نواحی تزریق بوتاکس کجاست

نواحی تزریق بوتاکس

نواحی تزریق بوتاکس کجاست

این روز ها کمتر کسی شاید باشد که کلمه تزریق بوتاکس را نشنیده باشد و از فواید و عوارض آن آگاهی نداشته باشد. البته بیشتر افراد  استفاده از بوتاکس را برای موارد زیبایی می دانند اما واقعیت چیزی فراتر از این حرف هاست. بوتاکس علاوه بر زیبایی در موارد درمان انواع بیماری ها و مشکلات جسمی نیز کاربرد دارد.

در این مبحث قصد داریم در مورد کاربرد بوتاکس برای زیبایی و جوانسازی پوست و نواحی تزریق بوتاکس را بدانیم.  با ما همراه شوید.

همه افراد بخصوص خانم ها در مورد زیبایی صورت خود حساسیت ویژه ای دارند و همواره در فکر افزایش کیفیت آن هستند. با افزایش سن و در طول عمر به دلایل مختلف پوست افراد دچار چین و چروک و مشکلات فراوان دیگر می شود. یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن این موارد استفاده از تزریق بوتاکس می باشد.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس ترکیب ایجاد شده از یک نوع باکتری می باشد و از سمی به نام بوتولینوم ساخته شده است. این ترکیب پس از تزریق به منطقه ای خاص از بدن ،به گیرنده های موجود در عضلات متصل و سپس بر اعصاب تاثیر می گذارد.

در واقع بوتاکس سم آماده باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم می باشد.

ترکیب بوتاکس اغلب برای از بین بردن چین و چروک پیشانی و بین دو ابرو به این ناحیه از بدن تزریق می گردد.

بوتاکس پیشانی از روش های معروف در از بین بردن چین و چروک صورت و اخم می باشد .همچنین جهت رفع چین چروک اطراف چشم و دیگر نواحی صورت نیز ممکن است از این ترکیب استفاده گردد.

بوتاکس چیست

بوتاکس از طریق تزریق زیر پوستی وارد بدن می گردد و در محل مورد نظر سبب فلجی عضلات انقباضی می گردد. پس از تزریق این ترکیب جذب عضلات ناحیه مورد نظر شده و در طول زمان از آزاد شدن ماده ای که سبب انقباض عضلات می شود ،پیشگیری می کند.

بدین گونه چین و چروک ها تا مدتی از صورت فرد بیمار محو می گردند. کارایی این روش بخصوص در مورد چین و چروک های سطحی بیشتر می باشد و فرد از داشتن صورتی صاف و جذاب ،لذت خواهد برد. برای تزریق بوتاکس باید به مراکز زیبایی معتبر و به سراغ پزشکی با مهارت و تجربه بالا بروید تا مشکلی پس تزریق برایتان پیش نیاید.

فلج کردن عضلات بدن و جلوگیری از انقباضات آن از جمله مهم ترین مزایای استفاده از این روش می باشد از دیگر مزایای بوتاکس می توان به زیبایی و جوانی پوست ،کاهش سردرد های میگرنی با تزریق بوتاکس پیشانی، پیشگیری از تزریق بیش از حد ،درمان بزرگی غده پروستات در آقایان اشاره نمود.

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس عوارضی بسیار کم برای بدن دارد و بیشتر این عوارض را می توان با مراجعه به پزشکی ماهر و متخصص از بروز آن جلوگیری نمود.

عوارض محدود بوتاکس عبارتند از :

درد و تورم

معمولا پس از هر روش زیبایی فرد دچار قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر می شود این عارضه می تواند خفیف یا جدی باشد و در طی چند وقت به صورت خود به خود بهبود یابد.

شدت ایجاد تورم و قرمزی به میزان بوتاکس تزریق شده و ضخامت سر سوزن تزریقی بستگی دارد. معمولا استفاده از کمپرس آب یخ را برای کاهش این عارضه توصیه می کنند. در صورتی که در مدت بهبودی این علائم کاهش نیافت بهتر است پزشک معالج را مطلع سازید.

