هزینه کاشت مو چقدر است

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است

افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند با این سوال مواجه اند که هزینه کاشت مو چقدر است و چه عواملی بر روی هزینه کاشت مو موثر است. اگر می خواهید اطلاعات کافی در خصوص هزینه کاشت مو داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ریزش مو یکی از اتفاقات ناخوشایند در طول زندگی هر فردی می تواند باشد. این ریزش ممکن است در برخی از افراد به قدری شدید باشد که سبب طاسی یک قسمت از سر شود که معمولا امروزه این مشکل هم در آقایان و هم خانم ها دیده می شود.

ریزش مو علاوه بر کاهش زیبایی سبب از بین رفتن و تضعیف اعتماد بنفس نیز خواهد شد. تنها روش درمان قطعی موهای از دست رفته کاشت مو می باشد. کاشت مو نوعی عمل زیبایی است که در چند دهه اخیر رواج بیشتری پیدا کرده است و افراد زیادی تمایل به انجام آن پیدا کرده اند.

یکی از اصلی ترین نگرانی ها در بین جوامع ریزش مو اکثر افراد است که ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. دلایلی از قبیل :استرس و فشار های روزانه، تغذیه نامناسب ،اختلالات هورمونی و . . . . می تواند سبب ریزش مو شود.

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به دنبال انجام کاشت مو می باشند ،هزینه انجام آن می باشد. به دلیل محسوب شدن کاشت جز عمل های زیبایی بیمه هیچ گونه تعهدی در قبال انجام آن بر عهده نمی گیرد و فرد باید تمام هزینه های کاشت مو را آزاد پرداخت کند.

هزینه کاشت مو برای هر فردی می تواند متفاوت باشد زیرا در تعیین این هزینه باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت . در ادامه توضیحات کامل تری را در خصوص کاشت مو در اختیار شما قرار می دهیم.

قیمت کاشت مو

کاشت مو  و انواع روش های کاشت

برای توضیح دقیق تر در مورد هزینه کاشت مو لازم است در ابتدا در مورد کاشت مو و انواع روش های انجام آن توضیح مختصری را داشته باشیم:

کاشت مو تکنیک جراحی می باشد که در طی آن موها از بانک موی فرد به صورت تک تک با به شکل نواری برداشت می شوند و پس از جداسازی در زیر میکروسکوپ به نواحی خالی سر انتقال داده می شود.این روش هم اکنون به عنوان موثر ترین روش برای بازسازی و تراکم دوباره موی سر فرد شناخته شده است. هزینه کاشت مو جز هزینه جراحی و داروها کمی که پس از جراحی برای برطرف نمودن ورم و خونریزی احتمالی تجویز می شود ،هزینه ای دیگری ندارد.

کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود و تکنیک های انجام آن از قرن ۱۹ در حال پیشرفت می باشد.انواع روش های کاشت مو عبارتند از :

نحوه کاشت مو در هر کدام از این روش ها در کلینیک زیبایی مهرزاد متفاوت بوده و انتخاب روش مناسب برای افراد با توجه به شرایط جسمی و صلاحدید پزشک معالج قابل انجام می باشد.

در کلینیک زیبایی مهرزاد هزینه کاشت مو در روش های مختلف نیز متفاوت می باشد. در ادامه مقاله به صورت جداگانه در مورد هزینه کاشت مو به روش های مختلف توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

کاشت مو برچه مبنی مشخص می شود ؟

عوامل متعددی وجود دارند که بر تعیین هزینه کاشت مو تاثیر می گذارند و سبب می شوند این قیمت در افراد مختلف متفاوت باشد. در ادامه این عوامل را شرح خواهیم داد.

مهارت و تخصص پزشک جراح

از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین میزان هزینه هر عمل جراحی ،مهارت و تخصص پزشک جراح می باشد. هزینه حقوق و دستمزد پزشکی که دارای مهارت و تجربه بالایی می باشد مسلما بیشتر از جراحی است که تازه کار بوده و مهارت آنچنانی در این کار ندارد. توضیه می کنیم بخاطر قیمت پایین کاشت مو و دستمزد پزشک سراغ پزشک جراح کم تجربه نروید زیرا ممکن است عوارض و مشکلاتی را برایتان به همراه داشته باشد.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی کلنیک یا مطبی که در آن عمل کاشت مو انجام می شود نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت مو می باشد. کلینیک هایی که در شهر های بزرگ می باشند هزینه کاشت مو بالاتری نسبت به کلنیک ها در شهرستان ها خواهند داشت .

