مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو یکی از راهکار های تقویت مو است که تاثیر بسیاری در رشد و تقویت مو دارد. مزوتراپی مو برای تقویت مو استفاده می شود و یکی از راهکار های قطعی تقویت مو بعد از کاشت مو است. در ادامه با مزوتراپی مو بیشتر اشنا می شوید.

یکی از شایع ترین مشکلات بشری که از گذشته تا اکنون وجود داشته است مشکل ریزش مو است. ریزش مو دلایل مختلفی دارد ممکن است ناشی از عوامل ژنتیکی باشد یا بیماری های مختلف در آن دخیل باشند. معمولا برای درمان از دارو های خوراکی مانند فیناستراید یا محلول موضعی ماینوکسیدیل استفاده می شود اما متاسفانه این دارو ها برای تمام افراد موثر نمی باشند و ممکن است فردی با مصرف آنها همچنان ریزش مو داشته باشد.

مزوتراپی مو یکی از بهترین روش ها برای درمان این مشکل است که در کنار درمان های دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیرات بسیار خوبی دارد.

مزوتراپی مو درمانی کم تهاجم است که شامل طیف وسیعی از درمان های تزریقی می باشد. این روش کاربرد فراوان دارد یکی از مهم ترین آنها استفاده از این مجموعه درمان ها برای ریزش مو می باشد.

این نوع درمان سبب قطع ریزش مو و رشد مجدد موها می گردد. منظور از طیف وسیعی از درمان های تزریقی ،انتقال مواد ترکیبی زیادی از قبیل عصاره های گیاهی ،دارو های مختلف، ویتامین ها ،هورمون ها ،آنزیم ها و فاکتور های رشد به داخل پوست سر می باشد که می تواند منانع از ریزش مو و طاسی گردد.

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی

مزوتراپی مو یکی از جدیدترین روش های درمانی برای جلوگیری از ریزش مو افراد به شمار می رود.معمولا افرادی که برای ریزش مو ارثی خود سراغ متخصصان پوست مو می روند پزشک در کنار دارو های موضعی و خوراکی استفاده از مزوتراپی مو را نیز توصیه می کند. اگرچه هنوز تحقیقات علمی کاملی در زمینه تاثیر مزوتراپی بر ریزش مو ارثی وجود ندارد اما تاثیرات این روش به صورت تجربی دیده شده است. ریزش مو ارثی چون درمان قطعی ندارد معمولا از این روش در کنار سایر درمان ها جهت پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرد.

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی

مزوتراپی مو بعد از کاشت مو

پس از فرایند کاشت مو عامل اصلی در سلامت گرافت های مو ،گردش خون در پوست سر شما می باشد.. بدین منظور می توان از روش مزوتراپی مو بعد از کاشت مو استفاده نمود تا گردش خون در پوست سر را بهبود ببخشد. در واقع هدف انجام مزوتراپی پس از کاشت مو را می توان بازیابی و افزایش گردش خون در پوست سر بیمار، تامین مواد مغذی و افزایش رشد فولیکول هاکه سبب تحریک لایه مزودرم و تشویق رشد مو وتولید موی جدید می شوند،دانست.

همچنین ترمیم تدریجی تعادل هورمون ها نتیجه استفاده از مزوتراپی مو بعد کاشت می تواند باشد.

افرادی که کاشت مو انجام داده اند می توانند از دوجلسه مزوتراپی نیز استفاده کنند البته در صورت ضعیف بودن فولیکول های مو تعداد جلسات مزوتراپی می تواند افزایش یابد. این روش درمانی سه ماه پس از کاشت مو قابل استفاده است.

فواید مزوتراپی مو

همانطور که قبلا گفته شد مزوتراپی مو یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ریزش مو است. به دلیل مراقبت آسان در این روش بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد مهم ترین فایده استفاده از این روش را می توان تار های مو قوی و تقویت شده و محکم دانست.

چند مورد دیگر از فواید استفاده از مزوتراپی مو عبارتند از :

  • هزینه استفاده از مزوتراپی مو برای ریزش مو از سایر درمان ها کمتر می باشد.
  • مزوتراپی کم تهاجم بوده و نیازی به استفاده از تیغ جراحی و خونریزی ندارد .
  • این روش درمانی نیازی به بیهوشی ندارد واز مزیت های خاص ان است.
  • دوره نقاهت استفاده از روش مزوتراپی بسیار کوتاه می باشد و نیازی به مراقبت طولانی مدت دیده نمی شود.
  • مزوتراپی نسبت به سایر روش‌ های درمانی، عوارض جانبی کم خطرتری دارد.

نحوه تزریق مزوتراپی مو

در کلینیک زیبایی مهرزاد مواد تزریقی در طی این روش با استفاده از سرنگ های مخصوص به نواحی مورد نظر تزریق می شوند. این کار حتما باید توسط پزشک ماهر و متخصص در این زمینه انجام شود تا نتیجه ای موفقیت آمیز به همراه داشته باشد. معمولا از سرنگ هایی با نوک بسیار نازک و ظریف تزریق زیر پوستی انجام می شود البته ممکن است برخی پزشکان از تفنگ های مخصوص مزوتراپی مو نیز استفاده نمایند. اما روش استفاده از سرنگ رایج تر است.

عوارض مزوتراپی مو چیست ؟

عوارض جانبی استفاده از روش مزوتراپی مو بسیار کم می باشد و یکی از دلایل محبوبیت استفاده از این روش همین موضوع است.با این حال استفاده از این روش نیز عوارضی دارد که عبارتند از :

به دلیل تزریق های فراوانی که در این روشوجود دارد ممکن است در برخی از بیماران واکنش های حساسیتی خاصی دیده شود .حساسیت ممکن است بلافاصله پس از تزریق دیده شود یا مدتی پس از آن نمایان گردد.

در محلول های تزریقی به سر اگر از لیسیتین استفاده گردد ممکن است سبب ایجاد تورم و التهاب در سر شود.

اگر قصد استفاده از مزوتراپی مو را دارید حتما به مراکز و کلینیک هایی مراجعه نمایید که تمام اصول بهداشتی را رعایت می کنند زیرا احتمال انتقال عفونت در این روش بسیار بالا است.

ممکن است در محل های تزریق لکه های سیاه  و کبودی دیده شود که خود به خود از بین می روند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834