بهترین فصل کاشت مو چه فصلی است ؟

بهترین فصل کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید کاشت مو انجام دهید و با این سوال مواجه هستید که فصل کاشت مو چه زمانی است در این مقاله می توانید با بهترین فصل کاشت مو آشنا شوید.

پوست سر و مو ها از نقاط حساس بدن به شمار می روند که همواره در معرض آلودگی قرار دارند. در برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف مانند آلودگی، مو ها دچار ریزش شود و سر افراد کم پشت یا طاس شود. بهترین راه حل برای جبران این مشکل استفاده از روش کاشت مو است. کاشت مو با روش های مختلف انجام می شود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید موارد بسیاری را رعایت نمود.

نگهداری و مراقبت از موها در شرایط مختلف از مهم ترین موارد موثر در درصد موفقیت کاشت مو می باشد. بعد از کاشت مو باید مراقبت های لازم را در برابر تغییرات آب و هوایی انجام داد تا فولیکول های کاشته شده دچار آسیب نشوند. هر کدام از فصول سال دارای آب و هوای مختلفی می باشند وباید اصول مراقبت را آموخت.افرادی که قصد کاشت مو دارند بهتر است قبل از تعیین نوبت اطلاعاتی را در مورد بهترین فصل کاشت مو کسب نمایند و با توجه به مزایا و معایبی که کاشت مو در هر فصل از سال می تواند داشته باشد، بهترین زمان را انتخاب نمایند.
فصول زمستان و بهار از رایج ترین زمان ها برای انجام کاشت مو به شمار می آیند. در ادامه در مورد برخی از مزایا و معایب کاشت مو در فصول مختلف سال مواردی را ذکر می کنیم.

فصل کاشت مو

کاشت مو در فصل بهار

در فصل بهار آب و هوا به نسبت معتدل شده و تابش نورخوشید و دمای هوا نیز به معمولی ترین نقطه خود می رسد. به دلیل تابش ملایم نور خورشید در این فصل سال میزان آفتاب سوختگی کمتر شده و در نتیجه فرد راحت تر می تواند مراقبت های توصیه شده را رعایت کند. همچنین میوه های بهاری نیز در رشد و جلوگیری از آسیب به فولیکول های کاشته شده می تواند موثر باشد.

علاوه بر مزایایی که فصل بهار برای کاشت مو داشته باشد، ممکن است معایبی را نیز داشته باشد از قبیل :
بارش باران های مکرر در این فصل که می تواند باعث آسیب به فولیکول های مو گردد. قرار گیری در معرض بادهای بهاری نیز سبب بهبود دیرتر زخم سر خواهد شد.

کاشت مو در فصل تابستان

تغذیه مناسب بعد کاشت مو با استفاده از میوه های تابستانی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شما شده و رشد مو ها را نیز افزایش می دهد. به علت گرمای زیاد تابستان نیز فرد بیشتر در منزل می تواند استراحت نماید و دوره نقاهت را سپری کند.

در مورد معایب کاشت مو در فصل تابستان نیز می توان به گرمای هوا و عرق کردن زیاد اشاره نمود. افرادی که در این فصل از سال نسبت به کاشت مو اقدام می کنند به دلیل تعریق ممکن است مو های خود را بیش از معمول شستشو نمایند که می تواند به فولیکول ها آسیب وارد سازد.

کاشت مو در فصل پاییز

شدت تابش نور خورشید در این فصل از سال کمتر شده و افراد کمتر دچار تعریق می شوند. فرد وقتی کمتر عرق می کند فواصل بین حمام رفتن را نیز کمتر کرده و برای رشد موها بهتر است. ۳معایب کاشت مو در فصل پاییز در مورد احساس استرس و اضطراب ناشی از کاشت مو و مراقبت های بعد از آن است که از طریق والدین می تواند به کودکان نیز انتقال یابد.

کاشت مو در فصل زمستان

در فصل زمستان قدرت نورخورشید بسیار کاهش می یابد و به صورت مستقیم می تابد. به همین دلیل اکثر متخصصان کاشت مو در کلینیک زیبایی مهرزاد این فصل از سال را بهترین فصل برای کاشت مو اعلام می کنند. به دلیل گرمای کم احتمال تعریق و عفونت و آسیب فولیکول های مو به شدت کاهش می یابد. همچنین با کاشت مو در این فصل از سال می توان با چهره ای جدید وارد سال نو شد.

خشکی و سردی هوا یکی از معایب استفاده از کاشت مو در فصل زمستان می تواند باشد. همچنین افراد باید از کلاه زمستانی برای بیرون رفتن از خانه استفاده نمایند.

در زمان کاشت مو چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

دوره درمانی کاشت مو معمولا بین یک تا دو هفته زمان نیاز دارد. در دوره نقاهت پس از کاشت نیز می توان با رعایت اصول مراقبت بعد کاشت مو در سرمای زمستان و یا در گرمای تابستان از زندگی لذت برد. برای تعیین دقیق زمان کاشت مو بهتر است از پزشک خود مشاوره بخواهید.

اگر در فصل تابستان اقدام به کاشت مو می کنید بهتر است تا مدتی از شنا در آب دریا خودداری نمایید زیرا نمک موجود در آب دریا برای رشد موها نامناسب بوده و زخم سر دیرتر بهبود می یابد.

آب استخر نیز به دلیل داشتن کلر برای رشد موها مضر می باشد و بهتر است تا مدتی ازوارد شدن به آب استخر پرهیز کنید.

تغذیه مناسب و استفاده از میوه و سبزی های تازه هر فصل نیز با تامین ویتامین های مورد نیاز و افزایش مقاومت بدن، در بهبود هر چه سریع تر زخم ها و رشد موها می تواند موثر واقع شود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834