میزان طاسی و گرافت موهای کاشت شده

از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت مو در افراد مختلف ،میزان طاسی و گرافت موهای کاشته شده می باشد. هر قدر میزان طاسی بیشتر باشد به گرافت های بیشتری برای کاشت نیاز خواهید داشت در نتیجه میزان هزینه کاشت بالاتر خواهد رفت زیرا هم گرافت ها باید از بانک موی فرد برداشت شوند و پس از جداسازی و آماده سازی به مناطق خالی سر پیوند زده شوند. همه این مراحل سبب بالاتر رفتن هزینه کاشت خواهند شد.

کلنیک انتخابی برای کاشت مو و کیفیت تجهیزات مورد استفاده

هر کدام از کلینیک های کاشت مو تعرفه متفاوت و خاص خود را خواهند داشت. میزان این تعرفه با توجه به عواملی مانند مهارت کادر درمانی و تجهیزات مورد استفاده تعیین می گردد. افرادی که می خواهند عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهند باید در زمان انتخاب کلینیک به عامل هزینه توجه نمایند. کلینیکی را انتخاب نمایید که با مناسب ترین هزینه کاشت مویی با بهترین کیفیت انجام می دهد.

ضعیف بودن بانک مو در فرد

در برخی از افراد بانک موی پشت سر و بالای گوش ها ضعیف می باشد و تعداد گرافت های مورد نیاز را نمی توان از آنجا برداشت نمود. در این افراد از موهای سایر نقاط بدن مانند موی سینه و بازو استفاده می شود . در نتیجه هزینه کاشت مو در این افراد بالا خواهد بود.

روش کاشت مو

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه کاشت مو ،روش انتخابی کاشت مو می باشد. برخی از روش های کاشت مو مانند روش Micro FIT به تجهیزات بسیار پیشرفته و گران قیمت برای استفاده نیاز دارند. مسلما هزینه استفاده از این روش ها نیز بالا خواهد بود. در مقابل برخی دیگر از روش ها هزینه به نسبت کمتری دارند زیرا تمام مراحل انجام ان با دست می باشد و هزینه استفاده از تجهیزات و تکنولوژی ندارند. مانند روش FIT که فرایند برداشت و کات در این روش با استفاده از پانچ دستی قابل انجام می باشد. در نتیجه می توان گفت هر کدام از روش های کاشت مو هزینه متفاوتی خواهند داشت. در ادامه توضیحات مفصل تری را بیان خواهیم نمود.

شناسایی الگوی ریزش مو

شناسایی الگوی ریزش عاملی است که هزینه کاشت مو بر مبنی آن مشخص می گردد. هر کدام از الگوهای ریزش مومی تواند هزینه خاصی را داشته باشند.

هزینه کاشت مو با توجه به روش انجام آن

همانطور که قبلا گفته شد یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه کاشت مو ،روش انجام آن می باشد.در کاشت مو روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که برای هر فرد با توجه به شرایطی مانند :میزان طاسی سر ،وضعیت بانک مو ،وضعیت بهبودی زخم ها ،بیماری های زمینه ای ،انعطاف پذیری پوست سر و . . . یکی از روش ها انتخاب می گردد.

برخی از روش های کاشت مو می تواند با توجه به تجهیزات گران قیمت مورد استفاده دارای هزینه ای بالا باشد و به دلیل این تجهیزات در کلینیک های خاصی قابل اجرا باشد . برخی دیگر از روش ها نیز مراحل برداشت و کاشت موها توسط دست انجام می شود بنابرین هزینه تجهیزات ندارد و قیمت پایین تری برای استفاده از آن پرداخت می گردد.برخی دیگر از روش های کاشت مو که جدیدتر و مدرن می باشند دارای هزینه بالایی می باشند مانند روش DHI که روشی نوین می باشد وباید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود.این روش نسبت به سایر روش ها دارای هزینه کاشت بالاتری می باشد.در کلنیک های زیبایی پس از مراجعه فرد پزشک معاینه کامل از فرد را انجام می دهد و وسعت طاسی،وسعت و میزان تراکم بانک موی فرد را نیز مشخص می نماید سپس تعیین می کند که کدام روش  برای بیمار بهتر استو با توجه به روش پیشنهاد شده هزینه کاشت مو را تعیین می کند.

