مقایسه قیمت و هزینه تزریق چربی با پروتز؟

هزینه تزریق چربی بیشتر است یا پروتز

مقایسه قیمت و هزینه تزریق چربی با پروتز

با افزایش سن و ایجاد چین و چروک در صورت افراد به دنبال روش های برای بازیابی جوانی و زیبایی خود می گردند. تزریق چربی و پروتز دو مورد از روش های موثر در این زمینه است و بسیار پرطرفدار می باشند. تزریق چربی و پروتز سبب از بین رفتن چین و چروک موجود در پوست و پرکردن تورفتگی های موجود در اندام های مختلف بدن می شوند. در حال حاضر استفاده از این دو روش  زیبایی در ایران و در کلینیک زیبایی مهرزاد بسیار رایج شده است و برای اندام های مختلف بدن از آنها استفاده می کنند.

بحث هزینه یکی از دغدغه های اصلی عمل های زیبایی به حساب می آید. در زمان انتخاب روش مناسب سوالی که برای فرد پیش می آید می تواند این مورد باشد که هزینه تزریق چربی بیشتر است یا پروتز؟

هزینه استفاده از این دو روش در مناطق مختلف بدن می تواند متفاوت باشد و برای تصمیم گیری نهایی پیشنهاد می کنیم حتما با پزشک متخصص در کلینیک زیبایی مهرزاد مشاوره کنید. با توجه به بررسی های انجام شده هزینه انجام پروتز از هزینه تزریق چربی بیشتر است زیرا چربی از بدن خود فرد برداشت می شود و هزینه ساخت و خرید ندارد اما پروتز ماده خارجی می باشد در نتیجه افراد استفاده کننده باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند.

پروتز برای کدام قسمت مناسب است ؟

در گذشته پروتز به اندام های مصنوعی گفته می شود که برای افراد دارای نقص عضو به کار می رود و می تواند جایگزینی مناسب برای اندام های از دست رفته بدن باشد. در واقع برای افرادی که نقص عضو دارند می توان از این روش جراحی زیبایی استفاده نمود و جوانی و زیبایی را برای وی فراهم کرد. برای بازیابی نقاط مختلف بدن می توان از پروتز استفاده نمود یکی از موارد استفاده از پروتز های زیبایی بازسازی و زیباسازی سینه ها می باشد. برای جوانسازی و زیبایی سینه تنها می توان از پروتز استفاده نمود بدین صورت که با بررسی مشکلات موجود پروتز  (سیلیکونی یا آب نمکی ) هم سایز سینه ساخته شده و طی عمل جراحی در ناحیه سینه فرد کار گذاشته می شود.

پس از انجام عمل سینه به مدت ۲ تا ۳ هفته متورم می شود و بعد از گذشت این مدت شکل زیبا و اصلی بعد از جراحی نمایان می گردد. همچنین از پروتزهای محرک برای نقص عضو اندام هایی مانند بازو ،پا ،فک  استفاده می شود. دقت نمایید که از پروتز نمی توان برای نقط مختلف بدن استفاده نمود ولی برای سینه مناسب ترین گزینه استفاده از پروتز می باشد.

پروتز برای کدام قسمت مناسب است

تزریق چربی برای کدام قسمت مناسب است ؟

زمانی پوست فرد به دلایل مختلف مانند ژنتیک، افزایش سن یا مراقبت های نادرست دچار خشکی و چین و چروک می شود یا اندام های مختلف بدن تقارن مناسب را نداشته باشند یکی از روش های رایج برای درمان استفاده از تزریق چربی می باشد. در این فرایند چربی مورد نیاز از بدن خود فرد برداشت می شود و پس از خالص سازی با تکنیک های ویژه ای به اندام های مربوطه انتقال داده می شود. چربی ها معمولا از نواحی مانند شکم و پهلو یا قسمت بالای ران که چربی سفت دارند برداشت می گردد. در ادامه مناطقی از بدن که برای تزریق چربی مناسب هستند ذکر می کنیم :

 • تزریق چربی به صورت :

یکی از نواحی اصلی بدن که در آن تزریق چربی انجام می شود صورت است . در تزریق چربی صورت چربی های خالص سازی شده به نقاط مختلف صورت انتقال داده می شوند و سبب افزایش زیبایی و جوانی در افراد می گردند .

 • تزریق چربی به گونه :

از نقاط اصلی صورت که در زیبایی سهم زیادی دارد گونه ها می باشند با تزریق چربی به گونه و زاویه دارکردن صورت می توان سبب افزایش زیبایی و در نتیجه افزایش اعتماد بنفس در افراد شد.

 • تزریق چربی زیر چشم :

افرادی که با چین و چروک زیر چشم و سیاهی و کبودی زیر چشم دست و پنجه نرم می کنند یکی از گزینه های بسیار موفق برای درمانشان استفاده از روش تزریق چربی زیر چشم می باشد. این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و نتیجه ای موفقیت آمیز به همراه دارد.

 • تزریق چربی به باسن :

افراد بسیاری هستند که با وجود بدنی متناسب و اندامی زیبا باسنی بسیار کوچک و نامتقارن دارند بهترین و ارزانترین روش برای این افراد استفاده از تزریق چربی می باشد.با تزریق چربی های برداشت شده از نواحی شکم و پهلو می توان باسنی متناسب و زیبا ایجاد نمود.

فواید تزریق چربی

تزریق چربی علاوه بر استفاده به عنوان فیلر ،حاوی سلولهای بازسازی کننده ای نیز می باشد که گردش خون را بهبود می بخشند.بزرگترین فایده و مزیت استفاده از تزریق چربی تهاجمی نبودن آن است به دلیل برداشت چربی از بدن خود فرد ،بدن هیچ گونه واکنشی نسبت به تزریق آن از خود نشان نمی دهد.در ادامه چند مورد دیگر از فواید تزریق چربی را مشاهده می کنید :

 •  جوانسازی و زیباسازی پوست و اندام های مختلف بدن
 • اصلاح ناهنجاری ها وبی نظمی های سطحی لیپوساکشن
 • اصلاح بدشکلی ها و نامتقارنی اندام های مختلف بدن
 • نتایج حاصل از انتقال بسیار طبیعی و ماندگار و ایمن دیده می شود.
 • هزینه پایین تر نسبت به سایر روش های جایگزین ( به دلیل استفاده از چربی بدن خود فرد )
 • عمل زیبایی تزریق چربی سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی و بستری در بیمارستان ندارد.

فواید پروتز

همانطور که قبلا گفته شد پروتز جایگزینی مناسب برای اندام های از دست رفته بدن می باشد و با استفاده از این وسایل دست ساز زیبایی و جوانی را به شخص هدیه داد. از پروتز های متحرک برای اندام های مختلف بدن می توان استفاده نمود همچنین برای زیبایی سینه و باسن نیز می توان از پروتز های زیبایی استفاده کرد. در ادامه چند مورد از مزایا و فواید پروتز را بیان می کنیم :

 •  برجسته و حجیم کردن اندام های مختلف بدن مانند سینه و باسن
 • افزایش اعتماد بنفس و جذابیت ظاهری
 • ایجاد تعادی و افزایش زیبایی اندام های بد
 •  جایگزینی مناسب برای اندام های از دست رفته یا ناقص بدن

هزینه استفاده از پروتز ( به دلیل استفاده از شی خارجی ) نسبت به استفاده از تزریق چربی بیشتر است با این حال از هر دو روش برای زیبایی و تناسب اندام های مختلف بدن استفاده می کنند. همچنین برای بازسازی و زیبایی سینه ها پیشنهاد می شود از پروتز سینه استفاده شود.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834