۱۰ مراقبت فوری و ضروری بعد از تزریق چربی

10 مراقبت فوری بعد از تزریق چربی

10 مراقبت فوری و ضروری بعد از تزریق چربی

امروزه بسیاری از افراد به دنبال عمل‌های جراحی هستند که بتواند باعث جوان‌سازی پوست شود، از طرفی در عین ماندگاری بالا دارای عوارض کمی باشد. تزریق چربی یکی از روش‌های پرطرف‌دار و عالی برای جوان‌سازی پوست است که بدون بی‌هوشی عمومی قابل انجام خواهد بود.

لازم است بدانید که این عمل جراحی در عین تأثیرگذاری بالا و ماندگاری طولانی مدت در لیست عمل‌های قرار گرفته که از تهاجم پایینی برخوردار است و این عامل باعث محبوب‌تر شدن تزریق چربی شده است. در زمانی که شخص عمل تزریق چربی را انجام می‌دهد نیازی به مراقبت‌های سخت ندارد اما برای بروز نتایج مثبت لازم است که درباره مراقبت‌های بعد از تزریق چربی آگاهی داشته باشد. در ادامه ۱۰ مراقبت فوری بعد از تزریق چربی را به شما معرفی می‌کنیم تا اگر این کار را انجام دادید و یا در صدد انجام آن هستید با آگاهی بیشتری قدم بردارید.

قبل و بعد تزریق چربی

همان اندازه که انتخاب دکتر با تجربه و ماهر اهمیت دارد، مراقبت‌هایی که بعد از تزریق چربی انجام می‌شود بسیار حائز اهمیت است. در واقع می‌توان گفت عمل تزریق چربی زمانی می‌تواند موفق و مؤثر باشد که در کنار دکتر باتجربه، به‌خوبی مراقبت‌های قبل و بعد رعایت شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود زمانی که تصمیم به عمل تزریق چربی می‌گیرید ابتدا از مراقبت‌های قبل و بعد از آن آگاه باشید.

در جواب افرادی که می‌پرسند مراقبت‌های قبل و بعد به چه دلیل است، می‌توان پاسخ داد که باعث کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت می‌شود و نتایج نهایی زودتر مشخص می‌شود. از طرفی انجام مراقبت‌های قبل و بعد باعث می‌شود تا عملی راحت‌تر و بدون دردسر داشته باشید.
اگر تمامی مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود را رعایت کنید بدون شک از عملی راحت برخوردار خواهید شد و هم چنین به نتایج دلخواه خود زودتر دسترسی پیدا می‌کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی

 • در قدم اول توصیه‌ای که به شما می‌کنیم آن است که به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک از دارویی استفاده نکنید و از طرفی تمام داروهای توصیه شده از طرف پزشک که معمولاً مسکن و آنتی‌بیوتیک هستند را به موقع و مرتب مصرف کنید. استفاده از مسکن و آنتی‌بیوتیک باعث می‌شود از عفونت جلوگیری شود.
 • دومین موردی که از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده‌ نکردن از دارو‌های آسپرین یا ضد التهابی غیراستروئیدی است که می‌بایست به مدت دوهفته بعد از تزریق چربی از آن‌ها استفاده نشود مگر به تجویز پزشک باشد و وی تشخیص داده باشد که استفاده از آنها دارای ضرر و زیان برای شما نخواهد بود.
  بعد از تزریق چربی استراحت مطلق داشته باشید و برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که شخصی به همراه شما باشد و در بازگردانتان به خانه شما را یاری کند.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی

 • دیگر مورد مهمی که هم در زمان بعد از عمل و هم قبل از آن وجود دارد آن است که از سه هفته قبل و بعد از تزریق عمل چربی از دخانیات استفاده نشود. استفاده از دخانیات باعث کاهش خون‌رسانی به نواحی تحت درمان می‌شود و به این صورت در نتایج اختلالاتی ایجاد می‌شود.
 • در صورت روبرو شدن با ورم‌های زیاد می‌توانید ۳ روز بعد از تزریق چربی کمپرس آب سرد استفاده کنید. توجه داشته باشید که مقداری یخ را درون کیسه‌ای گذاشته و سپس به دور آن پارچه نخی قرار دهید و بر روی محل متورم قرار دهید. این کار را می‌توانید ۴ تا ۶ بار در طول روز و تا سه روز بعد از تزریق چربی انجام دهید.
 • بالا قراردادن سر از سطح بدن تا ۴ هفته بعد از عمل واجب و ضروری است. بسیاری از افراد از این مراقبت آگاه نیستند و با رعایت نکردن آن با مشکلاتی روبرو می‌شوند.
 • فراموش نکنید که قبل از چهار روز اول به هیچ عنوان استحمام نداشته باشید. بعد از ۴ روز می‌توانید پانسمان و گن خود را باز کرده و حمام کنید. حتی برای رعایت بهداشت و اطمینان از تمیزی گن خود می‌توانید آن را در لباسشویی انداخته و بشویید.
 • دقت داشته باشید که از روز چهارم به بعد می‌بایست برخی از موارد مانند شستشوی زخم‌های کوچک لیپوساکشن را انجام دهید. البته نوع شستن زخم‌ها بسیار مهم است که به احتمال زیاد پزشک بعد از تزریق چربی برای شما توضیح خواهد داد.
 • توجه داشته باشید که در سه هفته اول بعد از تزریق چربی به هیچ عنوان کارهای سنگین و هم چنین ورزش‌های سنگین را انجام ندهید.
 • تا چهار هفته از زخم‌های لیپوساکشن خود مراقبت کنید و به هیچ عنوان با ماساژ دادن فشاری به آن وارد نکنید یا بر روی آنها دست نمالید.

