آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

ارتباط لیزر موی زائد و نازایی

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود

در سال های اخیر یکی از شایعاتی که در پیرامون لیزر موهای زائد بسیار به گوش می رسد این است که بسیاری از افراد بر این باورند که لیزر موهای زائد باعث نازائی می شود. آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود برای اطلاع دقیق از این قضیه پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

از بین بردن موهای زائد یکی از مهم ترین کار هایی است که خانم ها و آقایان از سال های بسیار قبل تر آن را انجام می دهند با گذشت زمان روش های بسیاری برای از بین بردن موهای زائد بدن ابداع شد که این روش ها عبارتند از : وکس کردن با شمع و موم ، اپیلاسیون ، شیو کردن با تیغ یا ژیلت، الکترولیز و لیزر مو است در میان این روش ها استفاده از دستگاه مناسب لیزر برای رفع موی زائد به عنوان روش دائمی برای حذف موهای زائد است که بسیار پرکاربرد است.

دستگاه های لیزر انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها طول موج مناسبی دارند که تاثیر گذاری مناسبی را بر روی پوست می گذارند بعضی از دستگاه های لیزر دارای طول موج بلند تری است و می تواند از پوست عبور کند همان طور که گفتیم قدرت نفوذ نور لیزر در پوست بستگی به نوع لیزر دارد. در بسیاری از موارد نور لیزر حداکثر تا لایه دوم پوست قابلیت نفوذ دارد و ممکن است تا به زحمت به پیازهای مو برسد. از همین رو نیز برخورد اشعه و موج لیزر به بافت های زیر پوست از جمله تخمدان ها و یا سایر ارگان های بدن و غدد لنفاوی زیر بغل ها بسیار کمتر است و در بسیاری موارد غیر ممکن است.

سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و داروی آمریکا لیزر موی زائد را به عنوان یک روش کاملا ایمن و بدون کوچک ترین عارضه برای تخمدان ها و سایر ارگان های بدن معرفی کرده است.
پس همان طور که گفتیم درصورتی که لیزر درمانی در یک مرکز زیبایی مجهز و زیر نظر تکنسین لیزر مو انجام گیرد پس از انجام جلسات درمان متوجه می شوید که لیزر موی زائد نمی تواند باعث نازایی شود. اشعه لیزر می تواند بر روی رنگ دانه ها تاثیر گذار باشد و این بسیار برداشت غلطی است که تاثیری در ناباروی افراد داشته باشد. شایع ترین خطر انجام لیزر موی زائد انجام این کار در یک مکان غیر تخصصی و زیر نظر یک تکنسین کاملا بی تجربه است زیرا علاوه بر سوختگی باعث بروز لکه های تیره پوست در ناحیه مورد نظر می شود.

لیزر موهای زائد سرطان و نازایی ؟!

این سوال که آیا لیزر موهای زائد زیر بغل باعث سرطان و یا لیزر موهای زائد بیکینی باعث نازایی می شود یکی از مهم ترین سوال هایی است که افراد قبل از اقدام به انجام لیزر به دنبال یافتن پاسخی قانع کننده هستند همان طور که در قسمت فوق به آن اشاره کردیم هیچ ارتباطی بین نازایی و انجام لیزر وجود ندارد. زیرا رنگ دانه های مو و فولیکول مو مهم ترین هدف در لیزر موهای زائد را دارند و دستگاه لیزر با هدف قرار دادن رنگ دانه ها و تولید گرما باعث از بین بردن موی زائد می شود.

نکته مهم درباره اشعه دستگاه لیزر باید بگوییم که اشعه استفاده شده در این دستگاه ها از نوع یونیزان است که در پوست عمق نفوذ بسیار کمی را دارد و بیشتر از چند میلی متر نیست. از همین رو نیز اثر گذاری بسیار بالایی را فقط بر بر موهای سطح پوست دارد. پس انجام لیزر علاوه بر این که هیچ آسیبی به هیچ قسمتی از ارگان های بدن نمی زند می تواند فواید بسیاری را نیز برای فرد داشته باشد و قابل اجرا روی تمام نواحی بدن از جمله ناحیه تناسلی که حساس ترین قسمت بدن است صورت می گیرد.
در صورتی که به دنبال انجام این روش هستید پیشنهاد ما به شما کلینیک زیبایی مهرزاد است این کلینیک با مجرب ترین کادر و مجهز ترین دستگاه های لیزر خدمات بی نطیری را برای شما ارائه می دهند.

لیزر موهای زائد سرطان و نازایی

عوارض لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی

در کنار این موضوع که لیزر موهای زائد به هیچ وجه نمی تواند سبب بروز سرطان و یا نازایی در خانم ها شود باید بر این نکته هم تاکید کرد که پوست بدن به علت حساس و نازک بودن ممکن است بعد از انجام لیزر کمی ملتهب و سرخ شود که این عارضه از شایع ترین عوارض کوتاه مدت لیزر ناحیه بیکینی است که معمولا بعد از مدت کوتاهی از بین می رود. بروز کمی درد نیز بسیار شایع است که می توان با کمپرس سرد آن را بهبود بخشید
برای این که شاهد بروز عوارض خاصی بعد از انجام لیزر موی زائد نباشید بهترین راهکار رعایت نکات ضروری قبل و بعد از انجام لیزر موی زائد است که معمولا در جلسه مشاوره قبل از انجام لیزر موی زائد در کلینیک زیبایی مهرزاد توسط پزشک متخصص پوست و مو توصیه می شود. پزشک در این جلسه توصیه می کند تا از چند روز بعد از انجام لیزر موی زائد بدن از انجام وکس، روش های جوانسازی مختلف مانند هایفوتراپی، اندولیفت، میکرونیدلینگ و الکترولیز، لایه برداری، تاتو و … خودداری نماید

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834