مراحل کاشت ابرو چگونه است

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو نیز مانند سایر عمل های زیبایی مراحل مخصوص به خود را دارد. افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند قبل از کاشت اطلاعات کافی را در خصوص مراحل کاشت ابرو بدست می آورند. اگر شما هم می خواهید اطلاعات کافی در خصوص مراحل کاشت ابرو داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

امروزه کاشت ابرو در میان مردم بسیار شناخته است زیرا این عمل زیبایی محبوبیت زیادی را پیدا کرده است. ابروهای هر فرد تأثیر به سزایی که در زیبایی صورت دارند. حتی می‌توان گفت که ابرو بیشتر از موی سر اهمیت دارد چراکه در مرکز صورت قرار گرفته و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. از طرفی این عمل زیبایی غیرتهاجمی است و هر سال متناسب با مد و ترند سال مدل ابرو تغییر می‌کند. به همین دلیل است که امروزه کاشت ابرو در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است. مدل ابرویی که امروزه بسیار پسندیده می‌شود ابروهای پهن و ضخیم است که افراد زیادی از آن برخوردار نیستند. به همین دلیل می‌بایست با کمک کاشت آنها را به مدل دلخواه خود تبدیل کنند.

کاشت ابرو چیست؟

در گذشته خانم‌ها برای حالت دهی و فرم دهی به ابروهای خود از هاشور و مداد ابرو استفاده می‌کردند. پس از مدتی متوجه شدند که این روش نمی‌تواند چندان مناسب باشد. چراکه هر باز نیاز به تمدید دارد و گاهی ممکن است نتیجه مطلوب به دست نیاید. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های نوین جایگزین روش‌های قدیمی شدند.

کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که در حال حاضر بسیار محبوبیت دارد. در واقع جز روش‌هایی است که زیبایی را به طور دائمی به ارمغان می‌آورد. در کاشت ابرو، موها از مناطقی مانند کناره گوش و اطراف سر برداشته می‌شود و در منطقه دلخواه کاشته می‌شود. به این صورت نتیجه‌ای کاملاً طبیعی و نچرال به وجود می‌آید که اکثر افراد در انتهای کار رضایت دارند.

روش‌های کاشت ابرو با روش‌های کاشت مو یکسان است، در واقع می‌توان گفت آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست.

روش‌های مختلف کاشت ابرو و مراحل آن

از زمانی که کاشت ابرو به عنوان یکی از روش‌های معتبر شناخته شده‌ است، اکثر افراد مشکل ریزش ابرو و کم پشتی ابرو را با این روش حل می‌کنند. در جلساتی که مراجعه کننده به عنوان جلسه مشاوره می‌گذارند با توجه به سلیقه و مدل چهره مشخص می‌کند که به چه مدل ابروهایی نیاز دارد. پزشک هم در آن جلسه نوع روش کاشت را مشخص می‌کند و زمانی را برای انجام عمل تنظیم خواهد کرد. سؤالی که برای بیشتر افراد وجود دارد آن است که جدیدترین روش برای کاشت ابرو چیست و مراحل آن چیست؟ در ادامه قصد داریم به طور کامل به توضیح و تفسیر این موضوع بپردازیم.

در حال حاضر بهترین روش کاشت ابرو، کاشت ابرو FUT است که نتایج ویژه ای دارد. در ادامه با مراحل کاشت ابرو بیشتر آشنا می شوید.

مراحل کاشت ابرو FUT یا نواری

کاشت FUT یکی از روش‌های قدیمی است که با تا به امروز از طرف دارد زیادی برخوردار است. با توجه به تجربیات پیش رو در این روش چندان جلوه طبیعی وجود ندارد. در واقع کاشت ابرو با این روش حالت وز و شانه‌ای ایجاد می‌شود.

در این روش کاشت ابرو مو از کنار سر یا پشت گوش برداشته می‌شود. در واقع برای برداشت موها از ناحیه موردنظر یک برش نواری ایجاد می‌شود که بعد از برداشت موها جای زخم بخیه خواهد شد. روش FUT برای ابرو همانند کاشت مو است که میکروگرافت نای برداشته می‌شود و با سوزن‌های مخصوص کاشت در ناحیه موردنظر قرار می‌گیرد.

مراحل کاشت ابرو FUT یا نواری

مراحل کاشت ابرو FUE

یکی دیگر از روش‌های معروف کشت مو در ناحیه ابرو FUE است که به روش غیر نواری و غیر جراحی شناخته شده است. این روش هم برای خانم‌ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد و جز روش‌های کم دردسر است. در این روش از موهای پشت سر استفاده شده و به قسمت مورد نظر هدایت می‌شود. در این روش به دلیل تراکمی که وجود دارد ابروهای کاشته شده طبیعی تر به نظر می‌آید. از طرفی لازم است بدانید که جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از روش‌های دیگر است و به همین دلیل دوره نقاهت کوتاهی دارد.

