مراقبت‌های بعد از کاشت مو

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که می خواهید اطلاعات کافی در خصوص مراقبت‌های بعد از کاشت مو بدست آورید و در پروسه کاشت مو هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با مراقبت های اصلی کاشت مو آشنا شوید.
بی شک تمام عمل‌های زیبایی نیازمند مراقبت‌های بعد از عمل هستند تا فرد متقاضی به نتیجه مطلوب خود دسترسی پیدا کند. از طرفی رعایت کردن این مراقبت‌های بعد از عمل باعث می‌شود سرعت بهبود بیشتر شود و شخص به سرعت درمان یابد. از آنجایی که کاشت مو امروزه جز یکی از عمل‌های رایج برای درمان طاسی شناخته است، تصمیم گرفتیم در این مقاله به مراقبت‌های بعد از کاشت مو بپردازیم. اگر شما در آستانه انجام چنین کاری هستید ابتدا با مراقبت‌های بعد از عمل آشنا شوید تا بعد از عمل با مشکلات مختلفی مانند عفونت بعد کاشت مو و دیگر عوارض روبرو نشوید.
در ضمن توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر و پزشک باتجربه از اهمیت زیادی برخوردار است. به این دلیل که پزشک می‌تواند از بسیاری عوارض جانبی جلوگیری کند. در مقابل اگر پزشک دارای تجربه دانش خوبی نباشد احتمال روبرو شدن با عوارض جانبی و مشکلات بعد از کاشت مو برایتان بیشتر می‌شود. کلینیک مهرزاد با دارا بودن از پزشکان باتجربه و متخصص، آماده ارائه بهترین خدمات در حوزه کاشت مو است؛ بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از متخصصین این مجموعه کمک بگیرید.

اقدامات و مراقبت‌های بعد از کاشت مو

زمانی که تصمیم به انجام عمل کاشت مو می‌گیرید باید آگاه باشید که این عمل همانند دیگر عمل‌های زیبایی نیاز به مراقبت دارد. در ضمن قبل از انجام عمل، پزشک جلسه‌ای را به‌عنوان جلسه مشاوره برگزار می‌کند تا شما از امامی عوارض و مراقبت‌های مورد نیاز آگاه کند.
فراموش نکنید که بعد از کاشت مو عوارض جانبی مانند سردرد، التهاب، سوزش و … وجود دارد که با مراقبت‌های بعد از کاشت مو تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. در ادامه برخی از توصیه‌های مهم پس از کاشت مو را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم تا تمامی سؤال‌های شما بعد از کاشت مو برطرف شود.

استفاده از کمپرس یخ

در روزهای اول بعد از کاشت مو احتمال تورم در ناحیه پیشانی قرار دارد. از همین رو می‌توانید برای کاهش ورم از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس‌های یخ در تمامی داروخانه‌ها موجود هستند و اینکه امکان درست کردن آن در خانه مقدور است. در ضمن کمپرس آب یخ را هر یک ساعت یک بار به مدت بیست دقیقه بر روی پیشانی قرار دهید و به‌هیچ‌عنوان آن را بر روی سر و محل درمان قرار ندهید.
توجه داشته باشید که اگر دارای سینوزیت هستید بهتر است از انجام این کار خودداری کنید.

نحوه خوابیدن بعد از انجام عمل

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات جسمی و روحی خواب کافی داشته باشید، زیرا می‌تواند بر روند بهبود شما تأثیر بگذارد. ازطرفی نحوه خوابیدن شما بعد از کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در زمان خواب حتماً دو یا چند بالشت را در زیر سر خود قرار دهید تا بدن و سر در یک راستا قرار نداشته باشد.
سعی کنید حالت ثابتی را برای خود انتخاب کنید و در طول خواب به هیچ عنوان جابه‌جا نشوید که بر روی نقاط درمان فشار ایجاد شود. شاید در شب اول این نوع خوابیدن کمی آزاردهنده باشد اما در شب‌های بعد به آن عادت خواهید کرد.

نحوه خوابیدن بعد از انجام عمل

تعویض پانسمان

تعویض پانسمان از موارد بسیار مهم بعد از کاشت مو است که می‌بایست برای جلوگیری از عفونت به آن توجه زیادی شود. این کار را می‌توانید در خانه و به کمک یک نفر انجام دهید اما توصیه ما این است که از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.
بهتر است برای تعویض پانسمان به کلینیک مراجعه کرده تا با رعایت بهداشت و بدون درد این کار را برایتان انجام دهند.