در ادامه هزینه روش های مختلف کاشت مو را بیان می کنیم می توانید با توجه به جزئیات تفاوت های آنها را مشاهده نمایید.

هزینه کاشت مو با روش FUE

از بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو در ایران روش FUE است. در این روش که مورد تایید سازمان بین المللی قرار دارد فولیکول ها به صورت تکی یا واحد استخراج می شوند. افرادی که دارای موهای کم پشت می باشند بهترین روش برای کاشت مو می باشد. اکثر کلینیک ها تجهیزات مورد استفاده برای انجام این روش را دارا می باشند و نیازی به تجهیزات خاص وجود ندارد. به دلیل سادگی تجهیزات مورد استفاده در این روش هزینه استفاده از آن نیز بالا نبوده و مناسب می باشد و تقریبا اکثر مراجعه کنندگان توان پرداخت هزینه های استفاده از این روش را خواهند داشت.

هزینه کاشت مو با روش FUE

قبل از توضیح در مورد میزان هزینه استفاده از این روش در مورد چگونگی و مزایای ان توضیح مختصری ارائه می دهیم :

در کاشت مو به روش FUE  بانک موی فرد  پشت سر و کناره های گوش فرد می باشد زیرا میزان ریزش در این محل ها کمتر می باشدو تراکم موی مناسبی وجود دارد. استفاده از این روش مزایای فراوانی دارد که برخی عبارتند از :

 • کم تهاجمی بودن وبدون نیاز به بخیه
 • احتمال کم عوارض جانبی و تسریع در بهبودی
 • امکان برداشت موهای نازک
 • مناسب افراد با پوست سر سفت
 • کاهش احتمال صدمه به فولیکول های مو
 • سرعت بیشتر و رفع محدودیت برداشت گرافت ها
 • محل برداشت مو غیر قابل دید

هزینه کاشت مو به روش Super FUE

هزینه کاشت مو به روش Super FUE عوامل مختلفی بستگی دارد مهم ترین آنها عبارتند از :

روش کاشت مو: در روش های مختلف کاشت مو دقت و کیفیت آن روش و تجهیزات مورد استفاده، تاثیر مستقیمی بر هزینه کاشت مو خواهد داشت.

ویژگی های جسمی: ویژگی های جسمی از دیگر فاکتورهای مهم بر هزینه نهایی کاشت مو FUE می باشد ،این ویژگی ها عبارتست از : وسعت منطقه طاسی و وضعیت بانک موی فرد

امکانات و تجهیزات کلینیک: با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در کلینیک های زیبایی مختلف استفاده می شود، هزینه کاشت مو Super FUE نیز در آن ها متفاوت خواهد بود.

اختصاصی بودن: برخی از روش های کاشت مو با توجه به پیچیدگی و استفاده از تجهیزات پیشرفته نیاز به مهارت و تبحر خاص پزشک دارند و در تمام کلینیک های زیبایی انجام نمی شوند

تراکم مدنظر: حجم تراکم مد نظر بر هزینه نهایی کاشت مو به روش Super FUE تاثیر مستقیم دارد.

از سوالاتی که در جلسه اول از فرد متقاضی کاشت مو پرسیده می شود در مورد حجم تراکم موهایش است. تراکم بالاتر هزینه کاشت مو بالاتر نیز خواهد داشت.

هزینه کاشت مو با استفاده از روش FUE معمولا بین ۷ تا ۹ میلیون تومان است.

هزینه کاشت مو به روش Super FUE

هزینه کاشت مو به روش SUT

از بهترین و موثرترین روش های بازگرداندن موهای از دست رفته کاشت مو به روش SUT  می باشد. این روش کاشت مو اختصاصی بوده و به وسیله دستگاه های مخصوصی قابل انجام است.

استفاده از این روش کاشت مو ممکن است در همه کلینیک های زیبایی ممکن نباشد زیرا تجهیزات خاصی را می طلبد که برای خرید و راه اندازی آنها هزینه بالایی مورد نیاز است.

