ماندگاری کاشت ابرو چقدر است

ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است

بسیاری از افرادی که تمایل به کاشت ابرو دارند با این سوال مواجه اند که ماندگاری کاشت ابرو چقدر است و آیا کاشت ابرو روشی مناسب برای اصلاح فرم ابرو و رفع ریزش ابرو است یا خیر. پاسخ به این سوال در ادامه این مطلب داده شده است و می توانید اطلاعات کافی در خصوص ماندگاری کاشت ابرو کسب کنید.

یکی از اجزای اصلی صورت که نقش بسیار زیادی در زیبایی فرد دارد ابروها می باشند. ابرو ها به دلیل قرار گیری در مجاورت چشم ها بسیار مورد توجه قرار می گیرند. هر قدر ابرو ها پرپشت و خوش حالت و خوش فرم باشند جذابیت آنها بیشتر می شود.

اما ممکن است ابرو ها نیز مانند موهای سر در اثر عوامل مختلف دچار ریزش شود. عواملی از جمله استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی غیر استاندارد ،بیماری های مختلف، افزایش سن یا سایر عوامل می تواند سبب ریزش ابرو ها در افراد مخصوصا خانم ها شوند.

برای جبران موهای از دست رفته ابرو، امروزه از روش های مختلف آرایشی و پزشکی استفاده می شود اما مطمئن ترین و موثر ترین آنها ،روش کاشت ابرو می باشد.

از مهم ترین فاکتور های انتخاب روش مناسب برای جبران موهای ریخته شده ابرو میزان ماندگاری آن است. روش های آرایشی مورد استفاده برای این کار معمولا موقتی بوده و نیاز به ترمیم چند ماهه یا سالانه دارند اما استفاده از روش کاشت ابرو طولانی بوده و روشی کاملا ایمنی است که در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می گیرد. در این مقاله می خواهیم در مورد ماندگاری کاشت ابرو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم همراهمان باشید.

ماندگاری کاشت ابرو

عوامل موثر بر ماندگاری کاشت ابرو

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از بانک موی فرد برداشت می شود. منظور از بانک موی فرد موهای مناطقی از  پشت سر یا بدن است که مقاوم بوده وریزش ندارند.

عوامل موثر بر ماندگاری کاشت ابرو

پس از کاشت و پیوند فولیکول های مو رشد طبیعی آنها در ناحیه ابرو ادامه خواهد داشت و بسیار طبیعی جلوه می کند.

در هر فرد ممکن است از روش های مختلفی برای کاشت ابرو استفاده شود همچنین نتیجه کاشت ابرو درافراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.

عوامل مختلفی در میزان ماندگاری کاشت ابرو دخالت دارند. بیماری های خاص یا تغییرات هورمونی ممکن است سبب ریزش موهای پیوند زده شوند. این ریزش معمولا مدتی پس از کاشت ابرو اتفاق می افتد.

برخی از عوامل موثر بر ماندگاری کاشت ابرو عبارتند از :

قوی بودن فولیکول های کاشته شده

فولیکول های مورد نیاز برای پیوند باید از محلی از سر یا بدن انتخاب شوند که نسبت به ریزش مو قوی می باشند. معمولا بانک موی فرد توسط پزشک و دکتر کاشت ابرو بررسی می شود و پس از بررسی های مختلف انتخاب می گردد. با توجه به این که قدرت فولیکول های مو و مقاومت آن ها در برابر ریزش ها در افراد مختلف متفاوت می باشد ،انتخاب محل اهدا کننده مو نیز در افراد مختلف متفاوت بوده و در نتیجه نتیجه کاشت ابرو نیز در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

تکنیک و روش مورد استفاده در پیوند ابرو

همانطور که قبلا گفته شد روش ها و تکنیک های مختلفی در کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. این فاکتور یکی از عوامل موثر بر میزان ماندگاری کاشت ابرو به شمار رفته و رضایت بیمار را در کاشت ابرو در پی دارد.در بخش دیگری به صورت کامل به انواع روش های کاشت مو و اینکه کدام روش کاشت ابرو بهتر است پرداخته ایم.

پزشک تکنیک و روش مورد استفاده در کاشت ابرو در افراد مختلف را انتخاب می کند. بنابرین برای موفقیت این عمل حتما سراغ پزشک و کلینیک مطرح و متخصص بروید تا بهترین و مناسب ترین تکنیک  را انتخاب نماید.

رسیدگی و مراقبت از ابرو ها

رسیدگی و مراقبت از ابرو ها تاثیربسزایی درماندگاری کاشت ابرو دارند و یکی از فاکتور های مهم در میزان ماندگاری آن می باشند. روز بعد از کاشت ابرو بیمار به کلینیک مراجعه می کند و پزشک پانسمان فرد را بازمی کند و معاینات لازم را انجام می دهد.

سپس پزشک دستورالعمل های رسیدگی و مراقبت از ابروها را به بیمار ارائه می دهد. رعایت این موارد در میزان ماندگاری و موفقیت کاشت ابرو بسیار تاثیر دارند.

انجام ورزش فعالیت های پرتحرک

پس از فرایند کاشت ابرو فرد تا دوهفته باید از انجام ورزش و فعالیت های پرتحرک خودداری نمایدزیرا ممکن است سبب ریزش موهای پیوند زده شود. یک هفته بعد از انجام کاشت می توان ورزش های سبک را از سر گرفت اما برای انجام ورزش های سنگین زمان بیشتری مورد نیاز است.

جنس ابرو ها

یکی دیگر از عوامل موثر بر ماندگاری کاشت ابرو ،جنس ابروها می باشند. معمولا جنس ابروها در افراد مختلف متفاوت می باشد و در نتیجه نتایج حاصل از کاشت و میزان ماندگاری آن  در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

رژیم غذایی مناسب و تقویت کننده رشد ابرو ها

رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند در رشد و تقویت ابروها بسیار موثر باشد. برای این هدف بیمار می تواند ار مواد غذایی موثر و تقویت کننده رشد ابرو ها استفاده نماید. معمولا سلامت همه ارگان های بدن از جمله ابرو ها به مواد غذایی مصرف کننده افراد بستگی دارد.

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

عوارض استفاده از دانیات و مشروبات الکلی بر کسی پوشیده نیست مخصوصا اگر پس از فرایند مهم و حساسی مانند کاشت ابرو باشد. همه پزشکان توصیه می کنند جهت افزایش ماندگاری کاشت ابرو فرد تا مدتی از مصرف این موارد پرهیز نماید تا فولیکول های مو کاشت شده آسیب نبینند. این مدت زمان معمولا دو هفته پس از کاشت ابرو تعیین می گردد.

برای داشتن ابرو هایی پرپشت و زیبا با ماندگاری طولانی مدت حتما به توصیه ها و دستور العمل های توصیه شده پزشک عمل نمایید.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834