هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی نوین و کاربردی برای جوانسازی صورت است که تاثیر بسیاری بر روی زیبایی افراد دارد. هایفوتراپی می تواند چین و چروک صورت را رفع کند و موجب لیفت صورت شود.

افزایش سن و پیری جز مواردی است که برای همه پیش می‌آید و راهی برای به تعویق انداختن آن وجود ندارد. با افزایش سن، پوست ما کیفیت جوانی را از دست می‌دهد و به‌مرورزمان چین‌وچروک‌هایی در آن به وجود می‌آید. خوشبختانه دانشمندان توانسته‌اند راه‌هایی برای جوان‌سازی پوست پیدا کنند که باعث می‌شود پوست بعضی از شادابی که در جوانی داشته است را بازگرداند. هایفوتراپی یکی از روش‌های رایج، معتبر و ایمن است که طرف‌داران زیادی دارد، اگر علاقه‌مندید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری را به دست آورید تا انتهای مقاله با ما باشید.

در ابتدا لازم است بدانید هایفو به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است که در حال بهترین روش برای سفت کردن و جوان‌سازی پوست است. هایفوتراپی کاملاً بی درد است و جز تکنیک‌های تهاجمی محسوب نمی‌شود. در این روش از امواج فراصوت استفاده می شود

تا بتوانند بر روی صورت اقدامات مربوط به لیفت را انجام دهند. اگر دقت کرده باشید یا اطلاعاتی را داشته باشید، آگاهید که از این امواج در سونوگرافی هم استفاده می‌شود منتها در هایفو این امواج را به بخشی از صورت وارد کردن و انرژی را به آن منتقل می‌کنند و در نهایت باعث تحریک رشته‌های کلاژن می‌شود.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چرا سودمند است؟

هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای لیفت ابرو مورد تأیید قرار گرفته است. در سال‌های بعد استفاده از این امواج به‌منظور بهبود وضعیت خطوط چین و چروک ناحیه گردن و بالای سینه مورد استفاده قرار گرفت. طبق شواهد و تحقیقاتی که انجام شده است هایفوتراپی هیچ گونه ضرر و زیانی ندارد و از طرفی بسیار کم‌خطرتر است عمل‌های زیبایی به شمار می‌آید.

ناگفته نماند که قبل از تأیید شدن توسط سازمان غذا و دارو هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی مورد استفاده قرار می‌گرفته که بعد از آن به منظور استفاده در درمان‌های زیبایی مورد استفاده قرار گرفت.

هرچند که به صورت مکرر در حال انجام آزمایش بر روی هایفوتراپی هستند اما هنوز هیچ گونه معایب و ضرری را شناسایی نکرده‌اند. طبق پژوهش‌های انجام شده این روش می‌تواند برای لیفت صورت و بهبود وضعیت چین و چروک بسیار مناسب باشد.

فواید هایفوتراپی

هایفوتراپی برای بهبود پیری پوست و هم چنین به عنوان اکسیر جوانی بسیار مناسب است. این روش سال هاست که به عنوان یک روش درمانی سریع، ایمن و معتبر شناخته است و از طرفی فرد نیاز به دورههای استراحت طولانی نخواهد داشت. همان طور که در قسمت های دیگر این مقاله به آن اشاره کردیم این روش دارای ضرر و زیان های بسیار کمی است. در ادامه به سه مزایا اصلی این روش درمانی اشاره می کنیم.

معمولاً بعد از جلسه درمانی مراجعه کننده سفت شدن پوست و لیفت را کاملاً احساس کرده و آن را مشاهده می‌کند. البته لازم است بدانید که نتایج نهایی بین ۶ تا ۱۲ هفته بعد از جلسه درمان مشاهده خواهد شد. از طرفی نتایج هایفوتراپی تقریباً طولانی است و به مدت ۱ سال آثاری از آن باقی خواهد ماند.

تعداد جلسات موردنیاز برای درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست برای هر شخص متفاوت است، افرادی هستند که تنها به یک جلسه نیاز دارند تا به نتیجه دلخواه دست یابند. برای برخی از افراد دو جلسه با فاصله شش ماه از جمله برنامه‌های مناسب برای حفظ جوانی پوست است.

فواید هایفوتراپی

دیگر فایده هایفوتراپی انعطاف پذیری بالای آن است که به علت محدود بودن عوارض این روش درمانی برای اکثر قسمت‌های بدن و صورت مانند پلک و دیگر نقاط حساس هم استفاده کرد. از کاربردهای مهم هایفوتراپی می‌توان به رفع ورم پلک‌ها، شکستن چربی‌های بدن، رفع غبغب و افتادگی گردن و … اشاره کرد.

