مدت زمان کاشت مو چقدر است ؟

زمان کاشت مو

مدت زمان کاشت مو چقدر است

افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند با این سوال مواجه اند که مدت زمان کاشت مو چقدر است تا با برنامه ریزی و انتخاب زمان مناسب برای کاشت مو اقدام کنند. در ادامه با مدت زمان کاشت مو با توجه به شرایط شما بیشتر آشنا می شوید.

از فاکتور های اصلی جذابیت و زیبایی هر فرد داشتن موهای پرپشت و خوش حالت می باشد. اما ممکن است به دلایل مختلف از جمله ژنتیک ،هورمونی ،تغذیه و یا استرس موهای سر دچار ریزش شده و منجر به کم پشتی مو یا حتی طاسی بخشی از سر گردد. جهت جبران این ریزش روش های خانگی متعددی در بین مردم رواج یافته که هیچ کدام تاثیر طولانی و قطعی را ندارند.
در حال حاضر تنها روش دائمی و قطعی برای این افراد، استفاده از روش کاشت مو یا پیوند مو در کلینیک زیبایی مهرزاد می باشد.

برای انجام این عمل زیبایی از موهای پشت سر یا بالای گوش خود فرد و حتی از موهای بازو ها ،سینه و بدن فرد استفاده می گردد و این فولیکول های مو به بخش خالی سر پیوند زده می شوند.
عمل کاشت مو به روش های مختلف انجام می شود که در هر کدام روش انجام و بانک اهدای موی فرد متفاوت است. روش های کاشت مو به تفضیل در مقاله کاشت مو بیان شده است می توانید با مراجعه به آن از مکانیسم روش ها آگاهی یابید.

در گذشته عمل کاشت مو بسیار زمان بر بود بیشتر این عمل ها تا دو سال طول می کشید تا نتیجه نهایی ظاهر شود زیرا در هر جلسه تعداد خیلی کم فولیکول های مو ( حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ گرافت مو ) پیوند زده می شد و فاصله مابین جلسه های پیوند بسیار زیاد بود (۳ تا ۴ ماه)
اما امروزه با پیشرفت علم روش های کاشت مو ،گرافت های ریز بسیار زیادی ( ۳۰۰۰ تار مو ) در هر جلسه کاشت مو پیوند زده می شود و مدت زمان کاشت مو در هر جلسه طولانی تر شده است.
این امر سبب شده است مهارت جراح بسیار بالاتر رود و امکان خطر به حداقل برسد. جراح در عمل کاشت مو به دلیل مدت زمان زیاد هر جلسه نیاز به دستیار های بیشتر دارد که هر کدام بخشی از کار پیوند را انجام دهند.

در کلینیک زیبایی مهرزاد مدت زمان عمل کاشت مو بستگی بسیار زیادی به وسعت منطقه کاشت و تعداد گرافت های کاشته شده دارد. روش های مختلف کاشت مو زمان های متفاوتی را مورد نیاز دارند تا فرایند به پایان برسد مثلا در روش هایی که کاشت به کمک دستگاه صورت می گیرد ( کاشت مو به روش sut ) مدت زمان کمی برای استخراج فولیکول های مو، آماده سازی و کاشت انها در منطقه مورد نظر، نیاز است اما در روش های قدیمی که همه فرایند به صورت دستی انجام می شود عمل کاشت ممکن است مدت زمانی در حدود ۱۰ ساعت نیاز داشته باشد و تعداد جلسات بیشتر از یک جلسه مورد نیاز باشد.

مدت زمان کاشت مو با توجه به روش های کاشت مو

جهت تعیین مدت زمان کاشت مو در کلینیک زیبایی مهرزاد باید چند عامل را در نظر گرفت :

تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو

یکی از عوامل مهمی که تاثیر زیادی در مدت زمان کاش مو دارد، تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت مو می باشد. گرافت ها و تعداد موهایی که کاشته می شوند در تعیین مدت زمان بسیار تاثیر دارند. هر گرافت حاوی ۱ تا ۵ تار مو می باشد. در واقع می توان گفت میزان طاسی سر بیمار مشخص می کند چقدر زمان مورد نیاز است.

مدت زمان کاشت مو با توجه به روش های کاشت مو

تکنیک و روش کاشت مو

برای بررسی این عامل دو روش کاشت مو که از همه موثر تر می باشند را در نظر بگیرید:

تعداد واحدهای فولیکولی استخراج شده در یک جلسه، بسته به تراکم موی بیمار، حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ واحد فولیکولی است که متناظر با حدود ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو است. این مقدار می تواند بسته به تراکم موجود در ناحیه ی اهداکننده متفاوت باشد.

FIT یک روش کاشت مو با حداقل میزان تهاجمی بودن است که دوره ی بهبود بسیاری کوتاه و نتایجی عالی دارد.

  • کاشت مو به روش FUE

در این روش که به صورت استخراج واحد فولیکولار می باشد موها به صورت تک تک برداشت می شوند. به دلیل استخراج تک تک موها مدت زمان برداشت کمی زیاد است البته مهارت جراح گزینه ای مهم در این روش است. در این روش معمولا ۳۰۰۰ تار مو در حدود ۸ ساعت کاشته می شود.

  • کاشت مو به روش FUT

در این روش از کاشت بخش نوار مانند از ناحیه پشت سر یا بالای گوش فرد برداشت می شود سپس در محیط آزمایشگاهی فولیکول های مو از نوار چسب مانند جداسازی می شوند و گرافت های کوچک مو تبدیل می گردند. مدت زمان کاشت مو به روش FUT در حدود ۴ تا ۶ ساعت می باشد.

روش بعدی کاشت مو به روش sut می باشد که یکی از کامل ترین روش های کاشت مو می باشد. به دلیل مدت زمان کم کاشت مو در این روش ،افراد بسیار زیادی تمایل به انجام کاشت مو خود با استفاده از این روش را دارند.

حجم موهای برداشتی در این روش بسیار زیاد است اما به دلیل استفاده از دستگاه اتوماتیک جهت برداشت موها از قسمت های مختلف بدن ،زمان کمتری مورد نیاز است تا موها برداشت شده و در قسمت های خالی سر پیوند زده شوند. البته قبل از پیوند فولیکول های مو جدا سازی می شوند و به همین دلیل زمان کمی برای کاشت مورد نیاز است.

مدت زمان کاشت مو

معمولا کاشت مو در مدت زمان زیاد و جلسات مکرر سبب کلافگی و خسته شدن بیمار خواهد شد اما استفاده از روش sut این مشکل را برطرف نموده است. با استفاده از این روش مراجعه کنندگان به راحتی و تنها در یک جلسه مراجعه می توانند کم پشتی یا طاسی جلو سر خود را درمان کرده و زیبایی را به چهره خود بازگرداند.

استفاده از روش های کاشت مو به روش fit و روش fut که برداشت فولیکول های مو و کاشت آنها با استفاده از پانچ دستی انجام می شود معمولا در یک روز و در ۸ ساعت انجام می شود.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834