هزینه کاشت مو به روش SUT

همچنین استفاده از این روش متخصص ماهر و کاربلدی را نیاز دارد و همه جراحان نمی توانند از این روش کاشت مو استفاده کنند.

فردی که می خواهد از این روش کاشت مو استفاده کند باید به کلینیک های دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته مراجعه نماید و همچنین پزشک جراح متخصص و کاربلدی را داشته باشد.

با نگاهی اجمالی به کاشت مو به روش SUT می توان دریافت این روش با حداقل عوارض ممکن و به وسیله دستگاه های پیشرفته قابل انجام است.

فولیکول های مو به صورت تک و واحد از پشت سر برداشت می گردد . نحوه برداشت ان نیز به گونه ای است که به هیچ وجه موهای پشت سر خالی نمی شود و به صورت پراکنده است.

از دیگر مزایای استفاده از این روش عدم آسیب احتمالی به منطقه بانک مو است. در استفاده از این روش درد و خونریزی متوجه بیمار نمی گردد و معمولا از بیهوشی عمومی استفاده می گردد. در این روش از کاشت مو به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته سرعت بالایی را تجربه خواهید کرد و سه برابر بیشتر از سایر روش ها کاشت می توان انجام داد.

هزینه کاشت مو به روش SUT یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب این روش می تواند باشد. معمولا هزینه در کلینیک های مختلف می تواند متفاوت باشد و نمی توان گفت هزینه استفاده از این روش در تمامی مناطق یکسان است.

هزینه کاشت مو با این روش به عواملی همچون:

 • تعداد گرافت های مورد نیاز
 • الگوی ریزش مو
 • میزان دستمزد جراح و هزینه کلینیک بستگی خواهد داشت.

به دلیل اختصاصی بودن استفاده از این روش و تکنیک مدرن و جدید ،هزینه این روش به نسبت روش های FIT و FUT بالاتر خواهد بود.

 1.  عمل کاشت مو برای افرادی می توان انجام داد که که دارای بانک موی مناسبی باشند. یعنی در نواحی پشت سرشان تعداد گرافت ها به اندازه کافی باشد و به آسانی بتوان گرافت های مو را  از آن نواحی جدا کرده و و در مناطق خالی سر کاشت،  در افرادی که وسعت ناحیه دریافت کننده بسیار بزرگ می باشد و یا بانک موی  ضعیف است، نمی توان عمل کاشت مو را انجام داد.
 2. سن کاشت مو یک فاکتور مهم می باشد به طور کلی متخصصین کاشت بر این باورند که افراد زیر ۲۵ یا ۲۷ سال سن مناسب کاشت مو نمی باشند . در این افرادممکن است ریزش مو ادامه دار شده و ریزش موهای کاشته شده آن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد که از این طریق فرد بانک موهای خود را در جهت کاشت مو نیز از دست داده و امکان دوباره درمان برای او وجود نخواهد داشت. از نظر این متخصصان بهترین سن جهت کاشت مو از ۲۷ سال تا ۳۵ سال به بالا می باشد. در مقاله ای به حداقل و حداکثر سن کاشت مو پرداخته شده است.
 3. توصیه می شود زمانی که ریزش مو دارید به هیچ عنوان خودسرانه از دارویی مانند ماینوکسیدیل استفاده نکنید. بهترین روش مراجعه به پزشک و تشخیص وی خواهد بود . برای این منظور نباید گول هزینه پایین را بخورید زیرا ممکن است خطرات جبران ناپذیری مانند خالی شدن بانک مو دامنتان را بگیرد.

هزینه کاشت مو به روش fit

افرادی که دچار کم پشتی مو و طاسی سر خفیفی می باشند بهترین افراد برای استفاده از روش درمانی fit می باشند. در این روش روزانه تقریبا ۷۰۰۰ تار مو استخراج شده و توان پیوند زدن را دارند .این تعداد از گرافت ها برای مساحت خیلی زیادی از طاسی کافی می باشد.

