علت قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو و راهکار درمان

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

 

علت قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو و راهکار درمان

کاشت مو نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری دارای عوارض مخصوص به خود است. یکی از عوارض کاشت مو قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو است. قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو در بیشتر افراد طبیعی است و با رعایت نکات و مراقبت های بعد از کاشت مو از بین می رود. در ادامه با علت قرمزی پوست سر بعد کاشت و راهکار درمان آن بیشتر آشنا می شوید.

کاشت مو یکی از عمده جراحی های زیبایی است که در  ایران و در بیشتر کلینیک های زیبایی تهران زیر نظر متخصصان پوست و مو صورت می گیرد. همه ما می دانیم که پس از انجام هر عمل جراحی زیبایی و غیره عوارضی در محل جراحی بروز می کند که ممکن است آزار دهنده باشد. این عوارض معمولا به صورت طبیعی از بین می روند و جای هیچ نگرانی نیست اما در برخی مواقع فرد نیازمند مراجعه به پزشک خواهد شد تا با درمان های مناسب عارضه ایجاد شده را رفع نماید.

عمل کاشت مو نیز مانند سایر عمل های زیبایی دارای یکسری عوارضی است که در افراد به صورت متنوع بروز می کند. قرمزی و التهاب پوست سر یکی از این عوارض است که بعد از کاشت مو ممکن است اتفاق بیفتد.

اگر شما نیز عمل کاشت مو انجام داده اید و این عارضه در پوست سر شما ایجاد شد اصلا نگران نباشید و موضوع را با پزشک خود مطرح کنید تا درمان مناسب به شما تجویز نماید.

علت ایجاد قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو پیوند فولیکول های مو و ورود به دوره بهبودی می باشد. در فرایند کاشت مو جراح فولیکول های مورد نیاز برای کاشت را به صورت تک واحدی یا نواری از بانک مو فرد برداشت می کند.

برداشت با کمک یک میکروسوزن و ایجاد برش دایره ای در اطراف فولیکول ها انجام می گردد و سبب ایجاد سوراخ ریزی در پوست سر می شود. در محل سوراخ ها زخم های دلمه ای شکل به وجود آمده و پوسته های قرمز و متورم نیز ایجاد می شود.

به وجود آمدن این عارضه پس از کاشت مو کاملا طبیعی می باشد و ربطی به ایجاد عفونت در پوست سر ندارد. میزان ماندگاری این قرمزی در پوست سر در افراد با رنگ تیره و روشن متفاوت می باشد. معمولا در افراد با رنگ روشن به دلیل کمبود رنگدانه های پوستی میزان ماندگاری تورم و قرمزی ها بیشتر بوده و ۴ الی ۵ هفته زمان مورد نیاز است.

اما در افراد با پوست تیره یک تا سه هفته عوارض از بین خواهد رفت. با این وجود ممکن است میزان ماندگاری در افراد مختلف متفاوت بوده و از بازه زمانی اعلام شده کمتر یا بیشتر شود. قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو ممکن است در برخی از بیماران سه ماه نیز ماندگار باشد حتی در مواقعی یکسال بعد از کاشت نیز رگه هایی از قرمزی پوست دیده شده است.

بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که قرمزی ایجاد شده پس از کاشت مو در پوست سر هیچ تاثیری در نتیجه پیوند مو نداشته و تنها به بهبودی طبیعی پوست سر مربوط می شود.

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو در کلینیک زیبایی مهرزاد مشاوران رعایت مراقبت ها و دستورالعمل های پس از کاشت مو را در درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو بسیار نتیجه بخش می دانند و بسیار توصیه می کنند از این رو در مورد قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو نیز فرد اگر توصیه های پزشک را عمل کرده و مراقبت های لازم را داشته باشد در مدت زمان کوتاهی بهبود حاصل می گردد.

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

دستور العمل هایی که برای رفع قرمزی پوست سر باید رعایت شود عبارتند از :

  • تا چند روز توصیه می شود به حالت نیمه نشسته بخوابید برای این منظور می توانید به جای تخت روی صندلی یا مبل بخوابید تا روند بهبودی تسریع یابد.
  • دو یا سه مرتبه در طول روز می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  • در طی دوران نقاهت به هیچ وجه دوش آب گرم استفاده نکنید
  • تا مدتی باید رژیم غذایی مناسب و متعادلی استفاده کرده و از مصرف غذاهای شور بپرهیزید.
  • به مدت دو هفته پس از عمل نباید از دخانیات و نوشیدنی های الکلی استفاده نمایید.
  • در هنگام بیرون رفتن از منزل نباید در تابش مستقیم نورخورشید قرار بگیرید . بدین منظور می توان از کلاه استفاده نمود.
  • به هیچ وجه نباید پوست سر و دلمه های ایجاد شده را دستکاری نمایید.
  • پس از کاشت مو بهتر است هر چند وقت یمبار به پزشک خود مراجعه کرده و وضعیت خود را شرح دهید.
  • به مدت دو هفته از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نمایید.

در مواردی که قرمزی پوست ادامه دارشود پزشک با در نظر گرفتن شرایط و نوع پوست فرد دارو های متفاوتی را تجویز می کنند. پماد های موضعی حاوی استروئید تاثیر بسیار خوبی در درمان و رفع قرمزی پوست سر بعد از عمل کاشت مو دارد این نوع از پماد ها روند درمان را سرعت می بخشند.

فقط باید در نحوه استفاده از این پماد ها نهایت دقت را داشته و درست بر طبق دستور پزشک مصرف شود.

قرمزی های ایجاد شده در پوست سر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

درمان فولیکولیت: افرادی که به این مشکل دچار می باشند می توانند از کمپرس  آب گرم یا یک دوره قرص یا پماد آنتی بیوتیک استفاده نمایند.این داروها می تواند با باکتری ها مقابله نماید.همچنین این افراد باید سعی کنند همیشه پوست سرشان تمیز باشد.

درمان سلولیت: برخی افراد نیز ممکن است دچار سلولیت در پوست سر شوند در این مواقع حتما به پزشک مراجعه کنید تا با استفاده از یک دوره آنتی بیوتیک و نظارت روزانه بر پوست سر دوره درمان را طی کنید.در این مواقع با از بین رفتن قرمزی عفونت نیز از بین می رود.

درمان کیست: افرادی که به کیست سر بعد از کاشت مو مبتلا می شوند می توانند با مشورت پزشک از کمپرس گرم یا تخلیه کیست ها استفاده نمایند.در برخی افراد استفاده از آنتی بیوتیک دوره ای نیز تجویز می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834