواج با استفاده از تکنولوژی بسیار پیشرفته در نقطه ای از عمق پوست تابانده شده و متمرکز می گردد. پس از تابش این امواج به نقطه ای خاص درآن منطقه گرمای موضعی ایجاد می شود و سبب تخریب کلاژن های قدیمی و تولید کلاژن های جدید می شود  و در نتیجه فرایند جوانسازی در چهره فرد ایجاد می شود. این امواج معمولا لایه های زیرین سطح پوست را مورد هدف قرار می دهد مدت زمان انجام هر جلسه هایفوتراپی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه است و پس از پایان کار معمولا پزشک در صورت نیاز وقت جلسه بعدی را برای بیمار معین می کند.

در هنگام انجام هایفوتراپی بیمار احساسی مشابه جقه های کوچک و گرما را در بدن خود دارد. این حس قابل تحمل بوده و درد زیادی را برای بیمار به وجود نمی آورد. پزشک معمولا برای افرادی که تحمل درد کمتری دارند از درمان بی حسی موضعی استفاده می کند. پس از آن نیز از ژل اولتراسوند  در ناحیه درمان بهره می گیرد.

مراحل انجام هایفوتراپی

افرادی که می خواهند از هایفوتراپی برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایند قبل از شروع درمان نیازی به انجام کار خاصی ندارند. تنها باید صورت خود را تمیز کرده و از لوازم آرایشی استفاده نکنند.

مراحل انجام هایفوتراپی عبارتست از :

 • در ابتدا نیاز است پزشک یا تکنسین محل هدف درمان را تمیز ‌کند.
 • در صورت درخواست بیمار و در صورت لزوم پزشک از  کرم بی‌حس کننده‌ی موضعی در محل هدف درمان استفاده می کند.
 • سپس پزشک یا تکنسین مرکز  بر روی پوست بیمار از ژل مخصوصی استفاده می نماید.این ژل مانند  ژل لوبریکانت می باشد که در زمان  سونوگرافی از ان استفاده می گردد.
 • پس از آن پزشک دستگاه هایفو روی پوست شما قرار  می دهد و درمان را آغاز می کند.
 • جلسه درمانی تقریبا مدت زمان نیم ساعت یا یک ساعت و نیم زمان می برد و در آن پزشک یا تکنسین با استفاده از مانیتور دستگاه امواج فراصوت را تنظیم کرده و با پالس های کوتاه به محل مورد نظر می فرستد.
 • پس از انجام فالیت دستگاه از روی پوست برداشته می‌ شود.
 • در  زمان انجام هایفو ممکن است بیمار احساس کند محل مورد نظر سوزن سوزن می شود یا گرمای خفیفی در آنجا وجود دارد.
 • برای حل این مشکل بیمار می تواند با مشورت پزشک و پیش از جلسه هایفو از دارو های مسکن استفاده نماید.
 • انجام این روش درمانی دوره نقاهت خاصی ندارد  و فرد بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی می‌تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

مراحل انجام هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی کدامند؟

انجام هایفوتراپی بر روی اندام های مختلف بدن علاوه بر جوانسازی می تواند سبب لاغری و حذف چربی های اضافه گردد .از جمله مزایای مهم هایفوتراپی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی و بدون جراحی بوده و عوارض عمل جراحی مانند  کبودی و خونریزی و . . .  را نخواهد داشت.
 • انجام این روش به تعداد جلسات زیاد نیاز نداشته و اکثرا در یک جلسه قابل انجام است.
 • از جمله مزایای مهم هایفوتراپی  نتایج ماندگار آن است.
 • انجام هایفوتراپی درد خیلی کمی دارد و معمولا قابل تحمل است.
 • در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام این روش نیاز به بستری نداشته و سرپایی است.
 • استفاده از این روش کاملا بی خطر بوده و به دلیل نداشتن اشعه ای خاص مانند سونوگرافی ایمن است.
 • استفاده از روش هایفو هیچ گونه آسیبی به سطح پوست وارد نمی کند و افرادی که از این روش استفاده می کنند از عوارضی همچون هیچ لک و زخم و . . .  گله نمی کنند .

