مرحله دوم تزریق چربی چه زمانی است؟

مرحله دوم تزریق چربی و ترمیم تزریق چربی

مرحله دوم تزریق چربی چه زمانی است

داشتن اندام ایده آل و صورتی جوان جز خواسته‌های اکثر افراد است. تزریق چربی یکی از راهکارهایی است که کم تهاجمی و بدون عوارض است، از همین رو محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ویژگی مهمی که در انتقال چربی وجود دارد آن است که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می‌شود و در نهایت مشکلات آلرژی را به وجود نمی‌آورد. این عمل زیبایی در دنیا از طرف‌داران زیادی برخوردار است زیرا جز عمل‌های کم خطر شناخته می‌شود. افرادی که یک‌بار تزریق چربی را انجام داده‌اند و می‌خواهند برای بار دوم اقدام کنند اطلاعات چندانی در این باره ندارند.
از این بابت که سؤال‌های زیادی در خصوص شارژ مجدد تزریق چربی وجود دارد تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله در این باره صحبت کنیم. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که تزریق چربی را یک‌بار انجام داده‌اید و یا برای بار اول می‌خواهید انجام دهید، توصیه می‌کنیم که در ادامه مطالب با ما باشد. چرا که اطلاعات بیشتری در مورد مرحله دوم تزریق چربی را دریافت می‌کنید و با آگاهی بیشتری قدم برمی‌دارید.

چه زمانی می‌توان تزریق چربی را تکرار کرد؟

هر شخصی دارای شرایط بدنی متفاوتی است که باعث می‌شود سوخت و ساز بدن در هر شخصی متغیر باشد. از همین رو نمی‌توان دفعات تزریق چربی را برای همه یکسان تعیین کرد. برخی از افراد با یک بار تزریق چربی به نتیجه دلخواه خود می‌رسند و در مقابل افرادی هستند که با یک بار نمی‌توانند نتیجه مطلوب را کسب کنند. پس نیاز است که برای بار دوم عمل تزریق چربی را انجام دهند.
البته نکته‌ای دیگر وجود دارد که در زمان تزریق چربی از اهمیت بالایی برخوردار است آن هم ناحیه درمان است. برخی از قسمت‌های بدن برای فرم دهی تنها به یک بار تزریق نیاز دارند و برخی دیگر برای گرفتن فرم مورد نظر می‌بایست چندین بار و در بازه‌های زمانی معین تزریق چربی صورت گیرد.
طبق نکات گفته شده می‌توان گفت تنها زمانی می‌توان تزریق چربی را تکرار کرد که پزشک تشخیص دهد. در واقع در جلسهٔ مشاوره‌ای که با پزشک طی خواهید کرد مشخص می‌شود آیا به تکرار مجدد تزریق چربی نیاز دارید یا خیر.
پیشنهادی که به شما داریم آن است که در انتخاب پزشک خود هوشیاری به خرج دهید و با اطمینان و آگاهی بالا وی را برگزینید. به این دلیل که پزشک معالج در نتیجه نهایی نقش مهمی دارد. در واقع تنها پزشک است که می‌تواند با تجربه و دانشی که دارد شما را به هدف خود نزدیک کنید. به طور کلی می‌توان گفت پزشک نقش بسیار مهم و حیاتی در نتیجه تزریق چربی خواهد داشت.

تزریق چربی مجدد

مدت زمان تزریق چربی مجدد

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم تزریق چربی از دسته عمل‌هایی زیبایی است که از ماندگاری بالایی برخوردار است. به همین دلیل برخی افراد نیاز به تزریق برای بار دوم ندارند اما دسته دیگری وجود دارد که برای دست یابی به نتیجه بهتر می‌بایست بار دوم تزریق چربی را تکرار کنند.
موضوع مهمی که در این میان نقش پیدا می‌کند مرتبط به مدت زمان و فاصله زمانی تزریق چربی مجدد است. قطعاً برای شما هم سؤال است که حداقل در چه فاصله زمانی می‌توان تزریق چربی را تکرار کرد تا در نهایت به هدف موردنظر نزدیک شوید. یکی از موردهایی که در تکرار تزریق چربی دارای اهمیت است آن که می‌بایست دوره نقاهت و عوارض جانبی تزریق قبلی به کلی رفع شده باشد و آثاری از آن باقی نمانده باشد.
طبق نظر پزشکان حداقل سه ماه زمان لازم است تا عوارض جانبی تزریق قبلی به کلی از بین برود و بتوان تزریق مجدد را انجام داد. در زمانی که تزریق چربی مجدد تکرار می‌شود نباید هیچ گونه تورم و التهابی وجود داشته باشد. لازم است بدانید که برخی از متخصصین این حوزه برای دست یابی به نتایج بهتر عملیات تزریق چربی را در دوره‌های مختلف و بازه‌های زمانی سه تا چهار ما انجام می‌دهند.