در برداشت گرافت های مو با استفاده از این روش ظرافت و دقت خاصی انجام نمی شود و ممکن است فرد دچار درد شدید و خونریزی از ناحیه برداشت مو شود. در این روش گرافت های مو به صورت تکی برداشت می شوند و در نتیجه هزینه بالاتری خواهد داشت. استفاده از روش fit برای  کاشت مو به دلیل برداشت واحدی گرافت ها از سایر روش ها بالاتر خواهد بود.

در استفاده از سایر روش اگر تعداد گرافت های مو از ۲۵۰۰ بالاتر شود فرایند کاشت مو ۲ روز طول خواهد کشید. این افزایش طول مدت کاشت سبب افزایش افزایش هزینه خواهد شد. در نتیجه اگر در روش fit محل خالی در سر زیاد باشد در نتیجه هزینه بالاتری را طلب می کند.

قیمت کاشت مو در ایران نسبت به کشورهای دیگر

در طی چند دههه اخیر پیوند و کاشت مو در تمام نقاط دنیا گسترش پیدا کرده است و به تنها راه حل دائمی بازگرداندن موهای از دست رفته تبدیل گشته است.برای عمل کاشت مو نیز مانند سایر عمل های زیبایی باید هزینه صرف نمود و قیمت انجام آن را پرداخت کرد. پارامتر های مختلفی سبب تفاوت قیمت کاشت مو در ایران و سایر کشورها شده است. تعرفه کاشت مو می تواند به فاکتور های زیر بستگی داشته باشد:

همانطور که قیمت کاشت مو در روش های مختلف متفاوت گزارش شد ،قیمت این روش در ایران نیز نسبت به کشورهای دیگر نیز متفاوت خواهد بود.

عواملی همچون ساختار بهداشتی هر کشور، روش مورد استفاده در کاشت ،کیفیت دستگاه های مورد استفاده و میزان موهای از دست رفته می تواند این تغییرها را پاسخ دهد.

برای شفاف شدن این موضوع قیمت کاشت مو در برخی از کشور های دنیا و ایران را ذکر خواهیم نمود. خواننده می تواند با مقایسه این مقدار قیمت ها نتیجه گیری خود را داشته باشد.

قیمت و هزینه کاشت مو در کشور های خارجی چقدر است؟

هزینه کاشت مو در آمریکا

آمریکا جز کشور های پیشرفته و گسترش دهنده فرهنگ استفاده از کاشت مو است. این کشور به دلیل اینکه ساختار بهداشتی و خدمات درمانی خصوص را دارا می باشد، هزینه ‌های بالاتری هم دارد.

افرادی که به دنبال انجام کاشت مو در کشور آمذیکا می باشند باید به این نکته توجه کنند که میزان بودجه زیادی باید داشته باشند تا بتوانند هزینه های را پرداخت کنند.

کاشت مو در بریتانیا

دربریتانیا  اکثر هزینه های درمانی تحت پوشش بیمه قرار دارد و مردم درصد کمی را پرداخت می کنند. اما به علت اینکه کاشت مو به عنوان یک عمل زیبایی است نمی تواند از خدمات بیمه استفاده کندو مردم باید خود پرداخت کنند. با این حال  هزینه کاشت مو در بریتانیا نسبت به آمریکا کمتر می باشد و شما خدماتی نسبتا یکسان از نظر کیفیت دریافت خواهید نمود. معمولا در این کشور برای کاشت مو ۳ تا ۸ هزار پوند هزینه لازم است.

کاشت مو در فرانسه

کشور فرانسه نیزتوسعه یافته بوده و افراد بسیاری برای انجام کاشت مو مراجعه می کنند. کلینیک های این کشور کاملا مجهز بوده و دارای تکنولوژی هایی پیشرفته می باشند. جهت دریافت خدمات مناسب کاشت مو در این کشور باید نزدیک به ۴ هزار یورو هزینه نمایید. این هزینه مطمئنا بالا است، اما  نسبت به خدمات دریافتی مناسب است.

کاشت مو در تایلند

تایلند به عنوان کشوری در توسعه خدمات زیبایی و پزشکی خود را زیاد کرده ودر حال گسترش می باشد . در این کشور پزشکان مجربی  زیادی در زمینه زیبایی و کاشت مو در در حال  فعالیت می باشند به همین دلیل این کشور، مقصد مناسبی برای توریسم پزشکی خواهد بود.در این کشور با تمام محبوبیت ها، همچنان قیمت‌ها منطقی بوده و هزینه کاشت مو متعادل است.اگر جهت کاشت مو قصد دارید به کشور تایلند سفر نمایید میزان هزینه  نزدیک به هزار یورو را باید همراه داشته باشید.البته  این مبلغ نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار ناچیز می باشد.

