چند روز بعد از کاشت مو می توان از مشروبات الکلی استفاده کرد ؟

زمان مصرف مشروبات الکلی بعد کاشت مو

چند روز بعد از کاشت مو می توان از مشروبات الکلی استفاده کرد

کاشت مو نوعی عمل زیبایی محسوب می شود که این روش زیبایی در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود و این روش کاشت میزان تهاجم کمی دارد. افرادی که از این روش برای بازیابی موهای از دست رفته  سر خود استفاده می کنند برای نتیجه گیری موفق ،علاوه بر مراجعه به کلینیک مجهز موظف می باشند مراقبت های بعد کاشت موی توصیه شده توسط پزشک را با دقت رعایت نمایند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکات مراقبتی بعد از کاشت مو ،عدم مصرف مشروبات الکلی می باشد. مصرف این مورد می تواند سبب تاثیر بد در نتیجه کاشت و ناموفق بودن عمل پیوند مو شود.

بعد از انجام عمل کاشت مو برای بهبودی سریع پیوندهای مو به فرد توصیه می شود حداقل تا ده روز از مصرف مشروبات الکلی امتناع کند زیرا می تواند به موهای پیوندی آسیب وارد نماید و زحمت پزشک و پرسنل مرکز کاشت مو را به هدر دهد.

برخی از پزشکان برای نگه داشتن فشار خون بیمار در سطح طبیعی خود به بیمار توصیه می کنند چند روز قبل از عمل پیوند مو از مصرف این نوشیدنی ها پرهیز کند.

مصرف مشوبات الکلی قبل و بلافاصله بعد از عمل کاشت مو می تواند بر بی حسی موضعی اثر گذاشته و میزان تاثیر آنتی بیوتیک های مصرفی برای عدم ابتلا به عفونت را کم کند . بدین ترتیب احتمال ایجاد عفونت در محل برداشت و کاشت مو افزایش خواهد یافت.

از دیگر دلایلی که توصیه می شود افراد انجام دهنده کاشت مو تا مدتی از مشروبات الکلی استفاده نکنند ،تاثیر این نوشیدنی ها بر خواب بیمار می باشد. معمولا مشروب سبب بی خوابی در فرد مصرف کننده می شود در نتیجه دوره نقاهت فرد طولانی شده و زخم های وارده دیرتر بهبود می یابند.

تاثیرات الکل در کاشت مو

همانطور که قبلا اشاره شد مصرف مشروبات الکلی می تواند سبب افزایش طول دوره نقاهت فرد انجام دهنده عمل کاشت مو شود. دلایل این موضوع عبارتست از :

  • الکل سبب رقیق تر شدن خون می شود: همانطور که می دانید الکل در رقیق تر شدن خون نقش دارد اتانول با تاثیر روی پلاکت ها سبب ایجاد اختلال در سیستم لخته شدن خون می شود، بدین ترتیب مصرف الکل قبل و بعد از کاشت مو سبب رقیق تر شدن خون بیمار و خونریزی در حین کاشت یا بعد از آن می شود. این خونریزی می تواند سبب آسیب جدی به فرد شده و روند بهبودی را در وی افزایش دهد.
  • الکل می تواند سبب ایجاد تورم شود : ایجاد تورم در سر از دیگر تاثیرات منفی استفاده از مشروب بعد از کاشت مو می باشد. افرادی که بعد از عمل پیوند مو از مشروب استفاده می کنند سبب ایجاد تورم در محل کاشت شده و تاثیر منفی در موفقیت کاشت خواهد داشت.
  • الکل سبب کم آبی بدن می شود: مصرف مشروبات الکلی معمولا سبب کم آبی بدن بیمار می شوند. بدین معنی که با مصرف این نوشیدنی ها کلیه فرد ادرار بیشتری تولید می کند و سبب کم آبی و خشکی پوست خواهد شد. بعد از کاشت مو اگر بدن کم آب شود می تواند به پیوند های مو آسیب وارد گردد و سبب ریزش آنها شود.

تاثیرات الکل در کاشت مو

متاسفانه برخی از افراد به نوشیدن مشروبات الکلی اعتیاد دارند. این افراد اگر تمایل به استفاده از خدمات کاشت مو داشته باشند باید دقت نمایند که جهت سلامتی خود و پیوند موفقیت آمیز مو باید حداقل از دو هفته قبل از عمل و دوهفته بعد از عمل کاشت مو از مصرف مشروبات خودداری نمایند. به جای آن می توانند از آب و سایر نوشیدنی های غیر الکلی به میزان زیاد استفاده نمایند.

مصرف مشروبات الکلی می تواند سبب آسیب های جدی به موهای کاشته شده شود از جمله آنها می توان به :

  • افزایش احتمال خونریزی در زخم های ایجاد شده حاصل از برداشت مو به روش نواری
  • بالا رفتن التهاب و درد که سبب افزایش طول دوره نقاهت نیز خواهد شد
  • روند بهبودی زخم‌ها افزایش خواهد یافت
  • کاهش درصد موفقیت نتیجه عمل زیبایی کاشت مو
  • تاثیر نامطلوب بر آنتی بیوتیک های مصرفی و افزایش احتمال ایجاد عفونت در محل برداشت و کاشت فولیکول های مو
  • احتمال نازک و ضعیف شدن فولیکول ‌های کاشته شده که می تواند سبب شکست در عمل کاشت مو شود.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834