مدت زمان تزریق چربی مجدد
به طور کلی می‌توان گفت که سه ماه فاصله بین تزریق اول و دوم مناسب است. با این حال برخی از پزشکان درمان‌های متفاوتی دارند و طبق نظرات و دانش‌های خود پیش می‌روند. هر پزشکی می‌تواند درمان‌های مختص به خود را داشته باشد به همین دلیل است که تأکید می‌کنیم به سراغ افرادی بروید که از عملکرد آنها اطمینان دارید.

تا چند مرتبه تکرار مجدد تزریق چربی ممکن است؟

از آنجایی که تزریق چربی جز عمل‌های کم تهاجمی و بی خطر است تکرار آن هیچ گونه خطری را دنبال نمی‌کند. البته دقت کردن به توانایی بدن شخص هم از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا چربی تهیه شده در زمان تزریق از بدن فرد گرفته می‌شود به همین دلیل فرد داوطلب می‌بایست از توانایی بدنی خوبی برخوردار باشد. از طرفی امکان برداشت چربی وجود داشته باشد.
طبق مشاهدات پیش رو معمولاً تا سه مرتبه تزریق چربی برای رسیدن به هدف مورد نظر کافی است. به بیانی دیگر در اکثر عمل‌های زیبایی حداکثر مقدار موردنیاز سه مرتبه بوده است. در این میان اگر افرادی هستند که نیاز به تزریق چربی بیشتر از سه مرتبه دارند می‌بایست با پزشک خود مشورت کنند. بعد از تأیید پزشک امکان تزریق چربی بیشتر از این مقدار وجود دارد، در غیر این صورت بهتر است که از انجام آن خودداری کرد.
پیشنهاد ما به شما این است پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه خوبی برخوردار باشد و بتواند تعداد دفعات تزریق چربی را به درستی تشخیص دهد. زیرا این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است. طبق مشاهدات پیش رو در برخی از موارد به دلیل تشخیص اشتباه تعداد دفعات موردنیاز، مقداری از چربی به صورت اضافی تزریق شده و در نهایت مجبور به تخلیه آن شده اند. برای اینکه شما با چنین مواردی روبرو نشوید و بتوانید در حد موردنیاز تزریق چربی داشته باشید پزشک باتجربه‌ای را انتخاب کنید.
در ضمن فراموش نکنید که ارائه خدمات با کیفیت از بسیار با اهمیت است که این مورد هم به دانش و تجربه پزشک بازمی‌گردد. در واقع یکی از عامل‌های موفق در تزریق چربی انتخاب پزشک است که در مقاله‌های دیگر کلینیک مهرزاد به آن اشاره کرده‌ایم. برای اینکه بتوانید در انتخاب پزشک خود موفق باشید می‌بایست آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهید.

تکرار مجدد تزریق چربی

همان طور که در مقاله به آن اشاره کردیم تزریق چربی در مرتبه دوم نیاز به تشخیص پزشک دارد. در واقع پزشک با بررسی کردن نتیجه موردنظر و تزریق‌های قبل مشخص می‌کند آیا محل درمان نیاز به تزریق دوباره دارد یا خیر. از طرفی مدت زمان بین دو تزریق می‌بایست به‌گونه‌ای باشد که تمامی عوارض جانبی در مرحله قبلی رفع شده باشد. معمولاً در مدت زمان سه ماه التهاب، قرمزی، سوزش و … از بین می‌رود؛ بنابراین بعد از آن می‌توان تزریق مجدد را انجام داد.
در این مقاله سعی کردیم تمامی مطالب مرتبط با تزریق مجدد را در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی بیشتر گام بردارید. اگر نسبت به عمل زیبایی خود اطلاعات بیشتری داشته باشید بی شک با مشکلات کمتری مواجه می‌شوید. امیدواریم اطلاعات مفیدی را از این مقاله به دست آورده و پاسخ سؤال‌های خود را هم دریافت کرده باشید. فراموش نکنید که کلینیک مهرزاد در زمینه تزریق چربی دارای متخصصین باتجربه است و می‌تواند زیبایی موردنظر شما را برایتان تضمین کند. در نهایت می‌توانید نظرات، انتقادات، پرسش‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834