عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد که باید بدانید

عوارض لیزر موی زائد

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد که باید بدانید

یکی از بهترین راه های خلاصی از شر موهای زائد بدن و صورت استفاده از لیزر موی زائد است. امروزه استفاده از لیزر علاوه بر شهرهای بزرگ در شهرستان های مختلف نیز انجام می شود و بسیار مورد توجه است با توجه به کاربردی که لیزر دارد حتما شما نیز در مورد این روش درمانی مطالبی را خوانده اید و در مورد تاثیر منفی یا مثبت آن از اطرافیان مطالبی را شنیده اید. برخی از افراد استفاده از این روش را بسیار تاثیرگذار و معجزه ای برای رهایی از شر موهای زائد می دانند اما برخی دیگر از افراد نیز به دلیل استفاده غیر اصولی از این روش تاثیر مثبتی از لیزر موهای زائد دریافت نکرده اند و استفاده از این روش را بی تاثیر می دانند.
در این مقاله می خواهیم در مورد عوارض لیزر موهای زائد مطالبی را برای شما ارائه دهیم ،این روش را مورد بررسی قرار خواهیم داد و عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد را تشریح خواهیم کرد تا ابهامات پیش رو از بین برود.

لیزر موهای زائد چیست ؟

در تعریف لیزر باید بگوییم که لیزر عبارتست از: پرتو نوری که بسیار قوی بوده و ویژگی های فیزیکی خاصی دارد. لیزر یک دانش و فناوری قوی می باشد که بدون هیچ گونه آسیب به قسمت های دیگر پوست می تواند سبب از بین رفتن و نابودی موهای زائد در انواع نقاط بدن گردد. و فرد احساس زیبایی و تمیزی خاصی را کند در این میان کلینیک زیبایی مهرزاد یکی از مراکز بسیار پیشرفته در زمینه انواع عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد می باشد که علاوه بر تیم حرفه ای از دستگاه های بسیار قدرتمند و کم عارضه برای داشتن پوستی شاداب و جواب استفاده می کنند.
در حال حاضر لیزر های مختلفی برای حذف موهای زائد بدن در کلینیک زیبایی مهرزاد مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری‌ های الکساندریت، Nd:YAG و دایود از جمله لیزر های پرکاربرد در کشور ما به شمار می روند. هر کدام از این دستگاه های لیزر برای پوست خاصی به کار می روند و این تفاوت ها می تواند به دلایلی مانند تفاوت خاصیت های فیزیکی لیزر ها مانند فرکانس و طول موج آنها باشد. مثلا برای پوست های روشن الکساندریت کاربرد بیشتری دارد و یا برای پوست های تیره استفاده از لیزر Nd:YAG بیشتر تاثیر خواهد داشت.
نحوه تاثیر لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدین صورت است که گرمای حاصل از دستگاه لیزر می تواند سبب داغ شدن پیاز مو و صدمه به فولیکول ها گردد و بدین ترتیب رشد مو متوقف شده و سبب نابودی موهای زائد می گردد. میزان تاثیر لیزر می تواند در هر فرد متفاوت باشد اما به صورت معمول لیزر می تواند جدود ۷۰ تا ۹۰ در صد موهای زائد را از بین ببرد و برای همیشه رشدشان را متوقف سازد.

چند نکته کلیدی در مورد عوارض لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از لیزر نیز مانند هر روش درمانی دیگر می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد از جمله :

  • عوارض ناشی از لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه هایی که طول موج بالا و مدت زمان بیشتری دارند بیشتر می باشد.
  • در افرادی که پوست تیره تری دارند استفاده از لیزر درمانی ممکن است عوارض بیشتری داشته باشد.
  • مهم ترین عوارض لیزر که بسیار شایع است عبارتست از قرمزی ،التهاب و پوسته پوسته شدن
  • در برخی افراد ممکن است علاوه بر عوارض یاد شده سبب ایجاد اسکار بر روی پوست و یا تغییر رنگ پوست گردد.

چند نکته کلیدی در مورد عوارض لیزر موهای زائد

میزان عوارض ایجاد شده ناشی از لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟

عوارض لیزر موی زائد در برخی از افرادی که از لیزر استفاده می کنند ممکن است بیشتر از سایرین باشد. این عوارض می تواند بسته به عواملی در برخی افراد بیشتر یا در برخی افراد کم باشند. مثلا در افراد با رنگ پوست تیره به دلیل ملانین بالایی که در پوست آن ها است میزان عوارض ایجاد شده معمولا بیشتراست. از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش عوارض لیزر مو عبارتند از : طول موج لیزر، مدت زمان تابش لیزر، وسعت نقطه ای که تابش قرار است به آنجا صورت گیرد و استفاده نامناسب از تکنیک های خنک سازی پوست و . . .
توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک زیبایی معتبر نقش بسیاری را در نتیجه لیزر موهای زائد و عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد دارد از این رو تحقیق درباره کلینیک زیبایی و نوع دستگاه لیزر را قبل از مراجعه به مرکز زیبایی فراموش نکنید.

