ورم بعد از لیپوماتیک غبغب چیست و چه زمانی می خوابه

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

ورم بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد بعد از لیپوماتیک غبغب نگران هستند، چرا که بعد از لیپوماتیک ورم قطعی است. در این مقاله با ورم بعد از لیپوماتیک غبغب بیشتر آشنا می شوید.

غبغب حالتی است که در زیر چانه فرد مقداری چربی تجمع پیدا می کند و سبب ایجاد ظاهری ناخوشایند در فرد می شود. این عارضه چهره فرد را پیر نشان می دهد و متاسفانه ورزش خاصی برای آب کردن چربی های این منطقه وجود ندارد و تنها با رعایت رژیم غذایی می توان اندکی چربی ها را کم نمود  همچنین با افزایش سن این مشکل دوچندان می شود.

شاید بتوان گفت تنها روش برای حل این مشکل استفاده از عمل لیپوماتیک غبغب است که این جراحی در کلینیک زیبایی مهرزاد توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می شود.

در طی این عمل چربی های اضافه موجود در ناحیه غبغب به وسیله لوله های نازکی به نام کانولا خرد می شوند و به بیرون هدایت می گردند. این روش کم تهاجم است  و در برخی از افراد پس از خروج چربی های اضافه ناحیه غبغب ناهموار و متورم می شود که به صورت طبیعی بهبود پیدا می کند.

به دلیل کم تهاجم بودن این روش پس از انجام عمل لیپوماتیک بروز واکنش های کبودی ،ورم و التهاب کاملا طبیعی می باشد. انتخاب کلینیک با تجهیزات مناسب و پزشک متخصص خوب نیز می تواند در کاهش و جلوگیری از ورم می تواند بسیار موثر باشد.

در ادامه در مورد علت ورم بعد از لیپوماتیک غبغب و راهکارهای کاهش ورم ایجاد شده اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد .

علت ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب در ناحیه غبغب پس از انجام لیپوماتیک طبیعی بوده و با انجام مراقبت ها و توصیه های پزشک به صورت طبیعی از بین می رود. البته در موارد نادری برای درمان این تورم نیاز به دخالت پزشک خواهد بود.

در وهله اول دلیل ایجاد تورم پس از انجام لیپوماتیک غبغب از دست دادن استحکام پوست می باشد که به دلیل افزایش سن و خالی شدن بافت های زیرین آن ایجاد می شود.

معمولا افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می دهند و پس از عمل نیز رژیم غذایی خود را حفظ کرده و وزن خود را ثابت نگه می دارند نباید نگران بازگشت چربی های اضافه و غبغب باشند اما افرادی که برنامه غذایی مناسب و تحرک کافی را نداشته باشند ممکن است پس از لیپوماتیک چربی های اضافه برگردد و ورم در ناحیه مورد نظر ایجاد شود.

تصاویر زیر نمونه از لیپوماتیک غبغب در کلینیک مهرزاد است. اگر می خواهید نمونه کار های بیشتری مشاهده کنید به بخش  مراجعه کنید.

زمانی که چربی ها خرد می شوند و از بدن خالی می گردند جای آنها به صورت ناگهانی خالی می شود و بدن نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهد و آب جای خالی شده را می گیرد در نتیجه ورم ایجاد می گردد.

علت دیگر بر ایجاد ورم بعد از لیپوماتیک غبغب احتمال آسیب یا فشار به بافت های کناری چربی های تجمع یافته می باشد. ممکن است در زمان خرد شدن و مکش چربی ها بافت های کناری صدمه ببینند و در نهایت بدن با ایجاد تورم واکنش خود را نشان دهد.

تورم در ناحیه عمل در تمام عمل های زیبایی دیده می شود ایجاد ورم بعد از لیپوماتیک غبغب نیز امری عادی و طبیعی به حساب می آید و فرد پس از مشاهده این ناهمواری ها نباید بترسد و اعتماد بنفس خود را از دست بدهد. بروز ورم بعد از لیپوماتیک غبغب واکنش طبیعی پوست است ودر تمام افراد می تواند ایجاد گردد.

با رعایت مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک غبغب دستور العمل های توصیه شده توسط پزشک تا حدود زیادی می توان از بروز ورم بعد از لیپوماتیک جلوگیری نمود و ناهمواری ها را کاهش داد.

راهکار کاهش ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

برای کاهش ورم بعد از لیپوماتیک غبغب پزشک معمولا توصیه هایی را به بیمار ارائه می دهد و با انجام این مراقبت ها تا حد بسیار زیادی می توان از بروز ورم بعد از لیپوماتیک غبغب جلوگیری نمود.

این توصیه ها عبارتند از :

 • با توصیه و نظر پزشک راه رفتن چند ساعت پس از انجام لیپوماتیک
 • پرهیز از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی تا یک هفته پس از انجام لیپوماتیک غبغب
 • خودداری از نشستن به حالت ۹۰ درجه به مدت سه تا پنج روز
 • پوشیدن گن مخصوص که پزشک تجویز کرده است
 • پرهیز از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش های سنگین
 • مصرف به موقع داروهای تجویز شده از پزشک
 • عدم مصرف غذاهای شور و پرچرب تا مدتی
 • ماساژناحیه غبغب در حمام برطبق دستور پزشک

همچنین با استفاده از موارد زیر می توان کمک بزرگی به کاهش ورم بعد از لیپوماتیک غبغب داشت:

 • ۴۸ ساعت پس از عمل لیپوماتیک غبغب بیمار باید پیاده روی داشته باشد تا خون در بدنش لخته نگردد. البته پیاده روی قبل از دوروز می تواند سبب افزایش تورم و ورم ناحیه غبغب شود.
 • استفاده از گن فشرده سازی معمولا به مدت ۴ تا ۶ هفته پس از عمل لیپوماتیک غبغب توصیه می شود.
 • استفاده از رژیم غذایی مناسب پس از انجام لیپوماتیک غبغب از دیگر راهکارهای کاهش ورم لیپوماتیک می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834