هزینه کاشت مو به روش fut چگونه محاسبه می شود

هزینه کاشت مو fut

هزینه کاشت مو به روش fut چگونه محاسبه می شود

کاشت مو با توجه به شرایط فرد به روش های گوناگونی انجام می شود که یکی از معروف ترین و موثرترین این روش ها، کاشت مو به روش fut می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه کاشت مو به روش fut اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم با ما همراه شوید.

تنها روش درمانی موثر و قطعی برای جایگزینی موهای از دست رفته سر  استفاده از روش کاشت مو می باشد. این روش جز عمل های زیبایی به حساب می رود و بیمه هیچ گونه تعهدی در قبال افرادی که عمل کاشت مو انجام می دهند را نمی پذیرد بنابرین از مشکلات اصلی افرادی که تمایل به استفاده از این روش درمانی را دارند ،بحث هزینه کاشت مو می باشد که همه هزینه را خود فرد باید پرداخت نماید.

هزینه کاشت مو به روش fut چقدر است ؟

کاشت مو به روش  fut  روشی پیشرفته برای کاشت مو محسوب می گردد. در این روش که به کاشت فولیکولی مو نیز معروف است شیوه جدیدی مورد استفاده قرار می گیرد و الگوی طبیعی مو کاشت می گردد در نتیجه برای افرادی که منطقه وسیعی از سرشان بدون مو است مفید خواهد بود.

هزینه کاشت مو با استفاده از این  روش نسبت به سایر روش ها بسیار پایینتر است. در طی این روش گرافت های مورد نیاز برای کاشت به صورت یکجا برداشت می شوند به همین دلیل مدت زمان کمتری برای کاشت مو مورد نیاز است و جراح سرعت عمل بالاتری در این روش خواهد داشت ،در نتیجه میزان هزینه کاشت مو نیز کمتر خواهد شد.

معمولا کلینیک های زیبایی و کاشت مو اطلاعات دقیقی از هزینه کاشت مو  به روش  fut را در اختیار افرادی که جهت مشاوره تماس گرفته اند قرار نمی دهند و اعلام بررآورد هزینه کاشت مو را به بعد از یک جلسه مراجعه حضوری موکول می کنند اما به صورت میانگین می توان گفت هزینه کاشت مو هر گرافت در  روش  fut مبلغی ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ هزار تعیین می گردد.

مشاوران کلینیک زیبایی مهرزاد اطلاعات کاملی را علاوه بر هزینه کاشت مو به روش fut اطلاعات واضحی را درباره نحوه کاشت و مراقبت های بعد از کاشت مو ارائه می دهند.

افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند باید توجه کنند که فریب قیمت پایین کاشت مو در برخی مراکز را نخورند. زیرا برخی از مراکز زیبایی با محیطی غیر بهداشتی و غیر استاندارد و با کادر درمانی غیر مجرب  اقدام به کاشت مو با قیمت پایین می کنند که می تواند سلامتی فرد را به خطر بیاندازد.

هزینه کاشت مو به روش fut چقدر است

هزینه کاشت مو به روش fut به چه عواملی بستگی دارد ؟

در تعیین هزینه کاشت مو به روش fut  عوامل مختلفی می تواند تاثیرگذار باشد. با توجه به این موضوع نمی توان بدون بررسی و در نظر گرفتن دلایل برآورد مشخصی از میزان هزینه کاشت در این روش را داشت . در ادامه چند مورد از عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت مو به روش fut  را ذکر خواهیم کرد :

روش کاشت مو

مهم ترین عامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت مو ،روشی است که کاشت مو انجام می شود. برای کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط هر فرد پزشک یکی از روش ها را انتخاب می نماید. برای انجام برخی روش ها از جمله کاشت مو به روش  fut  از دستگاه مخصوص استفاده می گردد. برعکس در روش های دیگر از جمله  کاشت مو به روش fit  جهت برداشتن گرافت های مو از پانج های دستی استفاده می گردد و فرایند برداشت با استفاده از دست می باشد. با توجه به اینکه در روش مورد نظر فرایند برداشت با استفاده از دستگاه های مخصوص می شود در نتیجه هزینه بالاتری نیز نسبت به سایر روش ها خواهد داشت.

وسعت منطقه خالی سر و تعداد گرافت های مورد نیاز

هر قدر وسعت منطقه خالی سر بیشتر باشد در نتیجه تعداد گرافت های بیشتری نیاز خواهد بود تا در مناطق خالی کاشت شود در نتیجه فرایند کاشت طولانی تر بوده و وقت ،انرژی ومواد مصرفی بیشتری نیز مورد نیاز خواهد بوددر نتیجه  هزینه کاشت مو نیز افزایش خواهد یافت.

هزینه کاشت مو به روش fut به چه عواملی بستگی دارد ؟

منطقه جغرافیایی کلینیک

هزینه کاشت مو به روش fut  در کشورها،شهر ها و نقاط مختلف باهمدیگر متفاوت می باشد. افرادی که این عمل زیبایی را انجام داده یا به دنبال انجام آن می باشند با این واقعیت تلخ روبرو شده اند که هزینه کاشت مو در مناطق مختلف جغرافیایی با همدیگر متفاوت می باشد . مثلا  هزینه فوق در کلینیک های موجود در نقاط مرفه نشین پایتخت با کلینیک های موجود در سایر نقاط تهران بسیار فرق دارد. برخی از روش ها نیز به دلیل گران قیمت بودن تجهیزات مورد استفاده در آن فقط در کلینیک های خاصی که توان خرید این تجهیزات را دارند انجام می شود.

کلینیک مورد نظر برای کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش fut  در کلینیک های مختلف نیز می تواند متفاوت باشد. کلینیک های با توجه به منطقه جغرافیایی که قرار دارند ،تجهیزات مورد استفاده در آنها ،میزان بهداشتی و استاندارد بودن محیط و . . . هزینه کاش متفاوتی را خواهند داشت.

دستمزد جراح

میزان مهارت و تجربه جراح یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت مو می باشد .مهارت و تجربه بالای جراح علاوه بر افزایش هزینه به افزایش موفقیت در عمل نیز می تواند منجر شود.

هزینه و نتیجه دهی کاشت fit بهتر است یا روش fut ؟

همانطور که قبلا گفته شد در کاشت مو به روش fut  به دلیل برداشت یکجا گرافت های مویرد نیاز میزان هزینه و انرژی مصرفی پایینتر از سایر روش ها مانند fit می باشد. اما این روش نیز معایب خاص خود را دارد از جمله می توان به زخم ایجاد شده در بانک موی فرد و خونریزی ناشی از آن اشاره نمود که در روش های دیگر مانند روش fit دیده نمی شود.

در روش fit گرافت های مورد نیاز به صورت تک واحدی  از بانک موی فرد برداشت می شود که هیچ گونه آسیبی به پوست فرد وارد نمی سازد. اما به دلیل زمانبر بودن و استخراج تک تک گرافت ها هزینه بیشتری برای کاشت با استفاده از این روش مورد نیاز است.

در نتیجه می توان گفت  از روش fut  اغلب در موارد خاص مانند افراد دارای بانک موی خوب و مناسب استفاده می گردد اما روش fit  در حال حاضر بهترین و کارآمد ترین روش برای انجام کاشت مو می باشد. برای اطلاعات بیشتر از تفاوت کاشت مو fit و fut می توانید به مقاله مربوط در کلینیک مهرزاد را مطالعه کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834