کاشت مو در ترکیه

کشورترکیه در مجاورت کشور ما قرار دارد .سفر و حضور در این کشور برای اتباع کشور ما بسیار آسان است. کاشت مودر ترکیه پیشرفت زیادی دارد. بسیار از ساکنین اروپا، به خاطر نزدیکی و ماهیت اروپایی ترکیه، برای دریافت خدمات زیبایی به این کشور می آیند. هزینه کاشت مو در ترکیه حوالی ۲ هزار یورو می باشد. این مبلغ کمی از تایلند بیشتر بوده و کیفیت بالاتری دارد.

کاشت مو در هلند

هلند نیز مانند کشور فرانسه بخش خدماتی قوی دارد و برای انجام خدماتی مانند کاشت مو بسیار مناسب است. تنها تفاوت خدمات ان با کشورهایی مانند فرانسه و بریتانیا  هزینه کمتر خدمات پزشکی مانند کاشت مو می باشد. در این کشور به صورت متوسط، جهت یک عمل کاشت مو نیازبه ۳ هزار بورو است.

کاشت مو در هند

هند از زمان های قدیم پشتوانه علمی و پزشکی قوی داشته و همواره با کشورمان در این زمینه ها تعامل و همکاری نموده است . اگر قصد دارید برای کاشت مو به این کشور مراجعه نمایید بهتر است از تجربیات افرادی که این کار را انجام دا ده اند، استفاده نمایید . در این کشور برای یک عمل کاشت مو، باید حدود هزار یورو هزینه کنید که به نسبت رقم مناسبی می باشد.

هزینه کاشت مو در ایران

در کشور ما ایران اکثر جراحی ‌های زیبایی به علت تقاضای بالا و هزینه مناسبی دارد اما در مورد کاشت مو این هزینه به نسبت بالاتر می باشد. در کشور ما به دلیل زیاد بودن هزینه کاشت مو نسبت به توان مالی اکثریت مردم ،مراجعه به سایر روش های درمانی بسیار بیشتر می باشد.

معمولا این هزینه بر مبنای روش‌های مختلف کاشت، میزان طاسی سر و تعداد تار موی مورد نیاز کاشت تعیین می‌شود و برای افراد مختلف ،کلینیک های گوناگون و روش های استفاده گوناگون متغییر است. هزینه استفاده از کاشت مو در ایران تقریبا ۳۵۰۰ تا ۲۰ میلیون در ایران می باشد.

قیمت کاشت مو با توجه به تخفیفات کلینیکی

تخفیفات کلینیکی ممکن است برای انواع عمل های زیبایی وجود داشته باشد. برخی از کلینیک ها برای شناخته شدن بیشتر یا کلینیک هایی که تازه کار خود را شروع نموده اند برای مشتری یابی اقدام به ایجاد تخفیفات کلینیکی می کنند. در این مدت که از قبل معین شده و به اطلاع مرد می رسد کلینیک موارد زیبایی خود را با درصدی تخفیف ارائه می دهد. این تخفیف ها هم می تواند به نفع مردم باشد و هم کلینیک معمولا افرادی که توان مالی کمی دارند می توانند در دوران تخفیف از خدمات آنها استفاده نمایند.

کلینیک ها نیز در این دوران می توانند مشتری یابی کرده و خود را بیشتر نام آشنا سازند.

البته نباید به هر تبلیغ تخفیفی اعتماد کرد زیرا ممکن است این تبلیغ نوعی کلاه برداری بوده و درصدد گول زدن بیماران باشند. در برخی از کلینیک ها قیمت های بسیار پایین برای کاشت مو و سایر عمل های زیبایی دیده می شود که واقع بینانه نبوده. با یک نگاه وسیع به هزینه های انجام شده در کلینیک ها می توان به این نتیجه رسید که تخفیفات زیاد و خارج از عرف می تواند واقعیت داشته باشد و بیشتر باید در مورد آن تحقیق نمود.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834