با رعایت کردن این نکات می‌توانید با سرعت بیشتری به نتایج دلخواه خود دست یابید و از طرفی از به وجود آمدن مشکلات و بسیاری از اختلالات جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که داشتن درد و ورم در روزهای اول بعد از تزریق چربی کاملاً طبیعی است و حتی می‌تواند به حداکثر میزان تورم دست یابد و بعد از گذشت مدتی از عمل تزریق چربی به پزشک مراجعه کنید تا بازبینی‌های لازم را انجام دهد.

توصیه‌های مهم قبل از تزریق چربی

توجه داشته باشید که در روز مراجعه به کلینیک به منظور عمل تزریق چربی از لباس‌های گشاد و راحت استفاده کنید و فراموش نکنید که این عمل را به هیچ عنوان در مراکز غیر معتبر انجام ندهید. درست است که این عمل در مقابل عمل‌های دیگر بسیار ساده و راحت است و نیاز به بی هوشی عمومی ندارد اما حتماً باید در بیمارستان یا کلینیک‌های معتبر صورت گیرد.
دقت داشته باشید که انجام عمل تزریق چربی با استفاده از بی حسی موضوعی انجام می‌شود با این وجود در صورتی که اتاق عمل استرس‌زا باشد از داروهای آرام بخش طبق توصیه پزشک استفاده کنید. بعد از انجام عمل تزریق چربی به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد تا شرایط را بعد از عمل کنترل نمایند و در صورت نداشتن هیچ‌گونه مشکل مرخص خواهید شد. فراموش نکنید که مرخص شدن به معنای نداشتن هیچ گونه مشکل و رعایت نکردن مراقبت‌ها نیست، بلکه می‌بایست تمامی نکات گفته شده را بعد از تزریق چربی مدنظر بگیرید.

همان طور که گفته شد تزریق عمل چربی جز یکی از عمل‌های ساده و تأثیرگذار است که افراد برای جوان‌سازی انجام می‌دهند. در صورتی این عمل تأثیرگذاری زیادی خواهد داشت که مراقبت‌های قبل و بعد از آن رعایت شود. در این مقاله به طور کامل به ۱۰ مراقبت فوری بعد از تزریق چربی پرداختیم تا با رعایت کردن آنها عملی موفقیت‌آمیز و بدون دردسری داشته باشید. دقت کنید که هم‌زمان با رعایت کردن این موارد انتخاب پزشک بسیار تأثیرگذار است. بسیاری از افراد گلایه می‌کنند که با رعایت کردن این مراقبت‌ها به نتایج دلخواه خود دسترسی پیدا نکرده‌اند. باید آگاه باشید که تنها رعایت این موارد نمی‌تواند شما را به هدف خود نزدیک کند بلکه می‌بایست در انتخاب پزشک خود هم دقت داشته باشید.
اگر جز افرادی هستید که عمل تزریق چربی را انجام داده‌اید و تجربه‌های متفاوتی به جز موارد گفته شده را دریافتید حتماً آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید تا افراد دیگر بتوانند از آنها استفاده کنند و به این ترتیب عمل راحتی را بگذرانند. امیدواریم مطالب فوق اطلاعات مناسبی را به شما منتقل کرده است تا در زمان تزریق چربی با آگاهی بیشتری روبرو باشید. در صورتی که علاقه‌مند به دریافت اطلاعات بیشتر هستید و مشتاقید اطلاعات بیشتری در خصوص زیبایی و عمل‌های مرتبط با آن به دست آورید دیگر مقاله‌های ما را مطالعه کنید قطعاً اطلاعات به‌روز و مناسبی را دریافت خواهید کرد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834