عدم مصرف دخانیات

مصرف دخانیات نه‌تنها قبل از کاشت مو بسیار مضر است بلکه می‌بایست تا یک هفته بعد از عمل هم به‌هیچ‌عنوان استفاده نشود. مصرف سیگار، قلیان و دیگر مشروبات الکلی باعث انعقاد خون می‌شود و در نهایت روند بهبود را کاهش می‌دهد. از همین رو تأکید می‌کنیم که بعد از کاشت مو تا مدتی از دخانیات به طور کامل دوری کنید.
هم چنین مصرف سیگار و دخانیات می‌تواند اثر بسیاری از داروها را از بین برده و در نهایت با درد و سوزش زیادی روبرو شوید. به این دلیل که مصرف سیگار و دیگر مواد نیکوتین دار می‌تواند اثر داروهای بی‌حسی را از بین ببرد.

عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش

همان‌طور که آگاهید انجام فعالیت‌های ورزشی نه‌تنها بسیار مفید است که حتی در بسیاری از مواقع ضروری است. اما بعد از انجام عمل کاشت مو می‌بایست تا یک ماه از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های همچون شنا، کوهنوردی، کشتی و … دوری کنید.
انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش می‌تواند فشار زیادی بر روی سر شما ایجاد کند و در نهایت با تعرق‌های پی‌درپی و زیاد مشکلات جدی را ایجاد کند.

رعایت بهداشت مو

رعایت بهداشت مو از جمله مواردی است که بعد از کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا رعایت‌نکردن آن می‌تواند عواقب جدی را به وجود آورد. دقت داشته باشید که بعد از انجام عمل تا یک ماه نباید از سشوار، فر کردن و صاف کردن استفاده کنید. هم چنین استفاده از ژل‌های شکل دهنده مو در این مدت کاملاً ممنوع است.
در واقع بهتر است در ماه‌های اول از حالت دادن مو و پیرایش کردن مو خودداری کنید تا فولیکول‌های تازه و جوان در جای خود محکم شده و ثبات پیدا کنند. زمانی که موهای شما به حالت عادی برگشت، می‌توانید به‌صورت دلخواه موهای خود را حالت دهید.

عدم استفاده از کلاه

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو می‌تواند به فولیکول‌ها و پیوندهای انجام شده فشار وارد کند و در نهایت جلو رشد آن را بگیرد. به این دلیل که موها بعد از کاشت بسیار حساس و ضعیف هستند و می‌بایست به خوبی از آنها مراقبت شود. بنابراین موارد بهتر است در هفته اول از کلاه استفاده نشود و در هفته‌های بعد در صورت نیاز از کلاهی استفاده شود که گشاد بوده و هوا در آن جریان داشته باشد.
در ضمن فراموش نکنید اگر از کلاه استفاده کردید آن را به طور مرتب بشورید، زیرا کلاه می‌تواند ذرات عرق را به خود جذب کرده و درنهایت باعث ایجاد عفونت در سر شود.

شستشوی سر بعد از کاشت مو

شستن سر بعد از کاشت مو از جمله بهداشتی است که می‌بایست رعایت شود. دقت داشته باشید که برای شستشوی سر حتماً از اسفنج‌های مخصوص کاشت مو استفاده کنید که در تمامی داروخانه‌ها قابل‌دسترس هستند. اسفنج را با کف آغشته کنید سپس به‌آرامی به‌تمامی نقاط سر بزنید، به‌گونه‌ای که فشار به هیچ‌کدام از قسمت‌های سر وارد نشود.

شستشوی سر بعد از کاشت مو
از ماساژ و حرکت‌های محکم پرهیز کنید زیرا می‌توانید عواقب جدی را ایجاد کنند. در ضمن به‌هیچ‌عنوان برای شستشوی سر از دوش حمام کمک نگیرید. این کار را روزانه دو بار انجام دهید و سپس بعد از دوهفته از انجام این کارمی توانید به حالت عادی برگردید.
شستشوی مو بعد از کاشت می‌بایست تنها با شامپوهای کاشت مو صورت گیرد. این کار نه‌تنها دلمه‌های مو را از بین می‌برد بلکه برای جلوگیری عفونت و ازبین‌بردن چربی‌های پوست بسیار مؤثر است.

تغذیه بعد از کاشت مو

مصرف تغذیه سالم و مفید بعد از کاشت مو کمک زیادی به بهبود شما خواهد کرد. در واقع استفاده از مایعات فراوان و ویتامین بعد از صبحانه، ویتامین سی و پروتئین لازم است. استفاده از آب‌میوه‌های طبیعی مانند آناناس و پرتقال که دارای ویتامین سی هستند بسیار مفید است و می‌تواند روند درمان را تسریع ببخشد.

تغذیه بعد از کاشت مو

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834