عوارض استفاده از هایفو

فردی که از  هایفوتراپی جهت از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست خود استفاده می کند ممکن است دچار قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر گردد. البته این عوارض موقتی بوده و به مدت از بین می رود.

 • حتی بیمار ممکن است مقداری سوزش سر دل داشته باشد که به مرور بهبود می یابد.
 • متاسفانه نتایج حاصل از این روش موقتی بوده و در برخی از افراد به کمتر از یک سال و در برخی افراد دیگر به دو سال محدود می شود.
 • میزان نتیجه حاصله از این روش درمانی مانند عمل جراحی لیفت واضح و آشکار نیست و کمتر می باشد.

عوارض استفاده از هایفو

هایفو تراپی برای چه افرادی مناسب است ؟

طبق نظر سازمان جهانی بهداشت تمامی افراد ۳۰ تا ۷۵ سال که که از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست رنج می برند بهترین روش برای درمان و پیشگیری استفاده از روش هایفومی باشد. البته میزان ماندگاری این روش بین ۱ تا ۲ سال است و ماندگاری بلند مدت ندارد.

میزان نتیجه گیری استفاده از این روش بخصوص برای افراد جوان بیشتر می باشد. افراد جوان بالای ۳۰ سال جهت پاسخ دهی بهتر نسبت به جوان سازی پوست ی توانند از این روش استفاده کنند.

قرار گرفتن مداوم در معرض نورخورشید و اشعه فرابنفش سبب آسیب به پوست و شل شدگی آن می گردد  می توانند با انجام چند جلسه درمانی هایفو به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند.

موارد منع مصرف هایفوتراپی

با وجود تمام مزایای ذکر شده برای هایفوتراپی، انجام این روش درمانی برای برخی افرادی که مشکلات خاصی دارند و برخی مواقع خاص توصیه نمی گردد از جمله :

 • برای فرم دهی اندام ها استفاده از این روش مناسب نمی باشد.
 • انجام این روش  برای افرادی که پوستی بسیار افتاده و پف کرده دارند تاثیر مفیدی نخواهد داشت.
 • اگر فردی در ناحیه مورد نیاز برای درمان، هر گونه فلزی داشته باشد استفاده از این روش توصیه نمی گردد.
 • استفاده از هایفو برای خانم های باردار و یا شیرده مناسب نیست.
 • اگر فردی در ناحیه صورت خود ژل  تزریق کرده باشد  ،۶ ماه بعد اجازه استفاده از ارتعاشات هایفو را دارد. در مورد افرادی که بوتاکس کرده اند این مدت زمان ۱ سال است.
 • داشتن پروتز در ناحیه سبب ممنوعیت انجام هایفو است.
 • انجام هایفو برای افراد دارای دندان پر کرده یا ایمپلنت دار  هستند باید با شرایط خاصی انجام شود.
 • از دیگر افرادی که  ممنوعیت استفاده از هایفوترپی رادارند افرادی است که دچار  عفونت، جوش فعال و زخم در پوست صورت خود می باشند.
 • افراد دارای خال های مشکوک و رنگی داشته و یا جای بخیه و جراحی دارند باید با پزشک در مورد استفاده از این تکنولوژی مشورت بگیرند.
 • افراد مبتلا به نواقص عصبی-عضلانی نیز منع استفاده از هایفو را دارند.
 • استفاده از روش هایفوتراپی برای نقاطی از صورت که  اعصاب و شریان های اصلی در آنجا می باشد ،ممنوع است.

نتایج هایفوتراپی

اگر میزان شدت پیری و چین و چروک ها در روی پوست کم باشد بهترین و مناسب ترین روش برای از بین بردن آنها استفاده از هایفوتراپی می باشد و نیازی به استفاده از عمل جراحی لیفت نمی باشد.این روش استفاده خطرات جراحی را نداشته و در نتیجه روش بهتری است. افرادی که برای جوانسازی سطحی پوست از این روش استفاده می کنند مشکلات اعمل جراحی مانند طول دوره نقاهت ،کشیدن بخیه ها ،درد و خونریزی زیاد را ندارند .استفاده از این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و ماده جدیدی را به بدن وارد نمی سازد.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834