درصد موفقیت کاشت مو چقدر است

نشانه های موفقیت کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است

امروزه کاشت مو یکی از روش‌های مؤثر برای از بین بردن طاسی و نواحی کم پشت است. این روش هر روز رواج بیشتری پیدا کرده و طرف‌داران بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند. یکی از نکات مهمی که در مورد این عمل زیبایی بیان می‌شود مرتبط با درصد موفقیت کاشت مو است. افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند با این سوال مواجه اند که درصد موفقیت کاشت مو چقدر است. تابه‌حال انجام این عمل از درصد بالایی در موفقیت بهره‌مند بوده است. عواملی که می‌تواند در موفقیت کاشت مو مؤثر واقع شود عبارت است از : بانک موی قوی، انتخاب روش مناسب، تجربه پزشک معالج و… هستند.
تقریباً اکثر افراد قبل از انتخاب روش درمانی به درصد موفقیت آن فکر می‌کنند. می‌توان گفت که این کار معقول و منطقی است و حتی در بسیاری از مواقع بسیار مهم و پر اهمیت است. در این میان می‌بایست با علت‌های عدم موفقیت کاشت مو و هم چنین علت‌های موفقیت روبرو شد تا در انتخاب و تصمیم گیری ماهرانه‌تر عمل کرد. در ادامه بیشتر در مورد علت موفقیت و عدم آن صحبت می‌کنیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

علت عدم موفقیت کاشت مو

طبق تحقیقات انجام شده تا به امروز انجام کاشت مو با درصد بالایی موفقیت‌آمیز بوده است. البته در این میان درصدی از عمل‌های زیبایی مرتبط با کاشت مو با عدم موفقیت روبرو شده‌اند. از این رو افراد دلایل شکست را بررسی کرده و سعی در ترمیم آن داشته‌اند. لازم است بدانید همه عوامل مانند سن، پزشک معالج، علل ریزش مو، ناحیه کاشت مو در عدم موفقیت و هم چنین درصد موفقیت سهیم بوده‌اند. موارد جزئی دیگری مانند استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی و حتی گاهی جنسیت در این امر دخیل بوده.
عوامل زیادی هستند که می‌تواند در عدم موفقیت کاشت مو تأثیرپذیر باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  • عدم مهارت و تجربه پزشک و هم چنین مکان جراحی (البته این عامل گاهی تا یک سال برای بیمار زمان می‌برد تا ثابت شود کاشت مو با موفقیت یا عدم موفقیت روبرو می‌شود)
  • تعداد گرافتهای مو و ناحیه مورد نظر برای کاشت
  • خدمات و دستگاه‌های ارائه کننده کاشت مو در کلینیک
  • انتخاب روش مناسب برای کاشت مو متناسب با شرایط بیمار
  • ضخامت مو در منطقه اهدا کننده و متناسب بودن آن با منطقه موردنظر که نقش مهمی در موفقیت و عدم موفقیت کاشت مو دارد
  • میزان تراکم موهای کاشت شده
  • میزان سن و هم چنین شرایط جسمی بدن فرد
  • مراقبت‌ها و رعایت‌های بعد از انجام عمل کاشت مو
  • تقویت‌های لازم بعد از انجام عمل کاشت مو

 

نگرانی بیمار از انجام عمل کاشت مو

زمانی که بیمار به کلینیک مراجعه می‌کند در اولین فرصت از پزشک معالج خود می‌پرسد که چه میزان انجام عمل برای وی موفقیت‌آمیز خواهد بود. پزشک با در نظر گرفتن شرایط بررسی می‌کند کدام یک از روش‌ها می‌تواند برای بیمار مناسب باشد. سپس بالاترین میزان که در روش موردنظر وجود دارد را اعلام می‌کند. از این طریق بیمار قبل از انجام عمل با شرایط و نتایج آشنایی پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا مایل به انجام آن است یا خیر.
بسیاری از روش‌های کاشت مو که در گذشته رونق زیادی داشته است، امروزه کاملاً بی استفاده هستند. زیرا در کنار درصد موفقیت بالایی که داشته‌اند خطرات زیادی را شامل می‌شدند. از این رو پزشکان استفاده نکردن از آن را ترجیح داده‌اند. البته که روش‌های جدیدی خلق شده است که در کنار درصد بالای موفقیت از خطرات پایینی برخوردار است.

نشانه‌های کاشت مو موفق

برای رسیدن به کاشت مو موفق می‌بایست نکات زیادی رعایت شود. این نکات شامل رعایت‌ها و مراقبت‌های بعد از کاشت مو، نحوه صحیح خوابیدن، دست نزدن به دلمه‌های ایجاد شده و … است. در صورت رعایت کردن این موارد احتمال موفقیت‌آمیز بودن عمل بیشتر می‌شود.
هر روش درمانی برای رسیدن به نتیجه نهایی دارای مقدار مشخصی است. به همین دلیل نمی‌توان برای همه روش‌ها زمان مشخصی را تعیین کرد.

به طور کلی طبق شواهد و تحقیقات انجام شده بعد از یک سال به خوبی می‌توانید نتیجه کاشت مو را مشاهده کنید. شاید در ماه‌های چهارم و پنجم هم به این نتایج دست یابید اما امکان تغییر آن شرایط نیز وجود خواهد داشت. به همین خاطر اگر متقاضی انجام این روش برای از بین بردن طاسی و کم پشتی موهایتان هستید می‌بایست از صبر زیادی برخوردار باشید. زیرا گاهی تا یک سال زمان نیاز است تا نتیجه نهایی کاشت مشخص شود.

نشانه‌های کاشت مو موفق

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درباره عوامل و شرایط عدم موفقیت کاشت مو صحبت کنیم. هم چنین با ذکر برخی موارد مانند مراقبت‌های بعد از انجام عمل، انتخاب پزشک، انتخاب روش مناسب با شرایط بدنی و … سعی کردیم به شما عزیزان بگوییم که توجه بیشتری داشته باشید تا نتایج بهتری را دریافت کنید. اگر مشتاق به دیدن نتایج کاشت مو هستید گاهی می‌بایست چیزی حدود یک سال صبر کنید؛ بنابراین برای انجام این روش درمانی باید صبر زیادی داشته باشید و در عین حال مراقبت‌های لازم را مورد توجه قرار دهید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834