معایب و عوارض کاشت مو چیست

عوارض کاشت مو

معایب و عوارض کاشت مو چیست

افرادی که قصد انجام کاشت مو دارند قبل از انجام عمل آن را مورد بررسی قرار می‌دهند تا با عوارض کاشت مو آشنا شوند. ویژگی که در مورد عمل‌های زیبایی برای همه افراد دارای اهمیت است مرتبط با عوارض و معایب است. در واقع نیمی از افراد که از عمل زیبایی کاشت مو اجتناب می‌کنند به علت ترس از عواقب آن است. دانشمندان روش‌های مختلف کاشت مو را مورد بررسی قرار داده تا عوارض و معایب هر کدام را پیدا کنند. در ادامه به طور کامل درباره معایب و عوارض کاشت مو می‌پردازیم. در صورتی که در صدد انجام آن هستید در ادامه مقاله با ما باشید.
قبل از هر چیز لازم است بدانید که در هر کدام از روش‌های کاشت مو عوارض و معایبی وجود دارد. به بیانی دیگر نیم توان یک معایب را برای تمامی روش‌ها نام برد. به طور مثال در برخی از روش‌ها تورم و برآمدگی بیشتر از روش‌های دیگر است. به همین دلیل شما می‌بایست انتخاب کنید که کدام عوارض کاشت مو را بر دیگری ترجیح می‌دهند. سپس آن روش را برای درمان طاسی و کم پشتی موهای خود انتخاب کنید.

عوارض کاشت مو چیست؟

همان طور که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم هر روش دارای معایب و عوارضی است. در ادامه معایب موجود در هر روش را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.
در روش‌هایی مانند کاشت مو fut و fit تورم‌های دور چشم و پیشانی به شدت زیاد است. این عوارض به دلیل تزریق در محل‌های خالی از مو است که سبب می‌شود تورم‌های بیش از اندازه‌ای ایجاد شود.

در مقاله ای به صورت جداگانه علت ورم صورت بعد از کاشت مو پرداخته ایم که می توانید به صورت کامل مطالعه کنید.

عوارض کاشت مو در روش‌هایی مانند fut ایجاد عفونت بسیار رایج است. زیرا در این روش فلپ برداری صورت می‌گیرد و به همین خاطر احتمال عفونت افزایش پیدا می‌کند.
یکی از عوارض موجود در روش fut مشکلات بعد از تزریق بی هوشی است. در روش‌های قدیمی‌تر که برای انجام عمل بی هوشی نیاز است مشکلات متعددی وجود دارد که همین مورد باعث ترس و دلهره می‌شود.

عوارض کاشت مو چیست
در برخی از روش‌ها مانند کاشت مو روش fit مورمور شدن و احساس بی حسی زیاد از عوارض آن روش محسوب می‌شود. البته میزان این احساس بسته به نوع ماده تزریق شده متفاوت است.
در برخی از روش‌ها احساس درد شدید بعد از انجام عمل امری طبیعی است. از این رو افرادی که طاقت دردهای شدید و پی در پی را بعد از انجام عمل ندارند می‌بایست روش‌های دیگری را انتخاب کنند.
در روش‌هایی مانند روش fit و fut عوارض کاشت مو  مانند سکسکه و خارش زیاد وجود دارد. افرادی که با این دو عارضه نمی‌توانند کنار بیایند می‌بایست از روش دیگری برای درمان استفاده کنند.

در چه صورت کاشت مو با عوارض همراه است؟

موارد زیادی هستند که می‌توانند بعد از انجام عمل کاشت مو ایجاد شوند. افراد داوطلب برای انجام این روش اگر از این شرایط آگاه باشند از آنها جلوگیری کرده و احتمال به وجود آمدنشان کاهش می‌یابد. در ادامه در مورد موارد احتمالی عوارض کاشت مو صحبت می‌کنیم. در صورتی که احساس می‌کنید این مباحث می‌تواند برای شما کاربردی باشد در ادامه با ما باشید.
یکی از موارد احتمالی بروز عوارض انتخاب نادرست روش کاشت مو است. در واقع هر شخصی متناسب با ویژگی‌ها و نوع شرایطی که دارد می‌تواند از یک روش برای کاشت مو و درمان طاسی استفاده کند. معمولاً انتخاب روش به دست پزشک صورت می‌گیرد. حال اگر پزشک معالج از تخصص مناسبی برخوردار نباشد بیمار با عوارض بیشتری روبرو خواهد شد. از این رو توصیه می‌شود برای انتخاب روش درمانی حتماً از پزشک متخصص کمک بگیرید.
از دیگر موارد ایجاد عوارض در زمان کاشت مو می‌توان به عدم مراقبت‌های بعد از عمل اشاره کرد. با وجود اینکه در اکثر مقاله‌ها به مراقبت‌های ویژه کاشت مو اشاره شده است اما همچنان بعضی از افراد از نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند. رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بسیار دارای اهمیت است و پیشنهاد می‌شود حتماً به آنها توجه شود تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری شود.
در صورت استفاده نکردن از داروهای تقویتی متناسب با بدن کاشت مو با عوارض همراه است. شاید پزشک معالج در این مورد بحثی نکند اما شما باید آگاه باشید که چه تقویت‌هایی برای بعد از انجام عمل مورد نیاز خواهد بود.
کمک نگرفتن از پزشک متخصص و مجرب یکی دیگر از راه‌های افزایش عوارض بعد از کاشت مو است. در واقع انتخاب پزشک در گرفتن نتیجه مطلوب بسیار مهم و با ارزش است. از این رو پیشنهاد می‌شود حتماً در انتخاب پزشک خود حساسیت به خرج دهید و بررسی‌های لازم را انجام دهید. در صورت عدم تجربه پزشک، کاشت مو با عوارض زیادی روبرو خواهد شد.
فراموش نکنید که کلینیک مهرزاد با دارا بودن از شعب‌های مختلف در تهران جز برترین کلینیک‌های زیبایی است. اگر احساس می‌کنید به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با اعضای تیم در تماس باشید. در ضمن فراموش نکنید که در شبکه‌های اجتماعی کلینیک مهرزاد و شعب آن را دنبال کنید تا نمونه کارهای مختلف را مشاهده فرمایید و از انتخاب خود اطمینان پیدا کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834