نکاتی که در خصوص لیزر موهای زائد بیکینی باید بدانید

لیزر موی زائد بیکینی

نکاتی که در خصوص لیزر موهای زائد بیکینی باید بدانید

یکی از معضلات خانم ها که بسیار آزار دهنده است موهای زائد ناحیه بیکینی است. شیو این ناحیه از بدن بسیار سخت است و اغلب خراش و بریدگی ایجاد می گردد. از دیگر معایب شیو عدم ماندگاری نتیجه است اپیلاسیون ناحیه بیکینی نیز بسیار دردناک بوده و نتایج دائمی ندارد. با توجه به این که این نقاظ از بدن نیاز به رعایت بهداشت بیشتری دارد و بسیار حساس است از این رو لیزر موهای زائد بیکینی بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه از بدن است.

نتایج به دست آمده از لیزر مو های زائد بیکینی طولانی مدت بوده و چیزی در حدود ۹۰ در صد رشد موها از بین خواهد رفت. طی این تکنیک پیشرفته فولیکول ها توسط اشعه لیزر از بین می روند و پوست بیکینی فرد کاملا هموار و صاف خواهد شد. با ما در ادامه مقاله همراه شوید تا نکاتی که در خصوص لیزر مو های زائد بیکینی باید بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی روشی جدید جهت خلاصی از شر موهای زائد موجود در این ناحیه می باشد. استفاده از این روش مزایای فراوانی نسبت به سایر روش ها دارد که شاخص ترین آن نتیجه طولانی مدت لیزر می باشد. لیزر مستقیما بر روی فولیکول های مو ناحیه بیکینی اثر گذاشته و سبب نابودی آنها می گردد. توصیه می شود جهت گرفتن مناسب ترین و بهترین نتیجه از لیزر به کلینیک های مجهز دارای کادر مجرب و ماهر مراجعه نمایید. کلینیک زیبایی مهرزاد یکی از معتبرترین کلینیک های ایران در زمینه زیبایی و لیزر است.

لیزر موهای زائد بیکینی

از آن جایی که بیکینی (ناحیه تناسلی) از نقاط حساس بدن در خانم ها به شما می رود که رعایت بهداشت این ناحیه علاوه بر کاهش ابتلا به بیماری های عفونی می تواند به رابطه جنسی عالی نیز کمک نماید. معمولا استفاده از روش های مانند ژیلت یا اپیلاسیون ممکن است در دراز مدت سبب تخریب بافت این ناحیه و مشکلات فراوان گردند اما استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای این ناحیه با عوارض کمی همراه بوده و مناسب ترین روش است. لیزر علاوه بر از بین بردن موی زائد بیکینی باعث نرم و سفید شدن پوست این ناحیه نیز می شود.

در کلینیک زیبایی مهرزاد لیزر موهای زائد بیکینی معمولا در طی چندین جلسه انجام می شود که تعداد جلسات با توجه به نظر پزشک تعیین می گردد و در طی این جلسات معمولا ۸۵ تا ۹۰ درصد موها از بین رفته و نازک تر می گردند. برای نتیجه گیری بهتر حتما باید به نکاتی قبل و بعد از استفاده از لیزر توجه نمود. این روش کاملا ایمن و بدون عمل جراحی انجام می شود. این اشعه با گذر از پوست می تواند رنگ دانه های پوست را جذب کرده و بر فولیکول ها اثر بگذارد و با سوزاندن آنها از رشد موها جلوگیری نماید.

لیزر بیکینی انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

لیزر بیکینی : در لیزر بیکینی تنها از خط لباس زیر و اطراف آن با لیزر تمیز می شود و برای سایر قسمت ها  استفاده نمی شود. معمولا انتخاب محدوده تابش لیزر بر عهده بیمار است.

لیزر برزیلی: در این روش علاوه بر محدوده لیزر بیکینی لبه های بیرونی لبه های واژن و خط باسن نیز تمیز می شود. البته قسمتی از موهای این ناحیه به شکل نوار باقی می مانند.

فرایند لیزر موهای زائد بیکینی بسیار ساده می باشد و به عنوان بهترین روش برای پاک کردن موهای این نقطه از بدن شناخته شده است. همچنین لیزر مو های زائد می تواند از ایجاد موهای زیر پوستی جلوگیری کند و موها را نازک تر نماید.

در زمان تابش لیزر بر روی پوست بیکینی فقط فولیکول های مو درگیر نمی شوند بلکه پوست این ناحیه نیز درگیر می شود بنابرین احساس درد در زمان انجام لیزر طبیعی است با پیشرفت کار درد نیز افزایش خواهد یافت. البته برخی از لیزر ها درد را به حداقل می رسانند. در برخی از افراد ممکن است از کرم های بی حس کننده یا کمپرس آب یخ برای کاهش درد نیز استفاده گردد.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که می خواهید از لیز برای از بین بردن موهای ناحیه بیکینی استفاده کنید باید نکاتی را به پزشک خود اطلاع دهید.

نکاتی که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد بیکینی با پزشک در میان بگذارید عبارتند از :

 • اگر بیماری پوستی دارید
 • اگر در طول دوره درمان تغییری در بیماری های شما رخ داده است.
 • اگر میزان و دوز دارو های مصرفی خود را تغییر داده اید همچنین اگر داروی خود را تغییر داده اید.
 • در صورت بارداری

برای تعیین هزینه لیزر بیکینی نیز معمولا از روش های مختلفی استفاده می شود. قیمت این روش برای هر فردی بسته به نوع و جنس موهای فرد و میزان مو ها، همچنین نوع لیزر مورد استفاده متغییر خواهد بود.