در کلینیک زیبایی مهرزاد با انجام مشاوره قبل از لیزر می توانید تا با خیال راحت به انجام لیزر موهای زائد بپردازید.

شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد

با توجه به مزایای بسیاری که لیزر موهای زائد دارد ممکن است در افرادی که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده می کنند شاهد عوارضی باشیم البته این عوارض می تواند در افراد مختلف به شکل متفاوت باشد. برخی از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از :

شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد

درد التهاب و قرمزی

برای خلاصی از شر موهای زائد لیزر پیاز و فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد. سیستم ایمنی بدن در برابر هر گونه تهدید خارجی از خود واکنش نشان می دهد. با تابش لیزر بر فولیکول های مو بدن از خود واکنش نشان می دهد این واکنش می تواند درد التهاب و قرمز شدن پوست باشد. همچنین ممکن است در برخی از افراد بعد از انجام لیزر پوست بدن نسبت به تماس حساس گردد. در افراد مختلف این عوارض لیزر موهای زائد ممکن است متفاوت باشد.
قرمزی و التهاب ایجاد شده موقتی بوده و پس از گذشت مدت زمانی خود به خود از بین خواهد رفت. برای پیشگیری و درمان سریع این عوارض لیزر موی های زائد می توان از کمپرس آب سرد و یا پماد های استروئیدی استفاده نمود.همچنین کمپرس آب سرد به کاهش درد نیز کمک می کند.

کمپرس آب سرد برای رفع التهاب و قرمزی

پوسته پوسته شدن

از دیگر عوارض لیزر موهای زائد بدن و صورت پوسته پوسته شدن می باشد. اگر مراقبت های لازم در این زمینه انجام نشود ممکن است عوارض وحشتناکی را به همراه داشته باشد. این مورد عارضه ای خفیف به شمار می رود و میزان شیوع ان بسیار کم است.

تغییر در رنگ پوست

در برخی از افرادی که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده می کنند ممکن است در رنگ پوستشان تغییراتی ایجاد گردد. میزان تغییر رنگ در افراد مختلف متفاوت می باشد و بسته به شرایطی ممکن است تیره یا روشن تر شود. معمولا افرادی که رنگ پوستشان روشن است مستعد تیره تر شدن رنگ پوست هستند و بیمارانی با رنگ پوست تیره ،روشن شدن پوست را تجربه خواهند نمود. با این حال این تغییرات صدرصد نیست و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

هایپوپیگمنتیشن

کاهش رنگ دانه های پوستی در اثر لیزر را هایپوپیگمنتنشن می گویند. در این فرایندکاهش رنگ دانه های پوستی سبب روشن تر شدن پوست فرد می گردد. بروز این عارضه ممکن است برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد ولی معمولا بعد از چند ماه از بین می رود و رنگ پوست به حالت قبل بر می گردد.
پزشکان به افرادی که از لیزر استفاده می کنند توصیه می کنند جهت جلوگیری از بروز عوارض لیزر موی های زائد این چنینی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنند و ۶ هفته قبل و بعد از استفاده از لیزر از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنند.

هایپر پیگمنتیشن

عارضه هایپرپیگمنتیشن درست برعکس عارضه قبلی است. این مورد با افزایش رنگ دانه های پوستی اتفاق می افتد و سبب تیره تر شدن رنگ پوست در نقاط تحت تابش لیزر می شود.این عارضه نیز موقتی بوده و معمولا ۳ تا ۴ هفته پس از پایان لیزر از بین می رود. البته در صورت آسیب و صدمه به پوست این مدت زمان ممکن است افزایش پیدا کند.

آسیب به چشم

به دلیل اینکه لیزر پرتو بسیار پرقدرتی می باشد ممکن است سبب آسیب به چشم انسان گردد. البته اگر در زمان استفاده از لیزر تمام جوانب رعایت گردد و بیمار و تکنیسین از عینک های محافظ استفاده کنند احتمال بروز این خطر را می توان به حداقل رساند. در کلینیک زیبایی مهرزاد می توانید زیر نظر بهترین تکنسین لیزر و مجهزترین دستگاه لیزر خدمات بی نظیری را با کمترین عارضه خاص دریافت نمایید.

ایجاد عفونت های پوستی

در برخی موارد که استفاده از لیزر به صورت غیر اصولی یا توسط فردی کم تجربه انجام می شود ممکن است لایه اپیدرم پوست دچار آسیب گردد. در این مواقع احتمال عفونت باکتریایی پوست افزایش پیدا می کند اگر بعد از لیزر درمانی این عوارض را مشاهده کردید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
از دیگر عوارض لیزر موی های زائد که بسیار نادر هستند و احتمال وقوع آنها بسیار کم است می توان به سوختگی و تاول در محل انجام لیزر و ایجاد اسکار و زخم اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834