درد

درد پس از بوتاکس طبیعی است ومعمولا میزان احساس آن به آستانه تحمل فرد بیمار بستگی دارد. پزشکان توصیه می کنند جهت کاهش درد ناشی از بوتاکس ،بیمار یک ساعت قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی مهرزاد از استامینوفن استفاده نماید.

همچنین پزشک ممکن است از داروهای بی حس کننده یا کمپرس یخ برای کاهش درد در حین تزریق استفاده نماید.

سردرد و حالت تهوع

اکثر افرادی که بوتاکس انجام می دهند از سردرد و حالت تهوع بعد از آن شکایت می کنند. این حالات ممکن است سه تا چهار ساعت و یا حتی سه یا چهار روز بعد از عمل تزریق باقی بمانند.

کبودی

در زمان تزریق بوتاکس عروق خونی ناحیه مورد نظر دچار آسیب شده و محل تزریق شده کبود می شود . این عارضه زمانی ایجاد می شود که پزشک غیر ماهر و کم تجربه باشد و محل دقیق عروق خونی را نتواند شناسایی کند.

بوتاکس برای چه نواحی استفاده می شود ؟

بوتاکس علاوه بر پیشانی در مناطق دیگر صورت نیز تزریق می شود مناطقی از قبیل :

بوتاکس برای چه نواحی استفاده می شود

تزریق بوتاکس درخطوط اخم بین دو ابرو

با افزایش سن چین هایی عمودی در ناحیه بین دو ابرو پدیدار می شوند که بسیار آزاردهنده  می باشند و سبب ایجاد ظاهری عصبانی و خسته در فرد می شوند.

بوسیله تزریق بوتاکس می توان این خطوط  سطحی را صاف کرد و جوانی و زیبایی را به بیمار بازگرداند. اما اگر خطوط عمقی باشند تنها با استفاده از تزریق بوتاکس از بین نمی روند و باید ترکیبی از بوتاکس و تزریق چربی برای این ناحیه انجام داد.

تزریق بوتاکس در چروک بالای بینی

این خطوط معمولا در زمان جمع و منقبض کردن بینی ایجاد می شوند. مثلا زمانی که فرد بو می کند یا چیزی می خورد. با تزریق بوتاکس در دوطرف بینی می توان این چروک را کاهش داد.

تزریق بوتاکس در ابرو ها

با تزریق بوتاکس در ابرو می توان موقعیت مناسب تری به ابروها در چهره ایجاد کرد. در افرادی که چین و چروک و افتادگی پوست سبب پایین آمدن ابروها شده است بهترین روش برای بازگردانی زیبایی جوانی استفاده از این روش می باشد.

تزریق بوتاکس در چروک اطراف چشم

با افزایش سن و دلایل طبیعی چین و چروک های ریز در قسمت بیرونی چشم ها ایجاد می شود. این چین ها ظاهر فرد را پیر و کسل نشان می دهد تزریق بوتاکس در کاهش این چین و چروک ها موثر می باشد.

تزریق بوتاکس در چین و چروک لب ها

از نشانه های افزایش سن ایجاد چین و چروک ریز در دور لب ها می باشد. از روش های رفع این مشکل تزریق بوتاکس است. البته متخصصان استفاده از آن را زیاد توصیه نمی کنند.

تزریق بوتاکس در چانه

برخی مواقع چروک هایی در چانه ایجاد می شود که می تواند دلایل مختلفی داشته باشند مانند ریزش استخوان ،قرار گیری زیاد در معرض نور خورشید و افزایش سن و . . . این عارضه می تواند منجر به چین و چروک در چانه ، کم رنگی  و انعطاف کم دراین ناحیه گردد. بوتاکس تاحدودی می تواند از این مشکلات پیشگیری نماید.

تزریق بوتاکس در فک و گردن

به دلایل ژنتیکی و یا افزایش سن در برخی از افراد چین و چروک هایی در گردن و فک ایجاد می گردد که ظاهری ناخوشایند برای فرد دارد .با تزریق بوتاکس می توان این مشکل را تا حدودی برطرف نمود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834