در این روش به دلیل دقت بالا و حفظ سلامت موها و فولیکول‌ها در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته می‌شود. بنابراین در این روش نیازی به بخیه نیست و به راحتی کاشت مو در ناحیه ابرو صورت می‌گیرد. همین موارد باعث شده‌اند که FUE جز یکی از روش‌های غیرتهاجمی شناخته شود.

مراحل کاشت ابرو SUT

SUT جز یکی از روش‌های کاشت ابرو است که بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کند. در این روش کاشت ابرو از تکنیک‌های متفاوت کاشت ابرو استفاده می‌شود که همه آنها بدون زخم و بخیه هستند. مهم‌ترین مورد آن است که نتیجه این روش کاشت ابرو بسیار طبیعی است و تا مدت زیادی بدون تغییر باقی می‌ماند.

در این روش کاشت برو همانند دیگر روش‌ها ابتدا نوع ابرو برای کاشت مشخص می‌شود و سپس از ناحیه مورد نظر فولیکول‌ها برداشته شده و به قسمت ابرو منتقل می‌شود. این روش جز روش‌های بسیار پرطرف‌دار است، به دلیل اینکه از دوره نقاهت کوتاه و هم چنین نتیجه مطلوب برخوردار است.

جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو به چه منظور صورت می‌گیرد؟

می‌توان گفت که جلسه مشاوره قبل از عمل بسیار مورد اهمیت است. به صورتی که حتی اهمیت آن از روز عمل نیز بیشتر است. چراکه در این جلسه به تمامی موارد عمل پرداخته می‌شود.

در جلسه مشاوره نوع فرم ابرو مورد نظر مراجعه کننده مشخص می‌شود و هم چنین بنا بر ویژگی‌های فرد مشخص می‌شود که چه روشی برای انجام کاشت ابرو مناسب است. اگر در این جلسه به درستی درباره روش‌های موردنظر و هم چنین فرم ابرو صحبت نشود، در نهایت نتیجه مطلوب به دست نمی‌آید.

مراجعه کننده اگر مدل خاصی را مدنظر دارد باید در این جلسه با پزشک خود در میان بگذارد. پزشک با توجه به تجربه خود و نوع صورت و چهره تشخیص می‌دهد که روش پیشنهاد شده می‌تواند مناسب باشد یا خیر.

مهم‌ترین عوامل در انجام کاشت ابرو موفق

در کاشت ابرو موفق عوامل زیادی دخیل هستند که همگی می‌توانند در کنار هم بسیار تأثیرپذیر باشند. یکی از موارد مهم در انجام کاشت ابرو مرتبط با انتخاب نوع کاشت است که در هر فرد متفاوت است. بر اساس تشخیص پزشک مشخص می‌شود که چه روشی متناسب با شرایط بدنی مراجعه کننده است.

عامل دیگری که در کاشت مو موفق بسیار مورد اهمیت است و می‌تواند یک کاشت خوب را رقم بزند مرتبط با تجربه پزشک است. در واقع انتخاب پزشک بسیار مورد حساس و پراهمیتی است که همیشه تاکید می‌شود تنها از پزشکان باتجربه کمک گرفته شود.

مهم‌ترین عوامل در انجام کاشت ابرو موفق

از طرفی کلینیک خوب می‌تواند در انجام کاشت ابروی موفق بی تأثیر نباشد. معمولاً در کلینیک‌های معتبر پزشکان متخصص و مجرب وجود دارد. هم چنین از خدمات بهداشتی خوبی نیز برخوردار هستند که می‌تواند از هر گونه عفونت و دیگر عوارض جلوگیری کند.

در هر کدام از عمل‌های زیبایی عوارضی وجود دارد بنابراین نمی‌توان عوارض آنها را نادیده گرفت. تنها مواردی که می‌تواند از عوارض کاشت ابرو کم کند انتخاب پزشک مناسب و هم چنین روش مناسب کاشت ابرو است. نمی‌توان گفت که تنها یک روش کاشت ابرو وجود دارد که برای همه افراد مناسب است. چرا که هر روش ویژگی‌ها و مزیت‌هایی وجود دارد که می‌تواند در افراد مختلف نتیجه‌های متفاوتی داشته باشد.

داشتن اطلاعات از قبل درباره هر کدام از روش‌های کاشت ابرو می‌تواند بسیار مؤثر باشد. امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعاتی را دریافت کرده باشید. در نهایت در صورت داشتن هرگونه سؤال و پرسش آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ داده شود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834