هایفوتراپی برای چه افرادی سودمند است؟

طبق تحقیقات انجام شده هایفوتراپی می‌تواند برای افراد ۳۰ تا ۷۵ سال مناسب باشد زیر در آن سن افراد دچار شل‌شدگی پوست هستند. امکان دارد شل‌شدگی پوست آنها خفیف تا متوسط باشد به هر صورت با استفاده از این امواج می‌توان روند پیری را به تأخیر انداخت.

در واقع می‌توان گفت که هدف اصلی از هایفوتراپی به تعویق انداختن پیری پوست است، به همین دلیل افرادی که در سن ۲۵ هستند می‌توانند از این روش استفاده کرده تا از پیری پوست خود جلوگیری کنند. طبق مشاهدات پیش رو افرادی که از سن کمتر این درمان را آغاز می‌کنند و نتایج بهتری را دریافت می‌کنند.

 

دسته دیگر از افرادی که هایفوتراپی می‌تواند برای آنها مفید واقع شود افرادی هستند که به طور مداوم در معرض نور خورشید هستند و پوستشان دچار آسیب‌هایی ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض خورشید است. این افراد می‌توانند با چند جلسه درمانی به بهبود پوست خود کمک بسیاری کنند.

توجه داشته باشید افرادی که در سن بالا دچار شل‌شدگی پوست در ناحیه گردن هستند معمولاً مناسب برای انجام چنین درمان‌هایی نیستند و می‌بایست جراحی‌های زیبایی را انجام دهند. از طرفی این درمان برای افرادی که دارای عفونت، آکنه‌های کیستی، ایمپلنت‌های فلزی و زخم در ناحیه درمان هستند مناسب نیست. در غیر این صورت بقیه افراد می‌توانند برای جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست از آن استفاده کنند و به بهبود پوست خود کمک زیادی کنند.

تفاوت هایفوتراپی و آر اف

همان طور که در این مقاله به آن اشاره کردیم روش هایفوتراپی یکی از روش‌های نوین برای جوان‌سازی پوست است که به منظور لیفت صورت در یک جلسه درمانی به صورت سرپایی انجام می‌شود. در مقابل آر اف که جلسات درمانی آن تدریجی است و در چند جلسه انجام می‌شود. هر دو این روش‌ها شباهت‌هایی با یکدیگر دارند که قبل از انتخاب هر یک باید به طور کامل آنها را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید کدام ‌یک می‌تواند برای شما مناسب باشد.

تفاوت هایفوتراپی و آر اف

به این نکته نیز می‌بایست توجه کنید که امواج به کار رفته در روش آر اف عوارض بیشتری نسبت به هایفوتراپی دارد که ممکن است حساسیت بیشتری برای پوست ایجاد کند. به طور کلی هر دو دارای تورم یا التهاب بعد از جلسات درمانی هستند اما میزان آنها بستگی به نوع پوست و دیگر موارد دارد.

پس قبل از اینکه روش مناسب خود را انتخاب کنید ابتدا تمامی ویژگی‌های هر یک را مورد برسی قرار دهید تا دریابید کدام یک می‌تواند برای شما مناسب واقع شود.

عوارض هایفوتراپی

همان طور که در قسمت‌های فوق به آن اشاره کردیم بر روی این روش درمانی تحقیقات زیادی انجام شده است اما هیچ گونه ضرر و زیانی دیده نشده است. بعد از جلسه درمانی پوست ممکن است دچار التهاب و قرمزی شود که بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه کاملاً از بین می‌رود. البته برخی از افراد هم هستند که سوزن‌سوزن شدن و تورم و حساسیت را در این روش درمانی لمس می‌کنند اما همگی قابل‌درمان هستند و کاملاً طبیعی است.

پس همان طور که متوجه شده اید تنها عوارض ان قرمز شدن پوست برای مدت کوتاهی خواهد بود و این مورد کاملا طبیعی است زیرا در هر روش زیبایی این موارد وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در این مقاله به طور کامل درباره هایفوتراپی صحبت کردیم و از دیدگاه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دادیم. اگر فکر می‌کنید توضیحاتی را از دست داده‌ایم و یا درباره آن صحبت نشده حتماً در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید تا پاسخ سؤال شما عزیزان را در اولین موقعیت بدهیم. در ضمن فراموش نکنید که انتخاب کلینیک و پزشک خوب یکی از موارد اساسی و مهم در جوان‌سازی پوست محسوب می‌شود. پس سعی کنید کلینیک معتبر و پزشم باتجربه‌ای را برای این کار انتخاب کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02126204798