جلسه اول لیزر بیکینی

پس از جلسه اول لیزر بیکینی معمولا ناحیه تناسلی دون دون و قرمز می شود، احساس کمی درد و سوزش در ناحیه تناسلی در زمان استفاده از سروس بهداشتی کاملا طبیعی می باشد. پس از لیزر ناحیه قرمز شده و کمی پوسته ریزی خواهد داشت اما اخلالی در روند طبیعی زندگی پیش نمی آید.

در چند روز اول موهای زائد از پوست بیرون می زند که همان موهای سوخته است می توان این موهای را با تیغ شیو کرد اما به دلیل احتمال التهاب بیشتر در این منطقه بهتر است از انجام این کار خود داری نمایبد. همچنین افراد متاهل تا ۲۴ ساعت از جلسه اول لیزر نباید رابطه جنسی برقرار نمایند زیرا می تواند سبب آسیب به بدنشان گردد.

مراقبت بعد از جلسه اول لیزر بیکینی

 • بعد از جلسه اول لیزر بیکینی جهت خنک شدن محل درمان، کاهش تورم و ناراحتی می توان از کمپرس یخ استفاده نمود.
 • به مدت چند ساعت پس از اولین جلسه لیزر بیکینی نباید به محل مورد نظر آب زد.
 • به مدت ۴ تا ۵ روز پس از جلسه اول لیزر بیکینی برای جلوگیری از آسیب دیدگی ناحیه درمان از حمام گرم ،  ورزش های هوازی و ماساژ و غیره پرهیز گردد.
 • بیماران حداقل یک ماه پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن محل درمان در معرض مستقیم نور خورشید پیشگیری نمایند.
 • پزشک معمولا بعد لیزر بیکینی پماد و کرم های خاص را تجویز می نماید.
 • از گرم شدن پوست در این مدت جلوگیری نمایید پس از انجام لیزر بر روی محل مورد نظر ناحیه تحت درمان گرم تر از مناطق دیگر می گردد. به همین خاطر باید از فعالیت هایی که سبب گرم شدن این ناحیه می شود پرهیز نمود. فعالیت های سنگین ،ورزش ،جکوزی و شنا از جمله این موارد می باشند.
 • قرمزی و تورم در این ناحیه پس از لیزر اتفاق می افتد که خود به خود از بین می رود و نیازی به اقدامات درمانی نیست.
 • در صورت افزایش پوسته پوسته شدن مو پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد بیکینی ،به هیچ وجه نباید آن ها را دست کاری کرد و با ناخن خراش داد در صورت افزایش علائم پوسته پوسته شدن و قرمزی و تورم می توانید از کمپرس آب یخ یا ژل آلوئه ورا سرد استفاده کنید.
 • آب استخر ها دارای کلر می باشند ،کلر می تواند سبب تحریک پوست گردد از این رو توصیه می شود تا دو روز بعد از انجام اولین جلسه لیزر بیکینی از رفتن به استخر پرهیز کنید.
 • پس از انجام لیزر درمانی توصیه می گردد لباس های گشاد بپوشید زیرا لباس های تنگ و چسبان می توانند سبب تحریک و تعریق ناحیه تحت درمان شوند و این کار مضر است.
 • از حمام داغ تا مدتی پرهیز کنید چون می تواند سبب بالا رفتن حرارت این ناحیه شده و اثر لیزر را کاهش دهد.

مراقبت بعد از جلسه اول لیزر بیکینی

 

لیزر بیکینی بعد از چند جلسه جواب می دهد ؟

معمولا در طی ۸ جلسه تقریبا ۸۵ درصد موها ی زائد از بین می روند. تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر به ناحیه ای که لیزر قرار است به آن تابانده شود بستگی دارد. در برخی از نقاط بدن مانند پاها معمولا به ۸ جلسه برای از بین بردن موهای زائد زمان نیاز است اما در برخی نقاط دیگر مانند صورت به تعداد جلسات بیشتری برای رهایی از موهای زائد نیاز است. نتایج معمولا از همان جلسه اول از لیزر شروع می شود و به مرور تکمیل تر می گردد.

بیکینی یکی از سریع ترین و راحت ترین مکان ها برای استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد می باشد. در بیشتر افراد لیزر موهای زائد بیکینی به ۶ تا ۸ جلسه زمان نیاز است هر جلسه مدت زمانی در حدود ۳۰ دقیقه نیاز دارد و فاصله بین هر جلسه تقریبا یک ماه تعیین می گردد. البته باید گفت تعداد دقیق لیزر موهای زائد بیکینی به پوست و نوع مو های فرد بستگی دارد و در همه افراد نمی توان تعداد دقیقی را عنوان نمود. برخی از افرادی که دارای مو های ضخیم و پوست نا مناسب می باشند ممکن است به ۱۳  جلسه درمانی نیاز داشته باشند.

پس از دو جلسه درمانی نتیجه لیزر موهای بیکینی معمولا قابل مشاهده می باشد و معمولا موها بسیار نازک و کم پشت می شود اما افراد برای توقف کامل رشد موها باید تمام جلسات تعیین شده را طی نمایند.

لیزر موهای زائد بیکینی روشی کاملا مناسب و ایمن می باشد که علاوه بر تمیزی این ناحیه باعث سفیدی پوست و نرمی این قسمت نیز می شود. در کلینیک زیبایی مهرزاد این روش کاملا بدون درد و بدون عارضه ای انجام می شود.  این روش کاملا روشی است که بدون خونریزی  انجام شده و کاملا غیر تهاجمی است. در پایان باید بگوییم که نتیجه حاصل از این روش در افراد مختلف متفاوت بوده و به بدن فرد و موهای او بستگی دارد. فراموش نکنید که برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است تمام جلسات لیزر را پشت سر بگذارید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834